Прескочи до съдържание

Номинации за "счупен тъпомер"


akair
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е само за новини свързани с авиацията. Ако имате подходяща кандидатура, може да пуснете или в "Хумор" или "Разни любопитни неща". Съответно, ако мнението ви от тук изчезне - търсете го там 🙂

Препоръчани мнения

Колежанка изхвърли хамстер в тоалетната на летището в Балтимор. Твърди, че е била посъветвана от служител на авиокомпанията: http://www.miamiherald.com/news/local/community/miami-dade/article198971069.html

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към мнение

Като ходих в Исландия имах само 5-6 часа преди да отлетя обратно.Какво съм планирал не знам,но си мислех ,че летище Рейкявик е близо до града и ще мога да разгледам.Оказа се ,че билета ми е бил до далечното летище Кефлавик на 20 километра.Това го осъзнах като кацнахме.Имаше транспорт до града,но нищо не бях планирал,така че не видях столицата.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не знам чия е заслугата за чупенето на тъпомера в този случай, но снощи след 2 проверки на бордната карта на Гетуик се озовах през грешен гейт в грешния самолет :scratchhead:

Ако вече нямаше човек на моето място, като нищо щях да се настаня, да си сложа слушалките :music: и да се събудя съвсем не там, където отивах...

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Шок 9
  • Смея се 14
  • Замислям се 7
Връзка към мнение
преди 17 минути , the7endless каза:

 като нищо щях да се настаня, да си сложа слушалките :music: и да се събудя съвсем не там, където отивах...

 

Eй така започват някои от най-готините приключения :biggrin:
...

 

  • Харесвам 10
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , the7endless каза:

Не знам чия е заслугата за чупенето на тъпомера в този случай, но снощи след 2 проверки на бордната карта на Гетуик се озовах през грешен гейт в грешния самолет :scratchhead:

Ако вече нямаше човек на моето място, като нищо щях да се настаня, да си сложа слушалките :music: и да се събудя съвсем не там, където отивах...

 

Имаш късмет, че не са те арестували :D

 

 

Връзка към мнение

Добре, че имам невинен вид и по-европейско име (това последното колкото с майтап, толкова и с тъга)

 

Всъщност всички бяха изключително любезни, освен служителката на гейта, която се оказа, че ме е пуснала последно с грешния бординг пас - тя беше бая агресивна и се опитваше през цялото време да изкара, че съм излязла от правилното място и после съм минала 200-300 метра по тармака до другия самолет така нарочно, неясно защо :)

 В крайна сметка стигнах до правилния полет :)

 

 

Редактирано от the7endless
  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , the7endless каза:

Не знам чия е заслугата за чупенето на тъпомера в този случай, но снощи след 2 проверки на бордната карта на Гетуик се озовах през грешен гейт в грешния самолет :scratchhead:

Ако вече нямаше човек на моето място, като нищо щях да се настаня, да си сложа слушалките :music: и да се събудя съвсем не там, където отивах...

 

 

 

Яко! :biggrin:

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Това вече започва да излиза от пропорция:

Стюардеса на Юнайтед казала на пътничка да сложи чантата с кучето си в the overhead bin. Горкото животно се споминало за 4 часа полет от Хюстън до Ла Гуардия:

http://onemileatatime.boardingarea.com/2018/03/13/united-kills-dog/

Толкова фактология, тук започва интересното:

  • служителите на а/к са некадърни
  • те са направо убийци
  • ако не правиш каквото ти казват, ще ти разбият носа и може да те пратят в затвора
  • бойкот на а/к

Дали определени породи кучета имат респираторни проблеми, когато са подложени на стрес, колко са предразположени към топлинен удар и чия работа е да ги знае тези особености, как може да пътуваш с домашен любимец, на който държиш и 4 часа да не провериш дали е добре  - все въпроси без отговор...

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 4
Връзка към мнение

И ако предишната драма не е достатъчна, CNN рипортва, че същата а/к е пратила куче в Нарита, Япония, вместо в Kansas City, Missouri.

Точната причина - UA работят с външна фирма, която осигурява човек, който да се грижи за животните в карго терминала през нощта. Въпросният служител е разменил клетките на 2-те кучета, за които е трябвало да се грижи... На сутринта са ги натоварили според  luggage tag-a и така Ирго се е оказал в Япония. От компанията са потвърдили, че ще го върнат в първа класа, придружен от служител на Юнайтед.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Миналата седмица тръгнах за Турция и не погледнах,че подметките ми са се напукали.Те са подобни на гъба материал.Трябваше да направя 3 двупосочни вътрешни полета.След отиването на първото летище ми се разпаднаха токовете.Реших като се върна в Истанбул вечерта да търся магазин около Сабиха,но не видях никъде и реших да се върна в България с първия автобус.Имам над 90 екскурзии,но такова нещо не ми се е случвало.Вече ще си нося резервни гуменки.:)

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Миналата седмица тръгнах за Турция и не погледнах,че подметките ми са се напукали.Те са подобни на гъба материал.Трябваше да направя 3 двупосочни вътрешни полета.След отиването на първото летище ми се разпаднаха токовете.Реших като се върна в Истанбул вечерта да търся магазин около Сабиха,но не видях никъде и реших да се върна в България с първия автобус.Имам над 90 екскурзии,но такова нещо не ми се е случвало.Вече ще си нося резервни гуменки.:)

Което ме подсеща как веднъж се прибрах боса от Бургас, защото тръгнах по едните джапанки, ей така, само с четката за зъби в джоба. За какво ми е багаж, като отивам на Spirit-а и нощувам на плажа? Да, ама джапанките не издържаха на напрежението и ме изоставиха...

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 34 минути , Ivette каза:

Което ме подсеща как веднъж се прибрах боса от Бургас, защото тръгнах по едните джапанки, ей така, само с четката за зъби в джоба. За какво ми е багаж, като отивам на Spirit-а и нощувам на плажа? Да, ама джапанките не издържаха на напрежението и ме изоставиха...

Хубава работа :O, как така боса, джапанки през август продават на всички сергии край плажа, в т.ч. на изхода на Spirit-а :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 46 минути , Ivette каза:

Което ме подсеща как веднъж се прибрах боса от Бургас, защото тръгнах по едните джапанки, ей така, само с четката за зъби в джоба. За какво ми е багаж, като отивам на Spirit-а и нощувам на плажа? Да, ама джапанките не издържаха на напрежението и ме изоставиха...

Ма то, все тая - боса или с джапанки.:yahoo:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, tonica каза:

Хубава работа :O, как така боса, джапанки през август продават на всички сергии край плажа, в т.ч. на изхода на Spirit-а :lol:

Случи се на другия ден. Вече подминала всякакви сергии, къде ще ти обикалям на пазар. Метнах се на автобуса без много да му мисля. Не ми обърнаха особено внимание и по пътя до вкъщи. Във Варна сме свикнали на босоноги по улиците лете :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътниците от полет 432 на Авиокомпания България ер, са влезли в България без задължителния граничен контрол, съобщи RNS.bg. В момента тече вътрешна проверка по случая, потвърдиха източници от МВР.

Все още резултат от проверката няма, но са иззети записите от видеокамерите, които биха изяснили до известна степен ситуацията, пише dir.bg.

Полетът е бил от Париж до София. Машината се е приземила в следобедните часове на Летище София във вторник – 20 март. Всички пасажери са преминали през терминал 2 без задължителния контрол от гранична полиция.

Защо е допуснат този гаф, и то в момент на Европредседателството, ни ще стане ясно след приключване на проверката.

 

http://dnes.dir.bg/news/pasazheri-dopusnati-granichna-proverka-26985033

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , chandni каза:

Пътниците от полет 432 на Авиокомпания България ер, са влезли в България без задължителния граничен контрол
...

Полетът е бил от Париж до София.

Може би тренират за момента, когато ще сме част от Шенгенското пространство.  :biggrin:

  • Смея се 4
Връзка към мнение

На мен пък ми направи впечатление липсата на паспортни проверки при заминаване от Станстед за София и от Дъблин за София. На бордването също никой не обръщаше внимание на личните документи, гледаха само да ти сканират бордната карта по-бързо.

Но явно това на Островите е нещо обичайно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

На мен пък ми направи впечатление липсата на паспортни проверки при заминаване от Станстед за София и от Дъблин за София.

Нали напускаш...? Какво им пука...?! You are someone else's problem now... :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

 

преди 7 минути , chandni каза:

Нали напускаш...? Какво им пука...?! You are someone else's problem now... :lol:

Ами ако е сериен убиец или издирван атентатор?! Сигурен съм че имат някакво видеонаблюдение, но само с него да минават ми звучи несериозно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

На мен пък ми направи впечатление липсата на паспортни проверки при заминаване от Станстед за София и от Дъблин за София. На бордването също никой не обръщаше внимание на личните документи, гледаха само да ти сканират бордната карта по-бързо.

Но явно това на Островите е нещо обичайно.

това да не те плаши ,

службите им със сигурност знаят броя на зъбните пломби които ще си направиш през следващите години ,без да го подозираш дори

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

На мен пък ми направи впечатление липсата на паспортни проверки при заминаване от Станстед за София и от Дъблин за София. На бордването също никой не обръщаше внимание на личните документи, гледаха само да ти сканират бордната карта по-бързо.

Но явно това на Островите е нещо обичайно.

По принцип англичаните нямат паспортен контрол на излизане от страната. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 2/27/2018 в 14:02, the7endless каза:

Не знам чия е заслугата за чупенето на тъпомера в този случай, но снощи след 2 проверки на бордната карта на Гетуик се озовах през грешен гейт в грешния самолет :scratchhead:

Ако вече нямаше човек на моето място, като нищо щях да се настаня, да си сложа слушалките :music: и да се събудя съвсем не там, където отивах...

 

 

 

Ще спра да уверявам познати,че няма да сбъркат самолета,след като минават през толкова проверки на бордна карта.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, vorbis каза:

 

Ами ако е сериен убиец или издирван атентатор?! Сигурен съм че имат някакво видеонаблюдение, но само с него да минават ми звучи несериозно.

Великобритания няма граничен контрол на излизане.

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
1 hour ago, Georgie said:

Ще спра да уверявам познати,че няма да сбъркат самолета,след като минават през толкова проверки на бордна карта.:)

Лично съм виждал как жена се кара на (и спори с) пътник защо й е седнал на мястото. Действието се развива в самолета, който е паркиран на remote stand на летището във Виена. На финала дойде стаюрдеса и обясни на жената, че нейната бордна карта е за полета на България Ер след 2 часа... :)

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение

И аз веднъж за малко....Ама не бях сама и следващия след мен му казаха, че не е за тая "врата". Та и аз се върнах. Ако може да е някакво оправдание, беше на вътрешния терминал в Бали преди години, летяхме за Джогджа. Там буквално са едни стъклени врати, а надписа за къде е полета са на листи А4. Та аз съм тръгнала към вратата до правилната,  моята бордна карта мина, пуснаха ме да тръгна към самолета, при което чух зад мен: Мистър, вие сте за другия гейт... Дадох назад, казах и, че тогава и аз съм за там и се върнахме. Но поне не се качихме в самолета.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.