Прескочи до съдържание

Круизи - промоции, Last minute, новини...


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Честита Коледа! Възхитена съм от отзивчивостта Ви и подробната информация. Благодаря Ви!

Може да ни организирате едно магеланско пътешествие през август. Най-добре по места с нормални температури около 25-28 градуса, защото трябва да се внимава със съчетанието плаж и вятър. Аз  съм първият желаещ за такава пътуваща сбирка.

Връзка към мнение

Честита Коледа! Възхитена съм от отзивчивостта Ви и подробната информация. Благодаря Ви!

Може да ни организирате едно магеланско пътешествие през август. Най-добре по места с нормални температури около 25-28 градуса, защото трябва да се внимава със съчетанието плаж и вятър. Аз  съм първият желаещ за такава пътуваща сбирка.

 

Благодаря и аз...

Напълно осъществима идея, ако изключим, че август месец има много малко промоции и бонуси.

През друго време, както в случая може да се открият подобни оферти:

 

EXCLUSIVE OFFER:

FREESTYLE CHOICE - Book by January 3, 2016 on select sailings and categories:

Receive up to $900 in onboard credit

Cruise Fare

$375-

$500

Receive

$25

 

Cruise Fare

$501-

$1000

Receive

$50

 

Cruise Fare

$1001-

$1500

Receive

$100

 

Cruise Fare

$1501-

$2500

Receive

$150

 

Cruise Fare

$2501-

$3000

Receive

$175

 

Cruise Fare

$3001-

$4000

Receive

$200

 

Cruise Fare

$4001-

$5000

Receive

$300

 

Cruise Fare

$5001-

$7500

Receive

$400

 

Cruise Fare

$7501-

$10,000

Receive

$650

 

Cruise Fare

Over

$10,000

Receive

$900

 

Specialty Dining Package

Ultimate Beverage Package

250 Minute Internet Package

$50 per port Shore Excursion Credit

1 Night Pre Hotel

Specialty Dining Package

Pre-Paid Gratuities

 
И най-интересното...
LIMITED TIME OFFER 3rd thru 8th Guests Sail FREE!
за подобна група магеланци би било чудесно всеки трети и осми да пътува безплатно...
Като по този начин сумирайки цените, всеки ще плати по-малко.
Такива оферти има твърде рядко, като това предложение както се вижда е за резервации до 3-01-2016г.
 
Промоцията е на 

Norwegian Cruise

 

НОВИНИ

За любителите на MSC

В момента се предлага оферта:

2 for 1

PLUS kids 12 and under sail FREE

 

Продават се вече круизи с новият MSC Seaside

Който пръв ще акустира на частния остров на MSC на Бахамите… Ocean Cay MSC Marine Reserve

MSC-Cruises-628094.jpg

Нещо много различно от всички останали подобни острови.

Корабът ще спира на кей, свързан директно с острова/без тендери/.

Островът разполага с уникални, невероятни плажове…цели шест.

Най-големият, за инвестиция от подобен род.

На площ от 95 дка ще има всичко необходимо за релакс и почивка.

Всичко това ще заработи за гости през декември 2017 г.

Като връзката с кораба остава през целия ден и всичко на него ще работи през цялото време на престоя.

По този начин MSC ще бъде на крачка пред конкуренцията.

Договор в който ще бъдат инвестирани  $ 200 милиона.

MSC-Cruises-418285.jpg

Редактирано от Bled
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Месец август е на отпуските и ще има повече желаещи. А идеята е да е магеланско пътешествие. Всеки, който не е бил по местата, които Вие ще подберете, би се зарадвал на подобно предложение.

Връзка към мнение

Честита Коледа! Възхитена съм от отзивчивостта Ви и подробната информация. Благодаря Ви!

Може да ни организирате едно магеланско пътешествие през август. Най-добре по места с нормални температури около 25-28 градуса, защото трябва да се внимава със съчетанието плаж и вятър. Аз  съм първият желаещ за такава пътуваща сбирка.

 

 

Месец август е на отпуските и ще има повече желаещи. А идеята е да е магеланско пътешествие. Всеки, който не е бил по местата, които Вие ще подберете, би се зарадвал на подобно предложение.

 

Нека не злоупотребяваме с отзивчивостта на Bled. По начало сме се събрали тук да си помагаме в пътешествие организирани по наш вкус, а не някой да върши всичко накуп вместо нас. Има си тур. агенции за целта :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

VacantionToGo пуснаха също много промоции за 2016.Ако някой го интересуват фиордите ето:

http://www.vacationstogo.com/fastdeal.cfm?deal=29717&id=npfy

или

http://www.vacationstogo.com/fastdeal.cfm?deal=28813&id=npfy

Аз излизам от тая тема,че хич нямам повече време за пътуване за 2016 и да не се изкуша.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Прав сте! Аз съм новак и мислех, че това общество си прави и общи екскурзии. Извинете ме!

 

Да правят се общи екскурзии,но организацията за тях се поема от участниците.Bled ,винаги ще помогне със съвет и мисля,че след това всеки може да се справи самичък с последващата организация.

Няма за какво да се извиняваш!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искам да пожелая на всички вас, една невероятна вечер…

Много усмивки…

Много веселие…

Новата 2016 г. да ви донесе безкрайни и романтични пътувания.

Опознаването на света с вас е удоволствие.

 

Колкото до мен, напълно съм готова за Новогодишната нощ, време за почивка и връзка с вас.

Винаги когато мога, с каквото мога ще ви помагам, без задръжки.

Не ме жалете, струва си за вас човек да намира време и да полага усилия.

 

Emil Chakalov

Двата северни круиза пуснати по-горе са наистина с много добри цени, особено този от Hamburg/$595/.

Тези круизи по принцип са по-скъпи, заради високите разходи на корабите в района.

 

Ето и круизи, които заслужават новогодишно внимание…

 

ПРОМОЦИИ

 

Едно рядко пристанище за начало:

Trapani, Сицилия/същия круиз се предлага и от Savona/

22787_151021110734720.gif

 

Sat     Jan     16      Trapani, Sicily, Italy         9:00am        6:00pm

Sun    Jan     17      At Sea                  

Mon   Jan     18      Marseille, France     9:00am        5:00pm

Tue    Jan     19      Savona, Italy         8:00am       

Wed   Jan     20      Naples (Capri), Italy         2:00pm        8:00pm

Thu    Jan     21      At Sea                  

Fri      Jan     22      Kalamata, Greece   9:00am        8:00pm

Sat     Jan     23      Nauplion, Greece    9:00am        11:59pm

Sun    Jan     24      At Sea                  

Mon   Jan     25      Volos, Greece         7:00am        6:00pm

Tue    Jan     26      Athens (Piraeus), Greece   9:00am        6:00pm

Wed   Jan     27      At Sea                  

Thu    Jan     28      Trapani, Sicily, Italy

Кораб- Costa neoClassica

12 дни

409 евро/с таксите/ - 83% от каталожната цена.

Връзката с Trapani изглежда далечна, но е възможно достигането/с прекачвания/ на цена около 80-120 евро от София или околни летища/от Солун, цени от 60-70 евро/.

Сайт- http://www.crocierepromo.it/crociera-alla-scoperta-della-grecia-antica-e-meteore-539179.html?id=539179&eid=ProductPack_DM_4&cid=email-ECPIT-DM-NA-20151229-NA&uid=0b0a731169299b2879fe4a5c71071be2

 

От Генуа

 

14295_150804112212310.jpg

 

Sun    Jan     31      Genoa, Italy           6:00pm

Mon   Feb    1        Rome (Civitavecchia), Italy         8:00am        6:00pm

Tue    Feb    2        Palermo, Sicily, Italy        10:00am      5:00pm

Wed   Feb    3        Valletta, Malta        10:00am      6:00pm

Thu    Feb    4        At Sea                  

Fri      Feb    5        Barcelona, Spain    9:00am        6:00pm

Sat     Feb    6        Marseille, France     9:00am        4:00pm

Sun    Feb    7        Genoa, Italy 8:00am

Кораб - MSC Preziosa

7 дни

349 евро/с таксите/

Сайт - http://www.crocierepromo.it/crociera-malta-spagna-e-francia-527443.html?id=527443&eid=ProductPack_DM_3&cid=email-ECPIT-DM-NA-20151229-NA&uid=0b0a731169299b2879fe4a5c71071be2

 

НОВИНИ

Едно от любимите ми пристанища, Port Everglades, Fort Lauderdale, Florida, постави нов собствен рекорд по пасажери в един ден.

20-12-2016г. – 53 485 души, потеглиха от там.

В този ден на порта са били осем кораба:

Carnival Conquest,

Celebrity Silhouette,

Holland America Line's Eurodam,

Holland America Line's Nieuw Amsterdam,

Princess Cruises' Regal Princess,

Princess Cruises' Royal Princess,

Royal Caribbean  Allure of the Seas,

Royal Caribbean  Navigator of the Seas.

/Като още един кораб е бил на док/капацитет 2000 души/ без да потегли./

Последен рекорд беше 20-03-2010г. – 53 365 души.

 

15913291944_d03dc36eb8_k.jpg/Тръгвали сме от тук 11 пъти, ако решите питайте каквото пожелаете. Снимката е от един от най-удобните хотели за тази цел./

        

Още веднъж Весела Нова Година, Наздраве отсега…

 

3639e124d567f58673cf4f1867370113.jpg

Редактирано от Bled
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Блед, весело посрещане на новата година! Нека ти донесе здраве,щастие,късмет и още много нови приключения! И аз Благодаря, защото благодарение на теб се престраших за круизите и сега това е най - любимата ни почивка със Съпружето! Всичко най-!

Връзка към мнение

Искам да пожелая на всички вас, една невероятна вечер…

Много усмивки…

Много веселие…

Новата 2016 г. да ви донесе безкрайни и романтични пътувания.

Опознаването на света с вас е удоволствие.

 

Колкото до мен, напълно съм готова за Новогодишната нощ, време за почивка и връзка с вас.

Винаги когато мога, с каквото мога ще ви помагам, без задръжки.

Не ме жалете, струва си за вас човек да намира време и да полага усилия.

 

Emil Chakalov

Двата северни круиза пуснати по-горе са наистина с много добри цени, особено този от Hamburg/$595/.

Тези круизи по принцип са по-скъпи, заради високите разходи на корабите в района.

 

Ето и круизи, които заслужават новогодишно внимание…

 

ПРОМОЦИИ

 

Едно рядко пристанище за начало:

Trapani, Сицилия/същия круиз се предлага и от Savona/

22787_151021110734720.gif

 

Sat     Jan     16      Trapani, Sicily, Italy         9:00am        6:00pm

Sun    Jan     17      At Sea                  

Mon   Jan     18      Marseille, France     9:00am        5:00pm

Tue    Jan     19      Savona, Italy         8:00am       

Wed   Jan     20      Naples (Capri), Italy         2:00pm        8:00pm

Thu    Jan     21      At Sea                  

Fri      Jan     22      Kalamata, Greece   9:00am        8:00pm

Sat     Jan     23      Nauplion, Greece    9:00am        11:59pm

Sun    Jan     24      At Sea                  

Mon   Jan     25      Volos, Greece         7:00am        6:00pm

Tue    Jan     26      Athens (Piraeus), Greece   9:00am        6:00pm

Wed   Jan     27      At Sea                  

Thu    Jan     28      Trapani, Sicily, Italy

Кораб- Costa neoClassica

12 дни

409 евро/с таксите/ - 83% от каталожната цена.

Връзката с Trapani изглежда далечна, но е възможно достигането/с прекачвания/ на цена около 80-120 евро от София или околни летища/от Солун, цени от 60-70 евро/.

Сайт- http://www.crocierepromo.it/crociera-alla-scoperta-della-grecia-antica-e-meteore-539179.html?id=539179&eid=ProductPack_DM_4&cid=email-ECPIT-DM-NA-20151229-NA&uid=0b0a731169299b2879fe4a5c71071be2

 

От Генуа

 

14295_150804112212310.jpg

 

Sun    Jan     31      Genoa, Italy           6:00pm

Mon   Feb    1        Rome (Civitavecchia), Italy         8:00am        6:00pm

Tue    Feb    2        Palermo, Sicily, Italy        10:00am      5:00pm

Wed   Feb    3        Valletta, Malta        10:00am      6:00pm

Thu    Feb    4        At Sea                  

Fri      Feb    5        Barcelona, Spain    9:00am        6:00pm

Sat     Feb    6        Marseille, France     9:00am        4:00pm

Sun    Feb    7        Genoa, Italy 8:00am

Кораб - MSC Preziosa

7 дни

349 евро/с таксите/

Сайт - http://www.crocierepromo.it/crociera-malta-spagna-e-francia-527443.html?id=527443&eid=ProductPack_DM_3&cid=email-ECPIT-DM-NA-20151229-NA&uid=0b0a731169299b2879fe4a5c71071be2

 

НОВИНИ

Едно от любимите ми пристанища, Port Everglades, Fort Lauderdale, Florida, постави нов собствен рекорд по пасажери в един ден.

20-12-2016г. – 53 485 души, потеглиха от там.

В този ден на порта са били осем кораба:

Carnival Conquest,

Celebrity Silhouette,

Holland America Line's Eurodam,

Holland America Line's Nieuw Amsterdam,

Princess Cruises' Regal Princess,

Princess Cruises' Royal Princess,

Royal Caribbean  Allure of the Seas,

Royal Caribbean  Navigator of the Seas.

/Като още един кораб е бил на док/капацитет 2000 души/ без да потегли./

Последен рекорд беше 20-03-2010г. – 53 365 души.

 

15913291944_d03dc36eb8_k.jpg/Тръгвали сме от тук 11 пъти, ако решите питайте каквото пожелаете. Снимката е от един от най-удобните хотели за тази цел./

        

Още веднъж Весела Нова Година, Наздраве отсега…

 

3639e124d567f58673cf4f1867370113.jpg

Щастлива и здрава Нова година, Bled!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Блед за всичката информация, която навременно споделяш. Всичко най-хубаво през новата година :)

 

И един практически въпрос за Порта в Маями. Къде трябва да се яви човек за скромното си круизче с Роял Карибеан? Имам предвид, че ще ни оставят с кола и се чудя на кораба или в някаква сграда първо трябва да ида за да се чекирам. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Благодаря на всички !!!

И аз ви желая сбъднати мечти, безкрайни пътувания, страхотни емоции и много, много да сте здрави през Новата 2016 година.

 

 

Благодаря Блед за всичката информация, която навременно споделяш. Всичко най-хубаво през новата година :)

И един практически въпрос за Порта в Маями. Къде трябва да се яви човек за скромното си круизче с Роял Карибеан? Имам предвид, че ще ни оставят с кола и се чудя на кораба или в някаква сграда първо трябва да ида за да се чекирам. Благодаря предварително.

 

Ще ти кажа подробно как, какво, къде ?

 

Порта на Маями е върху изкуствен остров, Dodge Island.

 

port-map.jpg

 

Доскоро на Пристанището-остров се влизаше единствено по мост-Port Blvd.

Което много затрудняваше трафика в Miami Downtown и на моста.

Но вече е отворен уникален Port Miami Tunnel, което улеснява значително достъпа, както на влизане, така и на излизане.

За 2014 г. пристанището беше най-натовареното в света и през него са минали около 5 милиона пасажери.

След него се нареди Port Everglades/писах малко по-назад/ с над 4 милиона.

На трето място е Canaveral/4 мил./, пак Флорида.

/Само за справка европейските портове на Barcelona и Civitavecchia са чак на 6 и 7 място с около половината на тях пасажери за 2014г./

Port Miami и Port Everglades, Fort Lauderdale са коренно различни. Първото е просто един сравнително малък остров, а второто е цял корабен град.

Качването от порта на Маями е твърде лесно и уредено. Като се започне от кацането на летището, трансфер до хотел в близост до порта/ако има нощувка, а трябва/.

Ето последния ни:

 

23546260593_0caa26887f_b.jpg

Защо го показвам?

 

В дупката, в центъра се намира градина, СПА, басейн. Само част от сградата е хотел, дава добри цени/а в баните има вграден телевизор в плочките/. Снимките към порта са правени точно от басейна, над надписа.

 

23546260613_14e9c21718_b.jpg

 

От него такси ще ви закара директно до кораба за 10-12$.

Ако решите да нощувате на Маями Бийч, трансфера до хотела от летището ще ви струва около 30$.

Ако решите да ги спестите, има автобус от летището директно до Маями Бийч.

№ 150 http://www.miamidade.gov/transit/bustracker.asp?RouteID=150&Dir=Eastbound&StopID=2694&Sequence=9

При това положение ще минете доста евтино  http://www.miamidade.gov/transit/fares.asp

Като така може да си вземете хотела, така че да се намира точно до спирката.

Обратно от Маями Бийч до пристанището няма вариант градски транспорт.

Трансфер или такси, трансфера е безсмислен, защото цената е равна на цената на таксито.

Тук, едно внимание, не си мислете, че местните шофьори не си удължават маршрутите ? Ако сте се настанили някъде около Lincoln Rd  и Collins Ave/което е най-добре/, таксито трябва да ви струва 25$ до порта.

Но ако реши да ви „разходи“ вместо по MacArthur Causeway, чак през другия мост Julia Tuttle Causeway, ще платите поне 40$.

И на въпроса, с каквото и да пристигнете, спирате пред терминала/трябва да го знаете, те са 8/. Ако не го знаете, казвате на шофьора кораба, той ще се оправи.

Ето така:

 

24090446461_7d762232dd_b.jpg

 

Ако ви карат приятели/както може би в случая/, корабите се виждат, няма проблем. Със спирането колата ще се оттегли/вземете си довиждане/. След като свалите багажа, веднага на място ще го поемат и ще го видите чак пред каютата на кораба/надпишете и сложете здраво стикерите с каютата/.

Следва влизане в терминала през контрол и се отправяте към гишетата за чекиране/направете го и онлайн предварително/. Минавате чекинга и попадате в залите за изчакване. От там по съответен ред се качвате на кораба вече с дадените ви Бордни карти.

И от тук започва живота и удоволствията.

Попътен вятър и страхотни емоции.

След като кораба потегли, задължително се качете на горна палуба и заемете позиция ляво на борд.

Ще видите първо островите на „бедните“, следва марината, яхтите им и накрая  

Маями Бийч в целия си блясък/дано времето е хубаво/.

От кораба изглежда така:

 

23546260303_26320827ba_b.jpg

 

Хората ще ви махат и свирката, а вие ще се чудите къде е края/няма край/ на този невероятен плаж.

 

Една webcam, да следите времето в реално време:

http://www.portmiamiwebcam.com/

 

За каквото и да е друго, не се притеснявайте да питате…

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Bled, имам чувството, че ако ми се наложи да те попитам нещо ще умра от срам....Толкова много неща, нови от интересни по-интересни, от полезни по-полезни, изчерпателни.... снимки, толкова много употребено време.... не зная ангел ли си що ли си?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много благодаря за изчерпателните обяснения. Само едно последно въпросче. Ще се чекирам онлайн, но аз ли разпечатвам тези стикери или ми ги дават? То всъшност куфарчето е едно и една ръчна чантичка :) И колко време по-рано е добре да сме на порта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като в Маями ползвахме таксита, спомням си, че казахме на шофьора кораба и компанията /NCL/ и ни закара точно на терминала, обслужващ нашия кораб.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за изчерпателните обяснения. Само едно последно въпросче. Ще се чекирам онлайн, но аз ли разпечатвам тези стикери или ми ги дават? То всъшност куфарчето е едно и една ръчна чантичка :) И колко време по-рано е добре да сме на порта?

cck

Стикерите или по-точно таговете за куфарите не са никакъв проблем, не ги мисли.

Ако всичко правите онлайн, те ще пристигнат с документите в пощата ви, като файл. Можете да ги разпечатате, а може и не, защо ?

В зависимост от компанията, те са или празни или готови с имена и каюта.

Ето останали от наши:

dsc01156_4792b_31928690.jpg

 

dsc01155_f5d1f_31928689.jpg

Винаги има в повече...

Ако са празни, трябва да ги попълните. Не ги слагайте предварително, а чак преди круиза.

Вие си знаете, но винаги на куфарите трябва да имате и лични тагове, могат да спестят много главоболия.

Тук мога да кажа, че круизните кораби губят най-малко багаж/или въобще не губят/ в сравнение с всички останали пътувания с предаване на багаж.

Защо може да не ги разпечатвате ?

Винаги на терминала хората, които приемат багажа имат празни тагове, само трябва да се попълнят, като това понякога го правят и те/след като им кажете каютата/.

И тук ще отбележа и това, БАКШИШИТЕ в САЩ са нещо, без което те мислят, че не може. Те разбира се, не са задължителни, но по-добре не си ги спестявайте с дребни банкноти.

Предварително се заредете с дребни, дори да са по едно зелено доларче, бъдете сигурни, че ще ви трябват почти за всяка услуга/включително приемането на багажа/. След това, на самият кораб не са ви нужни/ако не решите друго/.

С онлайн документите ще получите още:

CRUISE DOCUMENTS

OPTION CONFIRMATION

Guest Ticket Booklet

GENERAL TERMS AND CONDITIONS

SetSail Pass

Shore Excursions

Bag tags

На Royal Caribbean изпратените тагове могат да са напълно готови.

Не се притеснявайте дали ще бъдат разпечатани цветно/ако нямате възможност/, това не е проблем, както и за другите документи.

 

93928b47_79ab1_31928712.jpg

 

На Quantum of the Seas вече се използва това:

 

img_6960_1728b_31928711.jpg

 

 

Таговете при слизане ще бъдат оставени последния ден в каютата ви.

Сигурно знаете, че цвета на тага показва реда на вашето слизане.

Вижте предварително този ред, има го в daily newspaper или като инфо на кораба.

 

Втория въпрос, колко по-рано да сте там ?

Лично ваш избор, не е необходимо да отивате предварително въобще.

Ако чекинга е примерно 13-17 часа, можете да сте там и в 14, и в 15 и...

Така или иначе хиляди пасажери не могат изведнъж да се качат на кораба.

Винаги се получава изчакване, малко или много.

В повечето случай напускането на хотела 12-14 часа съвпада с прехвърлянето на кораба. Така спокойно може да се придвижите до него без непрекъснато да си гледате часовника.

Влизането с първите ви удължава престоя на кораба още в началото, което никак не е лошо, живота започва/най-често с отправяне към неизбежната кльопачка-пазете се, кораба винаги качва килограмите/.

 

Докато вие се наслаждавате на кораба, багажа вече може да е пред каютата ви.

И тук трябва да отбележа, не се притеснявайте ако го няма. В много от случаите няма ред, може да сте се качили първи, но да получите багажа си последни.

Ако виждате, че вече е късно, почти всички са го получили, пак не се притеснявайте. Сигурно има уважителна причина да го няма.

Възможно е пиколото да ви вземе и да ви закара на Security, а може да се информирате и сами.

Това означава, че багажа ви е спрян за съмнителни предмети или алкохол.

Няма страшно, там ще ви ги покажат на скенера, след което ще отворите куфара и ютийката/или друго/, бутилката, ще бъдат етикирани и надлежно прибрани.

Щи ги получите на слизане.

Така ще си вземете куфара и дано дрехите да не са се измачкали много/но и за това си има решение-на борда/.

 

Специално на Royal Caribbean/за тях ставаше въпрос, нали?/ контрола е сериозен, но от проба глава не боли/без разбира се да се прекалява/.

Ако все пак ютията или друго непозволено са минали по някакъв начин, не ги оставяйте нагледно в кабината след ползване.

Те ще се погрижат, след като са ги видели в каютата, да получите писмо, което любезно ви кани да ги занесете на рецепция…Не се сърдете на пиколото, че ви е предал, това му е работата.

 

Не изпитвайте нито срам, нито и каквото и да е, да ме питате…

Лошото е, че не мога да отговарям кратко и не знам дали не става досадно.

И не винаги мога да отговоря веднага, особено ако сме на път.

Аз намерих във Вас сродни души и за мен това е удоволствие.

 

НОВИНИ

 

С първата ви поздравявам отново...

Корабите срещу Copacabana, Rio в Новогодишната нощ 2016:

 

sigpro.transparent.gifRio%202016%20New%20Year%201.jpg

 

Китай

Guangzhou’s Nansha Port ще играе важна роля за круизите в района.

Близостта с Хонг Конг ще даде възможност както за кратки така и по-дълги круизи.

 

Norwegian Cruise

Обяви от вчера новата линия „Feel Free“ /Чувствайте се свободни/.

Което ще даде още по-голяма свобода на пасажерите кое, как, къде ?

 

Cruise Expo 2016 

unnamed_1a6ac_31928713.jpg

Cruise Expo 2016 - Fort Myers
January 22 & 23, 2016 - 10am - 2pm Daily
The Crowne Plaza Fort Myers at Bell Tower Shops 

13051 Bell Tower Dr. • Fort Myers, FL

 
Cruise Expo 2016 - Punta Gorda January 14, 2016 • 10am - 2pm
Charlotte Harbor Event & Conference Center 

75 Taylor St. • Punta Gorda, FL

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Bled, благодарности и от мен за подробната информация и един въпрос. При следващия ни круиз на Канарските острови корабът ни пристига в 5 сутринта, а самолетът ни тръгва от летището намиращо се на 18 километра в 9 часа. Имам притеснения, че ако предам багажа сутринта, няма да го свалят от кораба на време. Може ли да искам да го свалят от кораба с приоритет с оглед на ранното ни тръгване или е по добре сами да си свалим целия багаж?

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Bled, благодарности и от мен за подробната информация и един въпрос. При следващия ни круиз на Канарските острови корабът ни пристига в 5 сутринта, а самолетът ни тръгва от летището намиращо се на 18 километра в 9 часа. Имам притеснения, че ако предам багажа сутринта, няма да го свалят от кораба на време. Може ли да искам да го свалят от кораба с приоритет с оглед на ранното ни тръгване или е по добре сами да си свалим целия багаж?

 

Според мен става въпрос за Барселона и може би Epic ?

Но нещо не ми се вързва с полета на wizzair/Барселона-София/, защото той е вечер 21+, няма значение.

Ако е така, задачата е осъществима, но напрегната.

С резервацията за полета ще изискаш предварително/няколко дни по-рано/, първо приоритетно слизане.

Защото не можеш да бъдеш сигурен с точност в колко часа ще спре кораба и в колко ще започне слизането.

Много е важно да сте в първите.

Второ, за да е напълно спокойно НЕ предавайте багажа, слезте сутринта с него.

За такива неща не трябва да се молим, нека се застраховаме.

Ако слезете до 6 - 6,30 часа/може и по-рано-това е най-късно/, веднага такси/цената не трябва да е повече от € 25.00 - € 30,00/, което ще ви закара до летището за около 20-25 минути/все още няма много трафик/. Тоест 2 часа преди полета ги имате...Успех.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз благодаря за изчерпателните напътствия. Важни са, понеже новаците знаеш все питат :) и така обяснено е чудно. И в този дух - мога ли за НЕ чекирам багаж (малкото куфарче е като за ръчен в самолет и една дамска чанта)?

Връзка към мнение

И аз благодаря за изчерпателните напътствия. Важни са, понеже новаците знаеш все питат :) и така обяснено е чудно. И в този дух - мога ли за НЕ чекирам багаж (малкото куфарче е като за ръчен в самолет и една дамска чанта)?

 

Да, може...

При корабите няма калъпи или бройки за ръчен багаж.

Ние винаги имаме малък куфар-чанта, където са лаптоп, камера и др. чупливи и ценни неща, отделно дамска, мъжка с документи и не се предават за чекиране.

Аз го приемам не точно чекиране на багаж, а освобождаване на пасажера от него за удобство.

Ръчния куфар и другите ще минат може би два пъти на скенер, веднъж при влизане на терминала и после преди кораба.

Проблема всъщност е в това, че при качване-слизане често има дълги тунели с различна денивелация, стълби, рампи, асансьори, тесни коридори. При което големи куфари ще са ви в повече.

Но понякога това се налага, както при случая на Topfly.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен става въпрос за Барселона и може би Epic ?

Но нещо не ми се вързва с полета на wizzair/Барселона-София/, защото той е вечер 21+, няма значение.

Ако е така, задачата е осъществима, но напрегната.

С резервацията за полета ще изискаш предварително/няколко дни по-рано/, първо приоритетно слизане.

Защото не можеш да бъдеш сигурен с точност в колко часа ще спре кораба и в колко ще започне слизането.

Много е важно да сте в първите.

Второ, за да е напълно спокойно НЕ предавайте багажа, слезте сутринта с него.

За такива неща не трябва да се молим, нека се застраховаме.

Ако слезете до 6 - 6,30 часа/може и по-рано-това е най-късно/, веднага такси/цената не трябва да е повече от € 25.00 - € 30,00/, което ще ви закара до летището за около 20-25 минути/все още няма много трафик/. Тоест 2 часа преди полета ги имате...Успех.

 

Става дума за Aida Sol от Гран Канария и ще летим до Мадрид. Аз също мислех да си свалим сами багажа, но се чудех всички пътници ли правят това, които имат сутрешен полет при пристигането. До сега не съм имал проблем със закъснение на корабите и се надявам и се да няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Топ,аз мналата година ползвах Лас палмас за началп/край на круиз,но имах цял ден на връщане. Мисълъа ми е,че си притиснат с врвмето и на твое място бих платила трансфер от кораба. Не помня дали имаше таксита до терминала,той е съвсем до центъра, може би до МОЛа имаше. Привери колко струва, за да ти е мирна главата. Късмет!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Става дума за Aida Sol от Гран Канария и ще летим до Мадрид. Аз също мислех да си свалим сами багажа, но се чудех всички пътници ли правят това, които имат сутрешен полет при пристигането. До сега не съм имал проблем със закъснение на корабите и се надявам и се да няма проблем.

 

Ясно, това за Барселона ще послужи на друг.

Хванах се за тези 18 км., мисля че в  Las Palmas летището е на повече от 18 км. от порта.

AIDAsol      Las Palmas Gran Canaria 5:00 am Uhr

Но принципа е същия, който описах.

Да, когато имат кратко време до полета голяма част си мъкнат куфарите. Което специално за мен си е мъка и неудобство както за тях, така и за околните.

Да корабите закъсняват по-рядко/по-често пристигат по-рано/, отколкото самолети примерно, но всичко се случва.

Не се случва, ако няма необичайни причини.

По принцип гледат да са точни, таксите са високи.

Често се случва кораб да спре или почти да спре в открити води, за да пристигне точно.

 

По принцип ние не рискуваме, особено когато връзката е самолет-кораб, обратното/в твоя случай/ е по-сигурно.

Вече имаме изпуснат кораб заради самолетно закъснение/круиза беше застрахован за това/.

Правим разлика поне ден...

 

Между другото този круиз е един от най-хубавите за посещение както на Канари, така и Мадейра, Мароко и...

 

Norwegian Epic

30914_140805083954950.jpg

 

                Barcelona, Spain              7:00pm

                At Sea                 

                Tangier, Morocco            7:00am 5:00pm

                At Sea                 

                Las Palmas, Grand Canary Island, Canary Islands              8:00am 6:00pm

                Santa Cruz, Tenerife, Canary Islands      7:00am 4:00pm

                Funchal, Madeira, Portugal        8:00am 4:00pm

                At Sea                 

                Malaga, Spain   8:00am 6:00pm

                At Sea                 

                Barcelona, Spain              5:00am

Който също пристига сутринта в 5ч.

И с лесна-евтина връзка със София, вечерта/цял ден за Барселона-без риск/.

Пристигането в Барселона, вечерта преди круиза/трябва нощувка/, също без риск.

Редактирано от Bled
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.