Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
978 отговора на тази тема

#1 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 10:54

Гледам другата тема подчертано "зави" към клубна музика, хаус, техно, соул, диско и други непонятни за мен стилове и затова реших да създам отделна тема само за рок/блус музика и производни, с което далеч не искам да обидя останалите (по-скоро искам да ги "избавя" от рокаджийската си същност), но в същото време ми се ще да има някаква стилова диференциация, че малко се загубихме в превода...

Както повечето от вас знаят, в началото беше блус:

• Polina, danimarkova, Nikotin и 3 други харесват това
"All over the world in eighty days
Head in a blur of information
What kind of a man could live this way
I do what I can
I do OK"

#2 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 11:04

Много хубава тема, но според мен и тя ще се размие :) Например моите любими пънкарчета са Green day, но много почитатели на тази музика ще кажат, че това въобще не е пънк. Друг пример - израстнала съм с Alanis Morissette, а тя какъв стил пее - алтернатив рок?!

#3 machete bear

Публикувано 30 май 2013 - 11:08

Друг пример - израстнала съм с Alanis Morissette, а тя какъв стил пее - алтернатив рок?!

стиловете, според мен, доста отдавна се размиха, останаха само някакви генерални насочености, по които аланис се вписва май точно в алтърнатив рок :) между другото не бях очаквал, но много ми хареса на живо :)

• Adinko, Стани и Roland Davis харесват това

#4 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 11:32

Идеята е тук да "избягаме" най-общо от танцувалната музика, която се пуска по клубове и дискотеки. И двете предложения на Елена са именно за тази тема, не виждам какво има да се дискутира?

Поздрав:

• Polina, Nikotin, Hayasko и 1 друг харесват това
I do what I can
I do OK"

#5 Adinko

Публикувано 30 май 2013 - 11:36

Мииии значи и аз да се включа :)

• Емилия харесва това

#6 machete bear

Публикувано 30 май 2013 - 11:41

аз пък в последно време съм зациклил сериозно на това

• Elena, Емилия и nomad11 харесват това

#7 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 11:54

По едно време в средата на 50-те се появи и този "изрод", който разби моралните устои на пуританския следвоенен свят...

• Hayasko, Фичо и Nana харесват това
I do what I can
I do OK"

#8 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 12:09

И друг съм споделял, че ако бях жена, щях да мечтая някой мъж да ме поздрави с този шедьовър... :blush:

Някои предпочитат версията на Краля, която наистина е великолепна и преобръща мелодията в типично негов стил:

• danimarkova, Childish, Angelika и 1 друг харесват това
I do what I can
I do OK"

#9 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:20

Ами значи съм точно за тази тема :) Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D Аз не съм толкова крайна, разбира се, но определено музиката която харесвам не се слуша масово.От години избягвам дискотеките и се подвизавам най-вече в барове с изразени музикални предпочитания ;)

machete bear, усещаш ли моята завист, че си я слушал на живо?

• Пожето и Duke харесват това

#10 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:22

По едно време в средата на 50-те се появи и този "изрод", който разби моралните устои на пуританския следвоенен свят...

Заради такива "изроди" като него дълго време си мечтаех да съм живяла през 50-те и разбира се 60-те....в щатите ;)

• Duke и Мина харесват това

#11 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:24

И друг съм споделял, че ако бях жена, щях да мечтая някой мъж да ме поздрави с този шедьовър... :blush:

Някои предпочитат версията на Краля, която наистина е великолепна и преобръща мелодията в типично негов стил:

понеже аз още си мечтая да ме поздрави някой с тази песен си го приемам за личен поздрав! :)

• Duke харесва това

#12 machete bear

Публикувано 30 май 2013 - 12:28

Ами значи съм точно за тази тема :) Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D Аз не съм толкова крайна, разбира се, но определено музиката която харесвам не се слуша масово.От години избягвам дискотеките и се подвизавам най-вече в барове с изразени музикални предпочитания ;)

мен ме бъзикат, че слушам групи, които още не са създадени :Д а всъщност изобщо не се чувствам така, особено на фона на разни познати :)

you oughta know, че завистта не е убава работа :Р

• Elena харесва това

#13 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 12:29

Не бих искал допълнително да наливам масло в огъня, но миналата година се разминахме с концерт на Аланис в София в последния момент, защото българският промоутър прецени, че няма да успее да продаде шоуто, без да бъде на тотална загуба... :unsure:

Айде, нещо по-съвременно, че съвсем за дядо ще ме обявите в този форум... :D

• Polina и Стани харесват това
I do what I can
I do OK"

#14 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:32

Duke, то свърши

Както вече на няколко пъти си казвам, че харесвам REM да ви пусна едно от по-новите им парчета, доста неизвестно в България естествено

#15 Duke

Публикувано 30 май 2013 - 12:38

Както казва мой познат: ако има повече от 10 фена някоя група вече е комерс  :D

В такъв случай, моля, поздрави този свой приятел с долния парадокс. Група (или по-скоро проект на един гениален музикант), която е на гребена на вълната над десет години, надали ще събере повече от 300 фена в България:

• jennie, machete bear и Ана Синона харесват това
I do what I can
I do OK"

#16 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:43

Е той със сигурност няма ги отчете, хлапе е (поне на акъл) - това е човек, който не е чувал за Edith Piaf ?!

От по-новите изпълнители си слушам Florence

• jennie и Legolas харесват това

#17 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 12:45

machete bear каква е тая твойта титла :lol:

#18 machete bear

Публикувано 30 май 2013 - 12:52

machete bear каква е тая твойта титла :lol:

вносна, от чужбина! :Р

#19 machete bear

Публикувано 30 май 2013 - 12:55

В такъв случай, моля, поздрави този свой приятел с долния парадокс. Група (или по-скоро проект на един гениален музикант), която е на гребена на вълната над десет години, надали ще събере повече от 300 фена в България:

а интересното е, че примерно tool, които са сходни, ще съберат доста повече... но и двете групи не виждам да дойдат до тук, поради същите причини, които посочваш за аланис...

• Duke харесва това

#20 Elena

Публикувано 30 май 2013 - 13:16

вносна, от чужбина! :Р

сигурно си много популярен във френските детски градини :D

• Jindo харесва това

1 потребители четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни