Прескочи до съдържание

Филми, които ви вдъхновяват да пътешествате


Препоръчани мнения

а и е през Август и много тъпо съвпада с най-ветровитото време. :wacko:

Ходил съм включително и през август в Сърбия, и не съм забелязал да е много ветровито тогава. Или имаш предвид конкретно Гуча за вятъра?

Връзка към мнение

Ако ходиш в Гуча задължително напиши кога - аз от поне 2 години се каня да ходя, ама все ми излиза нещо друго, а и е през Август и много тъпо съвпада с най-ветровитото време. :wacko:

Ами айде де, големи приказки се изказаха за Сърбия и уж отивахме...Така де, няма само двамата с капитана да си ходите и други искаме!  <_<

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ходил съм включително и през август в Сърбия, и не съм забелязал да е много ветровито тогава. Или имаш предвид конкретно Гуча за вятъра?

 

И аз съм бил лятото в Сърбия - не духа,прав си.

Имах предвид, че Август по принцип си е ветровит в Егейско море и по тази причина ме тегли натам - уиндсърфист съм.

А и Август по стара българска традиция си е отпускарския месец, та много места за  ходене се струпват.

Но като знам, че има организация и ще се ходи си мисля, че по-лесно ще се организирам.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"На Рим с любов" със сигурност не трябваше сега да го гледам, само ме раздразни. Да си призная, не очаквах да ми хареса толкова много един град само по филм :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доста филми ме вдъхновяват, друг е въпросът, че не мога да си осъществя всичките щения  :) . Сещам се за "Добра година", Под небето на Тоскана" , "Ангели и демони", "Шифърът на Леонардо", На Рим с любов" , "Полунощ в Париж", "Малена" , За Мадейра се запалих от един тъп немски филм "Меден месец на остров Мадейра"  :P . Случвало ми се е да гледам някой филм, само защото е сниман в страната където искам да ходя. Така например изгледах още два филма, които са снимани в Малта - "Островът на главорезите" и "Отнесени от бурята"...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ей как съм забравил " Венеция през зимата "

За времето си беше много яко филмче .

Приятели ми казват , че искат да видят Сицилия заради невероятните гледки в "Комисар Монталбано" , но аз не съм гледал сериала...

 

П.С. Не знам що с години си мислех , че кулите "Петронас" в Куала Лумпур са увековечени е една от сериите на " Невъзможна мисия" пък то било в "Клопка" .

Лошо няма последната седмица поне изгледах четирите серии на първата поредица и после си припомних "Клопка" само за да установя отново , че Катрин Зита Джоунс е много по- красива от Том Круз -:)

Имах "късмета" да ни завари невероятен двучасов порой точно в парка пред" Петронас "и от беседката не спрях да ги съзерцавам.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Барселона ми е топ дестинация , а така и не съм гледал този филм.Скоро ще се видя по средиземноморието с един върл фен на филма и добре ме подсети да го изгледам най-сетне -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами айде де, големи приказки се изказаха за Сърбия и уж отивахме...Така де, няма само двамата с капитана да си ходите и други искаме!  <_<

А, добро утро!

 

Ама хайде де, какво се каните само.... давайте да ес организираме, че ще изстинат мезетата докато се наканим и ракията ще се изпари.  :D Предлагам Ви и превоз, а Вие ... несериозна работа. :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Не искам да ви пресичам ентусиазма за Гуча. И аз бях от тези, които имаха голямо желание да отидат там. Но миналата година бях в Белград по време, и 3-4 дена след дните, когато се провежда фестивала "Сабор трубача". Така се получи, че поговорих с една французойка със сръбски корени (единия дядо), която беше отишла в Гуча да заведе френските си приятели да видят какво е това чудо. По нейни думи (аз не съм ходил), целият фестивал последната година-две се е комерсиализирал адски много. Цените на храни и нощувки по време на провеждането му се качвали 3 и 4 пъти, но за сметка на качеството на услугите, което пък съответно падало. Нужно било да се запази място за нощуване поне 4-5-6 месеца предврително, и нямало гаранции на какво място ще попаднеш като отидеш, ако нямаш познати или приятели на място да ти помогнат с резервациите. Отделно от това се събирали всякакви джебчии, измамници и амбулантни търговци да пробутват боклуци на неориентирани туристи. С една дума вече нямало нищо общо с автентичния сбор на тръбачите от преди 5-6 и нагоре години.

Аз лично вече нямам особено желание да отида както исках преди - 3 дена специално за фестивала. Евентуално може за ден, колкото да разгледам, но едва ли за няколко часа ще успея както трябва да усетя атмосферата и настроението.

Но няма гаранция и за меродавността на казаното от сръбската французойка. Всеки мери със собствен аршин, и са му интересни  различни неща, особено на фестивали, панаири и масови сборове на хора.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Ей как съм забравил " Венеция през зимата "

За времето си беше много яко филмче .

Приятели ми казват , че искат да видят Сицилия заради невероятните гледки в "Комисар Монталбано" , но аз не съм гледал сериала...

 

П.С. Не знам що с години си мислех , че кулите "Петронас" в Куала Лумпур са увековечени е една от сериите на " Невъзможна мисия" пък то било в "Клопка" .

Лошо няма последната седмица поне изгледах четирите серии на първата поредица и после си припомних "Клопка" само за да установя отново , че Катрин Зита Джоунс е много по- красива от Том Круз - :)

Имах "късмета" да ни завари невероятен двучасов порой точно в парка пред" Петронас "и от беседката не спрях да ги съзерцавам.

Това "съзерцавам" направо ми пробожда сърцето. Да имах късмета да съзерцавам и аз Том Круз ...  :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Катрин ми е тамън по мярка откъм възраст ама ти що ще ги вършиш са тоя дребен чичко Том Круз  :wub:  ?

 

То ще сте като Рупърт Мърдок и последната му вече бивша любов.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Катрин ми е тамън по мярка откъм възраст ама ти що ще ги вършиш са тоя дребен чичко Том Круз  :wub:  ?

 

То ще сте като Рупърт Мърдок и последната му вече бивша любов.

Не ми бери гайлето ;)) , на първо време ще се ....... снимам с него , потом увидем ...  :biggrin: Чичко, чичко, колко да е чичко?! Аз съм крехко агнешко за него ... хахах :D  :P

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

 на първо време ще се ....... снимам с него , 

хайде пак снимки и снимане  :D  навсякъде и постоянно за снимки става въпрос в твоите мнения, което не че е странно, но определено има някаква фиксация ...  :unsure:

 

По темата: През 80-те имаше една унгарска ТВ поредица - крими комедия "Linda the Policewoman", в която главната героиня трепеше наред "лошите", и беше нещо като майстор по таекуондо. По "Студио Х" го даваха май, в събота вечер.

Също имаше и един друг пак унгарски с един техен известен актьор - пълен с брада, и едно малко момченце, което го раздаваше нещо като него помощник, и му викаха Яки.

Тези филми много ме запалиха по Унгария и всичко свързано с тази държава, и тя беше втората в живота ми, която съм посетил. И тогава ми изглеждаше направо като Западна Европа. :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

хайде пак снимки и снимане  :D  навсякъде и постоянно за снимки става въпрос в твоите мнения, което не че е странно, но определено има някаква фиксация ...  :unsure:

 

По темата: През 80-те имаше една унгарска ТВ поредица - крими комедия "Linda the Policewoman", в която главната героиня трепеше наред "лошите", и беше нещо като майстор по таекуондо.

Също имаше и един друг пак унгарски с един техен известен артист - пълен с брада, и едно малко момченце, което го раздаваше нещо като него помощник, и му викаха Яки.

Тези филми много ме запалиха по Унгария и всичко свързано с тази държава, и тя беше втората в живота ми, която съм посетил. И тогава ми изглеждаше направо като Западна Европа. :)

Важното е, че ит отразяваш тези събития. На това му се казва безплатен ПР. Благодаря от сърце! :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Преди време много ми се ходеше в Сен Тропе заради Полицаят и полицайките, ама напоследък нещо поизстинах :D

Недей така, има време да изстиваме. Млади сме още и зелени. А филмът - пак ще го изгледам, да се затопля. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Недей така, има време да изстиваме. Млади сме още и зелени. А филмът - пак ще го изгледам, да се затопля. :D

Нямах предвид филма, а Сен Тропе. Чувам от хора, които са ходили там, че е пълно с руснаци, всичко е комерсиализирано и модерно, загубила се е романтиката от филма. Макар че най-добре е да се провери на място ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямах предвид филма, а Сен Тропе. Чувам от хора, които са ходили там, че е пълно с руснаци, всичко е комерсиализирано и модерно, загубила се е романтиката от филма. Макар че най-добре е да се провери на място ;)

Еми анджък де, това и аз казвам. Сен Тропе ...  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямах предвид филма, а Сен Тропе. Чувам от хора, които са ходили там, че е пълно с руснаци, всичко е комерсиализирано и модерно, загубила се е романтиката от филма. Макар че най-добре е да се провери на място ;)

На мен пък ми харесва и то през сезона . Има руснаци , но то остана ли място където да ги няма ?

Във всеки случай има и всякакви други.

Плажовете са страхотни , а атмосферата си я има ...

С голямо удоволствие намерих сградата на старата Жандармерия и за моя изненада никой от младите французи не я смяташе за забележителност ;-)  Една местна баба с пазарска торбичка обаче много се зарадва как знаем за Луи Дъо Финес и още помня широката усмивка с радостното възклицание " Ооооо олд жандармери ? Уи мосю , уи ... и най-накрая някой ни го посочи  :D

 

Kaкво не му харесвате ?

6f44rn.jpg

 

2m82zhv.jpg

 

9zraiu.jpg

 

Всички знаем как изглеждат родните аналози като Влас или Равда  :angry:

 

Иначе в Прованс е пълно със селца запазили атмосферата от ония години , че някой даже и от средновековието.

 

Ето повечко от моите преживявания , но вече спрях да снимам:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2666092/page/0/fpart/1/vc/1

 

Някой от съфорумците тук ще се припознаят с другото си аз  :D

Редактирано от stenk
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Снощи изгледах "Дива орхидея". Филмът носи цяло послание, няма начин да не ме вдъхнови ...  :P

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.