Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 2017. 10. 18. в 19:13, tch каза:

Вярно, че от 5 милиона пътници не са чак толкова много, ама как се забравя цял лаптоп?!

А как се забравя цяло дете? :lol:

 

23561738_1594909970566701_32797872698852

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, tch каза:

Съжалявам за лаишкия въпрос. Кои два потока разделят и защо :)

Разделят пристигащите извън ЕС от останалите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Някой да има идея магазина за папироси на Терминал 1 от колко часа работи? Имам полет в дън зори и се чудя дали да хитрея и да спестя място в куфара, че тия стекове са си бая обем, а обещах на един чужбински прЕател да го заредя до Коледа! 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Ardent каза:

Някой да има идея магазина за папироси на Терминал 1 от колко часа работи? Имам полет в дън зори и се чудя дали да хитрея и да спестя място в куфара, че тия стекове са си бая обем, а обещах на един чужбински прЕател да го заредя до Коледа! 

Със сигурност съм го виждала да отваря за полета на Wizz Air в ранни доби - просто не помня конкретен час. Аз не купувам, но съм виждала почти целият самолет за Luton да се зарежда с цигари. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Ardent каза:

Някой да има идея магазина за папироси на Терминал 1 от колко часа работи? Имам полет в дън зори и се чудя дали да хитрея и да спестя място в куфара, че тия стекове са си бая обем, а обещах на един чужбински прЕател да го заредя до Коледа! 

Последния път когато проверих - цигарите на free shop-a са доста по-скъпи от колкото по магазините в България. Не виждам никакъв смисъл да се купуват от там

Връзка към мнение

Ами основния ми смисъл е, че ако ги взема от там, няма да ги мисля как да ги вместя в ръчния багаж. Явно са се светнали в магазина и са решили да извиват ръце. 

Връзка към мнение
преди 12 минути , cybersimo каза:

Последния път когато проверих - цигарите на free shop-a са доста по-скъпи от колкото по магазините в България. Не виждам никакъв смисъл да се купуват от там

Това изобщо позволено ли е да продаваш цена над тази, която е изписана на бандерола?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Ardent каза:

Ами основния ми смисъл е, че ако ги взема от там, няма да ги мисля как да ги вместя в ръчния багаж. Явно са се светнали в магазина и са решили да извиват ръце. 

Провери и колко цигари може да внасяш за да не те изненадат на границата цък

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Topfly каза:

Провери и колко цигари може да внасяш за да не те изненадат на границата цък

Мерси за линка!

Точно защото знам колко мога да пренасям, за това се притеснявам ако ставаше въпрос за стек-два, нямаше да го правя на въпрос, но... 2 пъти по 4 стека си е доста. Особено като пътуваш с ръчен багаж! А съм обещал и човека ме чака като Нова година да му се явим!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ardent каза:

Мерси за линка!

Точно защото знам колко мога да пренасям, за това се притеснявам ако ставаше въпрос за стек-два, нямаше да го правя на въпрос, но... 2 пъти по 4 стека си е доста. Особено като пътуваш с ръчен багаж! А съм обещал и човека ме чака като Нова година да му се явим!

 

Нали прочете и това?

Различни ограничения за цигарите

Някои държави от ЕС ограничават броя на цигарите, които можете да вземете със себе си от други страни от Съюза, ако последните не прилагат минималното равнище на акциза. Това ограничение обаче не може да е под 300 цигари. Консултирайте се с митническите органи в страната, която ще посетите, преди да отпътувате.

 

Сигурното разрешено количество са 15 кутии или 300 цигари. За над това количество провери актуалните правила на държавата за която пътуваш и през които ще минаваш транзит.

Връзка към мнение
25 minutes ago, Ardent said:

Мерси за линка!

Точно защото знам колко мога да пренасям, за това се притеснявам ако ставаше въпрос за стек-два, нямаше да го правя на въпрос, но... 2 пъти по 4 стека си е доста. Особено като пътуваш с ръчен багаж! А съм обещал и човека ме чака като Нова година да му се явим!

 

Доколкото знам, когато пазаруваш от безмитна зона и имаш торбичка на Летище София, то това не влиза в ръчния багаж. То ако вземеш 1 бутилка уиски и 2 стека цигари и не можеш да ги побереш в ръчния . ;)

Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

Това изобщо позволено ли е да продаваш цена над тази, която е изписана на бандерола?

Това е "безмитен" магазин .. бандеролите не играят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, cybersimo каза:

Последния път когато проверих - цигарите на free shop-a са доста по-скъпи от колкото по магазините в България. Не виждам никакъв смисъл да се купуват от там

Цените са абсолютно същите като и извън летището. За DF са по-ниски, но пък не всички видове цигари имат DF цени.

Връзка към мнение
преди 6 минути , adreno каза:

Цените са абсолютно същите като и извън летището.

На Т2, поне преди няколко месеца, не беше така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 10 минути , adreno каза:

Цените са абсолютно същите като и извън летището. За DF са по-ниски, но пък не всички видове цигари имат DF цени.

Аз последния път когато реших да купувам за приятел, на когото отивах на гости в чужбина, се уплаших от разликата. По спомен: Парламент беше 5.50 лв на магазина, а на Т1 беше 4-4.50 евро.

 

Хубаво е някой, който е минавал скоро да провери и да потвърди

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение
преди 18 минути , macf1an каза:

Това е "безмитен" магазин .. бандеролите не играят.

Когато пътуваш към дестинация в ЕС няма безмитни, безакцизни и т.н. магазини. Плащаш си всичко като поп! За стоки произведени в ЕС по принцип всички магазини в ЕС са безмитни ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Затова съм сложил кавичките...

Ситуацията беше същата за полети извън ЕС.

Връзка към мнение
преди 10 часа, cybersimo каза:

 

Аз последния път когато реших да купувам за приятел, на когото отивах на гости в чужбина, се уплаших от разликата. По спомен: Парламент беше 5.50 лв на магазина, а на Т1 беше 4-4.50 евро.

 

Хубаво е някой, който е минавал скоро да провери и да потвърди

Потвърждавам , точно за Парламент, с опит от преди 2 седмици.

Цената за извън ЕС беше нормална , но за ЕС - по 2 на цената в магазина почти

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.10.2017 г. в 10:11, Фил каза:

Я си помислете дали не сте забравили нещо ... 
 

От тук

Дъщеря ми е забравяла телефон и таблет...дали ще ми ги върнат и някой знае ли къде мога да попитам -_-

Връзка към мнение
преди 4 минути , Росина каза:

Дъщеря ми е забравяла телефон и таблет...дали ще ми ги върнат и някой знае ли къде мога да попитам -_-

Там трябва да попиташ, където е забравен ;) Ако е на летище София, тогава пиши на тях цък Ако е в самолета на авиокомпанията и т.н.

Ако не им пишеш със сигурност няма да ти го върнат ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Летището в София е посрещнало пътник номер 6 000 000 за тази година. Дано до края на годината станат поне 6.5 млн - все пак идват коледните празници и трафикът се увеличава

zx860y484_3088377.jpg

 

Източник: http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/11/30/3088372_letishteto_v_sofiia_otbeliaza_rekord_-_6_mln_putnici/

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 4 часа, akair каза:

Летището в София е посрещнало пътник номер 6 000 000 за тази година. Дано до края на годината станат поне 6.5 млн - все пак идват коледните празници и трафикът се увеличава

zx860y484_3088377.jpg

 

Източник: http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/11/30/3088372_letishteto_v_sofiia_otbeliaza_rekord_-_6_mln_putnici/

Нека е по -близо до 7 млн.  Брао на Уиз!

Връзка към мнение
преди 45 минути , Hollywood каза:

Нека е по -близо до 7 млн.  Брао на Уиз!

7 мииона няма как да направим тази година, дори може би ще останем малко под 6.5. Например за октомври месец са обслужени 540-хиляди пътници, но от ноември отпадат 7-8 дестинации. Все пак добра година за летището и ръстът на годишна база, ще е около 33 процента. Ако можеше и финансовите резултати да са така добри, ех мечти....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Nikolay Ivanov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.