Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Като се има предвид колко милиони изля държавата в Пловдив за летище , дето полетите на седмица често се броят на пръстите на едната ръка...

То освен някой чартър и Райън, друг каца ли?

Връзка към мнение

Летище София въобще не е натоварено летище. Реално би могло да поеме доста по-голямо натоварване. Във Варна лятото е ужас, но пък скоро ще има нова терминал. А това пловдивско летище не знам защо въобще го има. Няма полети, а е на час и половина от София. Единствено като резервно летище в есенните мъгливи дни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, има планове, дори са почнали да правят нещо, не знам какво точно...

 

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=2004863

 

http://news.expert.bg/n415404

 

img1529d.jpg

oo_1167578.jpg

 

Това, докторе, по никой начин не може да бъде наречено "разширение". Според картинката летището получава ерекция :)

Истината е, че се гласи изцяло нов терминал на мястото на Т1, като намерението е някои култови елементи от съществуващата сграда да бъдат запазени и буквално вградени в новата. В "Хрониките" сме обсъждали въпроса.

 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен специално за пловдивското летище има някакъв натиск от много високо да не се развива. Предполагам се опасяват, че ще отмъкне low cost линии от софийското. Иначе зимата кацат доста бартъри с туристи за Пампорово, лятото е скука. Имаше някакви идеи за линии до Турция и Испания, ама нещата заглъхнаха. Иначе си е доста удобно, особено за живеещите в Южна България. Особено за мен :D

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ново сайтче на аеропорту

 

До Летище София може да се придвижите с автобус, с такси, с личен автомобил, велосипед
или мотопед...
 
...а също така със служебен автомобил, краден, тротинетка, ролкови кънки, а защо не и пеш!
 
:biggrin: 
Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

До Летище София може да се придвижите с автобус, с такси, с личен автомобил, велосипед
или мотопед...
 
...а също така със служебен автомобил, краден, тротинетка, ролкови кънки, а защо не и пеш!
 
:biggrin: 

 

А метро с два вагона ще има ли? :P  Полетите започват с дата,вместо с час. Кодшерите са  красиви с тези чертички и точки. :lol:  Повечето  авиокомпании са на латиница,а  други на кирилица.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Айде стига хейтихте вие какво искате да дадат сайта на случайни хора ли ???

 

Навремето циркулираше една обява :

"Търся работа в IT . Имам опит с Интернет Екплорър , ICQ , Фотошоп и др."

 

Ако тоя младеж познаваше нужните хора можеле без проблем да го назначат за админ. на кой да е държавен сайт :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Летище София въобще не е натоварено летище. Реално би могло да поеме доста по-голямо натоварване. Във Варна лятото е ужас, но пък скоро ще има нова терминал. А това пловдивско летище не знам защо въобще го има. Няма полети, а е на час и половина от София. Единствено като резервно летище в есенните мъгливи дни. 

 

В Гърция има над 17 международни летища и над 40 действащи национални.

В България има всичко на всичко 4.

Пловдив е втория по големина град в България, проблема на летището е в ръководството и Общините.

Определено има нужда от летището. Липсата на полети определено влияе негативно на града, защото когато идват на командировки хора от западна Европа тук трябва да си отделят поне 4-5 часа допълнително за отиване и Връщане до София.

Редактирано от Nikola Simeomov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

проблема на летището е в ръководството и Общините.

 

Проблемът идва много по-отвисоко. прочети малко статии в нета. Мобилната версия ми допада. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Открийте грешките:

 

Преди заминаване от Летище София трябва да сте информирани последователността за предвижване
на територията на летището и контролнопропускателните пунктове.

 

...и това след няма и два клика в сайта...Да не задълбаваме, че сигурно ще стане трагично!

Е, може би сайтът да е бета версия все още. Като гледам, и в адресната лента се мъдри един много user friendly адрес. Аз го запомних, колко му е! :)

 

 

Edit: Между другото това изречение стои не къде да е, а на заглавната страница и... забележете, има го два пъти едно под друго - един път е в бяло каре, а втори път - в синьо, за разнообразие!   :lol:

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Бегъл поглед установи липсата на няколко десетки запетаи.

 

Попадения като "контактна информация" ме оставят без думи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сайта е все още Бета, не се вталявайте много, ако беше готов щеше да е на официалния адрес :) Като цяло структурата и дизайна ми харесват, доста по-добра е от стария сайт, който е замръзнал някъде в 90-те. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен ми харесва!!! Има много полезна информация, която я нямаше в предишния сайт. Особено в бизнес честа на сайта. Има доста интересен калкулатор за таксите както и клипчета. 

Връзка към мнение

Ха, дори не бях погледнал :) Някой, ако му се занимава да резюмира всичките грешки в едно имейлче, може да им пратим

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха, дори не бях погледнал :) Някой, ако му се занимава да резюмира всичките грешки в едно имейлче, може да им пратим

 

Балзак пише, че не трябва да се правят услуги, които не са поискани.

Всички, които пишат без грешка в "магеланци.ком", да си вдигнат ръцете. И аз пиша с грешки, и то много.

 

Радост голяма е, че в нашия форум езиковата култура е на добро форумно ниво.

 

Крайно време е да напишем поема за Основателя Юнак Георги. Да решим стихотворната стъпка - предлагам ямб, макар че нему по отива стъпка в хорей... :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

"След това отклонение можем да се запознаем с основните двусрични и трисрични размери в силаботоническото стихосложение. Двусричните размери (или ритмически стъпки) са два: хорей и ямб. При ямба ударението пада върху втората сричка от двусричната група. Ето като пример една строфа от стихотворението "Гора" на Димчо Дебелянов:

Накрай полето, дето плавно излъчва слънцето стрели
и в морни валози потокът с вълни приспивни ръмоли,
меда на отдиха стаила дълбоко в девствени недра -
виши колони непреклонни усокоената Гора.

При хорея, обратно, ударението пада върху първата сричка. В хорей е написано например стихотворението "Есенно цвете"на Петър Караангов:

Никне върху хълма цвете.
Ти до цветето живееш.
Зли и остри,
ветровете
есенния хълм люлеят.
Почвата е понапукана,
цветето до теб
трепери.
Лятото пасеше тука
своите коне
до вчера.

Или, ако означим ударената сричка с ~,.а неударената с -, то графичната схема на ямба е - ~, а на хорея е ~ -."

 

Хайде пояснение (http://knigite.bg/vibration.php?id=185),

с едно лирично отклонение,

да не иде темата в забвение :)

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Претегляне на 1 куфар – 1,00 лв.

Не знаех, че има и такава услуга. Обикновено си нося електронно кантарче и си меря куфара.

 

В новия сайт липсва разписанието. Изглежда малко като мобилна версия.

Връзка към мнение

А ТИМ ще благоволи ли, да направи багажно??? Аз не съм виждал международно летище, на което няма къде да си оставиш куфара..поне в Европа

Преди няколко години питах за тази велика екстра и ме гледаха като голям камък..

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

След като мина рязането на лентите, кога се очаква да заработи метрото до летище София , все пак ?

По-специално : Ще мога ли да разчитам на 07.04.2015 да се придвижа с метро до летище София  ?

Бакшишите си ме возят за 15 лв. понастоящем, но все пак ми се вижда неоправдано много, макар и да са усмихнати и вежливи.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.