Прескочи до съдържание

Кратки и бързи въпроси за Кампания


Spqr

Препоръчани мнения

Досегашната тема е доста обемна и разхвърляна. Фокусът в магеланци за Италия е към подредба на питанията на регионален принцип. 

 

Затова нека тук се задават кратки въпроси касаещи регион Кампания: Неапол, Амалфийското крайбрежие, Помпей, Соренто, Капри, Везувий, Херкулан, Казерта, Пестум и др.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нека да задам първия бърз конкретен въпрос, изискващ и бърз отговор, касаещ пътуването ми с рент-а-кар в този регион:

 

Какви са възможностите за паркиране в Неапол, Помпей, Соренто, Салерно, Амалфи, Позитано, Равело, Минори или в други малки градчета по Амалфийското крайбрежие? Удобни ли са за разглеждане на съответната дестинация? Има ли безплатни паркинги, да речем, по молове или големи магазини, по пристанища, в центъра? Ако няма, какви са ориентировъчно таксите на час? Пренаселени ли биха били местата за паркиране през февруари, например?

 

Станаха въпроси, а не въпрос, но все пак са "под общ знаменател" - паркирането в Кампания. :)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно подобни търся в Неапол и в региона от Позуоли през Соренто или Салерно до Амалфи.

 

post-735-0-42974600-1453666049.jpg

 

 

Някой да го е ползвал?

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, искам да попитам за мнение за тези апартаменти като местоположение дали са ок ?

 

https://www.airbnb.com/rooms/3593768?check_in=2016-04-18&guests=2&check_out=2016-04-22

 

https://www.airbnb.com/rooms/680952?check_in=2016-04-18&guests=1&check_out=2016-04-22

 

https://www.airbnb.com/rooms/6242138?check_in=2016-04-18&guests=2&check_out=2016-04-22

Връзка към мнение

лошо :) този най-много ми беше харесал :) а може ли да ми кажеш защо не го препоръчваш ?

 

Кварталът не е много симпатичен, а и е по-отдалечен от центъра. Но като гледам отзивите са хубави, може и да не е толкова лошо

но предишните които пусна са по-добри като локация.

Връзка към мнение

Нека да задам първия бърз конкретен въпрос, изискващ и бърз отговор, касаещ пътуването ми с рент-а-кар в този регион:

 

Какви са възможностите за паркиране в Неапол, Помпей, Соренто, Салерно, Амалфи, Позитано, Равело, Минори или в други малки градчета по Амалфийското крайбрежие? Удобни ли са за разглеждане на съответната дестинация? Има ли безплатни паркинги, да речем, по молове или големи магазини, по пристанища, в центъра? Ако няма, какви са ориентировъчно таксите на час? Пренаселени ли биха били местата за паркиране през февруари, например?

 

Станаха въпроси, а не въпрос, но все пак са "под общ знаменател" - паркирането в Кампания. :)

 

Да споделя опит и да си отговоря сам, може за някой да е полезно. Да, паркирането в Кампания е проблем, защото има страшно много коли в района. В същото време можеш да паркираш дори и по улиците, като заплатиш съответната такса, която обикновено е на час. През февруари за градчетата по Амалфийското крайбрежие тя варира от 1,5 евро до 3. Има известно намаление в сравнение с цените, за които четох за през лятото. Например, в Амалфи паркирах на най-удобния и най-големия паркинг на крайбрежието, до кръговото със статуята. Имаше достатъчно места, а таксата беше най-ниската възможна за този район - 1 евро/час. Малко по встрани е паркингът, за който питах в другото си мнение, на снимката долу.

 

Точно подобни търся в Неапол и в региона от Позуоли през Соренто или Салерно до Амалфи.

 

attachicon.gifCiao-Amalfi-Coast-Blog-Lunarossa-Parking-Garage.jpg

 

 

Някой да го е ползвал?

 

Той е закрит и има пешеходна връзка, която, по твърдението на симпатичната неаполитанка от охраната, за 5 минути те извежда в центъра на Амалфи. Цената му беше 1,5 евро.

Подобно е положението с паркирането и в други градчета, където спирахме - в Салерно, в Соренто. В Равело паркингът е под самата катедрала, плаща се с монети от по 1 евро или 50 цента. Цената също беше 1,5 евро/час. Не е много голям, но в периода, в който бяхме там, имаше достатъчно места, за лятото - не знам.

 

Безплатен паркинг открихме случайно в района на Помпей, в един мол, но разстоянието до археологическия комплекс е около 2 км и не може да се ползва за разглеждането му. Намира се ето тук:

 

post-735-0-50686100-1454840468_thumb.png

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бърз въпрос - на Помпей и Херкулан има ли къде да се остави багаж при посещения на местата? В трипа чета, че има по принцип, но от първа ръка инфо ще е добре дошло.

Връзка към мнение

Може на самите входове, където се плащат билетите. Безплатно е, но не се заключват в шкафчета.

На жп гарата в ПОмпей също може, но струваше 3 или 4 евро.

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Какво бихте препоръчали като поредност с начална точка Неапол и крайна Соренто, Еркулан - Помпей или в обратен ред?

 

И за обиколка от Соренто до Алмафи - градските автобуси или хоп он - офф?

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Здравейте, бихте ли ми препоръчали фирма за коли под наем в Неапол, при проучването, което направих видях доста различни цени за едни и същи модели автомобили, при пълна застраховка.

Връзка към мнение

Неапол май не е най-подходящ за наемане. Ние взехме от летището от Авис, като изрично питаха къде ще пребиваваме. Освен това покритието за кражба беше със 700 евро самоучастие и нямаше вариант да се нулира. Това било специално за региона. Иначе за други щети застраховката нулираше самоучастието. От картата блокираха само пари за един резервоар.

 

Иначе и сега си има задръствания по крайбрежието. Например на входа на Соренто от посока Неапол стандартно си висяхме по час и нещо. 

 

И да кажа, че 5-terre  за мен е по живописния район. Някак не въздъхнах от неимоверна възхита по Амалфи и Позитано. Иначе гледката от Равело е прекрасна. 

 

Не съм била в по мръсен град от Неапол. А е жалко защото може да бъде прекрасен. Някак от погнуса дори не ми се снимаше. Но има какво да се види и според мен не е за изпускане поне веднъж.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, бихте ли ми препоръчали фирма за коли под наем в Неапол, при проучването, което направих видях доста различни цени за едни и същи модели автомобили, при пълна застраховка.

 

Аз ползвах Hertz, като резервирах от autoeurope.com. Имаше опция за избор на пълна застраховка и без самоучастие. Тоест от картата блокираха пари единствено за горивото, които освободиха няколко дни след наема. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Някой наемал ли е кола в Соренто? Ако да, моля да споделя информация за фирма. И колко е удачно да се шофира по Амалфийското крайбрежие? Цени на паркинг места, къде? Имам 3 нощувки в Соренто. Ден ще отделим за Капри и ми се иска да взема кола под наем за 2 дни и да пообиколим крайбрежието. Всеки съвет би ми бил полезен. Благодаря Ви!

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Ако си опитен шофьор и караш постоянно кола в София, няма какво да те уплаши движението по Амалфийското крайбрежие. Паркирането е проблем, но в това е принципен проблем за всяко малко италианско градче. Според мен, може би по-удачен вариант за вас ще бъде да се придвижвате с градски транспорт вместо с кола, ако така или иначе сте базирани в Соренто...

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Мисля го и това с автобусите, но с кола си го има плюса, че си по мобилен и имаш възможност да спреш и разгледаш (снимаш) където искаш кажи-речи, ако го позволя пътя. Не съм шофирал много из София, но имам доста навъртяни километри в България и опит в Америка с 15 местен ван, което мисля ми дава увереност, че ще се справя по крайбрежието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Примерът с шофирането в София го дадох в друг смисъл. Който се е справял с брауновото движение, които не почива на абсолютно никакви писани и неписани правила в София, няма начин да не може да се справи с шофиране където и да е било по света. Като огромен фен на придвижването с кола, аз също гласувам за вариант наемане на кола, но все пак си преценете плюсовете и минусите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой наемал ли е кола в Соренто? Ако да, моля да споделя информация за фирма. И колко е удачно да се шофира по Амалфийското крайбрежие? Цени на паркинг места, къде? Имам 3 нощувки в Соренто. Ден ще отделим за Капри и ми се иска да взема кола под наем за 2 дни и да пообиколим крайбрежието. Всеки съвет би ми бил полезен. Благодаря Ви!

 

Отговори на някои от въпросите ти - по-горе в същата тема. Това може да ти е от полза - http://magelanci.com/topic/6078-кратки-и-бързи-въпроси-за-кампания/?p=133923.

 

Иначе за шофирането - не го мисли толкова. Много хора карат по Амалфийското крайбрежие. Изключително удоволствие е, ако обичаш да шофираш по тесни, но добре поддържани пътища. Хаотичното движение и многото коли са обичайни за региона, но все пак никой няма да тръгне насреща ти, без да предвиди някакъв вариант за разминаване. Очите на четири и, препоръчвам, пълна застраховка. Предимството на мобилното придвижване за тези малки градчета е важно - спестява много време и осигурява десетки позиции за красиви изгледи, което е безценно. Приятен път! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента паркирането не е никакъв проблем. Платено разбира се. Има паркинги. Гледаш за знак. Трудно ще ми е да ти ги локирам на картата. Не е проблем в момента и шофирането

Връзка към мнение

А някой има ли опит с economycarrentals.com ? Можете ли да ми препоръчате сайт за рент-а-кар ? Благодаря Ви !

 

Един от големите брокери е, но всичко зависи от фирмата, която ще ти даде колата. Като цяло е препоръчително да не се предоверяваш на препоръки за фирма от дадена дестинация, освен ако не е от местните и събереш поне 3-4 препоръки. Иначе разлика от небето до земята в различни ситуации, не само, но основно ценово. То е като да питаш коя авиокомпания препоръчвате до Лондон, в един момент може да е една, в друг друга. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.