Прескочи до съдържание

Външни батерии за електроника


Препоръчани мнения

 Сега чакам да пристигне в хотела, за да си включи телефона да се зарежда и да разбера какво точно става.

Аз от половин година си нося външна батерия

Xiaomi High Capacity 10400mAh Portable Mobile Power Bank    и даже зареждах по време на един полет към България телефона на една жена ,

която ме помоли да и услужа с телефон,за да се обади на съпруга си като кацнем.Доволен съм,зарежда три пъти смартфон тази батерия,докато се изтощи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз от половин година си нося външна батерия

Xiaomi High Capacity 10400mAh Portable Mobile Power Bank    и даже зареждах по време на един полет към България телефона на една жена ,

която ме помоли да и услужа с телефон,за да се обади на съпруга си като кацнем.Доволен съм,зарежда три пъти смартфон тази батерия,докато се изтощи.

 

Много ти благодаря за конкретната идея! Отдавна се канех, а сега отворих ревютата - избрал си най-доброто като съотношение цена-качество-параметри и си го поръчах току що от Амазон :) 

Връзка към мнение

Много ти благодаря за конкретната идея! Отдавна се канех, а сега отворих ревютата - избрал си най-доброто като съотношение цена-качество-параметри и си го поръчах току що от Амазон :)

 

Рейни,дай, моля едно линкче, че и аз търся от доста време.

Все ще ми свърши батерията или на телефона, или на таблета баш, когато не трябва:(

А фотоапарат може ли да се зарежда от туй чудо?

Връзка към мнение

Рейни,дай, моля едно линкче, че и аз търся от доста време.

Все ще ми свърши батерията или на телефона, или на таблета баш, когато не трябва :(

А фотоапарат може ли да се зарежда от туй чудо?

мисля, че може да зарежда само през USB изход

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Pfwer bank  е изключително полезно нещо за пътуващи. На изложенията за електроника в Хонг Конг през октомври 1/4 от изложителите представяха точно такива продукти. Вече се предлагат и в нашите магазини за техника и въобще не са скъпи. Трябва да се гледа само колко Ah са. Аз донесох на цялото семейство, но не всички оценяват какво чудно нещо съм им подарила.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Рейни,дай, моля едно линкче, че и аз търся от доста време.

Все ще ми свърши батерията или на телефона, или на таблета баш, когато не трябва :(

А фотоапарат може ли да се зарежда от туй чудо?

 

Александра, заповядай :) Малко повече се чака, щото идва от майна си Райна, но алтернативата беше много по-скъпа, а и толкова години без него все може да се почака още малко :)

 

http://www.amazon.co.uk/Xiaomi-Portable-10000mAh-Large-Capacity-Silver/dp/B0118RQ8BS

P.S. А ето и ревютата:

 

http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/mobile-phone/19-best-power-banks-2016-uk-3534490/

Връзка към мнение

Рейни,дай, моля едно линкче, че и аз търся от доста време.

Все ще ми свърши батерията или на телефона, или на таблета баш, когато не трябва :(

А фотоапарат може ли да се зарежда от туй чудо?

Показвам и моят избор - EasyAcc Classic 10000mAh  - от едниния вход зарежда по-бързо. Има и вариант с 15000 Ah

За зареждане на повече техника, гледах това - EasyAcc 12000-AB , но не го поръчах, че ми трябваше спешно, а тогава го нямаше в наличност. Също има  вариант с 15000 Ah

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже сте се заприказвали за тези допълнителни батерии - ето ви малко полезна информация: http://suvarnabhumiairport.com/en/doyouknows/15/the-large-capacity-of-mobile-external-charger-couldnt-bring-on-board

 

 

powerbank-edit.jpg

 

Иначе аз ползвам ей-такова (с десен плюс):

 

20110330035033_delphi_freedom.tips.jpg

 

:)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Понеже сте се заприказвали за тези допълнителни батерии - ето ви малко полезна информация: http://suvarnabhumiairport.com/en/doyouknows/15/the-large-capacity-of-mobile-external-charger-couldnt-bring-on-board

 

 

powerbank-edit.jpg

 

Иначе аз ползвам ей-такова:

 

20110330035033_delphi_freedom.tips.jpg

 

:)

 

Уникат неземен  :lol: Благодаря за информацията!!! Тя и идеята е в ръчния багаж да се носи, иначе с тези наши нискотарифни уикенди ще окапем яко... хах

Връзка към мнение

 

Тъкмо поръчах този модел, но от английския Амазон. Разбрах, че идва без зарядно, което е добре, защото така или иначе не ми трябва с английски накрайник. Можеш ли да ми кажеш ти с какво зарядно зареждаш батерията и колко време отнема?

Връзка към мнение

Тъкмо поръчах този модел, но от английския Амазон. Разбрах, че идва без зарядно, което е добре, защото така или иначе не ми трябва с английски накрайник. Можеш ли да ми кажеш ти с какво зарядно зареждаш батерията и колко време отнема?

Не е много бързо, но не съм засичала точно време.

Зареждам със зарядното за таблет. Може да се зарежда и през лаптоп.

Имаше и някакви кабели в кутията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси. Аз се чудя дали няма да може да се зарежда и през зарядното за телефон?

Ще може. Може би малко по-бавно.

Аз зареждам с едно зарядно и телефоните, и таблетите.

Връзка към мнение

Мерси. Аз се чудя дали няма да може да се зарежда и през зарядното за телефон?

 

Разбира се, че ще може, стига зарядното да работи със същото напрежение. А колко бързо ще зарежда - това зависи от големината на тока (в ампери). Например моят телефон е със зарядно 5V / 650 mA, но наскоро ми попадна едно, което е 5V / 1000 mA. Ясно е, че второто ще зарежда по-бързо :)

 

...Това, дето сте го цитирали, като гледам, може да се зарежда с до 5V / 1.5A (1500 mA). Значи остава да намериш такова зарядно... :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

...Това, дето сте го цитирали, като гледам, може да се зарежда с до 5V / 1.5A (1500 mA). Значи остава да намериш такова зарядно... :)

 

Аз съм с телефон HTC. На зарядното пише 5V - 1А. Според теб, ще свърши ли работа?

Връзка към мнение

Имам такава батерия от близо година. Едно от най-полезните неща, които са ми подарявали. Зарежда се в контакт и компютър.  Кабела от телефона му е таман и не разхождам втори кабел с мен. Има един склад на К. Величков и Канала...страхотни цени./.ъъъ ниско страхотни де/ и поне 10 варианта и големини. Има и варианти, коио са със слънчеви батерии. Хвърляш го на таблото на  колата и докато пристигнеш в следващия град вече си със заредена батерия :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мисля, че тази новина има отношение към темата. Очаквам в най-скоро време правилата за внасянето на тези устройства да се променят... в посока затягане, струва ми се.

 

 

Комисия към ООН препоръча да се забранят карго пратките с литиево-йонни акумулаторни батерии в багажното отделение на пътническите самолети, защото батериите могат да предизвикат пожар, който да унищожи самолета.

Това заявиха представители в областта на авиацията, които са запознати с решението, цитирани от АП.

 

https://news.bg/world/litievo-yonnite-baterii-opasni-za-patnicheskite-samoleti.html

Връзка към мнение

Мисля, че тази новина има отношение към темата. Очаквам в най-скоро време правилата за внасянето на тези устройства да се променят... в посока затягане, струва ми се.

 

 

https://news.bg/world/litievo-yonnite-baterii-opasni-za-patnicheskite-samoleti.html

 

За това се говори отдавна, ограничения има и в момента. Но едно е да превозваш джобна батерия, друго е няколко контейнера с лаптоп батерии и акумулатори...

Връзка към мнение

Вчера получих пратка от Амазон с една такава батерия. Две неща ми направиха силно впечатление. Пратката беше доставена от куриер на UPS. Обикновено пратките от Амазон идват директно в пощенския клон. Имало е и изключения, разбира се, но в истинския смисъл на думата изключения. Второто, което ми направи впечатление, беше изричен стикер с описание на съдържанието с технически данни относно батерията, който беше залепен на кашона. Предполагам това е свързано с вече влязло в сила законодателно решение касаещо пренос на подобни стоки...

Връзка към мнение

Вчера получих пратка от Амазон с една такава батерия. Две неща ми направиха силно впечатление. Пратката беше доставена от куриер на UPS. Обикновено пратките от Амазон идват директно в пощенския клон. Имало е и изключения, разбира се, но в истинския смисъл на думата изключения. Второто, което ми направи впечатление, беше изричен стикер с описание на съдържанието с технически данни относно батерията, който беше залепен на кашона. Предполагам това е свързано с вече влязло в сила законодателно решение касаещо пренос на подобни стоки...

При мен последните две пратки, които получих от Amazon, дойдоха също с куриер на UPS. Едната беше 2 Лего-та за децата за Коледа, а другата един гръб и скрийнпротектор за смартфон. Не знам дали има значение, но и двете бяха от немското Amazon.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.