Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Това с апарата с усмивките няма да роботи толкова лесно. Все пак сме в държавата на тарикатите. Трябва, някак си, да се гарантира, че чистачките не натискат усмивките по тоя апарата, за да се повиши изкуствено оценката :).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, ShaMan-H_Fel каза:

Това с апарата с усмивките няма да роботи толкова лесно. Все пак сме в държавата на тарикатите. Трябва, някак си, да се гарантира, че чистачките не натискат усмивките по тоя апарата, за да се повиши изкуствено оценката :).

 

Най-важното е не колко позитивни оценки има, а колко са негативните оценки!  Ако не строшат или не препрограмират апарата, това няма как да се манипулира. Ако негативните оценки се държат под определен номинален брой или под определен процент от общо миналите пътници, значи всичко е ок. Повечето пътници не си правят труда непременно да дават позитивна оценка ако са доволни, но недоволството със сигурност ще го сигнализират. Броят на миналите през летището пътници също винаги се знае точно и спрямо техния брой винаги може да се определи колко е броят на оплакващите се.

На 2017. 03. 31. в 15:37, Фил каза:

 

 

Истина е, че може би в топ три на проблемите на българското туристическо (и не само туристическо) обслужване е точно това нещо, което се обозначава с двата символа WC или 00... и не че може да ни служи за някакво оправдание или успокоение, но айде познайте на кое летище се намира ето тази тоалетна (съседната кабинка беше още по-трагична, та не посмях да вляза :biggrin: )    - за жокер - това е световноизвестна туристическа дестинация! 

 

post-139-0-57023400-1490967251_thumb.jpg

 

 

Дай още жокери за да злорадстваме малко и по повод на някоя световно известна туристическа дестиция :D  Предполагам, че тоалетната е общинска или държавна.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

 

Дай още жокери за да злорадстваме малко и по повод на някоя световно известна туристическа дестиция :D  Предполагам, че тоалетната е общинска или държавна.


давам жокер - комшии, вулкан, много бели къщи :biggrin:

Връзка към мнение
преди 14 минути , Фичо каза:

Браво момичета, точни отговори! :biggrin:

Тоалетната на летището в Санторини...:wacko:

 

Няма никаква причина едно държавно летище в Гърция да е по добре поддържано от едно държавно летище в България. От 2016-та есента Fraport би трябвало да са взели на концесия летището на Санторини. Интересно ще е да се видят тоалетните след 1-2 години.

 

Цитат

In December 2015 the privatisation of Santorini (Thira) International Airport and 13 other regional airports of Greece was finalised with the signing of the agreement between the Fraport AG/Copelouzos Group joint venture and the state privatisation fund.[4] "We signed the deal today," the head of Greece's privatisation agency HRADF, Stergios Pitsiorlas, told Reuters.[5] According to the agreement, the joint venture will operate the 14 airports (including Santorini (Thira) International Airport) for 40 years as of autumn 2016.

https://en.wikipedia.org/wiki/Santorini_(Thira)_National_Airport

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Topfly каза:

 

Няма никаква причина едно държавно летище в Гърция да е по добре поддържано от едно държавно летище в България. От 2016-та есента Fraport би трябвало да са взели на концесия летището на Санторини. Интересно ще е да се видят тоалетните след 1-2 години.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Santorini_(Thira)_National_Airport

 

Летищата в Гърция, за които се говореше, че Фрапорт ще ги вземат под концесия все още не се появяват в месечните отчети на групата за преминали пътници през летищата им. Което ме кара да си мисля, че концесията няма да я бъде, а това е доста странно, тъй като за сделката се разтръби навсякъде по медиите. Значи е трябвало да има подписан договор...

 

Ударих едно търсене в гугъл и се оказа, че в най-скоро време (по всяка вероятност преди Великден), сделката ще е официално факт. А след това противниците на ДОБРЕ проведена коцесия на летище София ще имат още един аргумент по-малко :) 

Редактирано от tch
Връзка към мнение

В медиите чета, че на летище София имало опашки поради новите мерки за проверка на документите на граждани на ЕС. Трудно ми е да повярвам, че проверката на паспортите върви по бавно от секюритито? Някой който е минавал днес през летището може ли да опише какво е реалното положение и с колко се забавят пътниците?

Връзка към мнение

А аз да си кажа шовинистично, че от Витоша по-високо нЕма и че нашето летище си ми е ок, има и по-зле и то не малко летища. Не съм попадала на неизмита или лоша ВЦ тук. Или имам ниски критерии, или пътувам рядко и имам късмет. Из България също не мога да обобщя, че все е зле ... В бензиностанциите са хубави, в моловете, в заведенията, за гарите не знам, пътувам през една от Пловдивските автогари и положението си е идеално /платена е, де/, дори в Градската градина не е мръсна, скоро бях в Зоологическата градина и там си беше идеална /а е безплатна/. За Санторини не се учудвам, гърците са известни мърлячи. Ама като не спира човекопотока към великите им острови, за какво да си дават труда хората? Щом и така може ... Та, притеснена съм от приказките за висене по граници и в самолети. Все си мислех, че поне на летищата не би следвало положението да се промени кой знае колко много :wacko: дано някой се включи с прясно прясно инфо ... Ясно ми е, че става въпрос за сигурност, ама те допуснаха цялата паплач на света да ни наводни, сега се сетили да правят контрол. Айде глупости... То смисъла на целия ЕС се губи така ... Просто става безмислено и това е малко плашещо.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Topfly каза:

В медиите чета, че на летище София имало опашки поради новите мерки за проверка на документите на граждани на ЕС. Трудно ми е да повярвам, че проверката на паспортите върви по бавно от секюритито? Някой който е минавал днес през летището може ли да опише какво е реалното положение и с колко се забавят пътниците?

Утре изпращаме детето, ще й кажа да докладва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Цитат
Countries are now required to check all travellers against three databases – Schengen, Interpol and national. Authorities say the average time to carry this out is around two minutes per person.

http://www.euronews.com/2017/04/07/frustration-as-tightened-eu-border-checks-begin

Явно ще се образуват опашки...

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 9 часа, Topfly каза:

В медиите чета, че на летище София имало опашки поради новите мерки за проверка на документите на граждани на ЕС. Трудно ми е да повярвам, че проверката на паспортите върви по бавно от секюритито? Някой който е минавал днес през летището може ли да опише какво е реалното положение и с колко се забавят пътниците?

 

Пълна глупост. Вчера минах паспортната проверка за под 1 минута.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
4 hours ago, Георги Матеев said:

 

Пълна глупост. Вчера минах паспортната проверка за под 1 минута.

Граничните полицаи четат магеланци.ком и знаят, че не си съмнителен :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Забавяне ще има по места, на които се въвежда проверка. На летищата си я има така или иначе. Сухопътната граница е друга история.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, Zaro каза:

Забавяне ще има по места, на които се въвежда проверка. На летищата си я има така или иначе. Сухопътната граница е друга история.

По принцип няма никаква разлика между сухопътната и летищната гранична проверка на документите. И на двете места се въвеждат новите правила. Единствената разлика е, че на летище София секюритито е най-бавната част и дори да проверяват на всеки документите в компютъра, това едва ли ще направи опашка на паспортния контрол.

Връзка към мнение

Докладвам обстановката на терминал 2 от преди час- около 13,30-14ч. паркингът беше пълен- намерихме си място чак на ниво -4. После обаче девойката е минала много бързо през всички проверки- на секюрити не е имало никаква опашка, на паспортен контрол е имало около 15 души, но са минали много бързо. Полицаите обаче са коментирали, че тепърва предстои големият наплив от хора. Трябва да отбележа и, че я закарахме доста рано, така че е минала проверките около час и половина-два преди полета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, akair каза:

Граничните полицаи четат магеланци.ком и знаят, че не си съмнителен:)

Това обяснява защо полицайката в кабинката ме гледаше с толкова дълбок разбиращ поглед и почти не обърна внимание на документа ми за самоличност :)

 

Майтапът настрана - вече няколко пъти разни служители ме поздравяват като редовен пътник, а с един граничар даже станахме нещо като приятелчета и винаги си лафим, когато няма опашка.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хахаха Супер много се кефя за написаното по-горе. Браво Жоре! :yahoo:

Това ме подсеща, че преди време не напразно в темата за куриозни снимки бях публикувала това:

 

На 21.02.2017 г. в 12:24, iliana_t каза:

Не е смешна снимката, а мечтателска...post-2916-0-66112800-1487672623.thumb.jpg.66e58653b73968b856b06a5faa344ee5.jpg

 

P.S.: Чудя се наш Жорко Матеев дали не го посрещат така на някое летище ;)

post-2916-0-66112800-1487672623.thumb.jpg.66e58653b73968b856b06a5faa344ee5.jpg

post-2916-0-66112800-1487672623_thumb.jpg

post-2916-0-66112800-1487672623.thumb.jpg.66e58653b73968b856b06a5faa344ee5.jpg

 

Пожелавам ти във всяка смяна да имаш по някой "твой" човек от Гранична и процедурите да минават по-леко :good:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 33 минути , Фил каза:

Супер предложение, но можеха да си направят труда да сравнят разписанието на шатъла и двата автобуса, като сравнят капацитета. При този случай шатълът би могъл да се спре, а пътуването между двата терминала да е безплатно за сметка на Летище София.

intermodalnost-sofia-airport.png

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
Цитат

Ако ви се е случвало да пристигнете на Терминал 1 на Летище София след 19:00 часа сигурно сте виждали заблудени пътници, търсещи как да достигнат до Терминал 2. Но, уви – няма как. Безплатният шътъл, който Летище София осигурява приключва курсовете си в 18:30, а единствената автобусна линия, обслужваща терминала не осигурява връзка с другия. Поне, не и без прекачване.

Колко полети има след 18 часа на терминал 1? - макс 2 :laugh: Има автобусна спирка на 300 метра за Т2 на П.Такачиев . Реват излишно, вместо да се разтъпчат след минимум два час обездвижване в поза полет, било то и с теглене на пластмасовите кутии до спирката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Hollywood каза:

Колко полети има след 18 часа на терминал 1? - макс 2 :laugh: Има автобусна спирка на 300 метра за Т2 на П.Такачиев . Реват излишно, вместо да се разтъпчат след минимум два час обездвижване в поза полет, било то и с теглене на пластмасовите кутии до спирката.

 

Коментираш, като бюрократ на който ще му нарушат кефа с това че го ръчкат да си свърши работата ;) Днес след 18 часа има 5 излитащи и 5 кацащи полета на терминал 1. Това са около 2000 пътници или годишно около 730 000 пътници. Толкова ли е сложно малко да помислят бюрократите и да направят пътуването на 700 хиляди пътници по комфортно?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 28 минути , Topfly каза:

 

Коментираш, като бюрократ на който ще му нарушат кефа с това че го ръчкат да си свърши работата ;) Днес след 18 часа има 5 излитащи и 5 кацащи полета на терминал 1. Това са около 2000 пътници или годишно около 730 000 пътници. Толкова ли е сложно малко да помислят бюрократите и да направят пътуването на 700 хиляди пътници по комфортно?

И колко полета ще хванат за  22:10 FB987 Варна/Бургас?  :laugh:

   
Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.