Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

https://youtube.com/watch?v=TNMsGVwUXc0&si=p6rfp1rQp6-tiWCE

 

U2 с нова песен, а след няколко часа и на сцената във Вегас (в непълен състав)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , bad kid каза:

(в непълен състав)

Което, заедно с последните няколко албума (всъщност, всички без изключение от 2001 г. насам) ги превръща в поредната (или по-точно втората) любима моя група, която от моя гледна точка директно минава в забрава...

Връзка към мнение

Сега чух......е не, това сериозно ли трябва да мине за произведение на U2?! Боже, дори новите блудкажи (с изключение на предпоследния албум) на Coldplay звучат по-добре. Асоциацията с клипа към великата Where the Streets Have No Name дори не искам да коментирам...

Връзка към мнение
Преди 1 час, bad kid каза:

Визуално изглежда едновременно впечатляващо и доста претрупано. Заместникът се справя добре, но Боно леко издиша. За сметка на това обаче сетлистът е убийствен!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е толкова шарено цялото, на някои песни светлинното шоу е само около сцената.

Bono си е така от години, ама на живо не дразни много според мене. Бих гледал турнето и без One и Mysterious ways, че там е малко мазало.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен всеки един сетлист на U2 е непълен без Bad. За радост имах щастието да видя на живо изпълнение на Bad по време на The Joshua Tree Tour в Рим преди години. Май реално и тогава мислено се сбогувах с една от любимите си групи. Иначе със сигурност ще посетя това турне когато дойдат в Европа, естествено с Лари...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Без никакво съмнение Hackney Diamonds е най-добрия албум на The Rolling Stones от Steel Wheels насам. Или казано по друг начин, 35 години по-късно групата отново напомни защо е наричана "The Greatest Rock and Roll Band in the World". Изключително стойностна творба, буквално съм изумен от високото качество на всяка една композиция в албума. Наченките на артрит у Кийт Ричардс въобще не пречат на гениалния китарист да измисля изумителни рифове, които едновременно да звучат модерно и в същото време да бъдат разпознаваеми за всеки фен на "търкалящите се камъни". Гласът на Мик Джагър е неподвластен на времето. Енергията на Рони Уд си е все същата. За радост в две от композициите в албума зад барабаните е покойния Чарли Уотс. Нужно ли е нещо друго от тази легендарна група? От моя гледна точка звездното гост присъствие в албума (Сър Пол Макартни, Стиви Уондър, Елтън Джон, Лейди Гага и т.н.) е по-скоро ненужно, но в никакъв случай не пречи на Hackney Diamonds да остане в историята на рок музиката. Още отсега започвам да стискам палци за "едно прощално турне" през следващата година...

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Zaro каза:

Вчера е починал Шейн Макгоуан от Поугс, легендарната ирландска група.

 

 

 

Жестока банда

RIP

 

 

IMG_5170.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 1 час, hristov.hb каза:

AC DC отново са на турне в Европа от 17 май до 17 август 2024 г. Започвам да избирам дата и място.

 

https://www.acdc.com/tour

 

Аз вече съм го избрал, че и хотел съм запазил...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Изиграха ме, отивам в Германия за Металика на 23.05, ако бяха пуснали малко по-рано новината, щях да отида още на 21.05 за да ги гледам в Гелзенкирхен, ама вече съм взел билет  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бе да кача малко Yugo rock. Ние си мислим, че след Пирот правят само турбо - фолк, но не е май така. Оригинала на песента е на Biejlo Dugme, 1986г.,  с втория им вокалист TIFA. Сега съм на вълна Източно Европейски рок (хард, хеви и т.н.), та с изненада за самия себе си откривам , че всъщност добрите рок музиканти от Югославия са  босненци, хървати.....бе нещо като т.нар сръбски футбол от 70-80г....5 -ма хървати, 4-ма босненци  , един словенец и един сърбин от Ниш(който може да е половин българин).  Оказва се май , че турбо фолка се слуша в земите между Одрин и Белград. Иначе този образ който пее е босненец от Бихач.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , ivan69 каза:

Аз ли не се оправям , но за Братислава билетите още не са в продажба? Има ли мераклии за Братислава или Виена?

За никъде не са още

На 16.02 започва продажбата 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 минути , Branko каза:

За никъде не са още

На 16.02 започва продажбата 

Май за 3,07 за Лондон се насочихме с Павел , без преспиване за 18 часа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да се похваля. Купихме за Виена / най-удобно ни е като дата и локация / за Golden Circle 23.06.2024

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , lesy каза:

Да се похваля. Купихме за Виена / най-удобно ни е като дата и локация / за Golden Circle 23.06.2024

Аз също взех за Виена, 23.06.2024 г.

 

След 15 минути в "waiting room", без проблем взех два билета Seat Category 1

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.