Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Днес излезе информация, че на летището има бомба, и работи при засилени мерки за сигурност.

 

http://novinite.bg/articles/39376/

Летище София работи при засилени мерки за сигурност.

На сайта на летището има официално съобщение, което призовава пътниците да се явят най-малко два часа по-рано за регистрация на полетите си.

По-рано през деня чрез „Фейсбук“ граждани съобщиха, че е получен сигнал за бомба на летището.

От пресофиса на Летище София не отговарят на телефоните.

Връзка към мнение

http://btvnews.bg/bulgaria/signal-za-bomba-zatvori-dvata-terminala-na-letishte-sofiya.html

 

Сигнал за бомба затвори двата терминала на летище "София"

Мъжки глас съобщил за взривно устройство в 15,40 ч

Сигнал за бомба затвори двата терминала на летище"София". Мъжки глас съобщил за взривно устройство в 15,40 ч. В момента хората се евакуират, а екипи на СДОТО проверяват за бомба.

 

http://www.kmeta.bg/news/12501/Proveryavat-Letiste-Sofiya-za-bomba.html

Сигнал за бомба на най-голямата аерогара в България - "Летище София" е бил подаден преди минути. Сигналът е бил за поставено взривно устройство на стария терминал 1. В момента той е затворен, а чакащите да излетят се извеждат от летището.

На терминал 1 излитат и кацат нискотарифните компании, като от там се изпълняват и чартърни полети.

Сигналът е подаден в полицията в 15:40 от анонимен мъжки глас, казаха от пресцентъра на МВР. Веднага на мястото е изпратен екип, който евакуира пътниците и посрещачите.

Връзка към мнение

Аз подозирам защо е подаден точно сигнал за бомба, и точно на летището - точно днес :) Разбира се дано да е фалшив!

Но тактично ще запазя предположението за себе си, защото форумът няма отношение към такива въпроси, когато не се отнася за реална заплаха на някое летище по света.

През последните три месеца изглежда много хора с по-лабилна психика се поизнервиха. Жалко само, че от това страдат пътниците, и имиджа на България  :huh:

Връзка към мнение

Аз малко може да се отклоня от темата, но ще ми е интересно да видя статистика на предотварените бомбени атентати след подобни заплахи. В смисъл какъв процент от обажданията се намира реална бомба, която е обезвредена.

Връзка към мнение

Аз малко може да се отклоня от темата, но ще ми е интересно да видя статистика на предотварените бомбени атентати след подобни заплахи. В смисъл какъв процент от обажданията се намира реална бомба, която е обезвредена.

Ти шегуваш ли се? Май много искаш!

 

Такива статистики са само за вътрешна употреба.

Връзка към мнение

:offtopic:  - http://novinite.bg/articles/39397/ - подаден е и сигнал за бомба в министерски съвет...

Изглежда предположенията ми във връзка с предната новина все повече се потвърждават  :codemafia:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Очаквам следващата новина да е за ритуално самоубийство на група неуравновесени граждани, което друга група бодигардове отчаяно са се опитвали да предотвратят  :D

 

П.П. Ники, във връзка с интензитета на новините, както и с характера и обектите, за които се отнасят, мисля че заглавието на темата трябва да се промени. Или поне описанието й.

@ Георги - разделът също. Това няма много общо, да не кажа нищо общо с авиацията.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Хубаво е да си имаме тема за летище София и нещата около него, ако се развие дискусията ще я преместя и ще отворим нова, ма не виждам какво има да говорим повече по тоя случай в момента :)

Връзка към мнение

Хубаво е да си имаме тема за летище София и нещата около него, ако се развие дискусията ще я преместя и ще отворим нова, ма не виждам какво има да говорим повече по тоя случай в момента :)

Спор няма, че тема за летище София, е повече от добре да има във форум на български пътешественици :)

Имах предвид, че конкретно тази, и информацията до момента в нея не касае много самото летище, и полезни новини за него. Нито авиацията.

Иначе случая е изчерпан, според мен. Освен ако следващите часове/дни не излязат и други сигнали за фалшиви бомби.

Ти решаваш.

Връзка към мнение

Очаквам следващата новина да е за ритуално самоубийство на група неуравновесени граждани, което друга група бодигардове отчаяно са се опитвали да предотвратят  :D

 

П.П. Ники, във връзка с интензитета на новините, както и с характера и обектите, за които се отнасят, мисля че заглавието на темата трябва да се промени. Или поне описанието й.

@ Георги - разделът също. Това няма много общо, да не кажа нищо общо с авиацията.

затова, уилки, сложих две значета за офтопици, просто тройно съвпадение на нещата от днешния интересен ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам думи за такава идиотщина. Това трябва да се наказва със затвор. В случая може да провали планове и да струва пари на стотици хора.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ОК, след вълненията за бомби, да обсъдим - какво мислите за разширението на летището? Смисъл, полза, вреда?

Честно казано, когато видях това разширение, ми се вижда малко безполезно, или поне не си представям каква ще му е функцията чак толкова.

Връзка към мнение

Нямам думи за такава идиотщина. Това трябва да се наказва със затвор. В случая може да провали планове и да струва пари на стотици хора.

Всъщност почти сигурно е променило планове на отделни пътници и ще струва пари на авиокомпаниите.

Връзка към мнение

Има ли планове за разширение? Щото на мен направо празно ми се вижда като минавам оттам. 

Като ти кацне самолета и се извървят стоте души в него (примерно като останеш последен, щото са ти загубили багажа) настава мъртвило като в Сахара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли планове за разширение? Щото на мен направо празно ми се вижда като минавам оттам. 

Като ти кацне самолета и се извървят стоте души в него (примерно като останеш последен, щото са ти загубили багажа) настава мъртвило като в Сахара.

 

Да, има планове, дори са почнали да правят нещо, не знам какво точно...

 

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=2004863

 

http://news.expert.bg/n415404

 

img1529d.jpg

oo_1167578.jpg

Връзка към мнение

На пръв поглед ми изглежда като да искат да спазят изисквания за разделяне на шенгенски и нешенгенски полети евентуално след като влезем (доколкото следя Бг политиката, май няма такива изгледи скоро, но все пак не се знае...)

От моя опит ми се струва, че всички полети са струпани горе-долу по едно и също време и остава много свободно място за още, ама знам ли... То хубаво да мислиш в перспектива, ама да има смисъл.

 

За сравнение, тук в Бразилия вече всички големи летища са претоварени, а текат някакви наглед леки подобрения без да им се вижда края. Какво ще бъде по време на световното първенство не ми се мисли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

     За терминал 2 не знам (тоест вече знам - видяхме снимката), но преди няколко месеца имаше някакви идеи за терминал 1 - интериора бил от времето на соца, и т.н. и т.н. - ясно беше за какво става въпрос.

   

     Иначе честно казано на мен ми харесва, че я няма тарпаната, и пътниците не ги скупчват на едно място. Само заведенията мисля, че са една идея по-скъпи от нормалното.

Връзка към мнение

На пръв поглед ми изглежда като да искат да спазят изисквания за разделяне на шенгенски и нешенгенски полети евентуално след като влезем (доколкото следя Бг политиката, май няма такива изгледи скоро, но все пак не се знае...)

От моя опит ми се струва, че всички полети са струпани горе-долу по едно и също време и остава много свободно място за още, ама знам ли... То хубаво да мислиш в перспектива, ама да има смисъл.

 

За сравнение, тук в Бразилия вече всички големи летища са претоварени, а текат някакви наглед леки подобрения без да им се вижда края. Какво ще бъде по време на световното първенство не ми се мисли. 

Така е!

В Сф на Т2, сутрин между 5 и 8 е кошмар на излитащи - хората се търкалят буквално по ескалаторите, т.к. едвам си качил площадката на ескалаторите и трябва да се събличаш за секюрити, а зад тях има огромни празни площадки до паспортния контрол. Какъв е смисълът да те набутат едва ли не на стълбището. Не веднъж в ранните полети ни се е случвало да де убиваме по ескалатора, т.к. той продължава все пак да бълва хора...но ръководството на летището не вижда това...

Вечер е наобратно, между 20 и 23 е ужасията на струпаните полети на пристигащи и багажът върви на 3 ленти по 3 полета...българска работа...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам думи за такава идиотщина. Това трябва да се наказва със затвор. В случая може да провали планове и да струва пари на стотици хора.

То се наказва. Ако хванат идиота. Напоследък са нахитрели много :)

Връзка към мнение

Полетите на терминал 2 намаляват, а те разширяват. :D  Някой препира.

Като се има предвид колко милиони изля държавата в Пловдив за летище , дето полетите на седмица често се броят на пръстите на едната ръка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.