Прескочи до съдържание

Двойно влизане в Тайланд, а визата е за еднократно влизане?


Препоръчани мнения

Също така служителката ми каза, че при издадена еднократна виза, нямам право на втора VOA в рамките на 30 дни. И че VOA в момента е на цена 60Е. Тя така или иначе не ми върши работа, защото времето между полетите ми е 16 дни.

 

 

Само да кажа, че специално звънях в посолството на Тайланд в Англия именно по този въпрос. Служителката - както обикновено - усукваше. Като иде реч за визови въпроси, винаги казват, че решенията зависят от местните гранични власти - и не са съвсем неправи... Само че ако имаше някаква забрана, щяха директно да ми я рекнат. Нищо такова не се случи. Боя се, че нашите служители в консулството сериозно и свободно интерпретират... 

Връзка към мнение

След всичко, което описах дотук - благодаря, ако някой го чете - искам да попитам това с re-entry permit дали мога да го направя и на сухопътната граница с Камбоджа?

Да можете. На гише  Re-entri попълвате формуляр. Плащате 1100 бата . Трябва ви и 1 снимка. Процедурата не отнема повече от 5-10 мин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурен ли си, че така е казала - VOA за 60 €?

 

Или не си чул добре, или те е излъгала зловещо. 1000 THB са около 25 €.

Ако говориш пак със „служителката“, ѝ обясни на жената, че VOA в Тайланд се заплаща само и единствено в местна валута и чини точно 1000 бата.

О да! Сигурна съм, че точно това ми каза.

Връзка към мнение

На практика няма значение дали ще се изкара re-entry permit или VOA така ли? В първия случай снимката и плащането се извършва преди напускане на Тайланд, а в другия случай преди влизането обратно.

 

До колкото виждам VOA е по-евтина със 100 бата, но дава право на престой само 15 дни, докато Re-Entry пермита ви дава право на престой за същия срок, какъвто е посочен на туристическата виза.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да можете. На гише  Re-entri попълвате формуляр. Плащате 1100 бата . Трябва ви и 1 снимка. Процедурата не отнема повече от 5-10 мин.

Благодаря за отговора. Това гише re-entri при първоначалното пристигане на летището в БКК ли го намирам или е при второто влизане в страната през Камбоджа?

Връзка към мнение

Благодаря за отговора. Това гише re-entri при първоначалното пристигане на летището в БКК ли го намирам или е при второто влизане в страната през Камбоджа?

Ние го ползвахме на сухопътната граница -преди напускане на  Тайланд.

Връзка към мнение

Благодаря за отговора. Това гише re-entri при първоначалното пристигане на летището в БКК ли го намирам или е при второто влизане в страната през Камбоджа?

 

По принцип може да получиш този re-entry permit във всяка имиграционна служба в Тайланд, още преди да тръгнеш за Камбоджа: http://tielandtothailand.com/thai-re-entry-permit-explained/

 

 

 

Можеш даже да направиш заявка онлайн: http://bangkok.immigration.go.th/en/base.php?page=re-entry (Но после трябва да се разходиш до определен адрес в Банкок, за да получиш кетапа).

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора. Това гише re-entri при първоначалното пристигане на летището в БКК ли го намирам или е при второто влизане в страната през Камбоджа?

 

re-entry permit се прави при всички положения преди напускане на страната, излезете ли всичко приключва. Аз си вадих бързо и лесно преди няколко седмици при напускане със самолет, на сухопътните граници е малко лото-тото положението. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В помощ на всички, на които им предстой пътуване до Тайланд с многократно влизане и не им се дават грешни пари искам да споделя и моя опит от февруари тази година и да потвърдя,че няма смисъл да се прави от София визата за многократно влизане 150 евро. Ние направихме еднократна  от София и на излизане през летище Дон Муенг в Бангкок посока Камбоджа само казахме на имиграционните, че ни трябва re-entry permit. Насочиха ни към едно офисче веднага след проверката на парпорта, където за няма и 5 мин ни изкараха въпросното разрешение. Бяхме подготвили снимка, 1000 или 1100 бата не помня и едно формулярче,което ако не се лъжа се казваше ТМ8 (имат го и на място). Във формуляра си имаше ясно обозначена опция "туристическа виза", така че давайте смело и по-добре похарчете парите за някоя хубава екскурзиика на място в Азия , вместо да ги подарявате в БГ.

При второто влизане в Тайланд след близо 2 седмици нямахме абсолютно никакви проблеми. Принципът е ,че ти удължават просто първоначалната виза независимо дали е студентстка, работна или туристическа.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние го ползвахме на сухопътната граница -преди напускане на  Тайланд

Визовия въпрос на границата с Камбоджа /Aran-Poipet/ се реши бързо и лесно. Струваше точно описаните 1000 бата и отне единствено времето за попълване на формуляра. Получената от служителката на консулството информация нямаше как да бъде по-неточна.

 

Благодаря за съвета. Пътуването беше невероятно!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да потвърдя и аз  колко лесно и удобно е издаването на re-entry permit.

 

Не се подлъгвайте да купувате многократна виза от София. Наистина са пари, хвърлени на вятъра.

Разрешението го издадохме на излизане от Банкок, летище Дон Муанг, към Камбоджа. На гишето на паспортния контрол казахме, че ще ни трябваre-entry permit. Насочиха ни към офиса, който се намираше на 5 крачки. Формулярите си ги бяхме разпечатали и попълнили в София. Носехме по една снимка и 1000 бата. Става супер бързо и лесно. При повторното влизане нямаше никакъв проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте:) Едно въпросче..

Преди седмица се върнах от Тайланд,издадоха ми на място VOA,въпроса ми е мога ли след седмица примерно пак да пътувам и да си изкарам пак VOA? Или има някакъв срок между двете визи?

Благодаря Ви:)

Връзка към мнение

Няма официален срок. Би трябвало да нямаш проблем.

Защото това което чета за re-entry е само за съседните на Тайланд държави,така ли е? Смисъл ако пътувам от БГ,вадя си VOA при пристигане с престой до 15 дни..въпреки,че бях там преди седмица..ии съм аз човека :)

Връзка към мнение

Re-entry се вади за виза от посолство и няма значение в коя друга държава отиваш или се връщаш. VOA би трябвало да ти дадат пак щом ще си до 15 дни и представиш самолетен билет, че напускаш страната в рамките на този срок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Re-entry се вади за виза от посолство и няма значение в коя друга държава отиваш или се връщаш. VOA би трябвало да ти дадат пак щом ще си до 15 дни и представиш самолетен билет, че напускаш страната в рамките на този срок.

Разбирам.Благодаря за бързия отговор.

Връзка към мнение

Здравейте отново!

Доколко информацията от Тайландското посолство в София е достоверна?

Като ги попитах колко пъти мога да посещавам Тайланд? отговора беше: Неограничен брой,но след като им казах,че ще си вадя VOA там,ии веднага : Оо няма да ви пуснат,трябва да си извадите виза от нас! Поисканата сума беше 30€ и разбира се нужните документи.

Връзка към мнение

Здравейте отново!

Доколко информацията от Тайландското посолство в София е достоверна?

Като ги попитах колко пъти мога да посещавам Тайланд? отговора беше: Неограничен брой,но след като им казах,че ще си вадя VOA там,ии веднага : Оо няма да ви пуснат,трябва да си извадите виза от нас! Поисканата сума беше 30€ и разбира се нужните документи.

 

В София няма посолство на Тайланд. Сещай се.

Връзка към мнение

Аз имам особено отношение към консулството след като бяха категорични, че или плащам 150 евро за многократно влизане или ще ме арестуват по летищата..... :mad: В крайна сметка извадих re-entry на летището в Банкок без проблем

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата седмица получих визи от почетното консулство в София. Паспортите с визите бяха готови след два дни срещу 30 евро на човек. Доволен съм, не съм чакал по опашки, а предпочитам предварително да съм приключил с бюрокрацията и като дойде време за пътуване да не се занимавам с подобни неща...

Връзка към мнение

Миналата седмица получих визи от почетното консулство в София. Паспортите с визите бяха готови след два дни срещу 30 евро на човек. Доволен съм, не съм чакал по опашки, а предпочитам предварително да съм приключил с бюрокрацията и като дойде време за пътуване да не се занимавам с подобни неща...

 

Другото предимство на по-скъпия вариант, който си избрал (и за Виетнам се отнася), е че спестяваш една опашчица на влизане - за подаване на документи за VOA. Понякога опашчицата се превръща в "big Q", което след няколко часов полет е дразнещо. Разбира се, не е задължително така да стане :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Другото предимство на по-скъпия вариант, който си избрал (и за Виетнам се отнася), е че спестяваш една опашчица на влизане - за подаване на документи за VOA. Понякога опашчицата се превръща в "big Q", което след няколко часов полет е дразнещо. Разбира се, не е задължително така да стане :)

 

Това е основна част от споменатите "подобни неща" от мен по-горе. Едно от най-омразните ми неща, като всеки човек помнещ соца, са именно опашките за каквото и да е било... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.