Прескочи до съдържание

Учени доказаха: Пътуването е тайната към щастието


Препоръчани мнения

Учени доказаха: Пътуването е тайната към щастието

http://znanie.eu/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA/

 

След като вече и научно е доказано, явно ще трябва да се пътува ;)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Понеже тази тема доста съм я бистрила на ум, често се сещам как преди време се запознах с едно момче, докато чаках в един сервиз. Стана дума колко много обича да си купува модерни джаджи, как като излезе последния модел смартфон или таблет, прави всичко възможно, взима кредити и т.н. и си купува това, за което "мечтае". Позачудих се, понеже тези неща никога не са ме вълнували кой знае колко, но хората са различни. Питах го защо не инвестира в спомени - да пътува по света, но той ме погледна с неразбиране и ми каза, че смартфоните и разните му там устройства го правят много щастлив. Понеже беше доста по-малък от мен, си помислих, че просто не е излизал толкова извън България, за да разбере дали пък пътуванията не правят хората щастливи. Сещам се и за някои други мои познати, които не проявяват никакъв интерес към пътуванията. Дали пък не ги е страх да пробват, защото може да разберат, че страшно много им харесва?...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Наркотик е за хора като нас, не всички се пристрастяват. Ей го мъжа ми - къде ли не съм го завела, на някои места с много караници, рев, сърдене... Като се върнем е толкова въодушевен, разказва всичко така, все едно е било негова идея и сам е организирал всичко. И само след 2-3 дена ми се казва да се спра, да си ходя сама, или пък направо да не ходя, защото съм прекалявала вече.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ей го мъжа ми - къде ли не съм го завела, на някои места с много караници, рев, сърдене... Като се върнем е толкова въодушевен, разказва всичко така, все едно е било негова идея и сам е организирал всичко. И само след 2-3 дена ми се казва да се спра, да си ходя сама, или пък направо да не ходя, защото съм прекалявала вече.

Все едно слушам моя мъж, абсолютно същата работа...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Наркотик е за хора като нас, не всички се пристрастяват. Ей го мъжа ми - къде ли не съм го завела, на някои места с много караници, рев, сърдене... Като се върнем е толкова въодушевен, разказва всичко така, все едно е било негова идея и сам е организирал всичко. И само след 2-3 дена ми се казва да се спра, да си ходя сама, или пък направо да не ходя, защото съм прекалявала вече.

 

Все едно слушам моя мъж, абсолютно същата работа...

Ухххх, и аз съм попаднала на тази партида явно :) По един калъп правени....

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

...

И само след 2-3 дена ми се казва да се спра, да си ходя сама, или пък направо да не ходя, защото съм прекалявала вече.

 

Все едно слушам моя мъж, абсолютно същата работа...

 

 

Ухххх, и аз съм попаднала на тази партида явно :) По един калъп правени....

 

Не сте сами!

 

Няма да се оплаквам, че може да е и още по-зле работата. :biggrin:  

Моят има нещо навъпреки ... само докато му кажа, че тръгвам сама! :lol:

 

Сега е ред да се включат и мъжете, чиито жени не обичат да пътуват...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз пък случих на жена която необича да пътува. :) Но както е казано противоположностите се привличат и допълват.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Наркотик е за хора като нас, не всички се пристрастяват. Ей го мъжа ми - къде ли не съм го завела, на някои места с много караници, рев, сърдене... Като се върнем е толкова въодушевен, разказва всичко така, все едно е било негова идея и сам е организирал всичко. И само след 2-3 дена ми се казва да се спра, да си ходя сама, или пък направо да не ходя, защото съм прекалявала вече.

Ха-ха, да не би нашите мъже да са роднини :), толкова си  приличат :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е,като нямаше такъв форум навремето   :) ,да знаем че има и мъже по-луди от нас за пътуване.Но..то и котвата трябва някой да пуска!

 

Котва и с Магеланец може да се пусне ;)  а, да не говорим, че и с деца може да се пътува ;) 

В Източна Европа има някакво много изкривено мислене за семейство, че човек трябва да се “жертва“ в името на децата и никъде да не пътува. Западняците много често грабват цялата фамилия и духват по планините или далечни дестинации.

 

Въпросът изобщо не е само на пари, а по скоро на нагласа!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ухххх, и аз съм попаднала на тази партида явно :) По един калъп правени....

Ели, пък да знаеш те за нас какво говорят :) ... От сорта на "онази моята не се спря!!!"

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Котва и с Магеланец може да се пусне ;)  а, да не говорим, че и с деца може да се пътува ;)

В Източна Европа има някакво много изкривено мислене за семейство, че човек трябва да се “жертва“ в името на децата и никъде да не пътува. Западняците много често грабват цялата фамилия и духват по планините или далечни дестинации.

 

Въпросът изобщо не е само на пари, а по скоро на нагласа!

Дъщеря ми на 2,5 години тръгна с нас, на  3,5  години обикаляхме часове наред в Прага на -7-8 градуса дневни температури. Всичко е до навик, вече е на 10год и мога да кажа, че вече ние се предаваме преди нея, при 3-4 дневни градски разходки, когато се върви по цял ден..

Между другото, до 9 годишна учеше в Мадрид, нито едно дете от класа или квартала не беше ходила и на една десета от нея. Казвам го, понеже се спомена, че в Бг не ходели много хората по чужбина, но и навън е така. Просто не виждам разлика, има ходещи и неходещи, но %-тно горе-долу е едно и също.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ели, пък да знаеш те за нас какво говорят :) ... От сорта на "онази моята не се спря!!!"

Баш! :) Мислиш ли, че не знам?! И също така...."Въобще не искам да те слушам! Ходи където искаш, мен не ме забърквай, нямаме пари, единият поне трябва да е разумен!"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото и да обичам да пътувам, не ми допада тази статия. Много едностранчиво и повърхностно написана. Кои са тези "учени"? Какво изследване са правили. Въобще днес с интернет всеки може да пише глупости.

 

Магеланци, при цялото ми уважение към вас, моя мъж не го заменям с никой :). Какво като не иска да дойде с мен до Южна Америка, това да му е най-големият недостатък :).

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Колкото и да обичам да пътувам, не ми допада тази статия. Много едностранчиво и повърхностно написана. Кои са тези "учени"? Какво изследване са правили. Въобще днес с интернет всеки може да пише глупости.

 

Магеланци, при цялото ми уважение към вас, моя мъж не го заменям с никой :). Какво като не иска да дойде с мен до Южна Америка, това да му е най-големият недостатък :).

 

Имаш ли някакви съмнения, че похарчените за пътуване пари носят най-дълго удовлетворение или щастие?

 

Всяка връзка е определен компромис! Познавам двойки при които главно мъжът или жената пътува и пак са щастливи. Не се отказвай обаче от Южна Америка само защото мъжът ти не иска да дойде с теб!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имаш ли някакви съмнения, че похарчените за пътуване пари носят най-дълго удовлетворение или щастие?

 

Всяка връзка е определен компромис! Познавам двойки при които главно мъжът или жената пътува и пак са щастливи. Не се отказвай обаче от Южна Америка само защото мъжът ти не иска да дойде с теб!

 

Не, нямам никакви съмнения по този въпрос! Просто така както е написано излиза, че единствената тайна към щастието е да пътуваш. И ако не пътуваш, значи си нещастен или не може да бъдеш щастлив.

 

Което не е вярно. За мен щастливи са хората, които живеят според ценностите си, а не според целите си, били те краткосрочни или дългосрочни. Има толкова хора по света, които не пътуват и не се интересуват от пътуване, и са толкова щастливи и уверени в себе си, и в това които правят.

 

О, да, разбира се, от Южна Америка не съм се отказала въобще! В общи линии като съм си решила, че ще отида там някой ден, ще отида. Просто засега изпадна по-назад в плана, поради няколко причини, и мъжът ми е най-малката от тях J.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.