Прескочи до съдържание

Актуални новини от света на пътешествията


Препоръчани мнения

Ураган наближава към Азорските острови. Това е първият ураган през месец януари от 1938-ма година и е много нетипично явление за тази част на годината. Ако някой в момента е там, нека да вземе мерки.

 

Rare January hurricane forms in Atlantic, threatens Azores

http://www.businessinsider.com/ap-rare-january-hurricane-forms-in-atlantic-threatens-azores-2016-1

Връзка към мнение

Човече, ти си влязъл в ролята на типичната новинарска агенция - цитираш предимно лоши вести, пораждащи от леки форми на притеснение до тежки пристъпи на паника :)))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Човече, ти си влязъл в ролята на типичната новинарска агенция - цитираш предимно лоши вести, пораждащи от леки форми на притеснение до тежки пристъпи на паника :)))))

 

По добре ли е да тръгнеш в блаженно незнание към регион, където може да те очаква някаква опасност или проблем? Аз лично винаги обичам да проуча предварително потенциалните опасности за да може да ги държа под контрол и пътуването да остане един приятен спомен. Не мисля, че заравянето на главата в пясъка с цел да си спестим някакви предварителни притеснения е добра тактика!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От първи март забраняват качването на пагодите в Баган :( От една страна е разбираемо, но от друга страна е жалко :(

 

Myanmar stops tourists scaling prized Bagan pagodas

http://www.channelnewsasia.com/news/asiapacific/myanmar-stops-tourists/2541336.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето новината и на български

 

 

Мианма забранява туристите да се изкачват по древните храмове

 

Мианма вече няма да позволява на туристите да изкачват древните храмове в Баган, като целта е да се опазят тези паметници на културата, предадоха ДПА и "Франс прес".

Храмовете в Баган, много от които са на над 1000 години, са една от най-важните колекции от будистка архитектура в света. Те също така са основна туристическа атракция в развиващата се страна.

Експерти обаче критикуват ръководството на обекта, че осигурява на туристите почти неограничен достъп, а ЮНЕСКО отхвърли молбата храмовете да бъдат включени в списъка на световното културно наследство главно заради няколко козметични реставрации.

Съобщението на министерството на културата на Мианма е направено, след като китайска компания в сектора на здравеопазването организира корпоративно събитие на върха на пагода. Видео от събитието бе пуснато в социалните медии на 16 февруари.

Забраната за изкачването на храмовете и пагодите влиза в сила от 1 март, уточниха държавни медии, позовавайки се на министерството. 

Изкачването по храмовете има отрицателно влияние върху културата и религията на страната, съобщи министерството.
Представители на туристическия бранш отбелязват, че забраната ще се отрази значително върху сектора.

Една от основните причини, поради които тук идват туристи, особено от чужбина, е да се насладят на изгрева или залеза от древните пагоди, посочи Вин Цзау Чо, председател на Асоциацията на туристическите гидове в Баган.
По думите му мярката ще разочарова туристите.

Туроператорите поискаха правителството да сведе забраната до храмовете, които непосредствено са застрашени, и да се позволи достъп на туристите до по-здравите обекти.

 

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2016/02/24/2708369_bojidar_bojanov_za_24_mln_leva_shte_se_izgradi_mnogo/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, то и без това, лазенето по храмовете си е бая страшничко:(

То не става по нормални стълби, ами по едни тесни и стръмни подобия.:(

Мене лично, си ме беше страх и се качвах не навсякъде:(

Така че, според мен не е голяма трагедия тази забрана.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Поляците ще подписват обещания за прилично поведение по вода

http://www.dnevnik.bg/na_put/2016/03/08/2718142_poliacite_shte_podpisvat_obeshtaniia_za_prilichno/

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Авиокомпании вече осигуряват "приятел" на самотните пътници

http://www.dnevnik.bg/dnevnik_na_liatoto/na_put/2016/04/27/2749212_aviokompanii_veche_osiguriavat_priiatel_na_samotnite/?p=0#addcomment

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Авиокомпании вече осигуряват "приятел" на самотните пътници

http://www.dnevnik.bg/dnevnik_na_liatoto/na_put/2016/04/27/2749212_aviokompanii_veche_osiguriavat_priiatel_na_samotnite/?p=0#addcomment

 

 

КЛМ винаги са били от най-свежите компании в тази област. Имаха преди възможност да си чатиш с някой съсед по седалка през ИФЕ системата, или да ти дава фейсбук профилите на други хора в самолета, ако искаш да ги добавиш (след тяхно одобрение естествено)...не знам докъде стигнаха с тези инициативи, но определено опитват да действат по-разчупено в социалната сфера :)

Връзка към мнение

КЛМ винаги са били от най-свежите компании в тази област. Имаха преди възможност да си чатиш с някой съсед по седалка през ИФЕ системата, или да ти дава фейсбук профилите на други хора в самолета, ако искаш да ги добавиш (след тяхно одобрение естествено)...не знам докъде стигнаха с тези инициативи, но определено опитват да действат по-разчупено в социалната сфера :)

 

Приятели, които са работели в Холандия са ми разправяли, че като цяло холандците са големи индивидуалисти и имат трудност с изграждането на близки социални контакти с околните. Може би затова имат нужда от техническа помощ  ;) 

Ти вероятно може да потвърдиш или отхвърлиш това твърдение от личен опит...

Връзка към мнение

Приятели, които са работели в Холандия са ми разправяли, че като цяло холандците са големи индивидуалисти и имат трудност с изграждането на близки социални контакти с околните. Може би затова имат нужда от техническа помощ  ;)

Ти вероятно може да потвърдиш или отхвърлиш това твърдение от личен опит...

 

Може да се каже, че холандците като цяло са доста по-социопатични, от колкото имиджа им с легализираната марихуана предполага. Всички си мислят, че живота в Холандия е едва ли не нонстоп купон! Та не е съвсем така, всеки холандец държи много на личното си пространство, например всеки си има собствена стая, никога не споделят както при нас в студентски град :) Не можеш и ей така да му се изтресеш на гости без предварително да е уговорено. 

 

Но като цяло са приветливи, не са лицемерни, по-скоро може да са крайно откровени и не бих казал, че общуването е трудно. 

 

Това са моите впечатления мноого накратко, други хора може да са били в по-различна среда от моята и да имат различни :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не съм била дълго време в Холандия, но по време на няколко дневния ми престой в Амстердам забелязах, че нямат завеси на прозорците и особено вечер се вижда всичко, което става в дома. Нямат никакво лично пространство по този начин. И тогава ми разказаха от къде идва тази особеност. Навремето мъжете моряци когато излизали в морето и оставяли жените си сами, явно са имали притеснение какво вършат. И се е установила практика да няма завеси за да ги контролират комшиите... :)

А дали това са градски легенди.. кой знае. Аз помня, че жилищата бяха без завеси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм била дълго време в Холандия, но по време на няколко дневния ми престой в Амстердам забелязах, че нямат завеси на прозорците и особено вечер се вижда всичко, което става в дома. Нямат никакво лично пространство по този начин. И тогава ми разказаха от къде идва тази особеност. Навремето мъжете моряци когато излизали в морето и оставяли жените си сами, явно са имали притеснение какво вършат. И се е установила практика да няма завеси за да ги контролират комшиите... :)

А дали това са градски легенди.. кой знае. Аз помня, че жилищата бяха без завеси.

 

Да, писал съм малко за тази особеност: http://magelanci.com/topic/835-любопитно-от-холандия/?p=17004

 

Всъщност няма конфликт между това да имаш лично пространство и липсата на пердета, външните хора като цяло не се заблейват, хората вътре също не се притесняват, така че дали ги има или не пердетата е горе-долу едно и също. Под лично пространство по-скоро имах предвид възможност да се изолираш от общуване с други, ако желаеш и т.н., в обща стая било то с братче, сестриче или състудентче това не може да стане :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като стана въпрос за Холандия, се сетих за ето това
 
Легално в Холандия: Шофьорски курсове срещу секс
 
"Автошколите в Холандия не нарушават закона, ако приемат курсистите да заплащат за шофьорските си курсове със... секс.

Това бе потвърдено от двама министри в кабинета - на правосъдието и на транспорта, цитирани от сайта DutchNews.nl.
Двамата министри коментираха въпроса, след като политик от средите на християндемократите постави въпроса за "нелегалната проституция" по време на парламентарен контрол.
Според министрите обаче замяната на шофьорски курсове за секс не се приема за проституция, тъй като не става дума за "продаването" на сексуална услуга - вследствие на което не следва и сакнция от закона.
Има обаче само две условия,
които трябва да бъдат изпълнени, за да може заплащането да бъде действително законно.
Първото е и двамата участници – инструкторът и курсистът, да бъдат над 18-годишни и половият акт да се изпълни със съгласието и желанието им. Второто е предложението за този вид заплащане да дойде от инструктора.
Ако едно от двете условия не бъде изпълнено, то тогава сексуалните отношения биха могли да се счетат за проституция, според властите в Амстердам.
Не съществуват обаче стандартни разпоредби за това колко секс струва един учебен час, така че това зависи изцяло от инструктора и курсанта.
Няма и точна статистика за подобни сделки, които предлагат онлайн някои компютърни техници, майстори и инструктори в интернет.

Полицията в Ротердам, например, извърши разследване на тази тема, но резултати не бяха публикувани."
 
http://www.vesti.bg/sviat/legalno-v-holandiia-shofiorski-kurs-sreshtu-seks-6047358
и http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2015/12/21/2674087_v_holandiia_moje_da_platite_shofyorskiia_si_kurs_sus/

:ph34r:
 

Но като цяло са приветливи, не са лицемерни, по-скоро може да са крайно откровени и не бих казал, че общуването е трудно.

Не съм живял в Холандия, но съм ходил 7-8 пъти, и мога 100% да потвърдя думите на Георги горе. Много easy going хора са. Нямало е случай да седна някъде, било на някоя пейка , в бар или да се скрия от дъжда под някой навес дори, около мен да се случи холандец, и да не завържат разговор, просто ей така неангажиращо социализиране :) А ако е в бар, и ако не си тръгват вече, задължително започва черпене по ред "на разменни начала" така да се каже :-)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Намират ли се жени-инструктори в Холандия?  :rolleyes:

 

Условието е обаче тя да ти предложи ;)

Ще приемеш ли или ще предпочетеш да си платиш на тази инструкторка?

 

Pregnant-Ugly-Woman-Ugly-Fat-Woman.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Такава криза, като във Венецуела не е имало нито в България, нито в Зимбабве... Който има планове да пътува скоро нека следи изкъсо новините ..Да нямаш пари да печаташ пари е хем много смешно, хем много тъжно и ужасно...

 

Венецуела вече не може да си позволи отпечатването на нови боливари

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%92%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8_l.a_i.721351_at.1.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

..Да нямаш пари да печаташ пари е хем много смешно, хем много тъжно и ужасно...

 

 

но пък може да ограничи инфлацията  :biggrin:

Връзка към мнение

Много зле е положението, но това с нямането на пари за отпечатване на нови банкноти го има само из БГ сайтовете ни...та май е лъжа.

Имат режим на тока, бунтове и размирици, държавните служители работят само два дни седмично и няма пари за заплати.

Връзка към мнение

Много зле е положението, но това с нямането на пари за отпечатване на нови банкноти го има само из БГ сайтовете ни...та май е лъжа.

 

Е, не е като да го има само в бг-сайтове, а Блумбърг си е сериозен източник - цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново търсих и единственото което намерих на 1-2 места е превод от английски, точно от цитираните Блумбърг.

Та може цензурата да им работи сериозно,  това е единствения източник, на който се позовават всички.

Дали е преувеличено или не, не знам, но наистина е много лошо положението им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.