Прескочи до съдържание

Двойно влизане в Тайланд, а визата е за еднократно влизане?


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

 

Имам запитване към вас. Планираме екскурзия до Тайланд другия месец. Купихме си самолетни билети отиване и връщане до Бангкок и вече имаме и визи на паспортите - еднократни.

Ще бъдем там 20 дни и в последствие решихме, че можем да го съчетаем с пътуване до Камбожда и Виетнам. Например пристигане в Бангкок и престой 2-3 дни, след това Камбоджа 2-3 дни и Виетнам 2-3 дни. Искам да ви попитам тъй като визата ни е за еднократно влизане в Тайланд, ще ни пуснат ли отново след като се върнем от Камбоджа и Виетнам? Могат ли да ни издадат още една виза на летището на Бангкок? Ако ли не, може ли например да направим така: да купим билети за Камбоджа за същата дата, на която кацаме в Бангкок и направо да тръгнем натам, а след това Виетнам и след това да се върнем в Тайланд и тогава официално да влезем в страната? Или обратно - да обиколим Тайланд и последните дни да оставим за Камбожда и Виетнам и оттам да се върнем на летището в Бангкок само за да си хванем обратния полет? Малко сложно го обясних, надявам се да ме разберете какво точно имам предвид. Ще се радвам, ако сте запознати с такива ситуации и можете да ми помогнете.

 

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Много интересен въпрос, а никой не е отговорил.

Минете ли паспортен контрол в Тайланд - забравете за второ влизане със същата виза. Гимнастиките до Камбоджа - може, но не трябва да напускате транзитната зона между полетите.

Връзка към мнение

Доколкото разбирам полетите на rocknrose ще бъдат на различни билети, поради ще му се наложи да напусне транзитната зона, за да си вземе багажа.

Тук във форума на подобен въпрос ми дадоха следната идея - при следващото влизане да си извадя VOA на летището. Разбира се, трябва престоят да е до 15 дена и да се представи самолетен билет за напускане на страната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

И според мен най-удачния вариант при вече купени билети е при второ влизане в Тайланд да вземат VOA за 15 дни.

Но ако планирате влизане във Виетнам трябва да си подготвите виза от тук, която ако не се лъжа беше около 60 евро.

Преценете дали за 2-3 дни си заслужава...Виетнам изисква повече време според мен.

И да си изкарате мнооого хубаво :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

Благодаря ви много за отговорите. Чак сега видях, че сте ми писали. Живея в Англия и от тук си извадих визите за Тайланд, Виетнам и Камбоджа. След като ви писах, ходих два пъти до Тайландското посолство. Първо ми казаха, че най-удачно било да анулирам визата и да подам за многократно влизане, но след като отидох на другия ден с всички документи (тук за да ти издадат виза за многократно влизане изискват банкови извлечения за 6 месеца назад и други документи), момичето на гишето ми каза, че няма смисъл да правя това, тъй като фактически престоя ми в Тайланд ще е по-малък от 15 дни, затова като пристигна на летището да говоря  с имиграционните да ми разрешат второ влизане. Точно както сте ме посъветвали и вие. Благодаря ви! Като се върнем ще ви пиша как е било, ако случайно някой изпадне в моята ситуация да знае как може да поправи нещата.

За Виетнам първо мислехме за 2-3 дни - да посетим Ха Лонг и Ханой, но прочетохме из форумите, че по това време (средата на  декември) там е доста студено и мъгливо и затова решихме да променим планът. Ще отидем в Сайгон за 1 ден и ще прескочим за 2-3 дни на плаж в Муй Не. Живот и здраве, ще се върнем пак във Виетнам за да посетим Ха Лонг.  

Редактирано от rocknrose
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Благодаря ви много за отговорите. Чак сега видях, че сте ми писали. Живея в Англия и от тук си извадих визите за Тайланд, Виетнам и Камбоджа. След като ви писах, ходих два пъти до Тайландското посолство. Първо ми казаха, че най-удачно било да анулирам визата и да подам за многократно влизане, но след като отидох на другия ден с всички документи (тук за да ти издадат виза за многократно влизане изискват банкови извлечения за 6 месеца назад и други документи), момичето на гишето ми каза, че няма смисъл да правя това, тъй като фактически престоя ми в Тайланд ще е по-малък от 15 дни, затова като пристигна на летището да говоря  с имиграционните да ми разрешат второ влизане. Точно както сте ме посъветвали и вие. Благодаря ви! Като се върнем ще ви пиша как е било, ако случайно някой изпадне в моята ситуация да знае как може да поправи нещата.

За Виетнам първо мислехме за 2-3 дни - да посетим Ха Лонг и Ханой, но прочетохме из форумите, че по това време (средата на  декември) там е доста студено и мъгливо и затова решихме да променим планът. Ще отидем в Сайгон за 1 ден и ще прескочим за 2-3 дни на плаж в Муй Не. Живот и здраве, ще се върнем пак във Виетнам за да посетим Ха Лонг.  

 

Ще съм ти много благодарна да оставиш отзиви, като се върнеш... 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В момента сме в Тайланд и също пристигнахме с туристически еднократни визи.

Всичко е регулирано с "Право за завръщане-Re-Entry permit".

При излизане от Тайланд,освен гишетата за напускане си има специално за издаването на Re-Entry permit.Процедурата е изключително опростена.Формуляр,една снимка и 1100,-бата.Поставят печат,който всъщност е виза,със срок за пребиваване,равен на туристическата виза.При влизане обратно се попълва само формуляр(картонче) за влизане и излизане,като този,който се получава в самолета при първоначалното влизане.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В момента сме в Тайланд и също пристигнахме с туристически еднократни визи.

Всичко е регулирано с "Право за завръщане-Re-Entry permit".

При излизане от Тайланд,освен гишетата за напускане си има специално за издаването на Re-Entry permit.Процедурата е изключително опростена.Формуляр,една снимка и 1100,-бата.Поставят печат,който всъщност е виза,със срок за пребиваване,равен на туристическата виза.При влизане обратно се попълва само формуляр(картонче) за влизане и излизане,като този,който се получава в самолета при първоначалното влизане.

 

 

Може ли малко по подробно? Какво точно е с право за завръщан

 

Да се присъединя и аз към питането. Тази регулация с "Право за завръщане-Re-Entry permit" още към момента на издаване на визата ли следва да бъде указана. Вие откъде взехте първоначалната виза? От България или при пристигането?

 

Има ли значение колко дълъг ще е вторият престой? Предполагам, че общо двата трябва да са в рамките на 15 дни.

Връзка към мнение

Някой имал ли е транзитен престой на Suvarnabhumi Airport в Банкок?

 

За какво иде реч? Ще посетя Тайланд, като за целта ще си извадя еднократна виза. Напускам страната в посока Камбоджа по въздух, следва Виетнам. На връщане от Ханой имам смяна на полет в Банкок, съпроводен с няколко часа престой на летището. Логично е да не ми трябва нова входна тайландска виза, но тъй като става дума за непозната за мен територия реших да попитам. Ще ми трябва ли нова виза, тоест, налага ли се да минавам паспортен контрол или на Suvarnabhumi Airport има транзитна зона преди самата проверка?

Връзка към мнение

А дали багажа ще може да бъде чекиран до крайната точка или ще ти се налага да го взимаш в Банкок?

Връзка към мнение

Дюк, процедурата е обяснена нагледно (в картинки), според които няма да минаваш паспортен контрол, тоест няма да имаш нужда от виза:

 

http://www.suvarnabhumiairport.com/en/225-international-to-international-with-a-boarding-pass

 

 

http://www.suvarnabhumiairport.com/en/969-international-to-international-no-boarding-pass

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А дали багажа ще може да бъде чекиран до крайната точка или ще ти се налага да го взимаш в Банкок?

 

Защо да го взимам в Банкок? Билетът е Ханой - Банкок - Доха - София с прекачване в Банкок и Доха. Дори има нещо любопитно в цялата история. На практика в Банкок ще слезем от директния самолет за Доха, за да се прехвърлим на друг малко по-късно. Предполагам, че катарците ще се усетят и ще оставят багажа в същия самолет. Така той ще пристигне в Доха преди нас. Какво ли не прави човек от любов към самолетите... :blush:

Връзка към мнение

Оставам с впечатлението, че от Ханой до София сте на един билет. В такъв случай още във Виетнам непременно се поинтересувай дали багажът ви е чекиран до София и се погрижи да е така. Иначе може на някого от вас да му се наложи да минава паспортен контрол (и да вади виза!) само заради единия багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защо да го взимам в Банкок? Билетът е Ханой - Банкок - Доха - София с прекачване в Банкок и Доха. Дори има нещо любопитно в цялата история. На практика в Банкок ще слезем от директния самолет за Доха, за да се прехвърлим на друг малко по-късно. Предполагам, че катарците ще се усетят и ще оставят багажа в същия самолет. Така той ще пристигне в Доха преди нас. Какво ли не прави човек от любов към самолетите... :blush:

Ами питам просто, в случай, че си на различни билети

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

"Право за завръщане-Re-Entry permit" е точно това, което означава. То е предвидено за хора, коите притежават виза и желаят за кратък период да напуснат страната и отново да се върнат в Тайланд. На сайта на емигрантските служби е обяснено точно и на това право имат всички, които притежават виза-туристическа и др., но доколкото съм информиран на "VOA-Виза при пристигане" не издават Re-Entry permit. Това беше причината да си извадим туристически визи в София.

Визите ги получихме в София с еднократно право на влизане в Тайланд. Когато се напуска Тайланд не се нареждате на гише: Foreignеr, а на гише: Re-Entry permit. Там на служителя заявявате, като попълвате един формуляр+1 снимка и плащате 1100,-ВАТ. Туристическата виза я унищожават като слагат печат-used и поставят нова/печат/, със същата валидност, каквато сте имали на туристическата виза. Изключително безпроблемно е и трае няколко минути.

При обратно завръщане в Тайланд не е необходимо да правите и да плащате нищо. Попълва се стандартното картонче за влизане-излизане и това е всичко.

Редактирано от Георги
премахнати снимки заради лична информация
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Порових се още, из тайландските сайтове пише, че този re entry permit, по-добре да не рискуваш на летище, а да си го вземеш от всеки имигрейшън офис от съответната провинция. Пише още, че става и за виза он арайвъл, а не важи за безплатното пребиваване ( ако си от страна без виза, еднократния печат с престоя не можеш да го валидираш за ре ентри пермит). В момента не мога да постна линковете, че през телефона не излизат опциите и при пълната версия на сайта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре де, тези 1100 бата не са ли пак приблизително 30 евро? Което си е колкото за още една виза? 
По-миналата година минавахме сухопътната граница между Малайзия и Тайланд без предварително издадена виза и си взехме VOA на границата. Понеже нямахме и билети за излизане от Тайланд (защото плановете ни се формираха в движение), някакъв чиновник ни оформи 15-дневни визи срещу 50 $ на човек, което според мен включваше и някакъв процент за него.


Аз се чудя за друго - ако влезем в Тайланд откъм Бирма и имаме билет за връщане в София от Куала Лумпур, това може ли да се брои за билет за връщане за издаване на тайландска виза? Тъй като ако пресичаме страната сухопътно в посока бирманска граница-малайзийска граница, няма как да имаме самолетен билет за излизане.

Редактирано от Цвета
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци и за много години!

 

Вчера се върнахме от нашето пътуване и бързам да ви напиша как процедирахме.

Както вече казах ние тръгнахме с визи от тук. Отидохме в Банкок и след два дни тръгнахме за Виетнам, а след това и за Камбоджа.

Още преди да напуснем Банкок говорих с имиграционните дали ще бъдем допуснати отново до страната и те казаха, че няма проблем като пристигнем да подадем за VIsa on Arrival. Така и направихме. Като се върнахме отново в Банкок подадохме за такава виза като за целта ни поискаха по една снимка, 1000 бати и самолетния ни билет за връщане за да видят, че ще стоим не повече от 15 дни.

 

Поздрави и приятно пътуване на всички, запътили се натам.

Редактирано от rocknrose
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

"Право за завръщане-Re-Entry permit" е точно това, което означава. То е предвидено за хора, коите притежават виза и желаят за кратък период да напуснат страната и отново да се върнат в Тайланд. На сайта на емигрантските служби е обяснено точно и на това право имат всички, които притежават виза-туристическа и др., но доколкото съм информиран на "VOA-Виза при пристигане" не издават Re-Entry permit. Това беше причината да си извадим туристически визи в София.

Визите ги получихме в София с еднократно право на влизане в Тайланд. Когато се напattachicon.gifIMAG0180.jpgуска Тайланд не се нареждате на гише: Foreignеr, а на гише: Re-Entry permit. Там на служителя заявявате, като попълвате един формуляр+1 снимка и плащате 1100,-ВАТ. Туристическата виза я унищожават като слагат печат-used и поставят нова/печат/, със същата валидност, каквато сте имали на туристическата виза. Изключително безпроблемно е и трае няколко минути.

При обратно завръщане в Тайланд не е необходимо да правите и да плащате нищо. Попълва се стандартното картонче за влизане-излизане и това е всичко.

 

Ама много благодаря!!!

Здравейте Магеланци и за много години!

 

Вчера се върнахме от нашето пътуване и бързам да ви напиша как процедирахме.

Както вече казах ние тръгнахме с визи от тук. Отидохме в Банкок и след два дни тръгнахме за Виетнам, а след това и за Камбоджа.

Още преди да напуснем Банкок говорих с имиграционните дали ще бъдем допуснати отново до страната и те казаха, че няма проблем като пристигнем да подадем за VIsa on Arrival. Така и направихме. Като се върнахме отново в Банкок подадохме за такава виза като за целта ни поискаха по една снимка, 1000 бати и самолетния ни билет за връщане за да видят, че ще стоим не повече от 15 дни.

 

Поздрави и приятно пътуване на всички, запътили се натам.

 

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Благодаря, че споделяте натрупания опит.

 

Предстои ми пътуване до Тайланд след две седмици. Решение взето бързо и без особена мисъл /за което си давам сметка сега/. Искам да включа и Камбоджа, но по суша - влак, тук-тук и автобус. От консулството ми се обадиха днес, че има промяна във визовите правила от 20.11.2015 и съгласно новите, сумата от 60Е не е достатъчна за двукратно влизане в страната. Необходима е многократна виза - 150Е.

 

Също така служителката ми каза, че при издадена еднократна виза, нямам право на втора VOA в рамките на 30 дни. И че VOA в момента е на цена 60Е. Тя така или иначе не ми върши работа, защото времето между полетите ми е 16 дни.

 

След всичко, което описах дотук - благодаря, ако някой го чете - искам да попитам това с re-entry permit дали мога да го направя и на сухопътната граница с Камбоджа?

Връзка към мнение

Сигурен ли си, че така е казала - VOA за 60 €?

 

Или не си чул добре, или те е излъгала зловещо. 1000 THB са около 25 €.

Ако говориш пак със „служителката“, ѝ обясни на жената, че VOA в Тайланд се заплаща само и единствено в местна валута и чини точно 1000 бата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.