Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

Е, да, всяко прасе има своя край. Впрочем, модерните готварски практики предпочитат телешкото. Комплименти! :D

Аз не съм от модерните, особено откакто телешкото под влияние на модерните логистични системи взе да се превръща в конско!

 

Затова те предпочитам разфасован във фризера!

Връзка към мнение

Последната книга, която в момента чета е един съвременен български роман - 18% сиво на Захари Карабашлиев. Разказва се за едно лудо пътуване из САЩ на един българин!

 

Иначе относно пътеводителите, и аз предпочитам NG, най-вече за да прочета интересни факти за града/държавата която планирам да посетя.

Връзка към мнение

Хайде, споделете кой какви книги чете?  И коя е последната книга, която е прочел?

 

Само не споменавайте "Винету", че току виж темата изхвърчала! ;)

 

"Шантарам" на Грегъри Дейвид Робъртс.

 

Ако на някого му се ходи в Индия или се чуди дали му се ходи в Индия, това е книгата!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Последната книга, която в момента чета е един съвременен български роман - 18% сиво на Захари Карабашлиев. Разказва се за едно лудо пътуване из САЩ на един българин!

 

Иначе относно пътеводителите, и аз предпочитам NG, най-вече за да прочета интересни факти за града/държавата която планирам да посетя.

 

NG си го чета аз откакто излиза в БГ. Ама от 2 години насам открих колко яко е и списанието GEO. От ентусиазъм чак си поръчах архивните му броеве от първите две-три години, откакто излиза в България :) Не че има кой знае колко голяма разлика, но в NG понякога тънко си личи американоцентричната гледна точка (не че има нещо лошо в това де), а GEO си е сякаш по-европейски ориентирано ...

Връзка към мнение

Да, GEO е по-добро от NG. Също така от време на време BBC Knowledge

 

Това, което ме дразни в Knowledge е астрологичната страница (даже две) във всеки брой, което лично за мен си е белег на несериозност ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, GEO е по-добро от NG. Също така от време на време BBC Knowledge

 

Мда, GEO и BBC Knowledge са ми любимите в момента. NG имат само по 3-4 големи материала в брой и поне два от тях обикновено са ми скучни. Брани е прав за астрологичната страница, ама все пак хората трябва да изкарат някой лев, пък ние можем просто да я прелистим :D. Не ми е чак такава драма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, да, всяко прасе има своя край. Впрочем, модерните готварски практики предпочитат телешкото. Комплименти! :D

 

О, колега  :D  B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да не остана по-назад от Жоро със сериалите :D , обширните теми за музиката, да Ви питам и за това перо - книгите. Четете ли в момента и какво, споделете тези, които са Ви грабнали, заинтригували, пък защо не и образовали.

 

Аз започвам с често срещаната Агата Кристи, Жорж Сименон, Артър Хейли. Друго, което ме влече  е Чандлър и  Куелю. Опитвам се и да попрочета нещо на руски от Достоевски например, че литература бол в нас, но време не достига, а четенето е обикновено в малките часове на деня. Руското в мен проговаря от време на време. :) Също така, огромно желание имам да почета на английски, не за друго, ами да упражнявам езика. Набарала съм един роман сега, бая дебеличък - FORTUNE се казва, да видим къде ще му излезе края. Майка ми пък ме убеждава на прочета нещо и от Орхан Памук.

 

Your turn! :)

 

ПС: аааааа, щях да забравя, имам влечение и към човешката психика и ми се ще нещичко и да понауча. :rolleyes: Ако имате предложения, отворена съм към тях.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Да не остана по-назад от Жоро със сериалите :D , обширните теми за музиката, да Ви питам и за това перо - книгите. Четете ли в момента и какво, споделете тези, които са Ви грабнали, заинтригували, пък защо не и образовали.

 

Аз започвам с често срещаната Агата Кристи, Жорж Сименон, Артър Хейли. Друго, което ме влече  е Чандлър и  Куелю. Опитвам се и да попрочета нещо на руски от Достоевски например, че литература бол в нас, но време не достига, а четенето е обикновено в малките часове на деня. Руското в мен проговаря от време на време. :) Също така, огромно желание имам да почета на английски, не за друго, ами да упражнявам езика. Набарала съм един роман сега, бая дебеличък - FORTUNE се казва, да видим къде ще му излезе края. Майка ми пък ме убеждава на прочета нещо и от Орхан Памук.

 

Your turn! :)

 

ПС: аааааа, щях да забравя, имам влечение и към човешката психика и ми се ще нещичко и да понауча. :rolleyes: Ако имате предложения, отворена съм към тях.

Интересна тема. В момента чета Самотата на простите числа на Паоло Джордано, иначе много обичам фантастика, мистика и документално-исторически книги. Наскоро прочетох една книга, Коприна на Алесандро Барико, много ми хареса, макар че не си падам по такъв жанр. С риск да ме помислиш за аналфабет, изобщо не си падам по поезия, може би само класиката на Вазов, Ботев, Дебелянов и т.н. :D

Връзка към мнение

Интересна тема. В момента чета Самотата на простите числа на Паоло Джордано, иначе много обичам фантастика, мистика и документално-исторически книги. Наскоро прочетох една книга, Коприна на Алесандро Барико, много ми хареса, макар че не си падам по такъв жанр. С риск да ме помислиш за аналфабет, изобщо не си падам по поезия, може би само класиката на Вазов, Ботев, Дебелянов и т.н. :D

Ей, ще ме хапеш с този "аналфабет" :P  :P  :P  цял живот. :D  Обичам кримките мисля най-много, същ :D  и адаптирана литература. :)

Връзка към мнение

Абе, знам си аз, че не съм чак толкоз изкукал и имаше една подобна тема:

 

http://magelanci.com/topic/174-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/

 

Иначе при това разнообразие на чисто пътешественически теми през последните дни, съвсем сериозно обмислям да пусна тема със следното заглавие:

 

"Носите ли бельо през лятото и ако не защо носите бельо през зимата?"

 

:D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Преди да замина за Полша, от книжарницата на летището в Сф си купих "Сто дни в Китай" - на Румяна Николова и Николай Генов, които описват своето пътуване до Китай...едни видни магеланци. Много увлекателно е описано пътуването...

 

p.s. някой ден можем и ние да напишем по някой мемоар или нещо подобно за пътешествията ни...

Редактирано от niki_m
Връзка към мнение

Иначе при това разнообразие на чисто пътешественически теми през последните дни, съвсем сериозно обмислям да пусна тема със следното заглавие:

 

"Носите ли бельо през лятото и ако не защо носите бельо през зимата?"

 

:D

Аз да ти отговоря пак в туристически дух, пък Жоро ще отдели клончето:

 

- Защо Баба Яга не носи бельо?

- За да се закрепва по - добре на метлата докато пътува! А зимата носи бельо, защото не пътува!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И тогава съвсем ще спра да чета тук.

 

Вариантите, за да се случи това са два:

 

1. Нямаш верен отговор на въпроса, защото носиш и през лятото и през зимата;

2. Нямаш верен отговор на въпроса, защото не носиш нито през лятото, нито през зимата.

 

:D

 

Другата причина е ясна... ;)

Връзка към мнение

Слях ги темите, мерси на Дюк за помощта :)

 

Чета много, както ги нарича един познат, девичи дистопии, такива от сорта на Игрите на глада. Основно на английски и съм голям фен на аудиокнигите, защото мога да "чета" докато вървя, а аз и да вървя обичам.

 

В момента на телефона слушам последната от поредицата The Black Dagger Brotherhood на J. R. Ward, а на рийдъра чета The Scorpio Races на Maggie Stiefvater.

Връзка към мнение

Вариантите, за да се случи това са два:

 

1. Нямаш верен отговор на въпроса, защото носиш и през лятото и през зимата;

2. Нямаш верен отговор на въпроса, защото не носиш нито през лятото, нито през зимата.

 

:D

 

Другата причина е ясна... ;)

:D Така е!

По темата - тамън дочетох Време да убиваш на Гришам, че я бях забравила.

Връзка към мнение

Сега, след като Пожето ме разбра без много думи и прехвърли всички мнения в старата тема, моите две мнения от по-горе стоят крайно безсмислено и май е най-добре да отлетят в кошчето... ;)

 

EDIT: А, закъснял съм, Пожето вече е обяснила, за което благодаря...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Какво бельо? Може ли по-конкретно?

 

Иначе по темата- чета и по-нова литература, но и се връщам към класиката. Не мога да кажа любимо, че са много, а и май доста мешам стиловете, но мога да кажа кое ми беше голяма мъка да изчета, но с упоритост и инат успях- Сто години самота. По-тягостно нещо не бях срещала. А имам приятели, които я възхваляват.... :blush:

Връзка към мнение

изобщо не си падам по поезия, може би само класиката на Вазов, Ботев, Дебелянов и т.н. :D

тва сигурно щото не си чел Есенин или Маяковски, или пък Бърнс и Байрон...а може и наистина да не те влече, знам ли, хора всякакви

Връзка към мнение

Какво бельо? Може ли по-конкретно?

 

Иначе по темата- чета и по-нова литература, но и се връщам към класиката. Не мога да кажа любимо, че са много, а и май доста мешам стиловете, но мога да кажа кое ми беше голяма мъка да изчета, но с упоритост и инат успях- Сто години самота. По-тягостно нещо не бях срещала. А имам приятели, които я възхваляват.... :blush:

 

По първия въпрос - няма значение, така или иначе не се вписваш в изследването... :P

 

По втория въпрос - прочети още веднъж класиката на Маркес, а после започни "Любов по време на холера" и ела пак да поговорим за тягостни чувства... ;)

Връзка към мнение

Преди всичко друго, бих искала да се извиня, че съм пропуснала факта от същестуването на тази тема. Заравям си главата дълбоко в земята и си я поръсвам с пепел! :blush: Нямам оправдания повече! :D Виновата! :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

И докато сме на тема "тягостни чувства", все пак да кажа и каква литература навремето четях, защото както стана ясно, вече основно пътеводители чета... :P

 

Любимият ми автор за всички времена ще остане Борис Виан. Веднага след него бих поставил Маркес. Книгите на Фицджералд, Хемингуей и Вонегът ме забавляваха. Естествено страшно много харесвам и Толкин. Обичах и фантастика, но само тази създадена от Артър Кларк. Абе, както казва един приятел, "прогресарска му работа", което идва от манията ми към прогресив рок музиката, а оттам се връщаме в началото към "тягостните чувства" и така... :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.