Прескочи до съдържание

С колко и какъв багаж пътувате?


Препоръчани мнения

Багаж за една седмица, двамата с мъжа ми, ще изброявам общо:

1 чекиран + 2 големи салонни +приорити бординг заради втората чанта.

Какво съм приготвила:

................

Да не казвам за 1 месец какво се мъкне и всичко си ми трябва.

:(

:blink::swoon::O

 

Забравила си ютия :)

 

Ние сме от пътуващите с раница. Само веднъж чекирахме голям куфар. Малко се дразня на малък ръчен на Уиз - най ни пасва нещо средно между голям и малък от техните. Проблем е като искаме да купим нещо като бутилка местен алкохол и няма как да го качим на борда.

Връзка към мнение

Знам, че с приятелката за 3 седмици до Сингапур и Австралия така се прецакахме да носим 2 чекирани и 2 ръчни куфара....

Ясно ни беше, че може да се съберем в един, но искахме да имаме опцията ако накупуваме някакви неща, да не превишим ограничението за КГ (30 кг за QA и SA).  Е... общото тегло на куфарите ни навръщане беше 40 кг, което означава че с малко икономия при тръгването можеше да се вместим и в един брой, следващия път определено това ще направим.

 

Не мисля, че има как да сме с само с ръчен, защото в него нося DSLR фотоапарат, GoPro (+ аксесоари), лаптоп, зарядни и преходници за контакти.... за дрехи остава съвсем малко място, колкото за спешни случаи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам елементарно правило относно личния багаж. Нашите стандартни пътувания (извън тези за посещение на концерт за по няколко дни) са обикновено от 10 до максимум 15 дни. Правилото е следното:

 

Брой дни = на брой тениски + 2 (една резервна и една за пътуването дотам и обратно). Два чифта дънки и евентуално два чифта къси панталони (ако дестинацията и сезона го изисква). Толкова чифта чорапи, колкото дни е пътуването + бельо естествено. Задължително един суичер и евентуално една риза с дълъг ръкав (тъй като всеки ден ходя официално облечен гледам в почивката си да се насладя на спортно облекло, но ГП изисква поне една наличност на спортно-елегантен тоалет по време на пътуване - не за друго, но за да не я излагам прекалено директно пред чужденците :blush: ). Ако е лято не взимам друга връхна дреха. Козметика и чехли, евентуално сандали ако тръгвам с маратонки/обувки. Отделно от това съответната техника, но тя да кажем се брои като общ багаж. Цялото това по-горе съвсем спокойно се побира в ръчен багаж, като при мен дори се слагат и общата козметика, лекарства и чехли... :)

 

Ела да видиш какво става когато ГП започне да приготвя нейният багаж. Всичкото това горе се брои отново по дни, после се умножава по две и се започват варианти на тоалети - дневни и вечерни. Тук периодично се цъка относно келевия ми личен избор на "все музикални тениски, които не ми отиват на нито един комплект!" Когато неволно установя, че сметката по два пълни тоалета на ден не отговаря и имаме в излишък около пет допълнителни, обикновено получавам смразяващ поглед и различни оправдания - все логични и нетърпящи възражение! Веднъж едната рокля върви еднакво добре с еди кое си и еди кое си и тъй като сега не била в настроение щяла да реши на място когато му дойде времето, разбирай мъкни ти баластрата като Билбо дотам и обратно, пък каквото сабя покаже. Друго мое любимо обяснение е в графата "за всеки случай", която графа склонен съм да призная с годините все повече намалява не и без непрекъснатото цитиране от моя страна на форума и препатили магеланци с изгубен чекиран багаж. Не, не мислете, че съм близко до пълен успех и тотална капитулация на ГП, но опитвам, опитвам и няма да се откажа... :(

 

А пък като опрем до бижутата... :O


 

 

Забравила си ютия :)

 

 

 

Не чете ли по-горе? :blush: 

 

Ти знаеш ли колко са кофти ютиите по хотелите, а нашата е толкова хубава, лека и въобще и изобщо... :(

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

 

Ела да видиш какво става когато ГП започне да приготвя нейният багаж. Всичкото това горе се брои отново по дни, после се умножава по две

 

Май прилага някакво противоположно правило на "извадете върху леглото си всичко, което искате да вземете и опаковайте само половината."

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А домашни пантофки (чехлички), носите ли си .Много важен аксесоар -като се приберете в хотела/хостела/хижата/квартирата ,след дъъъългата разходка да отморят крачетата .

 

:yes:

Редактирано от theo
Връзка към мнение

Споделете моля от къде в София да си взема малко куфарче с колелца, което влиза в размерите за безплатен салонен багаж на Уиз. Знам, че и стандартна раница би ми свършила работа, но си имам едни здравословни проблеми...

Връзка към мнение

Май прилага някакво противоположно правило на "извадете върху леглото си всичко, което искате да вземете и опаковайте само половината."

 

Ох, радвам се, че не чете тук въпреки регистрацията, която има! :)

 

Ако това горе се случи, работата ми е спукана - първо ще трябва да купувам още поне три спални, а после и няколко допълнителни куфара... :(

А домашни пантофки (чехлички), носите ли си .Много важен аксесоар -като се приберете в хотела/хостела/хижата/квартирата ,след дъъъългата разходка да отморят крачетата .

 

:yes:

 

Аз няколко пъти пускам сценката от "Семейство Сопрано" относно чехличките, но ти ме подсети, че май е време да изнамеря и сценката от "Да обичаш на инат" с чехличките, салатката и ракийката...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Споделете моля от къде в София да си взема малко куфарче с колелца, което влиза в размерите за безплатен салонен багаж на Уиз. Знам, че и стандартна раница би ми свършила работа, но си имам едни здравословни проблеми...

В подлеза на ъгъла на  Фритьоф Нансен и Евлоги Георгиев има няколко магазинчета, в които съм виждал. Но това ако не държиш да е някакво много марково.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В подлеза на ъгъла на  Фритьоф Нансен и Евлоги Георгиев има няколко магазинчета, в които съм виждал. Но това ако не държиш да е някакво много марково.

Никак не държа. Благодаря. :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мислех да отварям нова тема, но засега ще използвам тази.

Имам голяма въпросителна как да си организирам багажа за дълго пътуване - 3+ месеца.

Искам да си взема нетбука и големия фотоапрат и не мога да измисля как да ги наместя в раницата.

При мен ноутбукът влиза в раницата, винаги откъм гърба, за да е максимално защитен. Не знам колко ти е голям фотоапаратът, но предполагам, че при по-големите раници без проблем влиза чанта с техниката. В случая багажът ми е за 2 месеца, в страни, където прането бързо съхне, така че тези дрехи се въртят без проблем. При предишни пътувания сме подарявали якетата и обувките на случайни хора още със слизането от самолета, но откакто ни валя сняг по джапанки в Хималаите, винаги на дъното на раницата смотавам дебелите дрехи, за всеки случай.

 

Пари и документи - в чантичка на врата. Фотоапаратът - в чантичка през рамото. Така ръцете са ти винаги свободни и не се притесняваш, че ще забравиш нещо в някоя кръчма.

 

Това с пълненето на малките опаковки върши много хубава работа за козметични продукти. За алкохол също е добро, но ние сме винопийци и такива количества само ни разстройват.

 

Александра, разби ме с този списък. Аз се изморих само, докато го прочета, камо ли да го приготвя, че и да го нося. Не е за мързеливи хора тази работа.

 

Всъщност, най-важното ми е да се чувствам свободна във всеки момент да метна торбата на гърба и да отпраша, накъдето ни е дошло моментното вдъхновение. Всичко друго ме натоварва много.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Сушоар за букли.

Сашке, това ме разби!

 

 

Аз имам елементарно правило относно личния багаж. Нашите стандартни пътувания (извън тези за посещение на концерт за по няколко дни) са обикновено от 10 до максимум 15 дни. Правилото е следното:

 

Брой дни = на брой тениски + 2 (една резервна и една за пътуването дотам и обратно). Два чифта дънки и евентуално два чифта къси панталони (ако дестинацията и сезона го изисква). Толкова чифта чорапи, колкото дни е пътуването + бельо естествено. Задължително един суичер и евентуално една риза с дълъг ръкав (тъй като всеки ден ходя официално облечен гледам в почивката си да се насладя на спортно облекло, но ГП изисква поне една наличност на спортно-елегантен тоалет по време на пътуване - не за друго, но за да не я излагам прекалено директно пред чужденците :blush: ). Ако е лято не взимам друга връхна дреха. Козметика и чехли, евентуално сандали ако тръгвам с маратонки/обувки. Отделно от това съответната техника, но тя да кажем се брои като общ багаж. Цялото това по-горе съвсем спокойно се побира в ръчен багаж, като при мен дори се слагат и общата козметика, лекарства и чехли... :)

 

Ела да видиш какво става когато ГП започне да приготвя нейният багаж. Всичкото това горе се брои отново по дни, после се умножава по две и се започват варианти на тоалети - дневни и вечерни. Тук периодично се цъка относно келевия ми личен избор на "все музикални тениски, които не ми отиват на нито един комплект!" Когато неволно установя, че сметката по два пълни тоалета на ден не отговаря и имаме в излишък около пет допълнителни, обикновено получавам смразяващ поглед и различни оправдания - все логични и нетърпящи възражение! Веднъж едната рокля върви еднакво добре с еди кое си и еди кое си и тъй като сега не била в настроение щяла да реши на място когато му дойде времето, разбирай мъкни ти баластрата като Билбо дотам и обратно, пък каквото сабя покаже. Друго мое любимо обяснение е в графата "за всеки случай", която графа склонен съм да призная с годините все повече намалява не и без непрекъснатото цитиране от моя страна на форума и препатили магеланци с изгубен чекиран багаж. Не, не мислете, че съм близко до пълен успех и тотална капитулация на ГП, но опитвам, опитвам и няма да се откажа... :(

 

А пък като опрем до бижутата... :O

Дюк, поплачи си. Дано наистина да не чете във форума, че лошо ти се пише  ;)

 

Благодаря, Цвета, ще видим какво ще измисля. И дали ще жертвам големия фотоапарат и/или нетбука....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Съгласна съм, че са много полезни, но реално колко пъти за едно пътуване ти се налага да ги ползваш?

Връзка към мнение

 

А пък като опрем до бижутата... :O

 

Дюююк, моляяяя, запознай ме с ГП, много имаме да си кажем ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Сашке, това ме разби!

 

Що бе, а как да се покажа навън ненабуклена? ;) ;) ;)

Като казвам сушоар за букли, означава такъв с четка.

А ютия също носех до скоро, хем имаме мъничка,  на Филипс, със сгъваема дръжчица и много лекичка. Ама и аз имам забрана. :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато пътувам само с ръчен багаж при освобождаване на хотела задължително оставям джапанките, понякога и чадъра, според времето(дъждобрана не) и за следващото пътуване купувам други евтини такива. Мястото се заема от дребни подаръци. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Що бе, а как да се покажа навън ненабуклена? ;) ;) ;)

Като казвам сушоар за букли, означава такъв с четка.

А ютия също носех до скоро, хем имаме мъничка, на Филипс, със сгъваема дръжчица и много лекичка. Ама и аз имам забрана. :blush:

Шегуваш се! Мъничка със сгъваема дръжчица и лекичка?! Само марката е същата, моделът полупрофесионален, на пара и достатъчно тежка за роман на Агата Кристи...

 

Добре поне, че към сешоар нямаме специални претенции и се задоволяваме с наличния в хотела, което ме подсети, че това е едно от твърдите изисквания при избор на хотел. В противен случай носим домашния сешоар...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз да попитам случайно знаете ли дали малка раница + чанта за фотоапарат DSLR могат да минат като 1 бройка ръчен багаж? Най-големият проблем при мен е, че винаги се чудя къде и как да навра чантата си за фотоапарата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да попитам случайно знаете ли дали малка раница + чанта за фотоапарат DSLR могат да минат като 1 бройка ръчен багаж? Най-големият проблем при мен е, че винаги се чудя къде и как да навра чантата си за фотоапарата. 

За Уиз - не. Специално питах. Дори и малка крос боди чанта не може. В тази връзка (заради фотото и чантата му с джаджите) обмислям priority boarding

Връзка към мнение

Когато пътувам само с травъл обектива и фотоапарата, използвам това за защита:

 

http://www.bhphotovideo.com/c/product/16163-REG/Domke_722_19R_19x19_Color_Coded_Protective.html

 

Увивам фотоапарата като бебе и може да си седи незабележим в дамска чанта, раница. Не заема място и е защитен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, аз все се заричам да пътувам само с една четка за зъби и все не успявам! :lol:

 

Още повече като се намеси и фамилията - една раница отива само за електроники и зарядни (за телефони, за игри, самите игри, за киндълите, киндълите, еле пък ако тръгнем за по-дълго - включват се лап-топ с външна мишка и зарядно и поне един външен хард-диск). Към това се добавя и раницата ми за фотоапарата (с места за 3 обектива, филтъри, батерии и зарядни...), която служи по съвместителство и за дамска чанта... и става страшно.

А дори не вземам ютия и сешоар, но пък задължително поне една хавлиена кърпа! :lol:

Всъщност, установих, че ако пътувам за една седмица, или за месец, вземам еднакво количество багаж (особено ако отиваме на място с пералня). Засега се опитвам да ограничавам бройките дрехи като прилагам принципа - всичко да си отива с всичко - по възможност в сходни тонове и едноцветни :) .

Козметика - в малки опаковки (запазвам си кутийки от тестери или малки шишенца), това лято ще пробвам и твърдите шампоани и сапун вместо гел-душ, би трябвало да намали обема на козметиката.

Редактирано от Роца
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре, че влязох в магеланското братство, иначе си мислех че съм нещо дефектна - хем жена, хем с много малко багаж. :)  Първите магеланци, които отседнаха в къщата, пристигнаха с две ранички и багаж точно като на Цвета - за два месеца разходка из Азия. Викам си - много сме!

 

Дюк, ако видиш средностатистическата китайка с колко багаж пътува, половинката ти ще ти се стори скромна и икономична душа с минимални претенции.

 

Аз преди две години хдих на къмпинг със самолет, с две деца - чекирахме само един куфар (палатка и надуваемо легло) и другото бяха 4 ръчни. Тази година отивам пак, тоз път с 3 деца и чекирания е вече 2 броя, но все пак си носим къщата - буквално.

 

Препоръчвам нещо много просто при пътуване - калъп качествен съпун. Става за всичко - ръце, лице, коса, тяло, съдове, пране...не е течност, не е обемно, винаги препирам бельо,чорапи, тениски. Особенно с деца тениските имат свойството да стават на леопардва шарка до вечерта, без значение какъв е бил изначалния им дизайн... <_< 

Също квартирите и апартаментите на airbnb спестяват много от багажа - ютия, сешоар, пералня, препарати...

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз поне мога да се похваля, че напоследък се съгласихме (разбирай, съгласи се командването) да не мъкнем всеки път ютията, а да ползваме наличните по хотелите (нищо, че са ужасно неудобни и нашата си най-хубава), което лично аз го отчитам като огромен напредък... :blush:

Този артикул се оказва забранен на круизите :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.