Прескочи до съдържание

Бристол / Стоунхендж за 3 дни през март


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Георги Матеев

При последната промоция на лилавите отмъкнах един билет до Бристол, та ще се ходи там от 14 до 17 Март. Отдавна се каня да посетя Стоунхендж и това е добра възможност, тъй като както видях Бристол е доста по-близо сравнение с Лондон.

 

Имам два въпроса, ако някой може да помага.

 

Упорито отказвам да шофирам кола с десен волан. Някаква идея кой е най-удачния вариант за стигане от Бристол до Стоунхендж с публичен транспорт?

 

Стоунхендж е еднодневен трип. През останалите 2 дни какво би било интересно да се прави и разглежда в Бристол и околия? Не съм особено запознат с района.

Връзка към мнение

Около Бристол - Bath, Cheddar Gorge, катедралата в Wells. В Бристол има някакъв музей на транспорта с кабина на Конкорд, моста на инж. Брунел. 

Как точно се стига трябва да проверя, но там има голяма мрежа влакове, аз съм ходил с влак от Борнмут до Бристол. Най-вероятно с влак до Солзбъри и оттам има местни рейсове до Стоунхендж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз препоръчвам Bath с влизане в древните бани, като се помоташ и в Бристол един ден и ще уплътниш времето си там.

Връзка към мнение

При последната промоция на лилавите отмъкнах един билет до Бристол, та ще се ходи там от 14 до 17 Март. Отдавна се каня да посетя Стоунхендж и това е добра възможност, тъй като както видях Бристол е доста по-близо сравнение с Лондон.

 

Имам два въпроса, ако някой може да помага.

 

Упорито отказвам да шофирам кола с десен волан. Някаква идея кой е най-удачния вариант за стигане от Бристол до Стоунхендж с публичен транспорт?

 

Стоунхендж е еднодневен трип. През останалите 2 дни какво би било интересно да се прави и разглежда в Бристол и околия? Не съм особено запознат с района.

 

Жоре, градски транспорт със сигурност има - ще се поровя и ще ти кажа, но да споделя че баш в тази част на Англия е направо задължително кола. Намираш се на един дъх разстояние от най-красивите английски селца в Англия:

 

https://www.google.co.uk/search?q=most+beautiful+villages+in+england&safe=strict&espv=2&biw=1366&bih=623&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIlIDD6LPdyAIVS7IUCh3JHgbY

 

Например, Castle Combe - намира се на 20 мили от Бристол.

 

https://www.google.co.uk/search?q=Castle+Combe&safe=strict&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIy53u6bLdyAIVQn8aCh3k0ACJ&biw=1366&bih=623

 

Или Bibury - води се най-красивото село в Англия :) намира се на 60 мили посока север от Бристол - там е една огромна плеяда от красоти

 

https://www.google.co.uk/search?q=Bibury,+Cotswold,+England&safe=strict&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAmoVChMIgonfqLTdyAIVgjkaCh2_mAvx&biw=1366&bih=623

 

Надолу към Bath отделна история... Разбирам те за колата напълно! Обаче с градски транспорт няма да видиш почти нищо - английската провинция е уникална, но изисква кола...

 

Тогава са работни дни и няма да мога лично да дам ръка, но свиркай с какво мога да помагам :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Георги Матеев
14 Март, пристигане в Бристол в 20:05 часа.

 

17 Март, излитане от Бристол в 20:35 часа.

 

На практика имам 3 пълни дни - 15, 16 и 17 Март. Като примерно 16 или 17 ще е за Стоунхендж.

 

За кола ми е много трудно да се прежаля, откровено ме е страх да карам с обратно движение...

Връзка към мнение

Там имаше регионални автобусчета с фиксирана цена за ден, т.е. цял ден обикаляш в цялата мрежа за доста ниска цена. Така ще видиш много. Те са бавнички и спират много, но разписанията се спазват, т.е. можеш да си планираш деня.

 

Карането на кола с десен волан не е толкова страшно. За един път взимаш автоматик и готово (но са доста по-скъпи де).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоре, моето първо предложение :)

 

14 Март, пристигане в Бристол в 20:05 часа (нощувка в Бристол)
 
Pub :)
 
15 Март (нощувка в Bath)
 
9.00 (часът е примерен, може и по-рано): влак за Bath (15 мин)
 
Хвърляш багажа на съхранение в хотела, мотаеш се, зяпаш – това ще се уточни кое и какво - и хващаш следобеден тур до Stonehenge 
Препоръчвам нещо такова: (Departs 12.15, returns 17.30 (please check booking calendar as departure times vary)
 
П.П. Ако не те кефи идеята за тур, хващаш влака до Salisbury – един час, после автобус до Stonehenge. Като цяло един ден само за там е много...
 
Вечерта pub + плацикане в древни минерални басейни :)
 
16 Март (нощувка в Bath)
 
Тур в най-красивата провинция на Англия – примерно това:
 
Тъй като е извън сезон, трябва да се проверява предварително, но като цяло има много гъвкави програми (включително и полу-дневни). 
 
Вечерта – същата ‚скучна‘ програма –>pub + плацикане
 
17 Март
 
До обяд: зяпаш – това ще се уточни кое и какво; ако си се назяпал - по-рано.
Преди обяд/на обяд: хващаш влака за Бристол, зяпаш – ще се уточни...
Часовете могат да се подместват. 
Вечерта – полет.
 
To be discussed :)
Връзка към мнение
Георги Матеев

Звучи много добре на първо четене, дори не ми беше хрумнало да нощувам в Bath... Само не разбирам защо си пропуснала да ми планираш пъб на 17-и?  :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Жоре, мисля,че и преди бях ти споменавала в Bath е задължително да посетиш Pulteney Bridge, който го сравняват с Ponte Vecchio във Флоренция ;) а до Римските бани може да се поглезиш с English tea в Pump Room в акомпанимент на пиано, много приятно местенце ;)

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Жорка можеш ли да дадеш малко инфо за три дневния трип,че и аз мисля да го правя.Четири човека сме.В Бристол ли спа и трите нощувки?Градски транспорт или рентакар?Ще остане ли време да включа и Кардиф в трите дни?Кое да оставя за последния ден?Часовете на полетите са,като твоите. :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Спах първата нощ в Бристол и другите 2 в Бат, където се прежалих за хостел поради неприлично високите цени на хотелите. Навсякъде ходих само с публичен транспорт, всичко е добре уредено, удобно и ненапрягащо. При 4 човека може и да има известен финансов смисъл от рентакар, но с паркингите ще имате проблем, а и са скъпи. Според мен за Кардиф няма да остане време - 1 ден трябва за Бристол (ден първи), 1 за Стоунхендж и района (ден втори) и 1 за Бат (ден трети). После от Бат има директни автобуси до бристолското летище.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.