Прескочи до съдържание

Пътуване с деца


Препоръчани мнения

Чудесна тема. Бих помолила някой запознат да напише отзиви за паркове за деца в Германия. 

Тъй като живея в северна Германия, мога да говоря от личен опит само за там.

За мен най-интересният парк  е Хайде парк(близо до Хановер). Не съм ходила с деца, но знам че има забавления за всеки, дори на рекламата пише от 1 до 99 години. Има представления с делфини, тюлени и т.н.. За екстремни изживявания има избор също предостатъчно.

https://www.heide-park.de/en.html

 

Още по на север е Ханза Парк, близо до Любек, единственият увеселителен парк на морето. Също има забавления за всяка възраст и вкус. От март има полети на Уиз до летище Хамбург- Любек.

http://www.hansapark.de/en/

 

Другото интересно е в големите градове има т.нар. "Дом"- това е нещо като лунапарк, в Хамбург специално е 4 пъти в годината за по 4 седмици.Мисля, че навсякъде е така. Разликата е, че за всяко забавление се плаща отделно билет. В големите увеселителни паркове, плащаш вход и можеш да ползваш всичко.

 

Бих препоръчала също зоопарковете в Германия, особено в Хамбург. Също има много зоопаркове, където животните са на свобода и един вид си на "сафари".(https://www.serengeti-park.de/en/) За децата е много интересно.

 

Номер 1 увеселителен парк в Германия е Европа парк при Руст близо до Щутгард. Аз лично все още не съм ходила, но съм чувала много добри отзиви.

http://www.europapark.de/de

Тъкмо прочетох, че Европа парк е дори Номер 1 в Европа според Tripadvisor. Дисни ленд е на 4то място.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен един от най-приятните паркове за по-малки деца е Ефтелинг в Холандия. Намира се на около 200 км от Брюксел, до Тилбург /минава се Бреда/. Той е по-старомоден тип парк, по-мако комерсиален от Дисни и много приятен. http://www.efteling.co.uk/

За пътуващите с деца в Англия определено бих препоръчала Хари Потър и замъка Уоруйк /в кулата има Мерлин и дракони/. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се запиша в темата, въпреки че нашата дъщеря не идва всеки път с нас.


Първият й полет беше като беше на 6 месеца и мина много кошмарно. Имахме кошче за бебе (басинет), който ми дадоха от авиокомпанията, но цялото пътуване беше много дълго, с 2 прикачвания в Европа и 5 часов престой в Париж. Това го отчитам като огромна грешка сега.


До 2 години съм плащала само такси, на презокеанските са около 90 долара.


 


На 7 месеца като беше пътувахме с Уиз Еър - нямам спомен дали имаше такси за нея, но билет не съм плащала.Беше в мен през цялото време, не съм носила никога столче за кола в самолет - излишно е според мен. Количка носих само първите две години - тип "книга", тя не беше чекиран багаж, като влизахме в самолета я оставях на входа и след това от там си я взимах. Друг е въпросът, че тя от 1,5 години отказваше да стои в количката, та и ние като Neuromancer с голям рев поседяваше десетина минути и после я махах, то без нерви ще останем ако реве нон-стоп в количката.


 


Били сме с нея в 2 зоологически градини в Портланд и Сиатъл, ама нещо не се кефеше много. Искам да я заведем в тази в Сан Диего, защото е много голяма и има всякакви екзотични и интересни животни, но трябва да е по-голяма. И разбира се Дисниленд - тя вече знае какво е, защото приятелчетата й са ходили и само ме пита кога ще я водим там. На мен дилемата ми е дали този в Калифорния или във Орландо, Флорида. Този в Калифорния е по-малък та незнам.


Има ли някои от вас посетили тези паркове да споделят впечатления?


Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Не сме били в Дисниленд, ама ще се ходи, няма как... Още се чудя между Париж и Флорида. Аз искам Париж, защото няма визи и е на път към България  :), жената иска в Орландо. То ясно, че жената ще се наложи, ама се надявам да я убедя първо през парижкия да минем, пък после може да почакам, докато махнат визите (надявам се де).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно столчетата в самолета

Значи, освен че се твърди, че е по-безопасно, са по-удобни за спане. В колата със столчетата спят доста удобно, както има издатини от двете страни на главата, докато самолетната седалка е голяма и деца на 2-4г все се изхлузват и застават в някакви пози дето аз ако спя така после два дена ще ме боли всичко... Ама ако няма да ползвате кола после или има прекачване си е голямо мъкнене. 

Аз мислех да купувам столчета в България (че са по-евтини) и да ги нося насам за ползване (старите тъкмо бяха за смяна), ама като си представих как прекарвам 8 часа на Хийтроу с две деца и столчета и после още един престой в Сао Пауло се отказах бързо.

Има и едни такива колани

Gio-With-Plane_DSC6690-fixed-plane-sideb

http://kidsflysafe.com/cares-overview/ама не мисля да взимам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За увеселителните паркове в Германия. Били сме с децата в 5 парка.

1. Европа парк - http://www.europapark.de/en Страхотно място, с много забавления за деца на всякакви възрасти, но е доста трудно, да кажа, че е невъзможно да се обиколят атракциите за един ден.

2. Трипсдрил - https://tripsdrill.de/en/ Намира се близо до Щутгард. Той е по-лежерен парк, без толкова екстремни влакчета. Атракциите са аранжирани по забавен начин и имаш усещане, че се намираш някъде преди векове. Лодките по водните атракции например са във вид на старите вани от каубойските филми, въртележките са във вид на плетени кошове. Много забавна атмосфера носи. Ако решите да го посетите и се заседите в региона в Щутгард има супер забавен музей за деца -  http://www.naturkundemuseum-bw.de/intl/englisch/stuttgart-state-museum-natural-history  Макети на динозаври, каквито се сетите, има кът с пясък, в който децата могат да изкопават кости на динозаври. 

3. Хайде парк Золтау - https://www.heide-park.de/  Супер забавно място, атракции за всеки вкус, но няма толкова тълпи от хора като в Европа парк и мисля, че по нищо не му отстъпва. 

4. Фантазиаланд - http://www.phantasialand.de/en/Намира се близо до Кьолн и чудесно може да го съчетаете с посещение в зоопарка на Кьолн, който е чудесен и си заслужава да му отделите половин ден. За Фантазиаланд се отнася всичко казано и за другите паркове. За всекиго по нещо, като площ е по-малък от Европа парк и Хайде парк, но няма да останете недоволни, децата ще се забавляват гарантирано.

5. Байерн парк - близо е до Мюнхен, малък парк е, има и зоопарк към него. Когато бяхме ние имаше семеен билет - 2 възрастни и 2 деца - 50 евро т.е. и цената е доста по-приемлива от тази на другите паркове. Той като, че ли е ориентиран към по-малки деца, има едно или две екстремни влакчета и е доста по-лежерно. Другото предимство е, че атракциите са в горичка, под дървета и ако ходите лятото няма да усещате жегата - http://www.bayern-park.de/de/attraktionen/Чудесно се съчетава ако сте на обиколка из Баварските замъци, но те, за съжаление, не представляваха особен интерес за моите деца. С изключение на каруцата, с която ни возиха от Хохеншвангау до Нойшвайнщайн.

 

Друго, което мога да препоръчам за деца е Техническият музей в Берлин - http://www.sdtb.de/Dauerausstellungen.80.0.html Изложби на стари влакове, самолети и всякакви машинарии, гарантирано забавление за поне половин ден.

В Берлин има и Лего дискавъри център и там е доста забавно - има едно влакче, кино, разни лего джаджи, с които децата строят разни макети   https://www.legolanddiscoverycentre.de/berlin/en/

 

В Испания мога да препоръчам Исла Маджика в Севиля като увеселителен парк. Доста по- малък е от тези в Германия, но спокойно се обикаля за ден. Даже има опция да се влезе следобед, след 17.00 часа, и пак е доволно достатъчно времето.  https://www.islamagica.es/

 

За Порт Авентура видях, че има тема, така че няма да се разпростирам. Заслужава си отвсякъде, само чакането по опашки е доста изнервящо. За справка - опашките в парковете в Германия вървят доста по-бързо.

 

Друго, което е харесало на моите деца е http://www.bioparcvalencia.es/ във Валенсия. Това е зоопарк с условия, максимално близки до естествените. И естествено Океанографика http://www.cac.es/oceanografic/

 

В Италия мога да препоръчам Гардаленд, но мисля, че има отделна тема и за този парк. В близост до него е паркът  http://www.parconaturaviva.it/- Натура Вива - Ако ви се прави сафари в градски условия. Супер забавно е и децата много се забавляваха. По трасе се минава с кола и около него щъкат зебри, жирафи. Има африканска част с два лъва, ягуари и предупредителни табели да не си отваряте прозорците на колата в тази част.

 

Единственото разочарование от увеселителен парк беше Пратера, да ме прощават виенчани. Единственият, в който не бих се върнала, съдейки по впечатленията и децата също. Другото място, на което бяха разочаровани е Океанографския музей в Монако.

 

Океанографският музей в Лисабон също препоръчвам за деца. Страхотно място е.

 

Във Франция сърцето ми остана тук - http://www.marineland.fr/fr Намира се близо до Антиб. Има представления на делфини, моржове, тюлени и косатки. Невероятна емоция. Препоръчвам с две ръце и два крака.

 

Ако се сетя за нещо друго ще дописвам.

Редактирано от nisti75
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Моята дъщеря като беше на 2,5 и имаше отделна голяма седалка. Много й се радваше и там си спа - като махнах облегалката между двете седалки дори си изпъна крачетата. Но си прав, че колкото по-малко неща се носят, толкова по-добре, че иначе страшно става :)

Връзка към мнение

Днес бяхме в Sriracha Tiger Zoo на 40км.от Патая посока Банкок.Вход 450 бата.Освен тигри има крокодили,слонове,прасета,кози,скорпиони и разни други.Шоута има на често с тигри,слонове,крокодили и прасета.Можеш да се снимаш с почити всички животни (200 бата) или да ги храниш.Примерно за 100 бата ти дават пушка с 20 изстрела и целиш мишени ,които като улучиш се отварят и храната в тях пада при тигрите.Друга странност е малки тигърчета да сучат от свиня майка.

Вчера посетихме Сафари Уорълд до Банкок. Вход 1400 бата ,което ти дава обиколка с кола или ако нямаш с техен автобус между животните и вход и като пешеходец. Снимка с малък тигър или два орангутана(доста забавни между другото) по 450 бата.Има разни шоута включително и с делфини.Възможност да храниш животни също има-примерно панерче с банани за жирафите беше 50 бата.Имат изключително много животни от вид-жирафите бяха над 40 сигурно.В клетка с папагали пакетче семки беше 50 бата и като вземеш в шепи те накацат целия.

И на двете места като платиш да се снимаш с дадено животно освен тези които сам си си направил ти дават и снимката от техния фотограф в стилизирана рамка на парка и не плащаш допълнително.

Редактирано от christuff
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А  дали няма възможност да разделим темата на две - една за паркове (увеселителни, зоологически) и места, които се препоръчват за посещение с деца и друга със съвети за самата логистика и организация на пътуванията - столчета, колички, ваксини и хигиена за страни с троп. климат или ЮЗ Азия, видове билети, занимавки по време на дълги полети? Мен лично втората тема ме интересува повече.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А  дали няма възможност да разделим темата на две - една за паркове (увеселителни, зоологически) и места, които се препоръчват за посещение с деца и друга със съвети за самата логистика и организация на пътуванията - столчета, колички, ваксини и хигиена за страни с троп. климат или ЮЗ Азия, видове билети, занимавки по време на дълги полети? Мен лично втората тема ме интересува повече.

 

Абе то цял подфорум може да се направи, защото темата е доста обширна, ама това ще го решава ръководството :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Драпайте сега тук, ако дискусията върви още известно време ще помислим за отделен форум :) Притеснява ме, че може да се смешат много нещата и съвети за пътуване с деца да се преплитат с пътуване без деца и трудно ще се намира информацията. Увеселителните паркове не е задължително да са само за децата например. 

Връзка към мнение

Драпайте сега тук, ако дискусията върви още известно време ще помислим за отделен форум :) Притеснява ме, че може да се смешат много нещата и съвети за пътуване с деца да се преплитат с пътуване без деца и трудно ще се намира информацията. Увеселителните паркове не е задължително да са само за децата например. 

 

Хранене, здраве, забавления, формалности и документи, екипировка... :)

Връзка към мнение

Аз пък да успокоя майките, че не всички деца се уморяват, мрънкат и след 3 часа трябва да седнат. Направо не ми се вярва, че дете на 3.5 години може доброволно да влезе в количка и да седи там...

 

Сигурно аз съм много хард, но и моите деца не са се оплаквали никъде - нали сме на екскурзия - търпят и те някакви неудобства. Ще дам привери - дъщеря ми беше на 2.5 години когато и се наложи да види църквата на рождеството във витлеем с 4 часова опашка, божи гроб, да мине по пътя на христос, да посети стената на плача, да иде до мъртво море, да се изкъпе и да хване нощен полет със всичките му проверки 3 часа на Бен Гурион. Това за 1 ден всичкото, като е носена само в божи гроб от съображедия за безопастност да не я стъпчат, че беше 10 кила. Който е бил по тези земи знае за какъв преход става въпрос. Това и се случи едва 3 месеца след изключително тежка коремна операция, месец след нея я учих да ходи отново, че не беше допирала земята.

Като цяло ако им е интересно не мрънкат, спят където намерят - примерно на 4 дъщеря ми в Дубай се беше научила, че трябва да заспи моментално щом седне и използваше всяко качване в метро, такси или автобус, че да зареди батериите за 10 минути или час - колкото пътуваме. Излизахме в 8 и се прибирахме често след 12. Наваксват си съня в София при баба после. Докато сме на екскурзия трябва да видим възможно най-много и те го знаят и го искат и от нас. Пример за Дубай - след половин ден шопинг + сафари в пустинята с прибиране към града към 9 децата предложиха да идем в Дубай мол за гледаме още предстъвления на фонтаните, вместо да се прибираме толкова рано. Естествено приехме - кои сме ние, че да трошим хатъра на малките пътешественици.

Сега... имали сме и изключително комични ситуации с моят хард подход. Примерно - решавам, че от Барселона към Толуза ще минем през Андора за да видим един музей на ретро автомобили - страст на мъжа ми. Вземаме кола, мятаме багажа и очакваме пристигане в Толуза след 3-4 часа. Да, ама не... улучваме най-голямото задръстване на света и 7 часа с след като всички електронни дивайси са с изхабени батерии още на 2рия час останалите 5 слушах Зеленчуци който не яде, той голям не ще да порасте... Секунда пауза и Зеленчуци който не яде, той голям не ще да порасте... И така 5 часа... Ама буквално 5 часа без почивка. Просто 3 годишната щерка знаеше само толкова от тази песничка. Ако можех в тоя момент да убия автора на тази песничка, вярвайте ми да съм го направила.

Незнам - сигурно и аз съм много хард, но то екскурзиите са пожелание и който иска да обикаля света ще трябва да трябва и малко да се понапъне. Истината е, че веднага щом се върнем искат да разберат кога пак ще ходим някъде. Значи просто не им е тежко. Ми така де - те магеланци ли са или какво...

И понеже досега все разказвах за 6 годишната ми вече щерка, искам да си похвяла и младежа - малко след 9тия си рожден ден и направи първото си самостоятелно пътуване това лято. Летен езиков лагер с богата откъм обиколки програма. 11 дни се е оправял сам с багажа, с ядене, със снимане, че мама да не пропусне нещо. Обиколили са доста интересни места в Австрия. След това пътуване е абсолютно сигурен, че може да се оправи из света и сам! Така, че скоро може и самостоятелен профил в магеланци да си спретне, че вече освен посетените 13 държави с мама и тати има и 1, посетена самостоятелно! Единствения гаф, който направи е ,че е забравил да си изключи дейтата в Сърбия и удоволствието да разбера коя снимка къде е правена струваше 100 ина лева :lol: . Но пък това са бели кахъри на фона, че се върна жив и здрав, не се загуби никъде и си донесе целият багаж цял, включително със здрави фигурки от стъкло, които е изработил сам, които прибежно беше умотал в тениските си, че да не се счупят. Бил е разбира се, най-малкия в целия лагер.

Така, че акто обобщение - смело, децата не са пречка за пътуване и няма смисъл да се тормозите и ограничавате - планирайте смело, пък децата ще ви научат колко са издръжливи.

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Така, че акто обобщение - смело, децата не са пречка за пътуване и няма смисъл да се тормозите и ограничавате - планирайте смело, пък децата ще ви научат колко са издръжливи.

 

Съгласна съм, но все пак всяко пътуване с деца изисква и поне минимална логистика и съобразяване, в зависимост от детето, особено когато са по-малки - дали ще е столче за кола, количка, облекчена програма, или задължителното шише вода и пакет бисквити в чантата, защото не знаеш къде и как ще замръкнеш/осъмнеш/попаднеш в задръстване :) (преживявала съм подобно на вашето в Баския регион на Франция на връщане през Испания, когато минахме 80 километра за 3 часа).

 

Masmiya, видях, че питаш за ЮИ Азия. Камбанката беше на 4,5 г когато я взехме с нас на сватба на приятели в Индия. Сложихме препоръчваните тук ваксини (жълта треска и тиф), които понесе леко (аз бях много по-тежък случай). Количка/столче не сме вземали, понеже повечето пътувания бяха с автобус. Бях взела и таблетки за пречистване на водата, и ги ползвах в бутилки с вода за миене на зъби, лицето и ръцете. Пиехме вода само от запечатани и отворени от нас бутилки, не купувахме храна от улицата и всичко мина добре. Но се сблъскахме с проблем - храната, която е изключително люта (нищо, че вече имахме някаква представа за автентичната индийска куня). Дори и в Макдоналдс, затова спешно търсихме супермаркет за бисквити. Накрая обаче Камбанката ядеше дал и къри на общо основание, дори и на закуска :).

Занимавките по време на полета (с прекачване в Дубай) бяха основно филмчета в самолета, разглеждане на летището, малко сън... Но, определено, си заслужаваше, макар че трябваше с Роцев да се редуваме единият да я занимава, докато другият разглежда/снима/разговаря с другите хора от групата.

 

Иначе водим щерката с нас навсякъде, откакто стана на 4 години (онзи ден навърши 11). Все още помрънква, основно за посещения тук или там, но й харесва да пътува, особено кулинарният туризъм :lol: , и все подпитва кога пак ще ходим някъде.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да споделя и моя опит и желанието на сина ми за пътуване.

 

Влачим го навсякъде, само на едно място не сме го взимали и още е сърдит. :lol:

 

Веднъж реших да го изпробвам. Имам познат, на когото детето не иска да пътува никъде с тях. И сядам, обяснявам на малкия - виж моя познат Х как пътува без детето си, само с майка му. Говорихме си и ние с мама да пътуваме само двамата, ти какво мислиш по този въпрос?

 

След около половин секунда (!!!) размисъл, синът ми каза с въздишка - ами мама щом не иска да идва, ще си пътуваме без нея. B)

 

Та, опцията той да не пътува просто не съществува!

  • Харесвам 14
  • Смея се 1
Връзка към мнение

 

Веднъж реших да го изпробвам. Имам познат, на когото детето не иска да пътува никъде с тях. И сядам, обяснявам на малкия - виж моя познат Х как пътува без детето си, само с майка му. Говорихме си и ние с мама да пътуваме само двамата, ти какво мислиш по този въпрос?

 

След около половин секунда (!!!) размисъл, синът ми каза с въздишка - ами мама щом не иска да идва, ще си пътуваме без нея. B)

 

Ахахаха!! Аплодирам прав!  :lol:  :lol:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз пък да успокоя майките, че не всички деца се уморяват, мрънкат и след 3 часа трябва да седнат. Направо не ми се вярва, че дете на 3.5 години може доброволно да влезе в количка и да седи там...

 

Сигурно аз съм много хард, но и моите деца не са се оплаквали никъде - нали сме на екскурзия - търпят и те някакви неудобства. Ще дам привери - дъщеря ми беше на 2.5 години когато и се наложи да види църквата на рождеството във витлеем с 4 часова опашка, божи гроб, да мине по пътя на христос, да посети стената на плача, да иде до мъртво море, да се изкъпе и да хване нощен полет със всичките му проверки 3 часа на Бен Гурион. Това за 1 ден всичкото, като е носена само в божи гроб от съображедия за безопастност да не я стъпчат, че беше 10 кила. Който е бил по тези земи знае за какъв преход става въпрос. Това и се случи едва 3 месеца след изключително тежка коремна операция, месец след нея я учих да ходи отново, че не беше допирала земята.

Като цяло ако им е интересно не мрънкат, спят където намерят - примерно на 4 дъщеря ми в Дубай се беше научила, че трябва да заспи моментално щом седне и използваше всяко качване в метро, такси или автобус, че да зареди батериите за 10 минути или час - колкото пътуваме. Излизахме в 8 и се прибирахме често след 12. Наваксват си съня в София при баба после. Докато сме на екскурзия трябва да видим възможно най-много и те го знаят и го искат и от нас. Пример за Дубай - след половин ден шопинг + сафари в пустинята с прибиране към града към 9 децата предложиха да идем в Дубай мол за гледаме още предстъвления на фонтаните, вместо да се прибираме толкова рано. Естествено приехме - кои сме ние, че да трошим хатъра на малките пътешественици.

първото си самостоятелно пътуване това лято. Летен езиков лагер с богата откъм обиколки програма. 11 дни се е оправял сам с багажа, с ядене, със снимане, че мама да не пропусне нещо. Обиколили са доста интересни места в Австрия. След това пътуване е абсолютно сигурен, че може да се оправи из света и сам! Така, че скоро може и самостоятелен профил в магеланци да си спретне, че вече освен посетените 13 държави с мама и тати има и 1, посетена самостоятелно! Единствения гаф, който направи е ,че е забравил да си изключи дейтата в Сърбия и удоволствието да разбера коя снимка къде е правена струваше 100 ина лева :lol: . Но пък това са бели кахъри на фона, че се върна жив и здрав, не се загуби никъде и си донесе целият багаж цял, включително със здрави фигурки от стъкло, които е изработил сам, които прибежно беше умотал в тениските си, че да не се счупят. Бил е разбира се, най-малкия в целия лагер.

Така, че акто обобщение - смело, децата не са пречка за пътуване и няма смисъл да се тормозите и ограничавате - планирайте смело, пък децата ще ви научат колко са издръжливи.

 

 

Не знам колко си хард, но 4 часа обиколка на град с 5 км/ч средна скорост за възрастен си е 20 километра. Нашите деца след 10-15 километра ходене се уморяват. Спането или почиването в метро, на стол в заведение и т.н. е с пъти по неудобно и нехиенично от колкото в бебешка кочичка. Да не говорим, че с бебешката количка може да мъкнеш храна, вода, дрехи, играчки и т.н. без да ти тежат. В самолетите също дават безплатно да возиш бебешка количка и като цяло логистиката не е чак толкова голям проблем. Ние имаме две момчета близнаци и няма вариант, когато не са в количката да си стоят мирно и тихо и да ходят до нас. Във всеки удобен момент гледат да тичат, да се състезават и т.н., което ги уморява след време. Ако ние минем в града 10 километра, те до тогава вероятно са минали двойно повече заради бягането напред назад.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ние тръгнахме с хлапетата заедно навсякъде след като станаха на 7-8 години; рядко сме отскачали до някъде и като са били по-малки, ама вече не помнят от това нищо; т.е. няма много смисъл да се взимат съвсем малки деца ако има на кой да ги оставиш да ги гледа...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ние тръгнахме с хлапетата заедно навсякъде след като станаха на 7-8 години; рядко сме отскачали до някъде и като са били по-малки, ама вече не помнят от това нищо; т.е. няма много смисъл да се взимат съвсем малки деца ако има на кой да ги оставиш да ги гледа...

 

Искам да те попитам две неща:

 

1. Твоите първи спомени от каква възраст са?

2. Казвал ли си някога/чувал ли си някой да казва: „Нашите ме мъкнеха навсякъде с тях“?

 

:)

За мен точно пътуването на хората в ранна възраст (разбира се, да им останат спомени) е като посяването на семенце. Като заразяване. С Virus Magellanicus :)

 

Вярно, че понякога е гърч. Обаче пък остават и забавни спомени. Снощи нашият петгодишен син както си рисуваше, изведнъж ни в клин, ни в ръкав ми каза: „А пък аз във всички големи междуградски автобуси повръщам.“ Визираше едно негово повръщане в автобуса Пловдив-София и още едно в Истанбул-Пловдив. Понеже и двата пъти аз бях на седалката до него и съответно - засегнат, ми стана едно такова мило...  :biggrin:

Едно, че ни остават интересни спомени от такива изцепки и второ - че си имаме теми за разговор винаги и по всяко време  :lol:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз не си водя децата напред-назад заради спомените им. Водя ги на първо място заради моите спомени и второ да си изграждат правилно отношение към света. Научават се на много неща - защо трябва да се учат езици, защо не трябва да се подиграват на китайчето от съседния клас, какво е улица, какво е цирк, какво е море, какво е чистота, какво е ред, какво е Коледа. За спомени да обикалят с техните деца или да си разглеждат албумите със снимки.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

А аз съм в другата крайност, изобщо не взимам децата с нас в чужбина, само в Турция и Гърция. Така съм спокойна и знам, че са в безопасност. Много пътуваме в България, което за мен е достатъчно на тяхната възраст, а и опознават нашите природни и културни забележителности. Мисля, че това е важно. За Левски, Ботев, Вазов са чували за пръв път в музеите по родните им места. Един ден като тръгнат по света, ще съм сигурна, че познават добре И България. :) Вече имаме бронзови значки от 100 нац. обекта, малкия 2 месеца подскача от радост.  :lol: 

По темата - Ошко има богат опит. Обикаля доста далечни дестинации с хлапетата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бих оспорила твърдението, че децата не помнят. Дъщеря ми продължава да ни изумява с разкази и спомени от 2-3 годишна възраст. Предимно са за преживявания - зоологическа, среща с животно, място в някой град. Пътува активно с нас с автомобила от 8 месечна възраст, но дългите ни пътувания до сега бяха без нея. Тази година за първи път летя на 5 годишна възраст до Виена и все още помни всичко в подробности. Догодина и се очертават доста пътувания(един - два Циклада, един Спорад, дългото пътуване още не сме го измислили), ако всичко е наред. Все още по близки дестинации, но скоро смятам и Азия да покорим заедно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Започва път от моя праг,

безкраен, ограден с трева..

post-88-0-22962200-1448454211_thumb.jpg

 

Децата са много различни, с твърде индивидуален праг на умора.

Ето тази госпожица 2г. 7м. премина по пътеката на Седемте рилски пеша по целия маршрут, като само се върнахме с лифта и то заради баба(аз), щото сдадох багажа :) Разбира се заспа като седна, тутакси :)

От бебе пътува със самолет, сгъваема количка само веднъж и я зарязаха в Лондон при приятели.

В ръчния книжки, а сега - вече на почти 8 - четец. До сега само в Европа, т.е. кратки полети.
Фен на зоологически градини и обича да се запознава с други деца. Като малка ползваше майка си за преводач (6 езика), ноо `много е досадно така`(цитат), което е стимул за нови езици.

Хубаво е, когато родителите имат желание и възможност винаги да пътуват с децата си :)

* помнят, от около 2 години всеки има някакъв спомен

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз имам един въпрос относно бебешките колички. Ако се лети с лоу кост, по-точно с уиз и райън, плаща ли се отделно за количката? Не сме летели никога с колички и нямам представа как стой въпроса с тях.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.