Прескочи до съдържание

Две седмици в Банкок, Камбоджа и Виетнам...


Duke

Препоръчани мнения

Да, много мимолетна беше идеята да съкратя Банкок. Още в деня, в който попитах, вече бях наясно, че идеята не е добра и възстанових първоначалния график. Даже вече съм направил принципни хотелски резервации за Банкок и Сием Рип, които по-късно мога да заменя ако се появят по-добри предложения. В повечето случаи това обаче не се случва и първоначално резервираните остават в сила и за самото пътуване. Направи ми впечатление, че хотелите в Банкок са с една идея по-скъпи от очакваното...

Връзка към мнение

 Даже вече съм направил принципни хотелски резервации за Банкок и Сием Рип, които по-късно мога да заменя ако се появят по-добри предложения. В повечето случаи това обаче не се случва и първоначално резервираните остават в сила и за самото пътуване. Направи ми впечатление, че хотелите в Банкок са с една идея по-скъпи от очакваното...

 

Наистина добър хотел в Бангкок или Банкок се оказва не малка цифра. Аз след дълго главоболене и букнат хотел с басейн за три нощи от 170 евро преминах на студио с басейн с много удобна връзка до реката и метрото за 76 евро. Обмисли възможността за АirBnB има много добри попадения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този в Сием Рип е доста далече от пъб стрийт и пазарите, а същевременно е между две училища, ако търсиш спокойствие. Транспортът е евтин в Сием Рип, но сигурен ли си ,че искаш да загубиш още време заради това?

Връзка към мнение

Този в Сием Рип е доста далече от пъб стрийт и пазарите, а същевременно е между две училища, ако търсиш спокойствие. Транспортът е евтин в Сием Рип, но сигурен ли си ,че искаш да загубиш още време заради това?

 

Трябваше да направя компромис или с местоположението, или с качеството на самия хотел. След около три часа разглеждане на наличните оферти, избрах да направя компромис с първото. Разстоянието до Пъб Стрийт е около един километър. Ако не пеша, с тук-тук се взима за минути при цена от два щатски долара. Имах вариант и за хотел с подобни характеристики в центъра, но нещо стаите не ми вдъхнаха доверие от снимките и дори имам чувството, че ако има прозорци те са буквално миниатюрни. И друг път съм казвал, че държа страшно много на местата в които отсядаме по време на пътуване. Не съм кой знае какъв лигльо, но поне от моя гледна точка е важно да се чувствам добре в хотела, който не възприемам просто като място за преспиване, а като част от цялото пътешествие. Всъщност, това ме подсеща за един принципен въпрос. Тъй като сме трима се чудя дали има тук-туци за трима или ще се налага по време на пътуването да наемаме по два, или пък е най-удачно лека кола?

Връзка към мнение

Няма никакъв проблем трима да се съберат в тук-тука, по-скоро въпросът е дали цената пак ще бъде 2 долара в рамките на града. Аз лично останах с впечатлението, че цената на превоза е по долар на човек. Опитвах много пъти просто за спорта, а и за да се тренирам в пазарлъците, в които по принцип не ме бива много, но така и не успях да сваля цената на тук-тука от два на един долар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих ти препоръчал за сметка на Ангкор да останеш един ден в Пном пен. Царският дворец им е много красив, а и може да видиш музея на чудовищния геноцид извършен от Червените кхмери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблемът с Халонг Бей е времето. Ще бъдем в района на 30-ти юли. Това е дъждовен сезон, както и да го въртим. Не очаквам да имаме късмет, но тайно се надявам все пак да успеем да отидем до Халонг Бей. Няма ли еднодневни трипове от Ханой без преспиване? Опитваме се да си представя подобен на 30-ти юли при благоприятно време. Идеята ми е евентуално чрез хотела да букна под условие трип и той да се осъществи или не в зависимост от времето. За жалост, пак поради времето, пропускаме и Сапа, но няма пълно щастие...

 

На север по принцим има 4 сезона. Вярно е, че лятото повече вали, но далече не толкова, колкото в Южен Виетнам. Гледах, че за юли дават средно 15 дъждовни дни, което означава, че имате 50% шанс за хубаво време. Зимата, когато е 15-16 градуса през деня дъждовните дни са около 7, но е много по гадно да те вали при 15 градуса, от колкото при 30 градуса ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бих ти препоръчал за сметка на Ангкор да останеш един ден в Пном пен. Царският дворец им е много красив, а и може да видиш музея на чудовищния геноцид извършен от Червените кхмери.

 

Имаме нощувка в Пном Пен. Пристигаме по план около 14.30 ч. и оставаме да спим там. Сега ще опитам да изнамеря централно разположен хотел. Нямам идея къде се намира автогарата, но се надявам и тя да е някъде в центъра. Честно казано, не мисля да си причиняваме този музей. Имам вътрешен лимит по отношение на подобни места и вече го запълних с Биркенау преди няколко години...

 

На север по принцим има 4 сезона. Вярно е, че лятото повече вали, но далече не толкова, колкото в Южен Виетнам. Гледах, че за юли дават средно 15 дъждовни дни, което означава, че имате 50% шанс за хубаво време. Зимата, когато е 15-16 градуса през деня дъждовните дни са около 7, но е много по гадно да те вали при 15 градуса, от колкото при 30 градуса ;)

 

Именно в това ми е надеждата, че ще уцелим два хубави дни в района, но всичко е въпрос на късмет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаме нощувка в Пном Пен. Пристигаме по план около 14.30 ч. и оставаме да спим там. Сега ще опитам да изнамеря централно разположен хотел. Нямам идея къде се намира автогарата, но се надявам и тя да е някъде в центъра. Честно казано, не мисля да си причиняваме този музей. Имам вътрешен лимит по отношение на подобни места и вече го запълних с Биркенау преди няколко години...

 

В центъра е автогарата, поне тази на Меконг Експрес на пристигане, нямам представа дали с новата по-лускозна фирма е така. На заминаване им беше на друго място. Ако не си на пешеходно разстояние, бъди готов да се пазариш за тук-туци, които ще те налазят още със слизането от автобуса, леко са агресивни даже :)

 

Пном Пен наистина е красив град и има какво да се прави половин следобед, дори да решиш да пропуснеш Killing Fields и музея. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В центъра е автогарата, поне тази на Меконг Експрес на пристигане, нямам представа дали с новата по-лускозна фирма е така. На заминаване им беше на друго място. Ако не си на пешеходно разстояние, бъди готов да се пазариш за тук-туци, които ще те налазят още със слизането от автобуса, леко са агресивни даже :)

 

Да, очевидно ще чакам Подполковника да се включи относно местонахождението на спирката на луксозните автобуси и евентуалното придвижване нататък...

Връзка към мнение

Да, очевидно ще чакам Подполковника да се включи относно местонахождението на спирката на луксозните автобуси и евентуалното придвижване нататък...

Доколкото имам яснота, автогарата не е на пешеходно разстояние или по-скоро не с багаж. Имат "официални" тук-туци, които тръгват от там, цената им уж не може да се пазари - излизат ти с една карта на града и оградена от тях като зони до тук било толкова, пък до там еди си колко. Ние се дъпрахме до последно, всички тук-туци тръгнаха и ние с идеята да хванем от улицата, но един ни догони и се съгласи за по-малката сума...примерно беше 2 долара (не се сещам точно).

Редактирано от G.D
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не случайно Камбоджа е Кингдъм оф Уондърс, различните компании тръгват и пристигат от различни места, като дори може една и съща компания да не тръгне откъдето пристигне.  :lol:  Тази пристига (обикновено  :lol: ) съвсем централно до Ривърсайд и от там трябва да платиш $2 до хотела си (сигурно ще ти е на пешеходно разстояние). Тук-туците искат $3, но просто казваш $2 и толкова, картелните наченки трябва да се смазват в зародиш.  :lol:  За тръгването ако е от самата автогара е по-далече и от/до там ще искат поне $3, тоест на връщане ако не ти се пазари сериозно и $3 е ок. 

 

Пном Пен е градът, с който съм на най-наясно, отколкото с всеки друг град, защото прекарвам обикновено месеци там всяка година. ( Да не се бърка с наличие на интересни туристически забележителности, няма кое знае какво за гледане.  :lol: ) Кажи ми бюджет за хотел и какво искаш да правиш и мога да ти препоръчам места.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук-туците искат $3, но просто казваш $2 и толкова, картелните наченки трябва да се смазват в зародиш.  :lol:  За тръгването ако е от самата автогара е по-далече и от/до там ще искат поне $3, тоест на връщане ако не ти се пазари сериозно и $3 е ок. 

 

 

 

Това за повишаването на цената за тръгване не го разбрах, но явно става дума за по-обиколен път или нещо подобно, щото иначе липсва логиката... :P

 

 

Кажи ми бюджет за хотел и какво искаш да правиш и мога да ти препоръчам места.

 

Бюджет не бих могъл да определя с точност, но нека по-скоро се движим в рамките на 50-на щатски долара за стая за трима или 70 щатски долара за две двойни стаи, като изискванията са да е чисто, да бъде на централно място, да има климатик и Wi-Fi, както и добра закуска по възможност...

За местата, ти ми предложи програма за един следобед и една вечер...

Връзка към мнение

Където и да сложиш един ден няма да съжаляваш според мен.И обратното от където и да отнемеш после ще те е яд.

Май не ти помогнах много. :) :) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Където и да сложиш един ден няма да съжаляваш според мен.И обратното от където и да отнемеш после ще те е яд.

Май не ти помогнах много. :) :) :)

 

Напротив! Казваш ми неща, които и без да съм бил по тези места са ми предварително известни. Няма пълно щастие, но както е казал колегата по-добре врабче в ръката, отколкото орел в небесата... ;)

Връзка към мнение

 

В Банкок разположението ти е перфектно. И хотела изглежда читав. Абе стара лисица си е Duke :) Браво!

Единствено предвиждай време за достигане - поне час и нещо от летището. За BTS-а предполагам си видял докъде стига, после тук-туци, таксита и така.

Апропо AirAsia са от другото летище (Don Muang, dmk), нали знаеш?

 

И в Сием си перфектен. Нищо му няма, че е до училище. Достатъчно близо си до централните части. Басейна ми харесва особено :) Виж да има по вратите мрежи против комари, репеленти от там да си купите и геконите са полезни (ядат комарите) да не ги гоните, ако влязат в стаята :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Банкок още не съм проучвал детайлно придвижването от летището до хотела, но знам, че има някаква железопътна връзка. Мислех, като наближи, да се свържа с хотела и да ги питам за трансфер. Така или иначе имат собствен тук-тук, който използват за безплатен шатъл до двореца, що да не ме вземат от гарата или директно от летището ако цената е прилична?

 

Знам, че AirAsia летят от другото летище и съм в чуденка дали ако логистично е по-лесно да се достигне до основното летище да не използваме безплатния шатъл от него до другото. Прочетох, че е на всеки половин или кръгъл час, но никъде не пише колко време пътува. Видях, че разстоянието между двете летища не е особено голямо, но при онзи трафик... Въобще, чакаме работа по тази тема...

 

За комарите и гадините. Опитвам да ангажирам хотели на втория етаж и една от причините за избора на конкретния хотел беше именно тази. Казваш, че е по-добре да се купят репеланти оттам, но къде е това там, щото първо сме в Банкок?

Връзка към мнение

На хотелчето в Камбоджа MakeMyTrip дава цена 46$ след набиване на отстъпката и е по-добре сякаш от bookinga,който ми показва 95 лева.Не е голяма разлика ,но какпка по капка .............

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това го построиха миналата година, приятели бяха там и останаха впечатлени. Точно до музея  и двореца се намира, Ривърсайда ти е съвсем близо. Бтв провери и цената в агода, за тази част на света агода се старае повече  и дава по-добри цени в повечето случаи. Не ти препоръчвам хотелите на самия Ривърсайд, шумно, прашно  и в пъти по-скъпи.

 

Ако резервираш това,  като пристигнеш хвърляш багажа, свиваш зад ъгъла и гледаш музея и двореца. :) След това малко разходка из Ривърсайда и опции за ядене: ако искаш на самия Ривърсайд, бар Карма,  единствените по-нормални цени на първа линия и готвят вкусно. До него се намира Le Moon Rooftop Bar , перфектно чилване вечер под открито небе с гледка към реката с коктейл в ръка. Ако лудницата ви идва вповече и/или искате нещо съвсем топ класно за вечеря, тогава преди чилването хапване в Cabaret. Този ресторант е типичният пример защо обожавам тази страна, перфектния френски ресторант на български цени далече от прахоляците и шумотевицата. 

 

Тип: Ако сядате на Ривърсайда, изберете по-вътрешна маса, иначе всички просяци и търговци са при вас нонстоп. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На хотелчето в Камбоджа MakeMyTrip дава цена 46$ след набиване на отстъпката и е по-добре сякаш от bookinga,който ми показва 95 лева.Не е голяма разлика ,но какпка по капка .............

 

Това за коя цена говориш, защото аз съм запазил две делукс двойни стаи със закуска, балкон и изглед към басейна, за по 31,59 $ на вечер, без предплащане и с възможност за анулация?

Връзка към мнение

За Банкок още не съм проучвал детайлно придвижването от летището до хотела, но знам, че има някаква железопътна връзка. Мислех, като наближи, да се свържа с хотела и да ги питам за трансфер. Така или иначе имат собствен тук-тук, който използват за безплатен шатъл до двореца, що да не ме вземат от гарата или директно от летището ако цената е прилична?

 

Знам, че AirAsia летят от другото летище и съм в чуденка дали ако логистично е по-лесно да се достигне до основното летище да не използваме безплатния шатъл от него до другото. Прочетох, че е на всеки половин или кръгъл час, но никъде не пише колко време пътува. Видях, че разстоянието между двете летища не е особено голямо, но при онзи трафик... Въобще, чакаме работа по тази тема...

 

За комарите и гадините. Опитвам да ангажирам хотели на втория етаж и една от причините за избора на конкретния хотел беше именно тази. Казваш, че е по-добре да се купят репеланти оттам, но къде е това там, щото първо сме в Банкок?

 

Ами едва ли с тук-тука чак от BKK. Представяй си нещо от вида НДК - Ихтиман (магистрала и после задръстено градско). По скоро от някоя начална спирка на BTS. После е платена магистрала за 30-тина км. До двореца е съвсем близо.

От хотела нямаш работа да се връщаш на BKK. Директно шатъл / такси / каквото уредиш до DMK. Ок, да не зацапвам темата отсега, като дойдеш до транспорта ще доразкажа.

 

Хвърляте багажа в хотела и на твоята улица (в рамките на 50-100 метра) има универсални магазинчета Seven Eleven - от там се снабдяваш с всякакви стоки от първа необходимост, има и репеленти. И още нещо по темата с багажа, което не е особено популярно в Европата, но в ЮИ Азия е. Прането. Струва символични пари и практиката е такава: на няколко дни просто мяташ съдържимото от куфара на обществена пералня, а не мъкнеш много дрехи. Това ти си решаваш (ако е непреодолим въпроса с малката ютийка), но няма голям смисъл да доплащаш за чекиране с Air Asia, примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това за коя цена говориш, защото аз съм запазил две делукс двойни стаи със закуска, балкон и изглед към басейна, за по 31,59 $ на вечер, без предплащане и с възможност за анулация?

За двойна делукс гледах,ама ти си си намерил доста добри цени така или иначе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.