Прескочи до съдържание

Две седмици в Банкок, Камбоджа и Виетнам...


Duke

Препоръчани мнения

 

 

И още нещо по темата с багажа, което не е особено популярно в Европата, но в ЮИ Азия е. Прането. Струва символични пари и практиката е такава: на няколко дни просто мяташ съдържимото от куфара на обществена пералня, а не мъкнеш много дрехи. Това ти си решаваш (ако е непреодолим въпроса с малката ютийка), но няма голям смисъл да доплащаш за чекиране с Air Asia, примерно.

 

Ха-ха, как вече се опознаваме...

 

Това беше основно изискване от Главна Прокуратура. В хотелите да има възможност за пране! Вече съм направил график за пране през три до четири дни. Първият такъв хотел е този в Сием Рип, който предлага услугата. Аз също се надявам да не е кой знае колко скъпо, но ще видим...

Това го построиха миналата година, приятели бяха там и останаха впечатлени. Точно до музея  и двореца се намира, Ривърсайда ти е съвсем близо. Бтв провери и цената в агода, за тази част на света агода се старае повече  и дава по-добри цени в повечето случаи. Не ти препоръчвам хотелите на самия Ривърсайд, шумно, прашно  и в пъти по-скъпи.

 

 

Клоня между него и ето това. Някакви отзиви за алтернативното предложение?

Връзка към мнение

 

 

Това беше основно изискване от Главна Прокуратура. В хотелите да има възможност за пране!

 

Това не е задължително да е в хотела. Има и "независими" перачници на всяка пряка. Очаквай цена 30-40 THB (2 лв. за килограм), а не на парче. В Камбоджа би следвало да е дори по-евтино. Сходно е за Виетнам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен в Бали ми взеха 15тина лева за една торба пране и от там нататък предпочитах да си хвърлям старите тениски и да си купувам нови.Почити навсякъде,където бяхме имаше относително прилични тениски на цени 5-6-лв.

На Khaosan Road  в края на пътуването ни отново гледахме за пералня-там искаха 40бата за кило дрехи и предпочетох да продължа с покупките предвид ,че оставаха само полетите с Катарците и нямах притеснения за свръхбагаж.

Не е точно в твоите дестинации,но все пак да си направиш някаква сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това  като локация е супер и изглежда много добро, но не мога да ти дам първа ръка информация. :) 

 

НО, внимавай много с прането, в Камбоджа могат да ти съсипят всичко по всяко време, без оглед на място и цена! Проверявай добре и чети мнения на хора, които вече са си давали нещата на съответното място. Имай и едно на ум ,че услугите в по-топ хотелите (вкл. прането) обикновено са доста по-високи от стандартните. По-добре си купи тениски от пазара за $2-2.5 и хвърляй или тествай прането с тях. :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен в Бали ми взеха 15тина лева за една торба пране и от там нататък предпочитах да си хвърлям старите тениски и да си купувам нови.Почити навсякъде,където бяхме имаше относително прилични тениски на цени 5-6-лв.

 

 

Бих искал да присъствам на разговор между теб и Главна Прокуратура, в който предлагаш да започне да хвърля дрехите си по време на пътуване... :lol:

 

 

НО, внимавай много с прането, в Камбоджа могат да ти съсипят всичко по всяко време, без оглед на място и цена! Проверявай добре и чети мнения на хора, които вече са си давали нещата на съответното място. Имай и едно на ум ,че услугите в по-топ хотелите (вкл. прането) обикновено са доста по-високи от стандартните. По-добре си купи тениски от пазара за $2-2.5 и хвърляй или тествай прането с тях. :D

 

Нова порция неприятни новини за Главна Прокуратура и още по-неприятни новини за перачите при евентуален провал... :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих искал да присъствам на разговор между теб и Главна Прокуратура, в който предлагаш да започне да хвърля дрехите си по време на пътуване... :lol:

 

Нова порция неприятни новини за Главна Прокуратура и още по-неприятни новини за перачите при евентуален провал... :lol:

Ама не ги слушааай, нали няма да пътувате само с ръчен багаж.Аз съм едната, дето винаги влачи по толкова дрехи, че да си сменям премяната поне два пъти дневно, нали съм кокона и до сега на пране не съм давала нищо и никъде. Особено летните, дето са тънки и леки.Дай идея на Главна прокуратура да си вземе дрешки, които са и омръзнали, като ги поноси там, направо ги подарява на камериерките /ако знаеш как се радват/ и си освобождава място за новите, дето ще си ги купи там.Аз така правя всеки път на далечните дестинации.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Извинявайте, че нахлувам в темата. Бихте ли ми казали как се казваше кафето на Анджелина Джоли в Камбоджа и къде се намира?

Може би имаш предвид ресторанта Red Piano в Сием Рип?

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297390-d1656443-r123344713-The_Red_Piano-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html

Връзка към мнение

Може би имаш предвид ресторанта Red Piano в Сием Рип?

http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297390-d1656443-r123344713-The_Red_Piano-Siem_Reap_Siem_Reap_Province.html

 

Вероятно е това. Някъде бях прочела за кафето на Анджелина Джоли, но не записах как се казва. Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Бих искал да присъствам на разговор между теб и Главна Прокуратура, в който предлагаш да започне да хвърля дрехите си по време на пътуване... :lol:

 

Нова порция неприятни новини за Главна Прокуратура и още по-неприятни новини за перачите при евентуален провал... :lol:

 

Това ме накара да се разтреса от смях... Поздрави на Главна Прокуратура! :) (Просто се ровя в теми за Камбоджа и Виетнам...)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Май приключих с организацията и съм готов с окончателен график, който пускам за съгласуване, мнения и препоръки...

 

ГРАФИК ПЪТУВАНЕ:

 

16.07.2016 г. – Sofia (12.55h) – Doha (17.35h) – Qatar Airways (QR 0228)

 

16.07.2016 г. – Doha (20.25h) – Bangkok (07.20h) – Qatar Airways (QR 0830)

 

17.07.2016 г. – Bangkok – Khao San Road, Golden Mount, Siam

 

18.07.2016 г. – Bangkok – Grand Palace, Wat Pho и други храмове в района

 

19.07.2016 г. – Bangkok – Chao Phraya River, Chinatown – такси до Don Muang –

Bangkok (20.00h) – Siem Reap (21.00h) – AirAsia (FD 618) – трансфер до хотел

 

20.07.2016 г. – Siem Reap – Angkor Wat (малък кръг с тук-тук)

 

21.07.2016 г. – Siem Reap – Angkor Wat (голям кръг с тук-тук)

 

22.07.2016 г. – Siem Reap (07.45h) – Phnom Penh (14.00h) – разходка в централната част

 

23.07.2016 г. – Phnom Penh (08.00h) – Ho Chi Minh (14.30h) – разходка в централната част

 

24.07.2016 г. – Ho Chi Minh – Mekong Delta (дневен тур)

 

25.07.2016 г. – Ho Chi Minh (11.40h) – Hue (13.00h) – Vietnam Airlines (VN 1372) – трансфер от летището до Hoi An през Hai Van Pas и Marble Mountains

 

26.07.2016 г. – Hoi An – почивка

 

27.07.2016 г. – Hoi An – почивка, плаж

 

28.07.2016 г. – трансфер от Hoi An до Hue – разходка в централната част

 

29.07.2016 г. – Hue (дневен тур и трансфер до летището) –

Hue (18.20h) – Hanoi (19.30h) – Vietnam Airlines (VN 1542) – такси до хотел

 

30.07.2016 г. – Hanoi – Ha Long (дневен тур)

 

31.07.2016 г. – Hanoi – разходка в централната част и такси до летището –

Hanoi (17.30h) – Bangkok (19.15h) – Qatar Airways (QR 0835)

 

31.07.2016 г. – Bangkok (21.15h) – Doha (23.45h) – Qatar Airways (QR 0833)

 

01.08.2016 г. – Doha (06.55h) – Sofia (11.55h) – Qatar Airways (QR 0227)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Екстра си е. Едва ли си публикувал подробната програма и едва ли си пропуснал такъв детайл, но третия ден в Сием Реп може да видите изгрева преди да се отправите към автогарата. 

 

Сигурно съм го казвал и по-рано в темата и сигурно си взел предвид, но не пречи да се повторя: проучете си добре организираните екскурзии във Виетнам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Екстра си е. Едва ли си публикувал подробната програма и едва ли си пропуснал такъв детайл, но третия ден в Сием Реп може да видите изгрева преди да се отправите към автогарата. 

 

Сигурно съм го казвал и по-рано в темата и сигурно си взел предвид, но не пречи да се повторя: проучете си добре организираните екскурзии във Виетнам. 

 

За изгрева сигурно няма да стане, защото така наречената "луксозна автобусна фирма" има опция "pick up at the hotel" и при покупка на билетите съм се възползвал от нея. Относно организираните турове във Виетнам (на практика две: делтата на Меконг и Хейлонг) вече съм ги букнал от препоръчаната от теб TheSinhTourist, за което благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Duke, да попитам. Билетът виждам е София - Банкок - София, през Доха. От Банкок взимаш Air Asia до Siem Reap, а от Ханой до Банкок пак катарците. Последният билет отделно ли го купи като отсечка? Благодаря.

Връзка към мнение

За изгрева сигурно няма да стане, защото така наречената "луксозна автобусна фирма" има опция "pick up at the hotel" и при покупка на билетите съм се възползвал от нея. 

 

И нелусксозните тук-туци изпълняват тази функция :) Казвам го, защото ние точно така направихме - изгрев, разходка из почти празния Ангкор Ват и после тук-тука ни остави директно на автогарата. Цялата галимация беше $5. Ще си прецените на втория ден дали си заслужава, защото и ставането ще е към 4 часа и в комбинация с дългия автобус и разходката из Пном Пен може да стане доста тежък ден. 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Duke, да попитам. Билетът виждам е София - Банкок - София, през Доха. От Банкок взимаш Air Asia до Siem Reap, а от Ханой до Банкок пак катарците. Последният билет отделно ли го купи като отсечка? Благодаря.

 

Билетът е мултисити: София - Банкок > Ханой - София (с прекачване в Банкок)

И нелусксозните тук-туци изпълняват тази функция :) Казвам го, защото ние точно така направихме - изгрев, разходка из почти празния Ангкор Ват и после тук-тука ни остави директно на автогарата. Цялата галимация беше $5. Ще си прецените на втория ден дали си заслужава, защото и ставането ще е към 4 часа и в комбинация с дългия автобус и разходката из Пном Пен може да стане доста тежък ден. 

 

Ще го преценим на място. Познаваш ме и знаеш, че обичам удобствата. Ще помисля как ще ми се отрази ставане в 4 часа с последвало 6 часово лангъркане по камбоджанските пътища. Все пак ми се иска да направим една обиколка на Пном Пен, макар и опознавателна...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Относно организираните турове във Виетнам (на практика две: делтата на Меконг и Хейлонг) вече съм ги букнал от препоръчаната от теб TheSinhTourist, за което благодаря!

 

 

Ще го преценим на място. Познаваш ме и знаеш, че обичам удобствата. 

 

Да изразя лично мое мнение, с което не искам да ангажирам никого. The Sinh Tourist са възможно най-евтината агенция, пефектни за бюджетен туризъм, хендс даун.

 

НО: Получаваш, колкото плащаш. Всичко е възможно най-бюджетно изпиленото. Ти ще бъдеш в слабия сезон и рискът за добре представяне на агенцията е по-висок, но понякога правят големи "чудеса" да задържат ниските цени. Например само един екскурзовод на няколко рейса. Всички рейсове се изчакват, докато съберат хората. Това може да означава "чакайте в 7 във фоайето на хотела да ви вземем" и дойдат в 10, докато съберат другите из уличките и трябва да тръгнат всички заедно. (съответно ако са ви взели първи да чакате часове в рейса). Яденето обикновено е две общи порцийки на една маса хора и т.н. 

 

Аз обикновено съм фен на цена-качество триповете. Нито ултра изпилени и бекпекърски, нито мега лускозни и безмислено скъпи. В този случай бих платил едни десетина долара повече за по-малка група със свестен екскурзовод, транспорт и нормално ядене. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз обикновено съм фен на цена-качество триповете. Нито ултра изпилени и бекпекърски, нито мега лускозни и безмислено скъпи. В този случай бих платил едни десетина долара повече за по-малка група със свестен екскурзовод, транспорт и нормално ядене. 

 

А може ли контакти на такива агенции?

Sinhtourist, каквото съм гледал имат различни пакети, с различна продължителност и т.н. В същото време, поне знаеш какво получаваш. Допускам, че може да са нещо като макдоналдса на тур агенциите, но аз поне като бях ходил, нямаше универсално положителни мнения за други агенции дори в по-високия клас.

 

А даване просто на повече пари на сляпо с надеждата, че ще получиш по-добър продукт точно във Виетнам може да се окаже дълбоко погрешно. Гугълвам съм описания на туровете до Хейлонг и съм ги намирал от 20 до 80 долара, на практика за един и същи тур със съвпадащи описания, график, всичко. 

 

Та, наистина, ако знаеш алтернативи в по-висок клас, ще помогне със сигурност. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно това имах предвид, не сме ние откривателите на тази агенция и целият свят се е втурнал на "безплатните" маслини. В последно време гледам и в нета мнението за тях е 50/50. Особено ако се буква някоя по-сложна или масова програма си личи доста хаосът.

 

Funny travel - това е сравнително нова агенция (от миналата година) на бившия мениджър на хотела, в който бях последно и жена му. Изключително отзивчиви и свестни хора, може да се види и по коментарите от клиенти в линка. Очерта ми се още едно отиване до Ханой и мисля да ги използвам за някой друг трип наесен. Агенцията е ханойска, не знам за ексурзии около Хо Ши Мин как са и дали са ги разработили добре, но на север са топ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май приключих с организацията и съм готов с окончателен график, който пускам за съгласуване, мнения и препоръки...

 

ГРАФИК ПЪТУВАНЕ:

Дюк, според мен програмата ти е много хубава. Аз бих се вслушала в съветите на Лорънс Арабски, който е истински специалист по тази част на Азия. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Дюк, според мен програмата ти е много хубава. Аз бих се вслушала в съветите на Лорънс Арабски, който е истински специалист по тази част на Азия. :)

 

Досега винаги съм се вслушвал в неговите съвети. Лошото е, че вече съм букнал тези турове. Остава да се надяваме, че ще имаме късмет, особено предвид ниския сезон. За жалост това пък отваря тема относно късмет с времето. Дано не ни вали твърде много и твърде продължително по време на пътуването. Със сигурност знам, че в Среден Виетнам времето ще бъде ОК...

Връзка към мнение

Досега винаги съм се вслушвал в неговите съвети. Лошото е, че вече съм букнал тези турове. Остава да се надяваме, че ще имаме късмет, особено предвид ниския сезон. За жалост това пък отваря тема относно късмет с времето. Дано не ни вали твърде много и твърде продължително по време на пътуването. Със сигурност знам, че в Среден Виетнам времето ще бъде ОК...

Еее, хайде, не го мисли чак толкова. :) Била съм в Тайланд баш по това време - всеки ден валеше - 10-15 минути "кучета и котки", после - слънце и жега. ;) Вземате си по едно дъждобранче-пончо и си шляпате по джапи из локвите. То, за нула време изсъхва и въобще не е драма. А пък, с тия промени на времето, може и хич да не вали. :)

Връзка към мнение

Duke, ще ми е полезно да напишеш цените по пера: самолет, трансфери, екскурзии, хотели... Мисля, че това ще е полезно и за други плануващи този маршрут. 

Когато се върнеш ще чакам/е подробни разкази.

Желая ви прекрасна почивка!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно няма проблем да напиша цените, но това е много субективно. При мен никога (или почти никога) цената не е водеща при избор на услуга и/или стока. Това води след себе си и други неща, като например, че обикновено купувам самолетни билети извън промоционални периоди, което означава по-висока крайна цена. Това пътуване не прави изключение. Също така избирам хотелите по качество и местоположение, а не по цена. Накрая ще кажа, че винаги слагам непредвидени разходи, както се прави при ценообразуването в строителството, което означава, че като цяло предварителен бюджет при мен е доста условно понятие. Истината е, че в повечето случаи (образно казано) се връщам със спестени пари от пътуванията. След всичко казано дотук, общият бюджет за това пътуване за трима към днешна дата е равен на 2 545 евро + 2 800 USD, което включва разходи за визи, застраховки, самолетни билети, турове и вътрешен транспорт, настаняване, такси за забележителности, храна и други разходи, като се надявам в крайна сметка да не похарчим всичко...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В главата ми назряват няколко въпроса по темата с Виетнам, та да питам:

 

1. Дюк, моля за едно сравнение между Hue и Hoi An? Като чета тук всички предпочитат Хой Ан, но не мога да разбера защо? Чудя се колко време да отделя на Hue.

2. Гледам различни турове от Хо ши мин по делтата на Меконг и се чудя какво да избера - някой доволен от тура си да каже какво точно е правил. Гледах, че има тръгване с автобус и после на малките лодки, но има и тръгване с бърза лодка по каналите на Хо ши Мин и после се прехвърлят на малките лодки, различават се и по посетените места, едни с пазар други - без пазар. Не мога да реша какво да е.

3. Сапа - необходимо ли е предварително да организирам нещата с агенция или да си купя билети за влака и да си наема хотел и там на място да си търся идеи? Гледам, че повечето сте ходили с агенции, ама нещо много скъпо ми изглежда цената за трекове с тях. Намерих по 90 -100 долара само трекове, отделно за хотел и път или нещо от към 190-200 долара за цялата работа с една нощувка.

4. Някой има ли идея дали цените за виетнамските авиолинии спадат с приближаване на датата или просто април е много скъп месец. Цените за билетите, които гледам за септември, октомври и ноември са около 70-80 долара, а за април над 200 долара.

5. Триповете в Ха Лонг бей? Защо ги правите с агенции, а не през букинг? Там намерих най-добрата цена, пък и отзивите не са никак лоши.

6. За Ханой - Старият квартал ли е мястото, където да търся хотел? Някакви идеи за добър бюджтен хотел.

Хо Ши Мин - Дистрикт 1 ли е мястото, където да търся хотел? Също идеи за такъв.

 

За сега това.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.