Прескочи до съдържание

Магеланска библиотека - книги и пътеводители назаем


Препоръчани мнения

Не виждам развитие на темата.

Аз също ще се разровя в къщи какво имам и ще ги кача.

В момента имам нужда от Пътеводител или поне хубава карта на Копенхаген.Трябва ми за средата на юни.

Връзка към мнение

В момента имам нужда от Пътеводител или поне хубава карта на Копенхаген.Трябва ми за средата на юни.

Аз имам хубава карта (местна, взета от там) на Копенхаген, с която съм обикалял буквално целия град пеша без проблем. Не само центъра, а и Вестербрьо, и Норебрьо, и старото и новото пристанище, градини и паркове.

В началото на юни пак ще ходя, и сигурно ще взема още една нова, актуализирана, мога направо да ти я дам. Копенхаген не е труден за обикаляне град (поне според мен). След втория ден даже няма да ти трябва картата :)

Пътеводители не ползвам, и за такъв не мога да ти бъда полезен. Карта и леки справки в нета за отделни основни неща, са ми достатъчни където и да отида. Останалото интересно го разбирам сам докато обикалям на съответното място.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да добавя към списъка:

 

Софтпрес, от поредицата Insight Pocket Guide

Дубай (9789546854841)

Прага (9879546854469)

Dubrovnik (981258322X)

 

Един по-подробен гид на Insight Guides за Тайланд, Лаос, Камбоджа, Виетнам, Малайзия, Бруней, Сингапур, Индонезия и Филипините

Southeast Asia (9789812821621)

 

И от DK

Estonia, Latvia & Lithuania (9781405333412)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вече мога да добавя

Lonely planet-Norway

Lonely planet-Iceland-все още не съм го ползвал,но ако има някой по-напред с планирането-няма проблем.

Два вида карти на Копенхаген-по няколко броя.

Редактирано от Emil Chakalov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Драги съфорумци, ако някой от вас колекционира карти, планове, брошури, дипляни и пр. материали, готова съм да подаря /голяма/ част от моята голяма колекция, събирана ... години.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Драги съфорумци, ако някой от вас колекционира карти, планове, брошури, дипляни и пр. материали, готова съм да подаря /голяма/ част от моята голяма колекция, събирана ... години.

А защо си решила да се отървеш от нея?

Връзка към мнение

А защо си решила да се отървеш от нея?

 

Поради някакви причини съм снабдена с 2-3, че и с повече екземпляри от повечето материали. Картичките на този етап не ги пипам, но всичко останало, което ми се повтаря, го харизвам. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"36 Часа" на Ню Йорк Таймс. Скоро се надявам да се сдобия и с другите издания. 


Драги съфорумци, ако някой от вас колекционира карти.

Още ли важи офертата за картите? Колекционирам ги от доста време :))))

post-979-0-08178200-1406795379_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"36 Часа" на Ню Йорк Таймс. Скоро се надявам да се сдобия и с другите издания. 

Още ли важи офертата за картите? Колекционирам ги от доста време :))))

 

Да, напълно е валидна офертата. Имаш ли предпочитания към държави, години...? Всякакъв формат карти и планове ли колекционираш, имам предвид само "класически" карти или и "приложения", локални, листовки и пр.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, като цяло всякакъв формат. До скоро имах само съвременни, докато не открих куп стари туристически справочници и карти в къщата на дядо ми (тези от снимката). Събирам и приложения и листовки, но там вече се ограничавам доста, за да не се заривам с ненужни хартийки. Освен това всяка година изхвърлям част от тях, за да има място за нови. Картите обаче ги пазя винаги :)  

post-979-0-08373000-1406801678_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, като цяло всякакъв формат. До скоро имах само съвременни, докато не открих куп стари туристически справочници и карти в къщата на дядо ми (тези от снимката). Събирам и приложения и листовки, но там вече се ограничавам доста, за да не се заривам с ненужни хартийки. Освен това всяка година изхвърлям част от тях, за да има място за нови. Картите обаче ги пазя винаги :)

 

Ще си пишем на лични, за да се разберем как и кога да ти връча моите неща :)

Връзка към мнение

Моят гид за Сенегал и Гамбия (на френски) скоро няма да ми трябва вече. Края на септември се връщам в Европа и ще мога лесно да го заема на нуждаещи се. Ако планирате пътуване насам - свиркайте.

post-1318-0-80898600-1406805114.jpg

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Търся си пътеводител и карта на Маракеш. Моля ако някой има да го сподели..... Мислех си че ще успея да си намеря от тук, но уви......

Поръчах си от Lonely Planet едно книжле, ама не точно това което трябва!? :blush:
 (т.е. пак нещо се попрецаках.....както обикновенно :lol: )

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Обръщам се с молба към магеланската общност! Търся си пътеводител за Израел,и ще съм особено благодарен на помощ,била тя и под формата на съвет.Огромни благодарности на stefanrusev за пътеводителя на Lonely Planet-Middle East, и на stenk за пътеводителя на DK за Йерусалим.Сега си търся пътеводител с инфо и карти за Израел(не само Йерусалим).Видях,че се продава такъв в сайта на Lonely Planet,ама цената с доставката е над 50 лева.Бих ги дал с радост но дали някой го е ползвал и дали е добър?!?С удоволствие ще се вслушам в съветите ви.Предварително благодаря!!!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 1 година по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Това мога да предложа за библиотеката, доста е подробно: 

41huSh696jL.jpg

 

Здравейте, може ли да ми го изпратите с куриер за моя сметка, ще го върна пак така ?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Здравко Ангел

О, на мен ми трябва за пролет. Не ми е спешно. А вие някъде публикувате неща за пътуването ви в Индия? :)

Здрасти, с огромно закъснение видях отговора ти за пътеводителя. Но след като ти е за пролетта, значи още може да ти послужи :)

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
Здравко Ангел
На 5/27/2017 в 17:07, mradulova каза:

Здравейте! Търся пътеводител за Малайзия. 

Пътувам на 11 юли.

 

Ако искаш книжен, ще трябва да се видим някъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.