Прескочи до съдържание

3/4 дни в Cinque Terre през Април/Май


Гост

Препоръчани мнения

Привет-мривет :)

 

Така и така ми е тръгнало на Италия тази година, време е да попълня някои бели петна - а те са около 99% от Италия...

 

Искам да направя един дълъг уикенд Лондон - Генуа.

Излитане 29 април, петък сутринта.

Връщане 2 май, понеделник, привечер.

Ефективно време - 2 пълни дни и две половинки (петък и понеделник) - и мъничко :) Мислех си всъщност за събота - понеделник само, но ще е грехота...

 

Харесала съм си билет с British Airways - без багаж. Оказа се най-евтин. Много по-евтин от Раян, които дебнех всъщност. Цената е 100 паунда. Не ме бийте с камъни, няма по-ниска :) След април цените започват главоломно да се катерят, хеле пък по време на Банк Холидей (2 май). Дори съм учудена за тази цена, затова и искам да я купя. Та...

 

Искам да надзърна в Генуа, но основната ми цел е Cinque Terre: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, and Riomaggiore. Мисля си да се базирам в Riomaggiore

 

Въпросчетата: 

 

1. Как да си структурирам пътуването?

2. Идеи къде да отседна?

3. Всякакви други идеи...

 

Благодаря! :)

 

P.S. Приемам спътници - надявам се автобусът от Бари да се е възстановил до тогава...  :lol:  :lol:  :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Оох, Cinque Terre ми е мечта отдавна, ама как да стигна до там по твоето време ми кажи. Ако се намери читав билет/транспорт от София в тази посока като нищо ще се метна (както се казва, рибата в морето, аз вече слагам тигана - т.е. тепърва ми предстои да започвам отново работа, пък планирам отпуски).

 

С две приказки, завиждам ти безумно и най-неблагородно за плановете.

Връзка към мнение

Оох, Cinque Terre ми е мечта отдавна, ама как да стигна до там по твоето време ми кажи. Ако се намери читав билет/транспорт от София в тази посока като нищо ще се метна (както се казва, рибата в морето, аз вече слагам тигана - т.е. тепърва ми предстои да започвам отново работа, пък планирам отпуски).

 

С две приказки, завиждам ти безумно и най-неблагородно за плановете.

 

Хах... Много смело казано планове, но щом съм цопнала темата - сериозни намерения са :)

Това с тигана колко ми е познато ако знаеш... Пък знае ли човек! 

P.S. И на мен някой да ми завижда - надух се  :lol:

Връзка към мнение

 

Rainy, сега защо ми разваляш съня? :) :)          

 

 

Така и така сте си развалили съня, я намерете нещо читаво като транспорт от София и метнете офертата, да си премисля неясното бъдеще. (Лелеле, ако домашните ми ме чуят какви си ги мисля, .... :blush: )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми, щом ни каниш ще се включим. ;)

Най-евтиното, което намерих е с раян до Пиза за 76 евро с маестро през jetcost - bravofly

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

P.S. Приемам спътници - надявам се автобусът от Бари да се е възстановил до тогава...  :lol:  :lol:  :lol:

 :) Аз ще стисна зъби, трябва да се въздържам малко, че напоследък наистина много съм се разхайтила! Мога да препоръчам хотела с най-невероятната тераса и гледка на света, но е неудобен, ако не сте с автобуса /този от Бари/. Иначе там между селцата е най-удобно с влак и няма нужда да се наема кола. И времето е подбрано перфектно! И аз ще завиждам тихичко...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като ще летиш до Генуа, не е зле да посетиш Портофино и Сестри Леванте. 

И двете са невероятно красиви. До Портофино има корабче от Рапало. Рапало или Сестри Леванте са добри места за базиране, като по това време на годината предполагам няма да е много скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като ще летиш до Генуа, не е зле да посетиш Портофино и Сестри Леванте. 

И двете са невероятно красиви. До Портофино има корабче от Рапало. Рапало или Сестри Леванте са добри места за базиране, като по това време на годината предполагам няма да е много скъпо.

 

Непременно - благодаря ти за идеята и за базиране!

Връзка към мнение

Аз минах от там за два дена на път за Франция през миналия октомври - до Бергамо със самолет и после с кола. Беше си истинско лято слънчево и топло, та и през май трябва да в добре. Позиционирахме се в Moneglia на пет спирки от Monterosso в северна посока или 15 20 минути с влак. Изключително приятно селце хем близо до петте хем далече от лудницата. По спомен и цените бяха народни и освен това имаше къде да се паркира, защото по cinque terre придвижване трябва да се прави само с влакче, с кола е ужас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, много са неприятни цените на полетите в тая посока. Или ще трябва да се чака, или да си търся други дати и/или дестинации италиански и да продължавам да ви завиждам.

Връзка към мнение

Да, много са неприятни цените на полетите в тая посока. Или ще трябва да се чака, или да си търся други дати и/или дестинации италиански и да продължавам да ви завиждам.

За/от  Милано ще паднат цените, но кога и с колко не е сигурно.

Освен това полета засега е обеден(12,55 от София и 14,30 от Милано) и се губи почти целия ден.

 

За Пиза - предполагам, че и за там ще паднат цените. Полета към Пиза е вечерен(18,55) и е на 28-ми, а в обратната посока е на 2-ри май в ранния следобед(14,35).

 

Погледнах и други варианти, но цените бяха ... отблъскващи.   :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За/от  Милано ще паднат цените, но кога и с колко не е сигурно.

Освен това полета засега е обеден(12,55 от София и 14,30 от Милано) и се губи почти целия ден.

 

За Пиза - предполагам, че и за там ще паднат цените. Полета към Пиза е вечерен(18,55) и е на 28-ми, а в обратната посока е на 2-ри май в ранния следобед(14,35).

 

Погледнах и други варианти, но цените бяха ... отблъскващи.   :biggrin:

 

Така е. Цените са меко казано неприятни, но ми се искаше да е по-меко времето - а не зимата, за това приказно местенце. Лятото пък стават съвсем отвратителни, но аз и не искам тогава, защото е баси лудницата. Планирах края на май месец Позитано - това вследствие едни лондонски разговори с едни шантавиняци като мен  :biggrin:, ама там колко бяха отблъскващи цените...  :biggrin: Бе знае ли се какви ще ги намислим. То дума дума отваря :) 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За жалост е точно така. Аз търсих едни билети за Тел Авив или Аман тогава, но от Букурещ и направо се изумих. Дори не знаех, че е Великден и има почивни дни, понеже това мен не ме касае. Така че защо не обмислите отиване с автомобил, ако сте повече хора? /имам предвид тези, които идват от Бг/

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не очаквам спад на цените точно за тези дати.Великден е,и wizz се възползват максимално.

 

Изобщо не ми беше хрумнало, че е Великден, защото католическият в Англия е края на март... Но моята цел беше да използвам ранния Банк Холидей, който е първия понеделник на м. Май. От този период нататък цените определено започват да скачат, затова и ми се искаше да чопна това билетче на Бритиш - стори ми се най-поносимо...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Не очаквам спад на цените точно за тези дати.Великден е,и wizz се възползват максимално.

Диане, добре, че ме вкара във времето - чудех се защо са толкова неприятни цените, ама аз през май месец знам само датите за матурите. :lol:  :lol:  

В такъв случай за Милано можем да кажем, че не е невъзможна цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, хора, цените не са супер, но за Великден 76 евро отиване и връщане хич не е толкова зле.

Аз взех билети 28 април -2 май. Няма да се хаби отпуска.

Rainy, май още го мислиш ;) . Да не се окажа сама :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Изобщо нямах идея, че това време е Великден в България. Леле-мале, ще ме изядат с парцалите, ако реша да зачезна точно за този празник. Не че и мама тогава няма рожден ден, ама това е някак по-простимо (да не повярваш). Иначе 76 евро двупосочния си е направо добра оферта за тази дни.

Ох, ще търся друго време, друг сезон....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не очаквам спад на цените точно за тези дати.Великден е,и wizz се възползват максимално.

Католическият Великден е на 27-28.03. Така, че това едва ли би повлияло на цената. Тази година много странно, че има повече от месец разлика между Католическия и православния Великден.

Връзка към мнение

Напротив, датата на Великден в България влияе на полетите от България. Не знам дали Уиз нарочно гледат кога е Великден за да ги надуват, но като има огромно търсене цените си се вдигат и сами в процеса на изкупуване на билетите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Напротив, датата на Великден в България влияе на полетите от България. Не знам дали Уиз нарочно гледат кога е Великден за да ги надуват, но като има огромно търсене цените си се вдигат и сами в процеса на изкупуване на билетите.

Аз знам, че Rainy пътува от Англия и за това реагирах, не бях изчела подробно останалите коментари на пътуващите от БГ.. От Бг е ясно, че задари празниците, цените ще будат подобаващи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.