Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

Книги? Имаш предвид пътеводители, нали? :D

Амиии, щом така ще я караме: на рафта виждам:

 

Барселона, Амстердам, Рим, Куба, Флоренция, Най-красивите места в Европа, Stars&Planets и други. Не ги давам назаем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

"Пътеводител на галактическия стопаджия"

Мисля, че да мине още година-две целия ще съм го изцитирал тук-там!

 

Всичко друго на Дъглас Адамс също е препрочитано. 

Кримки иначе чета, от по-старите - Чандлър, до по-новите - Елрой. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз тъкмо приключих Виена. Да ти призная, преди първото си посещение в австрийската столица преди години не бях чел нищо за Виена и останах леко разочарован. Сега реших да се подготвя, ама май пак ще остана разочарован. Всъщност, независимо дали съм посетил един град или държава, обичам да чета пътеводителите на NG. Онлайн информацията е отделна работа, хартиените носители ми доставят естетическа наслада. Сега като се върна от Виена почвам Прага и Чехия, макар че хронологично първо следват Торино и Бергамо...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Книжните пътеводители и аз много ги харесвам, даже редовно си купувам без да планирам пътуване. 

Като ги чета, сякаш вече съм там! 

 

Последно препрочетох "Анна Каренина". Подариха ми "Пътешествие до края на нощта", но още не съм я отворила. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май основно пътеводители . Много харесвам тия на DK Eyewitness.

Имам и поредицата  от шест тома "501 Must to ..." , както и една поредица 12 тома атласи на испански от  NG  :D

Oт Lonely Planet често съм разочарован заради идиотските им карти и многото пълнеж , макар да има и безценна практическа информация. Дори обаче в издания от 2012 се случва тя да не е напълно актуализирана.

 

Иначе имам свалени oт мрежата  почти всичките им гайдове макар и не най-новите издания  , както и десетки такива на Rough Guide , Frommers и DK.

Когато тръгвам за някъде си купувам този който ми е харесал на хартиен носител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също като че ли харесвам най-много Rough Guides.

Харесват ми тези кратки исторически справки, които обикновено включват в отделен раздел накрая. 

 

(Сега обаче свалих 4-5 гайда за Берлин и май нито един не ми харесва...)

 

Иначе - много обичам да чета книги, в които действието се развива на места, на които съм била. ;)

Редактирано от jennie
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Май само аз не съм фенка на пътеводителите. :) Обичам да чета инфо из нета, ама на книжка....не ме влече толкоз.

Любимите ми книги са: всички на Dan Brown, Boyd Morrison, Andy McDermott, също така Twilight, The Host, Harry Potter, The Chronicles of Narnia, Lord of the Rings,The Kane Chronicles, Percy Jackson, The Alchemist, Veronica Desides to Die и Think of a Number. Сега чета A Song of Ice and Fire. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май само аз не съм фенка на пътеводителите. :) Обичам да чета инфо из нета, ама на книжка....не ме влече толкоз.

Любимите ми книги са: всички на Dan Brown, Boyd Morrison, Andy McDermott, също така Twilight, The Host, Harry Potter, The Chronicles of Narnia, Lord of the Rings,The Kane Chronicles, Percy Jackson, The Alchemist, Veronica Desides to Die и Think of a Number. Сега чета A Song of Ice and Fire. :)

Виждам че харесваш фентъзи прочети  " Wheel of time" или The chronicles of Amber - любимите ми.

 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напоследък чета европейска литература, защото едно издателство разпродава залежалите си наличности от една дълга поредица за по пет лева парчето :) От пет прочетени досега книги - пет попадения в десетката: "Светец в асансьора" на Петре Чимпоешу, "Указания за спасяването на света" и "Дъщерята на канибала" от Роса Монтеро, в момента - "Огнена стена" от Хенинг Манкел (някой ако е чувал за Курт Валандер) и специално за приятелите на Португалия - невероятната "Твърди Перейра" от Антонио Табуки.

И учебници чета доста напоследък.

 

:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

A, пътеводители чета само при нужда, т.е. ако ще ходя някъде. Обаче по някое време установих, че си избирам места за посещение според какво ми е харесало от книгите, особено Джералд Даръл. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Май само аз не съм фенка на пътеводителите. :) Обичам да чета инфо из нета, ама на книжка....не ме влече толкоз.

Любимите ми книги са: всички на Dan Brown, Boyd Morrison, Andy McDermott, също така Twilight, The Host, Harry Potter, The Chronicles of Narnia, Lord of the Rings,The Kane Chronicles, Percy Jackson, The Alchemist, Veronica Desides to Die и Think of a Number. Сега чета A Song of Ice and Fire. :)

не си само ти ;)  и аз не ги харесвам.

Връзка към мнение

"Пътеводител на галактическия стопаджия"

Мисля, че да мине още година-две целия ще съм го изцитирал тук-там!

Този пътеводител е велик!!! За почти всяка случка от живота има подходящ цитат от тази книга.

Връзка към мнение

Аз чета това, което ми се струва, че ще ми е интересно - не съм любителка на определен жанр! Последно четох "Камино: Пътуване на духа" на Шърли Маклейн, понеже съм запалена на тази тема, но противно на очакванията ми изобщо не ми хареса.

Пътеводители си купувам, когато тръгна за дадено място - никога не съм си взимала ей така - просто да си чета  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Над тяхното градче ежедневно минаваха самолети. Когато се чуваше техният остър шум, Ян Бибиян излизаше развълнуван, отправяше очи към небесната шир и търсеше тая чудна птица-машина, която блестеше горе в сиянието на слънцето като зелен лебед и се носеше със силата и стремителността на орел.

Ян Бибиян я следеше дълго. Очите му се насълзяваха от блясъка на небето, но той не снемаше поглед от нея, докато тя не потъне, изгубена в необятното пространство.

— Ян Бибиян, би ли се качил на тоя орел? — питаше го майстор Франц.

— На драго сърце — отговаряше Ян Бибиян с тревожност и очите му блясваха.

— Не те ли е страх?

— Не! — отговаряше твърдо Ян Бибиян.

— Ами ако се случи злополука?

— Злополука може да се случи и с автомобил, и с влак, и с обикновена кола дори. Опасността всякъде е еднаква. Аз мисля, че най-сигурна и най-стабилна е хвърчащата машина. Във всеки случай с нея стават много по-рядко злополуки, отколкото с автомобила например. Ех, как бих желал да се кача!"

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

А , разбира се и аз чета пътеводители само за местата за които ще пътувам. Когато постоянно имаш планове все има и какво да се чете :-)

През другото време обичам да чета атласи и книжки от типа на "1000 места..."

Чета и доста исторически неща във връзка с местата които посещавам.

През другото време вестници , форуми и професионална литература .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен са ми интересни кралските фамили в Европа, и най-вече връзките помежду им. Една, оказа се доста необятна и заплетена тема.

От авторите, да речем Дъглас Адамс, и съвсем не само неговия Пътеводител, Кърт Вонегът, Хелър, и общо взето автори и заглавия, на които попадна случайно, и ми задържат вниманието.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Един голям пътешественик. Иван Аржентински постави началото на модерния български пътепис и го направи добре:

http://literaturensviat.com/?p=72887

 

Преди него беше Вазов, още по-преди свети Софроний еп.Врачански, Паисий Хилендарски начело.

 

Алеко тук не го слагаме. Гений! А Георги Пенин е твърде млад! И обича да цензурира, макар че все още е млад и зелен, но гениален в машините и пътническия софтуер... Жоре, ожени се, приятелю!

 

2073 г. Изпит по Нова българска литература. Студент тегли два билета и му се падат Алеко и Георги Пенин. Студентът се препотява и си вика: "- Ах, пътни дяволи, що нЕмаше торенти за Вас"...

 

Опознайте Родината си и нейната книжнина и не се правете много на умни, без да познавате корените си...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еееее! Жестокостта ти се сломи! Радвам се да те видя отново тук! Само ще те замоля пак да сложиш оная хубава снимка. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За литературните си вкусове: е, то си ясно - кулинарни книги, разбира се.

 

Сега на нощното ми шкафче стои "Сицилианска кухня". Ако взема та се събудя през нощите, утешавам се с това четиво, сабахлем даже и си "врътвам" някоя манджа. Ако не се получи, удрям един скайп на верните си другари, живущи на този божествен остров, и се получава. За последно готвих божествените аранчини. Ако някой иска рецептата им, веднага ще я постна.

 

Но ако трябва да споделя с Вас книжните си моментни предпочитания, то това ще бъде една изключителна книга, която ни дава много: история, литература, социология, пътешествие и още ...

 

Челите я знаят за какъв самолет става въпрос.

 

Книгата се нарича "Срещи с Буров", аз я ползвам и за пътеводител из дебрите на нашата България.

 

http://chitanka.info/book/4295-sreshti-s-burov

 

Леле, твърде добра е...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нали си наясно, че снимката ще издържи само до Коледа, когато ще се трансформира в това:

 

attachicon.gifСнимка0008.jpg

 

 

Е, да, всяко прасе има своя край. Впрочем, модерните готварски практики предпочитат телешкото. Комплименти! :D

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.