Прескочи до съдържание

Филми, които ви вдъхновяват да пътешествате


Препоръчани мнения

Май няма такава тема... Тези, за които аз се сещам и горещо препоръчвам са :

- Последният крал на Шотландия

- Хотел Руанда

- Кървав диамант

- Motorcycle diaries

- A map for Saturday

 

Сто процента пропускам други емблематични филми, ще допълвам като се сетя и ако никой не ги спомене :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

"Дневниците на мотоциклетиста" определено ме заведоха в Огнена земя. Като цяло за пътешествия по-скоро съм се вдъхновявала от снимки.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много хубава темичка. При мен като Теди, не точно филма като такъв, а по-скоро гледка, място, което съм видяла в тях...Преди от Любов в облаците леших да отида в Тоскана. От Яж, моли се и обичай- Неапол, от Високосна година се запалих точно за Дингъл.

Има и още, но в момента не ми едват наум..

Но също ме радва като съм била някъде и после гледам филм, чието действие се развива по места, на които съм била...И си казваш- точно тук съм седях, ей там съм пил кафе...някак пак преживяваш моментите. :)

Връзка към мнение

Long Way Round

Long Way Down

 

Двата серийни филма с Юън Макгрегър, които ме запалиха супер много за пътешествия с мотори.

Препоръчвам ги на всички, които обичат мотори и/или пътешествия.

 

Доскоро можеха да се намерят по торент сайтовете.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ей да, eat, pray,love е много любим. Сещам се за още един за Африка сега - Out of Africa.

 

Long way round е супер, но аз много се вкиснах от Long way down, прекалено режисирано... Пак е интересно, но не като първия...

 

Гледали ли сте Before sunrise/ Before sunset, романтика и пътуване, идилия :)

 

И не мога да повярвам, но чак сега се сещам за Вики Кристина Барселона.

Редактирано от Kyuubi
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

- Властелинът (не съм фентъзито, но много добри локации имаха)

- Новите три серии на Междузвездни войни - също

- Almost famous - заради романтиката на рок-турнетата

- Crazy Heart - също

- Under the Tuscan Sun - как да не се радва човек на нещо, снимано в Италия

- To Rome With Love - по същата причина 

- A Good Year - по същата причина

- Promised Land

- Moonrise Kingdom

- ДжеймсБондовете всичките

- Before Sunset/Before Sunrise (и чакам с нетърпение сега третото продължение :)

- Up in the air - много добър Джордж Клуни

- The bridges of Madison County

 

на първо време ... сигурен съм че ако се позамисля още, може да изкарам още няколко пъти по толкова :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

- Under the Tuscan Sun - как да не се радва човек на нещо, снимано в Италия

 

 

Което ми напомня, че идеята да ида до Сан Джиминяно ми дойде от "Чай с Мусолини"

 

 

- Moonrise Kingdom

 

 

Това пък къде? В смисъл - то е за Ню Ингланд, но не за конкретно място ..

 

- Up in the air - много добър Джордж Клуни

 

С героя на Джордж Клуни си имаме приказката  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз преди години гледах "Bin-jip", заради него отидох в Южна Корея, там срещнах една девойка и се оженихме :)

Сега ми кажи, че името ти започва с А. и за пореден път ще се уверя, че светът е много малък.

Извинявам се за това, че съвсем не съм по темата. :)

Връзка към мнение

Голяма част от дестинациите са ми повлияни от филми:

Рио е виновно - Рио де Жанейро

Джурасик парк - Кауай, Хавай

Лоши момчета ;)  - Маями

Боговете сигурно са полудели - Ботсвана

Плажът - Тайланд

Дънди крокодила - Какаду парк, Австралия

Клопка - Куала Лумпур

Индиана Джоунс - къде ли не :)

как се казваше с Анджелина Джоли - Сиам Реп, Камбоджа

Синьо лято - Испания

и доста други, има и неосъществени още- Полицаят от Сен Тропе :)

така...от една възраст нататък, започваме да си сбъдваме детските мечти :D

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Помня докато гледах P.S. I Love You, как си мислех колко много ми се ходи в Ирландия...

 

Май и Австралия си заслужава споменаването, хем и много любими актьори там - Никол Кидман, Хю Джакман, Дейвид Уенъм...

 

- Before Sunset/Before Sunrise (и чакам с нетърпение сега третото продължение :)

Верно ли ще има трета?! :wub:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Синьо лято - Испания

 

така...от една възраст нататък, започваме да си сбъдваме детските мечти :D

Синьо лято те е запалило по Испания!!! Ти ме уби, на каква възраст го гледа?  :) Щото аз като го гледах още на кукли играех и дори не знаех какво е това да пътуваш.

Връзка към мнение

и доста други, има и неосъществени още

по тази линия, мен Lost in Translation ме запали за Токио, а много преди филма една книга, но темата е за филми

Връзка към мнение

Синьо лято те е запалило по Испания!!! Ти ме уби, на каква възраст го гледа?  :) Щото аз като го гледах още на кукли играех и дори не знаех какво е това да пътуваш.

Бил съм някъде малките класове 1-4, като го даваха по телевизията. По това време ходихме с дядо ми с москвича до ГДР, Чехословакия, Унгария, Румъния за един месец 5000км. Както се казва 'от малък закърмен с прогресивните идеи на нашето време' :)  :)

П.С. имам предвид пътешествията, просто ми е смешен този соц израз

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

През 1994 г., филмът "Lisbon Story" ме накара да мечтая за Лисабон, който в крайна сметка успях да видя години по-късно, а епосът "Lawrence of Arabia" ме вдъхнови за пътешествия, вдъхновение, което очевидно ще ме съпътства до края на дните ми...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хихи, много готино! :)

 

Първите ни четири срещи, така да се каже, бяха в четири различни държави - Корея, Германия, България, Индонезия :)

 

Сега се сещам за една книга, заради която от години искам да ида до Вишеград, Босна и Херцеговина - "Мостът на Дрина". А пътьом вероятно ще посетя Гуча, ясно заради кой филм. Ама така е - хората гледат немски, френски, испански филми, а аз - сръбски :D

Впрочем мислех да предложа форумна среща в Гуча някоя година...

 

:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Първите ни четири срещи, така да се каже, бяха в четири различни държави - Корея, Германия, България, Индонезия :)

 

.....

Ти, човече, си щастливец! От това по-добро преживяване - здраве му кажи. Много Ви се кефя! Дерзайте, все така напред! :)

Връзка към мнение

Първите ни четири срещи, така да се каже, бяха в четири различни държави - Корея, Германия, България, Индонезия :)

 

Сега се сещам за една книга, заради която от години искам да ида до Вишеград, Босна и Херцеговина - "Мостът на Дрина". А пътьом вероятно ще посетя Гуча, ясно заради кой филм. Ама така е - хората гледат немски, френски, испански филми, а аз - сръбски :D

Впрочем мислех да предложа форумна среща в Гуча някоя година...

 

:)

 

Ако ходиш в Гуча задължително напиши кога - аз от поне 2 години се каня да ходя, ама все ми излиза нещо друго, а и е през Август и много тъпо съвпада с най-ветровитото време. :wacko:

Редактирано от georgiev
Връзка към мнение

 

Сега се сещам за една книга, заради която от години искам да ида до Вишеград, Босна и Херцеговина - "Мостът на Дрина".

 

 

 

 

Пътьом става, но специално заради моста не си струва. Вишеград се намира иначе на прекрасно място...

 

post-53-0-91757600-1370098335.jpg

 

Над него, в Сърбия, е Mecavnik /Дрвенград/ на Емир Костурица, който определено си заслужава да види човек:

 

post-53-0-14749800-1370098598.jpg

 

И само за протокола, Вишеград е на територията на Република Сръбска. Това е важно да се отбележи, защото местните са доста чувствителни по темата... ;)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.