Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

Аз да се похваля, че снощи се престраших и успях да букна Portamaggiore в Рим за 57 евро за две нощувки.   Не бих казала, че съм очарована от рейтинга в букинг и ако трябваше да му платя нормалната цена, не бих се спряла на него. Така или иначе специално за Рим нямаме претенции за мястото за спане, тъй като ще сме за кратко и едва ли ще спим много. Пък дали ще спим в килера или на някой площад в Рим, ще разберем през юни :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

именно, точно това имах предвид :) че си избрала хотела, защото е бил най-изгоден в MMT, а в Booking иначе не би го отразила - примерно защото стандартната цена, която е излязла там не ти се е видяла съответна на качеството/бюджета/местоположението и тн

 

ако утре в MMT същият този хотел си излезе на нормалната цена, пак не би го отразила

 

поне при мен така се получава, не знам, примерно последните дни /нощем - така се случи/ разглеждах за хотели в Мадрид за точно определени дати, и явно по това време на денонощието кодовете са по-приложими - и ми излезе един хотел, който струваше 34 евро за 2 нощи за 3 човека - в Booking същият беше 185 или нещо подобно - ако го бях резервирала със сигурност щеше да е много изгодна сделка, но ако пък търсех само в Booking никога не би ми бил сред топ-изборите

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не разбирам къде е 'измамата'

по тая логика, всеки който си прави пътуванията, съобразявайки се с намаления, промоции и т.н. е 'измамен'

За мен, по-голяма "измама" са предварително надутите цени, които после се свалят, за да се изкуши потребителят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"измама" е пресилено

доколкото схващам аз позицията на Duke, той по-скоро негодува срещу именно тази нагласа - човек да си съобразява пътуванията с намаленията, вместо да си ги прави по свой вкус, пък ако намалението се съобрази с него - още по-добре :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, де измамата е в кавички

за мен е ясно, че всеки прави въпросните нагаждания, за да може да измъкне максималното от бюджета си, ако не ти пука за цената, ходиш в най-хубавия възможен хотел в топ сезона и готово

Връзка към мнение
преди 10 минути , antea каза:

именно, точно това имах предвид :) че си избрала хотела, защото е бил най-изгоден в MMT, а в Booking иначе не би го отразила - примерно защото стандартната цена, която е излязла там не ти се е видяла съответна на качеството/бюджета/местоположението и тн

 

ако утре в MMT същият този хотел си излезе на нормалната цена, пак не би го отразила

 

поне при мен така се получава, не знам, примерно последните дни /нощем - така се случи/ разглеждах за хотели в Мадрид за точно определени дати, и явно по това време на денонощието кодовете са по-приложими - и ми излезе един хотел, който струваше 34 евро за 2 нощи за 3 човека - в Booking същият беше 185 или нещо подобно - ако го бях резервирала със сигурност щеше да е много изгодна сделка, но ако пък търсех само в Booking никога не би ми бил сред топ-изборите

Да, от букинг нямаше да го взема със сигурност. Там си бях харесала нещо доста по-уютно на нормална цена. В случая реших да заложа на бюджетното решение и да се възползвам от намалението. За лятната почивка обаче не бих рискувала :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , bad kid каза:

Да, де измамата е в кавички

за мен е ясно, че всеки прави въпросните нагаждания, за да може да измъкне максималното от бюджета си, ако не ти пука за цената, ходиш в най-хубавия възможен хотел в топ сезона и готово

виждаш ли как се случва - различни хора - различни нагласи при различни ситуации и типове пътувания :) съмнявам се на някого да не му пука хич за цената, която плаща, но всеки малко или много има някакъв ориентировъчен бюджет в главата си, който смята за нормален, и от тук нататък - ако го снижи благодарение на разни сделки, които запазват основните предпочитания - супер; просто този момент с "нагажданията", около които да си изграждаш пътуванията не допада всекиму

 

не искам мненията ми да бъдат разбирани като спор, защото всъщност се радвам, че има алтернативи като този сайт, и ще ми е добре, ако някога успея да улуча нещо и за себе си

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

"измама" е пресилено

доколкото схващам аз позицията на Duke, той по-скоро негодува срещу именно тази нагласа - човек да си съобразява пътуванията с намаленията, вместо да си ги прави по свой вкус, пък ако намалението се съобрази с него - още по-добре :)

Това + началната позиция, която е подчинена на сравнение (забележи, само и единствено на база цена!) след вече направен избор в ММТ на място за настаняване с временно промоционална цена. Така изначално сравнението е поставено в неравностойно положение и неговата обективност клони към нула. Аз действам по обратния ред. Поради различни причини от много много години резервирам основно в booking и затова извършвам първоначален избор на мястото за настаняване именно там. Досега не съм имал случай, в който този първоначален избор да е бил по-изгоден в ММТ. Никога обаче не съм и написал, че благодарение на резервацията в booking съм "спестил" еди каква си сума. Тук се дискутира основно обратната ситуация и почти всяко мнение съдържа измамната (от моя гледна точка) нагласа, че благодарение на резервацията са спестени Х евро в сравнение с цената на същата стая в booking. Това наричам "измама" във възприятията и затова подсказах за психологията на първоначалния избор... ;)

преди 51 минути , antea каза:

не искам мненията ми да бъдат разбирани като спор, защото всъщност се радвам, че има алтернативи като този сайт, и ще ми е добре, ако някога успея да улуча нещо и за себе си

+1

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никога не гледаме първо ММТ - напротив! Първо разглеждаме Booking и както каза и Фичо, стесняваме избора до дадена локация, след това ограничаваме възможностите до хотели с рейтинг 8+ с безплатна анулация, ако сме с кола, гледаме и опциите за паркиране. След това въз основа на цената, до която сме склонни да платим се спираме на хотел от Booking, резервираме с опция за безплатна анулация и вече имаме нещо сигурно, коте можем да анулираме без наказателни такси. Едва СЛЕД ТОВА, обикновено на доста по-късен етап, тъй като при индийците намаленията са за след 2-3 месеца, влизаме при тах и търсим конкретния хотел, който сме резервирали през Booking! Тук вече не говорим за избор, направен на базата на купони, а на вече избран хотел, за който просто търсим по-ниска цена. В някои случаи се получава, друг път - не. Ето няколко конкретни случая, в които сме успели да "изпилим" цената на вече избрани и резервирани хотели през Booking:

1. Занзибар - нощувките в единия хотел в Booking бяха 144€, през индийците - $66 - една и съща стая - без коментар!

2. Занзибар, Стоунтаун - Booking $70+, през индийците същата стая я взехме за под $50

3. Аруша - $70+ в Booking, $45 в ММТ - без коментар!

4. Банкок - 107€ през Booking, същата стая после през индийците я взехме за $73

5. Рим - признавам си, имахме притеснения дали хотелът няма да е "греда", но бяхме само за една нощувка на връщане от Тайланд и всички нощувки в Рим бяха 50+ €. Хотелът се оказа РАЗКОШЕН, а стаята ни струваше 36€. Решихме, че бихме се върнали в този хотел и при други пътувания до Рим, но като видяхме, че редовната му цена е 120+ €, не бихме си го позволили, освен ако не намерим пак оферта с индийците....

 

Естествено имало е случаи, когато не сме намирали по-добри оферти в ММТ и сме си оставали с резервацията от Booking, като например във Валенсия, Кьолн, Чанг рай... Просто трябва човек да не бъде предубеден и да проверява по всички възможни резервационни системи, защото обратното е вредно единствени и само за неговия джоб. И при мен над 80% от резервациите са през Booking, това обаче не означава, че ако ММТ ми предложат същата стая за по-малко пари, бих се поколебала.

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Аз също съм имала съмнения, какво точно ще ми дадат, при резервация на Икономична стая в ММТ.Истината е,че винаги са ме/ни настанявали в просторни стаи,на висок етаж,дори с гледка.Предполагам,че ММТ залага някакви основни критерии.

За мен освен цената,често е важна и локацията.Много пъти в ММТ успявам да намеря стая в хотел,който ми излиза пълен в букинг.Честно казано ,откакто научих  тук за индийците,колкото и да се опитвам да резервирам през букинг за да си запазя джиниъс статуса,просто не ми се получава.За критериите цена,качество,локация нямат равни.

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, имам нужда от помощта ви . Снощи за първи път се регистрирах и направих резервация в ММТ.Получих веднага потвърждение, но днес пристигна друг имейл.

Dear Sir/Mam,

 

We understand that you have made a booking with us for travel . However we have received a query from our bank for verification purpose. So kindly provide us the information stated below to confirm the details to our bank.

 

 1.              Cardholder Passport Copies.

2.              Credit Card scanned copy (Front & Back) Please hide CVV / security number.

 

 

 Such correct detail is a mandatory requirement to ensure that your booking is confirmed by MakeMyTrip.

 

Случвало ли се е на някого, какво да направя?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз снощи направих и не са ми пращали такъв мейл, но аз не бих ги пратила. Може да е станала грешка при въвеждането на данните, но ми звучи странно. По- скоро някой с повече опит да каже. 

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

Имаме 9 завършени резервации през ММТ и никога не са искали да им изпращаме копие на паспорт и карта. Аз не бих ги пратила, без значение дали наистина те го искат, ако ще и да е най-изгодната оферта!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 часа, antea каза:

 

много по-рядко би се случило да си харесаш нещо на 100% от Booking и да искаш точно и само него, и да го намериш в MMT по-евтино  с някаква чувствителна разлика 

Е, не при всички. Аз резервирам в букинг с право на отмяна, но следя и в ММТ. Като излезе по-добра цена, анулирам в букинг и плащам в ММТ. Имам няколко такива резервации тази година. 

преди 3 часа, aleks_s каза:

Здравейте, имам нужда от помощта ви . Снощи за първи път се регистрирах и направих резервация в ММТ.Получих веднага потвърждение, но днес пристигна друг имейл.

Dear Sir/Mam,

 

We understand that you have made a booking with us for travel . However we have received a query from our bank for verification purpose. So kindly provide us the information stated below to confirm the details to our bank.

 

 1.              Cardholder Passport Copies.

2.              Credit Card scanned copy (Front & Back) Please hide CVV / security number.

 

 

 Such correct detail is a mandatory requirement to ensure that your booking is confirmed by MakeMyTrip.

 

Случвало ли се е на някого, какво да направя?

А ако е хакерски имейл???

На мен не са ми изпращали такъв мейл. Не бих се вързала, но да чукам на дърво!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не видях някъде да е споменато, но през последните няколко месеца, когато се прави резервация и се плаща с Paypal (опцията е активна само на компютър, а не в мобилната версия) при избор на валута GBP могат да се икономисат допълнително над 10% от крайната цена. Тук може би е мястото да благодаря на Георги Матеев за изключително полезните коментари и не само в тази тема.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 15 часа, Duke каза:

Точно това е в основата на "измамата". Ти вече си направил избор и чак тогава решаваш да сравниш цената. Изборът ти е на база използван купон и усещане за голяма далавера. Следва сравнение на друго място и затвърждаване на усещането за голяма далавера. Всичко останало по-долу написано от теб е резултат от този избор...

Еххх Duke, мине не мине и все старата песен на нов глас запяваш :)

 

Далаверите често са напълно реални, намаленията още повече и "измамата" в крайна сметка е изключително сладка. А ти си един от много малкото хора във форума, които все още не са успели да се възползват от благините на ММТ.

 

Знаеш, че точно аз ровя и сравнявам всичко по 10 пъти и абсолютно никога не гледам едностранчиво. Обикновено първо харесвам хотел в Booking.com, но после в 95% от случаите го резервирам по-евтино от други сайтове (далеч не ползвам само ММТ). Booking адски рядко ми вади оферти, от които наистина да ахна и да настръхна от кеф. Докато с ММТ това ми се случва постоянно - 4 звезден хотел в Камбоджа за $8 на вечер, 4-звезден апартамент в Будапеща за 14 евро на вечер, 3 звезден хотел в Сиатъл за $12, 5 звезден хотел в София за 22 евро, 3 звезден хотел на Фиджи за $6 и тн, мога да изреждам до припадък. Да, вярно отнема известно време и дебнене, но определено си струва усилието заради стотиците спестени пари.

 

Признавам, нямам нищо против да живея в такава заблуда :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 20
Връзка към мнение
4 hours ago, Георги Матеев said:

Еххх Duke, мине не мине и все старата песен на нов глас запяваш :)

 

Далаверите често са напълно реални, намаленията още повече и "измамата" в крайна сметка е изключително сладка. А ти си един от много малкото хора във форума, които все още не са успели да се възползват от благините на ММТ.

 

Знаеш, че точно аз ровя и сравнявам всичко по 10 пъти и абсолютно никога не гледам едностранчиво. Обикновено първо харесвам хотел в Booking.com, но после в 95% от случаите го резервирам по-евтино от други сайтове (далеч не ползвам само ММТ). Booking адски рядко ми вади оферти, от които наистина да ахна и да настръхна от кеф. Докато с ММТ това ми се случва постоянно - 4 звезден хотел в Камбоджа за $8 на вечер, 4-звезден апартамент в Будапеща за 14 евро на вечер, 3 звезден хотел в Сиатъл за $12, 5 звезден хотел в София за 22 евро, 3 звезден хотел на Фиджи за $6 и тн, мога да изреждам до припадък. Да, вярно отнема известно време и дебнене, но определено си струва усилието заради стотиците спестени пари.

 

Признавам, нямам нищо против да живея в такава заблуда :)

Жоро бях питал по-напред четирите ти акаунта с различен имейл и банкова сметка ли са  ?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, nino каза:

Жоро бях питал по-напред четирите ти акаунта с различен имейл и банкова сметка ли са  ?

Извинявай, не съм го видял. И четирите ми акаунта са регистрирани с различен имейл за всеки случай, но не знам дали това е задължително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, aleks_s каза:

Здравейте, имам нужда от помощта ви . Снощи за първи път се регистрирах и направих резервация в ММТ.Получих веднага потвърждение, но днес пристигна друг имейл.

Dear Sir/Mam,

 

We understand that you have made a booking with us for travel . However we have received a query from our bank for verification purpose. So kindly provide us the information stated below to confirm the details to our bank.

 

 1.              Cardholder Passport Copies.

2.              Credit Card scanned copy (Front & Back) Please hide CVV / security number.

 

 

 Such correct detail is a mandatory requirement to ensure that your booking is confirmed by MakeMyTrip.

 

Случвало ли се е на някого, какво да направя?

Аз не бих дал в никакъв случай поисканата лична информация!Не го прави,притесненията ти са основателни.Изключително съмнителна е причината да пожелаят от теб посоченото.Вярно,със скрит номер и  CVV,което изключва злоупотреба,но съмнението остава.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Еххх Duke, мине не мине и все старата песен на нов глас запяваш :)

Еххх Георги Матеев, мине не мине и все едни и същи неща си пишем с теб. Това, което си написал, няма нищо общо с това, което аз казвам по-горе. Наистина няма смисъл да продължаваме при положение, че очевидно говорим за различни неща. Още веднъж и още веднъж, нямам нищо против MMT и спестяването - имам против обърнатата гледна точка, която води до неправилни изводи... ;)

Връзка към мнение

Дали в момента някой друг получава грешка при опит за плащане през приложението? Няколко пъти опитвам през последния час и ми връща payment failure - error with website... 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, Duke каза:

Еххх Георги Матеев, мине не мине и все едни и същи неща си пишем с теб. Това, което си написал, няма нищо общо с това, което аз казвам по-горе. Наистина няма смисъл да продължаваме при положение, че очевидно говорим за различни неща. Още веднъж и още веднъж, нямам нищо против MMT и спестяването - имам против обърнатата гледна точка, която води до неправилни изводи... ;)

За каква обърната точка говориш? Повтарям, че ПЪРВО си харесвам хотелите в букинг и едва ПОСЛЕ ги намирам и буквам по-евтино от други сайтове. Тоест офертите на ММТ въобще не са водещото, а и като гледам не само аз действам на подобен принцип.

 

Букинг несъмнено са супер като база данни, но като цени - определено не. Не виждам какво повече да дъвчем очевидното :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За пръв път се пробвах да направя резервация през ММТ, през телефона и след като си въведох всички данни и от кредитната карта, на телефонът ми вече повече от 10 минути излезе бял екран и когато се опитам да се върна ми изписва че ще се прекрати резервацията ако излезна от тази страница. И сега какво да правя? Да чакам  имейл?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.