Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Имам питанка по отношение на билета за деца за Колизеума, има ли такъв или както срещам на места деца жители на EU до 18 г влизат безплатно , надявям се че тези от вас които са ходили с деца ще се включат с точна информация

Връзка към мнение

Имам питанка по отношение на билета за деца за Колизеума, има ли такъв или както срещам на места деца жители на EU до 18 г влизат безплатно , надявям се че тези от вас които са ходили с деца ще се включат с точна информация

 

Безплатно е, но ако купуваш онлайн се заплаща резервационната такса от 2 евро.

На Колизеума има огромна опашка за купуване на билети на място, но на входа на Палатин опашка няма. Така че ако искате да си спестите тези 2 евро на човек, или програмата ви е гъвкава, можете да тръгнете от там. С предварително закупени билети на Колизеума не се чака, а се влиза директно покрай дългата и завистливо гледаща с тъжен и влажен поглед опашка.

 

http://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти Zaro, именно твоето мнение очаквах защото те четох че си бил с дете във вечния град. А колкото до тактиката с купуване на билет от Палатин и последващото му ползване в Колизеума, съм го играла номера, и ще се възползвам ако не купя билети предварително през интернет... мерси и за линка, че аз този от който мислех да резервирам имаше по висока такса за онлайн :thankyou:

Редактирано от wiliko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли някой да ми каже кога Колизеума е безплатен за посещение- на едно място пише всяка първа неделя от месеца, на друго-всяка последна неделя от месеца. Кое е вярно? 


Въпреки че е безплатно, трябва ли да запазвам час за посещение on line?


Връзка към мнение

В актуализирания пътеводител за Рим я има тази информация

 

Какво и кога е безплатно? За начало е необходимо да се осведомим кой е стопанинът. 

 

Ватиканските музеи са безплатни в последната неделя от месеца. Забележителностите, стопанисвани от държавата, са безплатни в първата неделя от месеца. За общинските обекти се изисква римско гражданство. Частните музеи не участват в иницативата. 

 

Всички римски църкви са безплатни по всяко време. Препоръчително е да знаете работното време, защото някои от тях имат големи обедни паузи. Други са отворени в определени дни. Ключово е планирането в Рим. Само по-важните, като четирите папски базилики, са целодневно отворени. Заплаща се за допълнителни услуги като посещение на крипта, купол.

 

Римски пътеводител

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте. Видях, че за периода, през който ще съм в Рим, няма свободни места за посещение на галерия Боргезе. Мисля да си закупя Рома Пас на място. Има ли смисъл при това положение да посочвам Боргезе, като един от обектите ми със свободен вход? Има ли някаква възможност да ме пуснат или просто картата ще изгори?

Връзка към мнение

Има ли смисъл при това положение да посочвам Боргезе, като един от обектите ми със свободен вход? Има ли някаква възможност да ме пуснат или просто картата ще изгори?

 

По-скоро няма смисъл. Но винаги може да изскочи някое свободно място, но това на място ще го видиш. Картата не гори, друг музей си избираш.

 

С Рома пас се налага да се обадиш предварително за запазване на място в Боргезе. Без Рома пас спокойно може да се купи онлайн.

Връзка към мнение

Благодаря за информацията. В крайна сметка ще го оставим за следващ път. Избрахме да се разходим до Вила  "Д'Есте", като не чак толкова популярно, в същото време красиво място. Имате ли представа дали влакът до Тиволи се води градски транспорт на Рим и се покрива от Рома пас или картите за намаление на транспорта.

Връзка към мнение

Слизаш на метро спирка Ponte Mammolo/линия Б/и вземаш сините автобуси на Cotral посока Тиволи и след около 40 минути си на пиаца Гарибалди, тоест центъра на Тиволи, в непростедствена близост до Вила Д'Есте. Цената на билетчето е мисля 2,50-3,50, взема се от бутки под автогарата.

Връзка към мнение

 дали влакът до Тиволи се води градски транспорт на Рим и се покрива от Рома пас или картите за намаление на транспорта.

 

Не съм 100% сигурен, но Тиволи не се води в Рим и съответно влакът не важи за Рома Пас. Присъединявам се към горното мнение, че с автобус е по-добрата алтернатива.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли някой да потвърди кога Колизеумът е безплатен?

Прочетох в един форум следното:

"Колизеумът - безплатен вход всеки първи понеделник на месеца.

Твърдението,  че е всяка първа неделя от месеца - това категорично НЕ е вярно. "

Моля за по-точна информация.

Имам още един въпрос. Прочетох ,че тъй като месец август е отпускарски месец, нямало часове за ауденция с папата.

"Очаква се папата да отправи ангелска молитва  в неделите в 12 часа от неговия прозорец към площада. Не  трябват билети , защото ти си гледаш и слушаш от площада.

Явно Август не провежда меси в базиликата, а само тези общи."

 Това така ли е?

Благодаря ви предварително!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, може ли някой да потвърди информацията, която прочетох във форумите:

  • "Запомнете, че е забранено влизането в църквите в Рим с къси панталони и поли, както и с непокрити рамене"
  • Наистина ли е така? Това отнася ли се   и за мъжете?
  • Ние ще бъдем в Рим през август, тогава горещините са големи и тази информация е много важна за нас.
  •   Благодаря ви предварително :)  :)  :) 
Връзка към мнение

<p>

 

Здравейте, може ли някой да потвърди информацията, която прочетох във форумите:

  • "Запомнете, че е забранено влизането в църквите в Рим с къси панталони и поли, както и с непокрити рамене"
  • Наистина ли е така? Това отнася ли се и за мъжете?
  • Ние ще бъдем в Рим през август, тогава горещините са големи и тази информация е много важна за нас.
  • Благодаря ви предварително :) :) :)

Мисля, че ако мъж се появи с пола и голи рамене, ще го пуснат само в лудницата.

Да, в Св. Петър не пускат като на плаж, но не е нужно да е като на прием при папата. За голите рамене е така.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля, че ако мъж се появи с пола и голи рамене, ще го пуснат само в лудницата.

Да, в Св. Петър не пускат като на плаж, но не е нужно да е като на прием при папата. За голите рамене е така.

Да, последния път бях с блузка без ръкав и не ме пуснаха. :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Здравейте, може ли някой да потвърди информацията, която прочетох във форумите:

  • "Запомнете, че е забранено влизането в църквите в Рим с къси панталони и поли, както и с непокрити рамене"
  • Наистина ли е така? Това отнася ли се   и за мъжете?
  • Ние ще бъдем в Рим през август, тогава горещините са големи и тази информация е много важна за нас.
  •   Благодаря ви предварително :)  :)  :) 

 

Не виждам причина да не носите тънка риза, която да се намята преди влизане в църквата. Вътре, все пак, е по-хладно.

За късите поли не е съвсем така - пускаха момичета с къси поли пред очите ми.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите .

Питането ми по-скоро беше дали пускат мъже с къси панталони в Св. Петър, за жените ми е ясно, че не може с голи рамене.

Ходила съм в много църкви  и катедрали по света и имам представа за облеклото на жените, по-скоро притесненията ми са за моите мъже, тъй като в Рим през август е доста горещо. 

Благодаря предварително :)  :)  :) 

Връзка към мнение

Може ли да ме упътите как  да се придвижим от Leonardo da Vinci International Airport до  другото летище Чампино, Рим?

Единственият начин само с такси ли е?

Очаквам с нетърпение вашите отговори :)  :)  :) 

Връзка към мнение

Може ли да ме упътите как  да се придвижим от Leonardo da Vinci International Airport до  другото летище Чампино, Рим?

Единственият начин само с такси ли е?

Очаквам с нетърпение вашите отговори :)  :)  :) 

 

Така като гледам, става само с прекачване на Термини (гарата). Т.е., взимаш си един шътъл или влак Фиумичино - Термини и после втори шътъл Термини - Чампино. Не виждам директен автобус между двете. 

 

http://www.terravision.eu/е добра отправна точка. Подробна информация има в пътеводителя

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Как стои въпроса с туровете в Колизея? Отвън или вътре се наемат? Ако вече имаме билети?

Ако не тур как стои въпроса с аудио-видео гайдовете ( тук питам и за палатин и форума ), ако вече имаме билети, пак ли ще трябва да се редя на опашка за закупуване на аудио-видео гайд.

Връзка към мнение

Как стои въпроса с туровете в Колизея?

 

Турове се предлагат от различни агенции, гидове. Ако са закупени вече билети, не пречи да се уговорите с някой гид. Официалният сайт е http://www.coopculture.it/en/the-colosseum.cfm. И тук може да организират турове.

 

Никога не съм използвал гидове и не знам как стават нещата, но предполагам предварително се планират.

Връзка към мнение

Здравейте. :) На 19.07 пътувам за Рим и много ми беше полезна информацията, която намирам тук. Сега гледах сайта на Ватикана за билет. В категорията Admission tickets информация за билета е, че с него се посещават Ватиканските музеи и Сикстинската капела, не се споменава базиликата Свети Петър, а в Guided Tours for Individuals вече е включена. Та въпросът ми е какъв билет трябва да си купя за да мога да видя и базиликата и да се кача до купола. И още един въпрос-видях,че има влакове от Рим до Венеция. Кой е най-удобният? Благодаря. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.