Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси (Архив: 29.05.2013 - 19.05.2016)


Препоръчани мнения

OF: Не мен ли ми се струва, но май Уиз са махнали полетите в четвъртък до Киев.

Обявиха го официално преди няколко дни, че остават само 2 полета между Киев и София, но и не само тези

 

http://www.avianews.com/ukraine/2013/05/28_wizzair_flightscancellation.shtml

Връзка към мнение

Нека си има отделна тема, в която да попълваме всички кратки новости около Уиз. Лека полека и за другите авиокомпании ще оформим подобни теми. 

 

Пък за по-конкретни и задълбочени дискусии ще пускаме отделни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Възобновяват полетите в четвъртък, макар и за месец. МНого странно :D

 

ПП. Не знам дали е правилната тема.

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо странно няма. По принцип през юли трябваше да получат още един самолет, който да базират в Киев, но доставката се забави и ще се състои през октомври. За това орязаха полетите през лятото и за това възстановяват полетите в четвъртък през октомври.

Връзка към мнение

Това, което е очевидно на този етап е, че един от еърбъсите на "виолетовите" е извън строя за доста време. При положение, че всички знаем за хроничните проблеми на компанията с претовареното разписание, това би трябвало да означава вариант за съвместна дейност с друга компания, в противен случай ще има закъснения на полети и объркано разписание... :blush:

Връзка към мнение

И може би е добра идея, ако има полет наскоро с тях човек да инвестира в застраховката им срещу закъснения...естествено, ако няма желание да се бори с тях по институциите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И може би е добра идея, ако има полет наскоро с тях човек да инвестира в застраховката им срещу закъснения...естествено, ако няма желание да се бори с тях по институциите. 

 

Пътувам след по-малко от три седмици с тях и мисля да те послушам, стига все още да е активна опцията към резервацията...

Връзка към мнение

Можеш да си добавиш. Не се бях сетил при промяната в разписанието дали няма нещо да дръпнеш от застраховката на кредитната.

Връзка към мнение

Можеш да си добавиш. Не се бях сетил при промяната в разписанието дали няма нещо да дръпнеш от застраховката на кредитната.

 

Да, мога, обаче виж какво пише:

 

Услугата

В случай че вашият полет бъде забавен с час или повече, ние ще преведем GBP 90/EUR 100 (на пътник) по вашата WIZZ Сметка. Кредитът може да бъде използван за закупуване на произволни полети на Wizz Air и всякакви допълнителни продукти. Услугата може да бъде закупена при еднопосочен полет.

Условия

  • Закъснението се изчислява въз основа на часа на пристигане (т.е., часа на кацане) на самолета
  • Парите ще бъдат прехвърлени автоматично по вашата WIZZ Сметка в рамките на 7 дни след засегнатия полет
  • Гаранцията за пристигане навреме покрива всички типове закъснения, дори тези извън наш контрол като метеорологични условия или стачки
  • Услугата не се предлага за полети, изпълнявани от Wizz Air Украйна (WAU)
  • Гаранцията не е валидна за закъснения на полети, за които клиентите са уведомени поне 48 часа предварително

Трябва да платя по 20 лева на човек, на полет. Това при положение, че предварително знам за евентуалните им проблеми с разписанието, причинени от днешната авария. Как мислиш, ако ти си отговорно лице при "виолетовите" относно спазване на разписанието, няма ли да ми пуснеш един е-майл два дни преди полета и любезно да ме уведомиш за възможно закъснение? ;)

 

Иначе, по темата на деня, на официалния сайт на Wizz Air четем следното съобщение:

Wizz Air emergency in Rome Fiumicino – Update

Wizz Air flight W6 3141 from Bucharest to Rome Ciampino today (8 June) diverted to Rome Fiumicino with 165 passengers and six crew for an emergency landing due to the left landing gear failing to deploy. The aircraft landed safely at 8:15hrs and passengers disembarked using the exit slides. Crew and passengers initially reported no injuries but medical assistance was provided for some passengers suspected to have stress and have been released after observation. Wizz Air and Airbus are cooperating with the authorities in the investigation of this landing gear failure. The Airbus A320 involved is 13 months old and the last scheduled maintenance was performed by Lufthansa Technik in May 2013. All crew (4 cabin crew and 2 pilots) are based in Bucharest and the flying pilot is a Captain with over 12,000 flight hours acquired in the Italian Air Force and on commercial airlines. Wizz Air sincerely apologized to all affected passengers for any inconvenience caused and expresses its gratitude to the crew and the airport for looking after the passengers and handling this situation properly.

Връзка към мнение

Да, вързали са си гащите. Тогава ти остава ако полета ти закъснее да ги преследваш до спукване, закъснение предизвикано от авария на самолет 3 седмици по-рано със сигурност не могат да го пишат като "обстоятелства извън нашия контрол". Иначе предполагам, че до тогава всичко ще е ОК, може би ще намерят някоя друга чартърка, от която да наемат самолети подобно на Air VIA. 

Връзка към мнение

Ако броим Изи, Уиз и Раян само тук може би е така. Но като цяло такива неща си се случват. SAS имаха няколко счупени колесника преди години. Ryanair също имаха 1-2 спешни кацания, не помня дали последвани от евакуация. LOT кацнаха по корем с един 767 също преди година, максимум 2. Не мисля, че инцидента е кой знае колко сериозен, броя пострадали е равносилен на кацането на VIA,  а подозирам, че там потенциала за катастрофа е бил много по-сериозен, тук все пак пилотите са знаели с какво се борят и какво може да се очаква. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Левият ред откъм пътеката, но не е баш в задницата, малко към средата. На отиване не беше счупена. Това е в HA-LWI. Може би е некачествено поправена или счупена скоро.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.