Прескочи до съдържание

Магеланска библиотека - книги и пътеводители назаем


Препоръчани мнения

Здравейте,

Предстои ни пътуване до Азия и ще сме благодарни, ако споделите пътеводители за следните дестинации:
* Тайланд (Бангкок и Пукет)
* Сингапур
* о. Бали.
От София сме и можем да ги вземем лично.
Благодарим предварително :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Моля да преустановим заявките за обмяна на електронни пътеводители. Докато въпросът с авторските права при размяна на книжни пътеводители е по-изчистен, то за дигиталните не е така и не искам да се превръщаме в мини торент сайт за обмяна на файлове, пък макар и да става под сурдинка на лични съобщения. 

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Все се каня да кача моите  и някак си все забравям. Харесвам хартиени пътеводители, най-удобни ми бяха на Софтпрес, които за мое съжаление изчезнаха или се трансформиха в друг формат, който не харесвам.

Будапеща на Софтпрес( новия вариант)

Мюнхен-на руски

Португалия -Нешънъл джиографик

Барселона Софтпрес (стария модел)

Рим - Софтпрес (стария)

Виена - Софтпрес(стария)

Флоренция и Тоскана-Нешънъл джиографик

Истанбул

 

IMG_20181114_183902.jpg.b564e2854f2577b5dc2d917a454128f1.jpg

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Португалия е изчерпан в книжарниците, а догодина ми предстои пътуване.

Боболече, ще съм много благодарна, ако ми го дадеш да го прочета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Планирам пътуване до Португалия, а се оказа, че по книжарниците пътеводителите са изчерпани. Попаднах на предложения от магеланци за пътеводител назаем. Как мога да се свържа с някой от тях?

Връзка към мнение
Светославов
На 15.02.2019 г. в 18:20, mary_shery каза:

На някой да му се намира карта на Доломитите, която да може да ми даде на заем за няколко дни?

Малко късно видях, намери ли вече? Ако не, на база неколкократните ми скитания из тези прекрасни планини бих казал, че карта/и не е/са необходими. Освен ако не си решила да правиш някакви много засукани изпълнения. На всяка хижа има големи табла с поне една карта на района в мащаб 1:25000. На мен лично за първоначално запознаване и избор ми бяха достатъчни google maps и google earth. Освен това в сайтовете на местните центрове, области, долини има много полезни скици, обзорни карти, номерации на пътеки и тн. На място маркировката е повече от добра. 

Ако ти е първо ходене нататък, бих препоръчал alta via1 or 2 - обзорни маршрути по разнообразен терен, не екстремни.  

 

И още нещо по темата. 

Ако някой планира пролетно ходене към Хималаите/Непал мога да дам назаем :

1. Trekking in the Nepal Himalaya;

2. Nepali phrasebook & dictionary.

И двете са на  Lonely planet.

Уточнявам, че след м. юни ще ми трябват, понеже им голяма вероятност есента да поемем нататък с един приятел. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Светославов каза:

Малко късно видях, намери ли вече? Ако не, на база неколкократните ми скитания из тези прекрасни планини бих казал, че карта/и не е/са необходими. Освен ако не си решила да правиш някакви много засукани изпълнения. На всяка хижа има големи табла с поне една карта на района в мащаб 1:25000. На мен лично за първоначално запознаване и избор ми бяха достатъчни google maps и google earth. Освен това в сайтовете на местните центрове, области, долини има много полезни скици, обзорни карти, номерации на пътеки и тн. На място маркировката е повече от добра. 

Ако ти е първо ходене нататък, бих препоръчал alta via1 or 2 - обзорни маршрути по разнообразен терен, не екстремни.  

 

И още нещо по темата. 

Ако някой планира пролетно ходене към Хималаите/Непал мога да дам назаем :

1. Trekking in the Nepal Himalaya;

2. Nepali phrasebook & dictionary.

И двете са на  Lonely planet.

Уточнявам, че след м. юни ще ми трябват, понеже им голяма вероятност есента да поемем нататък с един приятел. 

 

Не съм намерила. Има много пресичания на пътеки, доколкото четох и трябва да се запишат всички номера, но дори да ги запиша, ако няма табели на ключови места, няма да знам кога да сменя номера на пътеката. Затова картата мисля, че би помогнала. Но щом на всяка хижа има карта, може и там на място да снимам.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 9.03.2019 г. в 9:56, Detko каза:

Планирам пътуване до Португалия, а се оказа, че по книжарниците пътеводителите са изчерпани. Попаднах на предложения от магеланци за пътеводител назаем. Как мога да се свържа с някой от тях?

Ако не е кьсно, имам сканиран пътеводителя в частите История на Португалия, Лисабон, Коимбра и Порто

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 Благодаря! Благодарение на magelanci намерих! Изчетох го от кора до кора, и сега се чудя какво не трябва да пропуснем - плана е 4 нощувки в Лисабон и 3  в Порто. Понеже се каним да вземем кола, между тях - Коимбра. Вашите най-силните впечатления от къде са?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 12.04.2019 г. в 12:45, noshtna_ptica каза:

Ако не е кьсно, имам сканиран пътеводителя в частите История на Португалия, Лисабон, Коимбра и Порто

Мога ли да се възползвам от пътеводител ти, конкретно за Лисабон? 

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Издирваме пътеводител на Япония - книжен. Намерихме електронен, ама ще е добре да си имаме и на хартия. Супер прибързано решихме да тръгнем към Япония след седмица и сме доста неподготвени.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Здравко Ангел каза:

Издирваме пътеводител на Япония - книжен.

Мога да предложа на английски от поредицата на NG, но най-рано в сряда-четвъртък ще ми е възможно да предам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Здравко Ангел каза:

Издирваме пътеводител на Япония - книжен. Намерихме електронен, ама ще е добре да си имаме и на хартия. Супер прибързано решихме да тръгнем към Япония след седмица и сме доста неподготвени.

Имам на Lonely Planet издание от 2017, на английски също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , savagejo каза:

Имам на Lonely Planet издание от 2017, на английски също.

Ще сме много благодарни, предпочитаме Lonely Planet след като дори имаме право на избор. 

преди 1 час, cck каза:

Мога да предложа на английски от поредицата на NG, но най-рано в сряда-четвъртък ще ми е възможно да предам.

Много тенкс, ама ще вземем Lonely Planet, след като имаме двоен избор. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , Здравко Ангел каза:

Ще сме много благодарни, предпочитаме Lonely Planet след като дори имаме право на избор. 

Много тенкс, ама ще вземем Lonely Planet, след като имаме двоен избор. 

Пиши ми и ще се разберем 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Здравко Ангел

В тая тема само ние си пишем. 🙂 С тоя фестивал напълно сме изключили, че нямаме пътеводител за Филипините. Тя и програмата ни е само с билети за отиване и за връщане и между тях свободна дейност, но все пак ако някой има книжен пътеводител и е склонен да го сподели за края на януари до началото на март, ще сме благодарни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не намирам по-подходяща тема , Lonely Planet пътеводителите са 5,95€ в момента , силно препоръчва електронните

 

https://www.secretflying.com/posts/promo-any-lonely-planet-ebook-for-only-e5-95-4-99-8-99/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
На 23.12.2019 г. в 20:54, Ивайла каза:

Имам електронен, ако не намерите книжен, мога да ви го дам.

Иве, имаме електронен, ама искам и на хартийка.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.