Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Рим


Spqr

Препоръчани мнения

Здравейте. :) На 19.07 пътувам за Рим и много ми беше полезна информацията, която намирам тук. Сега гледах сайта на Ватикана за билет. В категорията Admission tickets информация за билета е, че с него се посещават Ватиканските музеи и Сикстинската капела, не се споменава базиликата Свети Петър, а в Guided Tours for Individuals вече е включена. Та въпросът ми е какъв билет трябва да си купя за да мога да видя и базиликата и да се кача до купола. И още един въпрос-видях,че има влакове от Рим до Венеция. Кой е най-удобният? Благодаря. :)

 

Базиликата е безплатна, до горе е 6 евро, като има и асансьор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

 в Guided Tours for Individuals вече е включена. Та въпросът ми е какъв билет трябва да си купя за да мога да видя и базиликата и да се кача до купола. И още един въпрос-видях,че има влакове от Рим до Венеция. Кой е най-удобният? Благодаря. :)

 

Guided tours са с платан гид, който ви развежда. Затова е включен и Св. Петър. 

 

В http://www.trenitalia.com може да се види и http://www.italotreno.it

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През месец октомври има двупосочни билети от Букурещ до Рим за по 20-30€. Някой проявява ли интерес? Може да сформираме едно пътешествие и да си помогнем с програма, хотели и тн.. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Надявам се въпросът ми да не се дублира някъде... Добра идея ли е посещение на Рим по време на Великденските празници или лудницата тогава е генерална, плюс затворени места за посещение? Благодаря :)

Връзка към мнение

Била съм в Рим съботата преди Великден(техния), пред Св. Петър е просто страшно, едни опашки се вият, пълно е с народ, аз само погледнах каква е ситуацията и много отдалеч заобиколихме и тръгнахме. Сутринта бяхме при Св. Петър. По останалите места не съм усетила по -голяма лудница от обикновено, нищо не беше затворено. Сега се сещам, че на самия Великден пък бяхме в Палермо-уникална разлика, нямаше жив човек по улиците.

Връзка към мнение

Здравейте. Надявам се въпросът ми да не се дублира някъде... Добра идея ли е посещение на Рим по време на Великденските празници или лудницата тогава е генерална, плюс затворени места за посещение? Благодаря :)

 

Миналата година бяхме точно по Великден, няма такова безумие, тълпи, тълпи; аз поне не бих си го причинил отново; иначе всичко си работеше

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година бяхме точно по Великден, няма такова безумие, тълпи, тълпи; аз поне не бих си го причинил отново; иначе всичко си работеше

 

Така и предположих... Благодаря ти!

Връзка към мнение

Миналата година не съобразих Великдена.Ами кошмарно беше,а в св Петър беше оградено с огради и много от нещата можеха да се видят само от разстояние-мъжът ми не остана доволен.Аз съм била и друг път и за мен не беше фатално,но той остана разочарован.Като бонус и ди Треви беше в ремонт,та заради него май ще се ходи за трети път.

Ако можете вземете си билет и за папските градини-наистина е много красиво.

Връзка към мнение

Миналата година не съобразих Великдена.Ами кошмарно беше,а в св Петър беше оградено с огради и много от нещата можеха да се видят само от разстояние-мъжът ми не остана доволен.Аз съм била и друг път и за мен не беше фатално,но той остана разочарован.Като бонус и ди Треви беше в ремонт,та заради него май ще се ходи за трети път.

Ако можете вземете си билет и за папските градини-наистина е много красиво.

 

Аз не съм ходила в Рим... Просто разигравам различни варианти за свободни дни и така, помислих си, макар че бях почти наясно каква лудница би било. Някой друг път,ще е със сигурност :) Благодаря.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, в събота ще пътуваме до Рим и мислим в един от дните да пътуваме до Флоренция. Видях вариянтите с влаковете и времетраенето на пътуването и се чудя дали за 2-ма човека, няма да е по- изгодно, а и по приятно да си вземем кола под наем, която за 24ч. е 25-30€. Ако знаете какви други разходи ще произлязат от кола под наем, може да споделите. Предполагам паркинг, пътни такси, гориво.. и т.н....

Ако имате и актуална информация за влаковете Рим- Флоренция, може да споделите.

 

Благодаря.

Връзка към мнение

Аз ли разбирам грешно или  освен да разгледате Рим смятате да отскочите и до Флоренция само за един ден? За мен това е напълно безсмислено.

 

Извинявам се, ако не съм разбрала правилно.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Здравейте, в събота ще пътуваме до Рим и мислим в един от дните да пътуваме до Флоренция. Видях вариянтите с влаковете и времетраенето на пътуването и се чудя дали за 2-ма човека, няма да е по- изгодно, а и по приятно да си вземем кола под наем, която за 24ч. е 25-30€. Ако знаете какви други разходи ще произлязат от кола под наем, може да споделите. Предполагам паркинг, пътни такси, гориво.. и т.н....

Ако имате и актуална информация за влаковете Рим- Флоренция, може да споделите.

 

Благодаря

Смятай Рим-Флоренция в двете посоки около 100 евро с кола.В това влизат дизела и таксите за магистрали.И 8 часа по 2 евро за паркинг във Флоренция(приблизително) и 1 час влизане във Флоренция и 1 час излизане .И поне 1 час мотане из Рим да намерите къде да върнете колата!!

Болшинството от компаниите които дават коли под наем (само за един ден) обикновено имат лимит на километрите. А до Флоренция отиване и връщане са ви 560км!!

Колко и странно да ви звучи с влак до Флоренция си е най-добре. Даже най-добре е с Фречероса(стрелите,пътува се 1.20ч и те доставя на С.М.Новела на 500 метра от центъра на Флоренция).Но вие си знаете.!!

Само за информация в момента 1 литър бензин в РИМ е 1.5 евро ,а дизела е 1.35.По магистралата може и да е по-скъпо малко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако имахте време, можете да пътувате много евтино, купувал съм билет за Intercity влаковете по 9 евро за това направление, сега ще са скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме с italo много сме доволни и да намерихме билети за по 9 евро.Около 1:20 минути беше,а гарата близко до центъра

Връзка към мнение

Ако планирате Рим-Флоренция-Рим в събота, имате възможност за 2 билета на цената на 1. Така отиване и връщане за двама е 88 евро за по час и половина в посока. Последният влак Флоренция-Рим е в 22:08. Можете да купите билети и онлайн предварително, може и на автомат от гарата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предстой ми пътуване в Рим/организирано.../ затова изчетох всичко и си мисля че ще ми е като гид. Доста амбициозна програма се опитвам да съставя съчетана и с някой от организираните неща, само времето ще покаже. Огромно благодаря за всичко споделено. Между другото не е ли пропуск Вила Гордиани и Вилата на Ливия /да доста отдалечени/?

Връзка към мнение

Между другото не е ли пропуск Вила Гордиани и Вилата на Ливия /да доста отдалечени/?

 

Щом като сте на организирано пътешествие, вероятно ще имате 3-4 дни максимум. Не е пропуск, защото времето за достигане до вилите не е малко. И няма смисъл да бъде изгубено. Много от фреските на вилата на Ливия са преместени в Националния римски музей.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Радвам се на отговора и за задочното ни запознанство. Дните в Рим ще са 8 , от които три ще са по моя програма, а останалите с поклонническа агенция т.с. всичко или поне най важното от църквите.Ще разчитам на малко помощ ако се наложи . Най-голямата греда е че един от свободните ми дни е понеделник и тук е мястото да попитам за съвет?

Редактирано от neuromancer
Съжалявам, правилата на форума забраняват линкове към български тур. агенции
Връзка към мнение

Най-голямата греда е че един от свободните ми дни е понеделник и тук е мястото да попитам за съвет?

 

Не е чак такава греда. Доста църкви работят в понеделник. Ватиканските музеи също. А и не нужно да се влиза някъде. Може разходки да се правят.

Връзка към мнение

Църкви и Ватикана са акцент на организираните посещения, благодаря все пак - ще се справя. Може би до обяд ще е Вила Адриана в Тиволи. И още един въпрос надявам се да не досаждам, заслужава ли си ходенето до манастира "Трите фонтана"?

Редактирано от Боби Борисов
Връзка към мнение

Църкви и Ватикана са акцент на организираните посещения, благодаря все пак - ще се справя. Може би до обяд ще е Вила Адриана в Тиволи. И още един въпрос надявам се да не досаждам, заслужава ли си ходенето до манастира "Трите фонтана"?

 

Вилата на Адриан е възможно да е затворена понеделник. Освен това като си в Тиволи си заслужава да се съчетае с вила д'Есте, която също май е затворена в понеделник.

 

Виждам, че си чел щом споменаваш по-нетрадиционни забележителности. Което е похвално. Сподели си програмата, за да ти кажа какво може да включиш от моя гледна точка.

Връзка към мнение

В сайта на Вила Адриана е упоменато че работи в понеделник, жалко че Грегориана не, а д Есте е в организирания вариант в неделя ще се опитам да я съчетая с Грегориана, а бе сложна система. За програмата не зная какво да напиша, споменах че съм с поклонническа група и заради информацията която се получава голяма част от църквите и Ватикана ще се вмествам с тях. Това неизбежно няма как да не изяде от времето ми, но се надявам по голяма част от забележителностите в централната част да ги притичам. Затова разпитвам за по отдалечени, които да планирам в свободните за мен дни. Основно искам да видя Остия Антика, Термите на Каракала, Римските къщи, парка на виадукта и Виа Апиа/с повечето руини по него/. Не знам дали споменах, че това ще ми е второ посещение на Рим и по голяма част от все известните неща съм видял. Написах по горе, че ще разчитам на помощ и в движение тук в сайта, ако е удобно мога да помоля и за тел.?

Връзка към мнение

Доста неща искаш да видиш. За да можеш да ги видиш, ти трябва конкретен, прагматичен план. Ако неделя си в Тиволи, ще се върнеш и в понеделник? Не е прагматично да губиш 3 часа сумарно отиване и връщане до Тиволи още веднъж.

 

Ако мислиш, че на място ще се оправяш, е грешка.

 

но се надявам по голяма част от забележителностите в централната част да ги притичам.

 

Няма смисъл от притичване. Това е най-хубавата част. Там е най-голямата концентрация на забележителности.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.