Прескочи до съдържание

Пътуване с деца


Препоръчани мнения

Отдавна се говори във форума за подобна тема и реших да я открия аз. Ще е хубаво в нея да събираме практични съвети за подходящи за деца места. Моите деца лично се вълнуват от увеселителни паркове и животни повече, отколкото от храмове и история и предполагам това е валидно за повечето деца.

Започвам с пътуването, което ни предстои след 10ина дни.

Открих, че в Гуанджоу в Китай има зона с увеселителни паркове по модел на Орландо в Щатите.

http://int.chimelong.com/GZ/paradise/

В този има около 70 роувъркостера, като твърдят, че там е един от най-страшните.https://www.youtube.com/watch?v=6kWODMRTtxs

http://int.chimelong.com/GZ/safari/-  имат сафари парк, в който можеш да храниш жираф, както и да видиш бели тигри и гигантски панди.

http://int.chimelong.com/GZ/waterpark/- страхотен воден парк

http://int.chimelong.com/GZ/circus/- най-големия класически цирк в света от стария тип с дрисура на диви животни.

http://int.chimelong.com/GZ/crocodile/- крокодилен парк

само на 100ина километра в град, граничещ с макао се намира и най-големия аквариум в света, който е 3 пъти по-голям от доскорошния фаворит в Дубай - http://oceankingdom-int.chimelong.com/Oceankingdom/EN/

за любителите на цирка и в Зухай са се погрижили - http://int.chimelong.com/ZH/circuscity

В стоящия на 2 часа път Хонг Конг пък има Оушън парк и Дисниленд, а в Макао можете да видите http://www.thehouseofdancingwater.com/- едно от най-добрите представления на Франко Драгон, поставил едни от най-добрите представления на Цирк дю Солей, както и последното представление на Лидо в Париж.

В Шенжен, което е на половин час път от хонг конг пък можете да видите всички чудеса на света, струпани на едно място http://www.travelchinaguide.com/attraction/guangdong/shenzhen/window.htm

Част от тези паркове вече сме посетили, друга част предстои след 10ина дни.

Организацията за там е изключително лесна. Самолетни билети излизат често евтини . аз лично напазарувах от провоцията на Луфтханза за около 300 евро на човек. Хотели има във всякакъв ценови диапазон, а пътуването между отделните градове може да стане с влак, фери, автобус или пък самолет. За Хонг конг и макао визи не са необходими, а за континентален Китай се вадят за седмица от посолството тук - струват 80 долара и е изключително лесна процедурата.

 

Друго, което мога да препоръчам наблизо е https://www.tropical-islands.de/

намира се близо до Берлин и чудесно се съчетава с няколко дни в града. В тропическия остров можете напълно безопасно да оставите децата да спят на палатка - изпробвано.

 

Порт Авентура, близо до Барселона. Подходящ е и за 2 годишни и за любители на силни усещания. писано е много за него. Близо до Барселона са също Андора - имат един от най-добрите музеи за ретро автомобили, Каркасон /във Франция/ най-голямата запазена крепост в Европа.

 

Дубай - вече напълно достъпен за 100-200 лева с полетите на Уиз. Атлантис предлага срещи с делфини, а и самият воден парк е жесток за деца. Мирикъл гардън, най-високата сграда в света, ферари уърлд в Абу даби, музай на ретро автомобили в Шаржа, среща с пингвини в мола на емирствата, каране на ски в мол, както и още много атракции.

Редактирано от На път
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ако имате път към Париж, наблизо класиките са :

Евродисни - http://www.disneylandparis.fr/

Parc Asterix - http://www.parcasterix.fr/(който, обаче, не е отворен целогодишно за разлика от Дисни)

 

Извън Париж и малко по-далече е и паркът France Miniature - http://www.franceminiature.fr/(също затворен през зимата и може би интресен повече за познаващите френската история и география)

 

В Париж децата харесват обикновено Галерията на Еволюцията в Природонаучния музей:

http://www.grandegaleriedelevolution.fr/

 

Има и един много интересен музей, на панаирите и въртележките, но за съжаление отваря само 2 седмици годишно, по Коледа: http://www.arts-forains.com/

Редактирано от Роца
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Страхотно! Благодаря за информацията! Аз сега разглеждам за разви варианти из Европа с бебо и в Easyjet например таксата за бебе (до 2 години) на някои полети ми излиза по-висока отколкото за възрастен. В този смисъл мога ли да купя за детето билет за възрастен и дали ще има проблем на гейта. Давам си сметка, че в такъв случай няма да мога да взема количка/столче...

Връзка към мнение

Страхотно! Благодаря за информацията! Аз сега разглеждам за разви варианти из Европа с бебо и в Easyjet например таксата за бебе (до 2 години) на някои полети ми излиза по-висока отколкото за възрастен. В този смисъл мога ли да купя за детето билет за възрастен и дали ще има проблем на гейта. Давам си сметка, че в такъв случай няма да мога да взема количка/столче...

 

Зависи. При Уиз няма възможност за въвеждане на датата на раждане от другата възрастова група. Веднъж случайно бях взел билет за възрастен за малкия, но при чекирането ми даде години само за лица над 14 години и се наложи да се обаждам за безплатна промяна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотно! Благодаря за информацията! Аз сега разглеждам за разви варианти из Европа с бебо и в Easyjet например таксата за бебе (до 2 години) на някои полети ми излиза по-висока отколкото за възрастен. В този смисъл мога ли да купя за детето билет за възрастен и дали ще има проблем на гейта. Давам си сметка, че в такъв случай няма да мога да взема количка/столче...

 

Като че ли най-евтините билети за бебета, които съм виждал, са от KLM. Истанбул - Джакарта: 13 (тринайсет) евро с включени такси.

Въпроса за аномалията в цените за деца и за възрастни и за бебе с цял билет сме го обсъждали тук, но повърхностно. Ще пробвам да изровя темата по-късно.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да добавя този пътепис от "На път" за Хонконг и Макао и програмата с дете.

 

и темата за Увеселителен парк Port Aventura  в Испания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотно! Благодаря за информацията! Аз сега разглеждам за разви варианти из Европа с бебо и в Easyjet например таксата за бебе (до 2 години) на някои полети ми излиза по-висока отколкото за възрастен. В този смисъл мога ли да купя за детето билет за възрастен и дали ще има проблем на гейта. Давам си сметка, че в такъв случай няма да мога да взема количка/столче...

Нямам опит с Ийзиджет, но в общия случай може да се вземе билет за бебе с място (плаща се като за дете над 2 години или възрастен). Трябва да се купи по телефона обаче, за да няма изненади. Количка и столче си се полагат, но пак в общия случай. По време на излитане и кацане трябва да държите бебето на ръце както ако нямаше място за него.

Пак не знам за Ийзиджет, но ако сте купили място за бебето, може да го сложите в столче за кола на седалката, така е най-удобно и безопасно. Столчето трябва да е с подходящ размер и да позволява закопчаване с двуточкови колани. После столчето се ползва в кола на място. Не всички компании го правят това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашите деца се радват на всякакви екскурзии и само като им кажа вече, че ще идват с нас и много се вълнуват. Просто трябва да е малко по-лежерна програмата, иначе се получават нерви, че не стига времето за всичко.

Проблемът за нас се получава, че при по-скъпи билети като умножим по 4 става дебело, нощувките също в повечето случаи не знам защо, но плащаме като за 4ма възрастни независимо, че някъде малки деца са безплатно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пак не знам за Ийзиджет, но ако сте купили място за бебето, може да го сложите в столче за кола на седалката, така е най-удобно и безопасно. Столчето трябва да е с подходящ размер и да позволява закопчаване с двуточкови колани. 

При мен усложнението идва от там, че става въпрос за полет от София до Единбург с прекачване и смяна на авиокомпании - Уиз и Ийзи най-вероятно. Мъжът ми ще пътува по работа през януари или февруари и се чудя дали ще можем да се включим и ние с детето за няколко дни - то ще бъде на близо 5 месеца тогава. 

Ако взема количка, мога ли да взема и столче? А всъщност щом няма да наемаме кола там - трябва ли ми столче?

Бебетата как се возят в таксита - трябва ли столче?

Връзка към мнение

Аз също бих искала да науча повече за парковете в Германия, особено за Еuropa park

През септември ходихме във http://www.vialand.com.tr/

Атракцийте бяха забавни за нашето дете . Имаше и водни атракциони и 2 вида скоростни влакчета, както и части с приказни герои за най-малките. Препоръчвам го , защото е бизко и може лесно да се организира семейно пътуване до там

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С деца в Белгия:

 

Започвам с най-известния зоопарк в Европа, подходящ не само за деца, но и за възрастни: Pairi Daiza. Забавлението е навсякъде, необходим ви е цял ден, само времето да е подходящо.

 

 

Adventure паркове, подходящи за различни възрасти, вкл. И за порастнали деца има почти във всеки регион на страната:

 

Брюксел, Brupark (Oceade), точно до Mini-Europe.

 

Европейският космически център EuroSpace Centre

 

Wawre Adventure Park, предлагат и организиране на детски рожден ден, подходящ за деца над 4 години

 

Walibi, най-близо до Брюксел, през зимата работи само малкия аква-парк (Aqualibi),  който е закрит.

 

Музеят на играчките в Брюксел 

 

Аквариумът в Антверпен: Aquatopia

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно пътуване с деца г-н Ошко е далеч напред от всички останали, ама те неговите ходят (почти) абсолютно навсякъде и имат опит повече от който и да е средно-пътуващ българин.

Моя скромен опит при пътешествия с малки деца до момента се свежда до три пътувания - дъщеря ми я заведохме в Будапеща като беше на 4 години. На тази възраст като цяло най-много се радва на зоопарка, круизите по Дунава също и харесаха. По онова време (2013 г.) Уиз имаха директни полети от Варна до Будапеща, което и ми даде идея за това кратко тридневено пътуване.

Дубай вече беше споменат от доста хора. Към всички джажди и атракции създадени от човешка ръка (аквариума, водни и други увеселителни паркове), слагам плаж и истинско сафари в пустинята (има резерват за пустинни животни). Може да видите моя фото дневник за този резерват тук. Може да се карат бъгита по дюните в пустинята (което май най-много и хареса), има и доста хубав зоопарк в Ал Ейн (ако разполагате с кола). Тук дъщеря ми беше вече на 6 години. Круиз с традиционна лодка из фиордите на Оман е също доста забавен за децата - гледат цветни рибки и делфини.

Пак на 6 годишна възраст (преди месец и половина) я заведох на 3 седмично пътешествие в Южна Африка. От този момент се надявам да приключи завинаги със зоопарковете и да има възможност да гледа животни само на свобода. Избрах два доста хубави НЕ-маларийни резервата (Мадикве и Ентабени), като после спахме 3 вечери вътре в увеселителния парк "Gold Reef City" - тип Дисни в Йоханесбург. После ходихме в Дърбан, където за децата голяма атракция е uShaka Marine World, после на планина, където нямаше нищо детско, но като цяло пътуването беше много интересно за нея.

В първия резерват в лоджата даже имаше детски клуб, където децата могат да се оставят между сутрешно и следобедно сафари на една жена, която ги занимава с разни игри, подхвърлят си топки с истински маймуни и пр.

Тук съм започнал един фото дневник за това "детско" сафари и за двата НЕмаларийни резервата. Дневника тепърва ще се допълва.

Тук съм започнал и един такъв за Йоханесбург, но още съм на влизането в града (ще стигна и до увеселителния парк скоро).

Аз лично много искам да предам на дъщеря си любовта си към природата и животните на Африка, да свикне с тях от ранна възраст. Популярните градове / дестинации / атракции / музеи така или иначе ще ги види по-нататък през живота си, почти всички вече ги виждат. Смятам да я пробвам в Намибия и в южноафриканската част на Калахари догодина когато ще е на 7 години.

 

П. П. Сега се сещам, че тропически плаж (особено през зимата) би било също чудесно за деца, примерно да могат да гледат цветни риби с маска под вода, интересна природа наоколо и пр. Може да се измисли и сравнително стационарно пътуване (без много местене от едно място на друго). Това не съм го пробвал още, но сигурно е супер. Жалко, че се сго*ни обстановката в Близкия Изток, Шарм ел Шейх би бил много добра и достъпна дестинация.

 

Друга интересна възможност е круиз - повечето круизни компании си имат специални програми и персонал за деца. Т

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

При мен усложнението идва от там, че става въпрос за полет от София до Единбург с прекачване и смяна на авиокомпании - Уиз и Ийзи най-вероятно. Мъжът ми ще пътува по работа през януари или февруари и се чудя дали ще можем да се включим и ние с детето за няколко дни - то ще бъде на близо 5 месеца тогава. 

Ако взема количка, мога ли да взема и столче? А всъщност щом няма да наемаме кола там - трябва ли ми столче?

Бебетата как се возят в таксита - трябва ли столче?

 

Би трябвало да може и количка, и столче, но количката сигурно ще трябва да мине като чекиран багаж.

Столчетата могат да се наемат като екстра към колите под наем.

Аз на ваше място не бих взел нито количка, нито столче, а кенгуру. Когато през лятото пътувахме до Азия, за Индонезия си взехме специално купена за целта количка - лятна, 40 лева на примоция. Решението се оказа добро - първо количката я загубиха по самолетите и пристигна с два дни закъснение, поочукана и поизкривена. Второ - живя точно колкото стояхме там, на тръгване беше вече почти неизползваема. Трето - на връщане не я взехме. Четвърто - всъщност на връщане направихме двуседмична обиколка из околните държави в ЮИ Азия и през цялото време бяхме само с кенгуру и ръчен багаж (3 души х 10 килограма). Жена ми носеше детето, аз - ръчния багаж. По влакове, самолети, автобуси, тук-туци и метра с току-що проходило дете и още едно по-голямо се справихме неочаквано добре. Накрая преди трансконтиненталния полет обратно до България оставихме и кенгуруто и довършихме пътуването със слинг. На големия полет (с прекачване) беше интересно - дете на година, дете на пет години и около 100 килограма ръчен плюс чекиран багаж :) От Истанбул се прибрахме с автобус :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

При мен усложнението идва от там, че става въпрос за полет от София до Единбург с прекачване и смяна на авиокомпании - Уиз и Ийзи най-вероятно. Мъжът ми ще пътува по работа през януари или февруари и се чудя дали ще можем да се включим и ние с детето за няколко дни - то ще бъде на близо 5 месеца тогава. 

Ако взема количка, мога ли да взема и столче? А всъщност щом няма да наемаме кола там - трябва ли ми столче?

Бебетата как се возят в таксита - трябва ли столче?

Ами при това положение може да ви излезе по-изгодно не с нискотарифна, знам ли. Дебнете промоции и проверявайте.

Специално погледнах Ийзиджет, пише, че може да се вземе място за бебе, но само по телефона.

За столчетата в такситата вероятно е по местните закони, не знам как е във Великобритания. Тук не се изисква столче, пък и е много трудно да мъкнеш навсякъде, а да намериш такси със столче съвсем...

Доколкото виждам, колички И столчета с Ийзиджет са безплатни, с Уиз май беше или едното, или другото. Прочети в сайта на компанията, защото с всяка е различно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен Adventure паркове, според мен за по-големите деца би било интересно  да видят и средновековните фестивали , които се организират в Еропа. Водила съм моят син на www.sighisoaramedievala.ro

 

А сега имам план за http://www.ritterturnier.de/. Ако някой има впечатления от този турнир в Германия ще ми е много интересно да ги чуя!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам за количка, моите деца на 1.5г категорично отказаха да влизат в количка и не сме ползвали. За малко бебе слинг или кенгуру е по-удобно, количката се пречка където и да отидеш. Има разни системи, в които столче за кола може да се сложи на колела и да се използва и за количка, според мен е хитро, но тия неща май са адски скъпи и не бих ги ползвал за пътуване, където всичко може да се изпотроши лесно или да се зареже по пътя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За цените, като цяло варират.

За бебе до 2 г. понякога е напълно безплатно, дори без такси (вътрешни полети в Бразилия напр.), понякога е 10% от цената за възрастен (пр. Бритиш Еъруейс), понякога е фиксирана цена 25 евро (нискотарифните).

За деца над 2г. късите полети са на цена на възрастен, дългите имат известно намаление (колкото по-евтин билета, толкова по-малко намалението, то зависи от тарифата без горивните такси)

Има и някои хватки, напр. тази

Най-добре търсете възрастен + бебе за да видите реалната цена, а не само 1 възрастен, защото може да има изненади после като добавяте детето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

записвам се и аз, след месец трябва и аз вече да имам съвети по този въпрос, но при нас става въпрос за бебе на 5 месеца :) ще ходим с ергономична раница и лятна количка, да видим с кое ще е по-удобно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам за количка, моите деца на 1.5г категорично отказаха да влизат в количка и не сме ползвали. За малко бебе слинг или кенгуру е по-удобно, количката се пречка където и да отидеш. Има разни системи, в които столче за кола може да се сложи на колела и да се използва и за количка, според мен е хитро, но тия неща май са адски скъпи и не бих ги ползвал за пътуване, където всичко може да се изпотроши лесно или да се зареже по пътя.

 

Когато децата станат по големи и искате да направите по дълги градски обиколки, количката може да е много полезна. Нашите деца са на 3,5 години и в ежедневието от доста време не ползваме количка, но когато пътуваме е много удобно нещо, защото децата бързо се уморяват и има къде да починат или подремнат. Става дума когато си без кола и пътуваш със самолет, кораб и т.н. За едно малко дете, дори 3 часа обиколка на града може да е много уморително, а ако ти мъкнеш с часове едно 15-20 килограмово дете ще ти се отели вола ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прав си, но след като при опит да се сложи в количката следва неистов рев някакси не ми се мъкне количка по самолети заради едни 10% вероятност да се ползва... По-къси преходи със спиране на пейки, хапване, таксита, спане в метрото... Всяко дете си е различно, разбира се.

 

Като бяха на 2.5 ходихме до Белем, на екватора, жега и влага, общо взето никакви зоологически градини, ягуари и подобни не задържат вниманието за дълго, уморяват се, връщаме се в хотела, където има климатик и веднага всякакво желание за сън изчезва, та всичко наопаки. Та се отдадохме повече на кулинарен туризъм. Ако имахме количка, поне ние щяхме да поразгледаме повече, докато те дремят в количката (при условие, че влязат в нея, че....).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прав си, но след като при опит да се сложи в количката следва неистов рев някакси не ми се мъкне количка по самолети заради едни 10% вероятност да се ползва... По-къси преходи със спиране на пейки, хапване, таксита, спане в метрото... Всяко дете си е различно, разбира се.

 

Като бяха на 2.5 ходихме до Белем, на екватора, жега и влага, общо взето никакви зоологически градини, ягуари и подобни не задържат вниманието за дълго, уморяват се, връщаме се в хотела, където има климатик и веднага всякакво желание за сън изчезва, та всичко наопаки. Та се отдадохме повече на кулинарен туризъм. Ако имахме количка, поне ние щяхме да поразгледаме повече, докато те дремят в количката (при условие, че влязат в нея, че....).

 

Сядането в количката не става когато ти искаш, а когато детето се умори :) Скоро едни познати с 4 годишни близнаци бяха в Ню-Йорк. Дадохме им на заем нашата количка, но бащата в началото се дърпаше, че само излишно ще я мъкнат, защото децата от 2 години не са се качвали в количка. След като се върнаха ми бяха много благодарни, че ги навих да вземат количката, защото децата в 80% от времето са седяли в нея и спокойно са могли да разгледат Манхатън ;)

Връзка към мнение

Чудесна тема. Бих помолила някой запознат да напише отзиви за паркове за деца в Германия. 

 

 

Аз също бих искала да науча повече за парковете в Германия, особено за Еuropa park

През септември ходихме във http://www.vialand.com.tr/

Атракцийте бяха забавни за нашето дете . Имаше и водни атракциони и 2 вида скоростни влакчета, както и части с приказни герои за най-малките. Препоръчвам го , защото е бизко и може лесно да се организира семейно пътуване до там

 

Имахме тема за увеселителните паркове в Германия и не само там де.

Ето и темичката конкретно за Европа парк.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.