Прескочи до съдържание

Голд Кар от Болоня и кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Снощи кацнахме в Болоня след много приятен полет с Уиз.Тръгна си навреме,пристигна си навреме, усмихнат, младежки екип, начело с командир Велинов, дето вече лично се познаваме. Не знам за кой път вече пътуваме с него:) Рент а кар бях заръчала от Голд кар, вече сме си натрупали рейтинг при тях до сега нямаме забележки за нищо.На гишето нямаше никого, наложи се да почакаме около 15 минути.Пристига по едно време запъхтян младеж и почва да се извинява, че станало така.Ааааа, викам аз, има начин да се извини с по - висок клас кола:)Момчето рече, няма проблем и ни даде чистак новичък, на 500 км.Fiat 500L, за същата цена:)Веднага отнесе един сувенир, разделихме се доволни и двете страни на сделката.:))

Цената - 332 наем за 7 дни, супер релакс застраховка, навигация и никакви блокировки по кредитната карта.

Казвам това, защото някой из форума твърдеше,че каквато и застраховка да направиш,все ти блокират нещо.

Ние винаги правим пълна застраховка на място, /през посредник такава не може/ и до сега не са ни блокирали средства от картата.

Даже тези 332+85 за горивото/като я върнеш пълна ти ги отблокират/ ти ги теглят чак като се приключи всичко.

В Болоня времето е хубаво - сухо, около 7 градуса беше снощи.

Днес почваме с разходките:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 29
Връзка към мнение

 

 

Снощи кацнахме в Болоня след много приятен полет с Уиз.Тръгна си навреме,пристигна си навреме, усмихнат, младежки екип, начело с командир Велинов, дето вече лично се познаваме. Не знам за кой път вече пътуваме с него :)........

В Болоня времето е хубаво - сухо, около 7 градуса беше снощи.

Днес почваме с разходките :))

Благодаря за сводката за времето, защото утре пътуваме и бях притеснена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Рент а кар бях заръчала от Голд кар,

Цената - 332 наем за 7 дни, супер релакс застраховка, навигация и никакви блокировки по кредитната карта.

Казвам това, защото някой из форума твърдеше,че каквато и застраховка да направиш,все ти блокират нещо.

Ние винаги правим пълна застраховка на място, /през посредник такава не може/ и до сега не са ни блокирали средства от картата.

Даже тези 332+85 за горивото/като я върнеш пълна ти ги отблокират/ ти ги теглят чак като се приключи всичко.

В Болоня времето е хубаво - сухо, около 7 градуса беше снощи.

Днес почваме с разходките :))

Извинявам се, че мнението ми ще е спам за темата, но според мен е важно, това което ще напиша, пък модераторите да го преместят в друга тема закъдето е.

Александра, не е така. Блокират и то как. Сега при новогодишното ни пътуване направихме максималните пълни застраховки и в Израел при Budget, и в Йордания при Dollar. Но в Израел ни блокираха 900 долара, а в Йордания 350 йордански динара, около 500 долара, колкото и да им искахме нулева франшиза, като резервациите ни бяха директни през тях, а не през посредник. Освободиха ги на 14 ден от блокировката, след като им изпратих мейли да им напомня :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роже, 0-лева франшиза е различно от блокираните суми. Разбира се в случай, че не си платил застраховка за нулиране на франшиза блокират доста по-голяма сума. Но дори и да си платил такава застраховка при всички случаи блокират суми. В Италия (защото там имам опит) в зависимост от колата в първия случай сумата може да стигне и до 900 евро, а ако си платил застраховка блокират около 400 евро. 

Извинявам се за Off-a.

 

Александра, възможно ли е просто да не сте установили блокирането? Защото ако не блокират определено следващата ми кола от летище Болоня напролет ще е на Голд кар. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен написаното от AlexandraKo ми е малко объркано. Хем не блокират, хем ако върнеш колата пълна отблокират 85€ за горивото.

 

И между другото, застраховката на място може да си я направиш дори да си през посредник.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роже, 0-лева франшиза е различно от блокираните суми. Разбира се в случай, че не си платил застраховка за нулиране на франшиза блокират доста по-голяма сума. Но дори и да си платил такава застраховка при всички случаи блокират суми. В Италия (защото там имам опит) в зависимост от колата в първия случай сумата може да стигне и до 900 евро, а ако си платил застраховка блокират около 400 евро. 

Извинявам се за Off-a.

 

Александра, възможно ли е просто да не сте установили блокирането? Защото ако не блокират определено следващата ми кола от летище Болоня напролет ще е на Голд кар. 

 

И аз се извинявам за офф-топика, вярвам админ ще премести клончето, но моите пет стотинки по темата: никога не са ми блокирали голяма сума по карта, когато сключвам пълно каско - освен сравнително неголяма сума за гориво (до 200 евро). Последните ми асоциации са с Buchbinder в Германия, Goldcar - Тенерифе, Hertz - Италия. 

Връзка към мнение

Моят опит е с Маджоре на два пъти. И двата пъти купихме допълнителна застраховка за всички покрития (дори и огледала и гуми, които обичайно са изключение). И двата пъти блокираха 400 евро за среден клас автомобил.

 

А и в темата на Ренталкарс, Даниел обясняваше същото по принцип.

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Едно знам от опит в Италия /а коли наемаме поне 5-6 пъти годишно там/ - бягам като дявол от тамян от Голдкар. Освен, че играят тия номера с горивото, разбира се, че блокират сума въпреки застраховката, просто сумата е различна със и без застраховка.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за сводката за времето, защото утре пътуваме и бях притеснена.

О,не се притеснявай, днес е пекнало едно слънце, прекрасен ден е.

Нищо общо с времето у нас. Ти си вземи антерийка , ама дъжд и сняг няма:))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Роже, 0-лева франшиза е различно от блокираните суми. Разбира се в случай, че не си платил застраховка за нулиране на франшиза блокират доста по-голяма сума. Но дори и да си платил такава застраховка при всички случаи блокират суми. В Италия (защото там имам опит) в зависимост от колата в първия случай сумата може да стигне и до 900 евро, а ако си платил застраховка блокират около 400 евро.

Извинявам се за Off-a.

 

Александра, възможно ли е просто да не сте установили блокирането? Защото ако не блокират определено следващата ми кола от летище Болоня напролет ще е на Голд кар.

 

Ми не, нали веднага получаваме SMS, а и в Интернет -банкирането го виждам - блокирана е само сумата по фактурата, нищо повече.Ама последния път бяхме взели от Авис и пак беше така.

Роже, аз говоря за Европа, не зная как е в Арабските страни,там не сме ползвали.

Няколко /може би , вече 4 пъти/ вземаме от Голд кар - много съм доволна, но винаги с пълна застраховка - нарича се Супер релакс кавър. За горивото има две опции - пълно - пълно или пълно - празно. Аз ползвам винаги първата.В зависимост от вместимостта на резервоара, блокират сума/най-голяма до сега е била около 105Е, не помня каква кола беше.Като върнем колата пълна , до три дни парите са обратно в сметката.

Даже, с тази застраховка изобщо не идват да видят колата,оставяме само ключа и това е.Но абсолютно категорично не блокират нищо повече.Всеки път питам и те отговарят 0.Да не би да има различни застраховки? Щото тази Супер релакс е поне три пъти колкото наема на колата.Освен това, плащам и нещо като приорити бординг , че да не чакаме на опашка.А опашката на тяхното гише в Болоня беше най - сериозна. :)

Но блокирането със сума за гориво го има и при Авис,и при Юръпкар. Сега се сетих - забравих ги Бухбиндер в Германия - при пълно автокаско блокираха 200Е. Два пъти сме ги ползвали.

Явно, за за разните фирми е различно.

Ако до сега сме ползвали рент а кар примерно 30 пъти,повечето е било все през тези три фирми,които не са ни блокирали нищо.

Не агитирам никого за нищо, просто споделям опит.:)

Но Голд кар са на път да ми станат фаворити с цена и отношение.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

При само блокирана сума може и да не получиш смс.

Винаги се удържа по нещо.

А ако някой си мисли обратното, да пробва да вземе кола без кредитна карта:).

Успех!

Връзка към мнение

Отръшкахме орото но фиера виченца и утре е ще сме цял ден във Венеция. :)

За пръв път с кола.Дайте съвет, кой е най - удобният паркинг? Моля, моля!

След като преминете Моста на Свободата,веднага в ляво има паркинг/от там тръгват круизните кораби/ ако не завиете след 200 метра ще стигнете до Piazzale Roma-там има два паркинга на няколко етажа и един на самият площад.От там се качвате на корабчето/вопаре/ и по Канале Гранде стигате до площад Сан Марко. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не разбрах - закъснява обратният полет до София ли?

Ние ще летим в сряда, дано всичко да е наред.: )

Отръшкахме орото но фиера виченца и утре е ще сме цял ден във Венеция. :)

За пръв път с кола.Дайте съвет, кой е най - удобният паркинг? Моля, моля!

Вчера бяхме във Венеция. Като минавате моста има табели на които има стрелки и пише паркинг Сан Марко - вдясно се пада. Той е малко по скъпичък по 7 евро на час, а срещу него по диагонал има открит паркинг по 4.50 евро пишеше, че е. От там отивате на пиаца Рома, от където можете да стигнете пеш до площад СанМарко, минавайки и по Риалто или да вземете корабче или водно такси. Ние хванахме корабче / воден автобус / за 7.50 евро от площад Рома да Сан Марко / като се излезе от паркинга се вижда пешеходен мост, отдолу е канала и водните таксита/ - стига се за 30 минути по вода , и се върнахме пеша до паркинга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като преминете Моста на Свободата,веднага в ляво има паркинг/от там тръгват круизните кораби/ ако не завиете след 200 метра ще стигнете до Piazzale Roma-там има два паркинга на няколко етажа и един на самият площад.От там се качвате на корабчето/вопаре/ и по Канале Гранде стигате до площад Сан Марко. ;)

Вчера бяхме във Венеция. Като минавате моста има табели на които има стрелки и пише паркинг Сан Марко - вдясно се пада. Той е малко по скъпичък по 7 евро на час, а срещу него по диагонал има открит паркинг по 4.50 евро пишеше, че е. От там отивате на пиаца Рома, от където можете да стигнете пеш до площад СанМарко, минавайки и по Риалто или да вземете корабче или водно такси. Ние хванахме корабче / воден автобус / за 7.50 евро от площад Рома да Сан Марко / като се излезе от паркинга се вижда пешеходен мост, отдолу е канала и водните таксита/ - стига се за 30 минути по вода , и се върнахме пеша до паркинга.

Много ви Благодаря и на двамата, довечера ще доложа каква сме я свършили.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Много ви Благодаря и на двамата, довечера ще доложа каква сме я свършили.

Видях по-късно грешката си но Аneliya е обяснила.Паркингите са вдясно от пътя!

Връзка към мнение

Видях по-късно грешката си но Аneliya е обяснила.Паркингите са вдясно от пътя!

Ааааа, Красене, не се притеснявай и без това не ги уцелихме тези паркинги.:)

Понеже дойдохме от Падуа, попаднахме на друг паркинг нарича се FUSINA и се намира на едноименния канал.

За 12 часа - 10Е, за 24 - 20Е.

На паркинга продават и билети за вапоретото - 13Е на човек в двете посоки.

Паркинг и транспорт- общо 36 за двама. Спирката е близо до паркинга, а във Венеция е на Zattere,близо до моста Академия.

Андата е на кръгъл час, риторното е на половинка.

На отиване минахме по магистралата - от Виченца до Венеция - 5.50Е.

На връщане минахме по междуселските пътчета и беше голямо удоволствие - такава красота, толкова приятно - чисто, спокойно, зелено, въобще нямаш чувството, че е зима.:)А пък аз не преставам да се дивя на църквите - коя от коя по-красива, по-странна и по- интересна. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Снощи кацнахме в Болоня след много приятен полет с Уиз.Тръгна си навреме,пристигна си навреме, усмихнат, младежки екип, начело с командир Велинов, дето вече лично се познаваме. Не знам за кой път вече пътуваме с него :) Рент а кар бях заръчала от Голд кар, вече сме си натрупали рейтинг при тях до сега нямаме забележки за нищо.На гишето нямаше никого, наложи се да почакаме около 15 минути.Пристига по едно време запъхтян младеж и почва да се извинява, че станало така.Ааааа, викам аз, има начин да се извини с по - висок клас кола :)Момчето рече, няма проблем и ни даде чистак новичък, на 500 км.Fiat 500L, за същата цена :)Веднага отнесе един сувенир, разделихме се доволни и двете страни на сделката. :))

Цената - 332 наем за 7 дни, супер релакс застраховка, навигация и никакви блокировки по кредитната карта.

Казвам това, защото някой из форума твърдеше,че каквато и застраховка да направиш,все ти блокират нещо.

Ние винаги правим пълна застраховка на място, /през посредник такава не може/ и до сега не са ни блокирали средства от картата.

Даже тези 332+85 за горивото/като я върнеш пълна ти ги отблокират/ ти ги теглят чак като се приключи всичко.

В Болоня времето е хубаво - сухо, около 7 градуса беше снощи.

Днес почваме с разходките :))

Колко плащате при Голд кар за супер релакс кавър? Аз гледам да наема кола за 3 дни в Пиза и се чудех колко ще ми струва тази допълнителна застраховка. Освен това като условия за горивото виждам Pre-Purchase (partial refund) - как процедират при него?

Връзка към мнение

Преписвам ти от фактурата:

 

Наем за 7 пълни дни - 46,47Е

Full fuel - 68,85E

Suppl.veic.diesel - 22,95E

Super relax - 133,20E

Servizio Express - 16,39E

GPS - 57,38E

Общо 345,24Е

22% ДДС - 75,95Е

Тотал - 421,19Е

Във фактурата всички цени са без ДДС, накрая го добавят, но в сайта си излиза общата цена за всяко нещо.

Аз съм заявила и експресна услуга - това е по мое желание, не е задължително.GPS - също. Обикновено си носим наш, но се развали и този път взехме и него.

Като върнахме колата пълна,деблокираха 84Е за горивото и дръпнаха останалата сума.

Със звездичка отдолу е написано какво покрива

Super Relax Cover :

Tyres,Windows, keys and undercarriage

При тази застраховка 0 /нула/депозит.

Според мен, пълно - пълно е по-добре, защото веднъж, по недоглеждане бяхме взели по другата тарифа и платихме бензина по доста по - висока цена, отколкото на бензиностанцията струваше в този момент.

Таксуват ти го, както си искат, не можеш да кажеш нищо.

Но това е само моето лично мнение, базирано на различни случаи. Но само в Европа.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Аз съм забелязал, че в зависимост от кредитните карти, на едни може да се види дали има блокирана сума, а на други не се вижда нищо, излиза, че все едно няма блокирани пари.

Връзка към мнение

Преписвам ти от фактурата:

 

Наем за 7 пълни дни - 46,47Е

Full fuel - 68,85E

Suppl.veic.diesel - 22,95E

Super relax - 133,20E

Servizio Express - 16,39E

GPS - 57,38E

Общо 345,24Е

22% ДДС - 75,95Е

Тотал - 421,19Е

Във фактурата всички цени са без ДДС, накрая го добавят, но в сайта си излиза общата цена за всяко нещо.

Аз съм заявила и експресна услуга - това е по мое желание, не е задължително.GPS - също. Обикновено си носим наш, но се развали и този път взехме и него.

Като върнахме колата пълна,деблокираха 84Е за горивото и дръпнаха останалата сума.

Със звездичка отдолу е написано какво покрива

Super Relax Cover :

Tyres,Windows, keys and undercarriage

При тази застраховка 0 /нула/депозит.

Според мен, пълно - пълно е по-добре, защото веднъж, по недоглеждане бяхме взели по другата тарифа и платихме бензина по доста по - висока цена, отколкото на бензиностанцията струваше в този момент.

Таксуват ти го, както си искат, не можеш да кажеш нищо.

Но това е само моето лично мнение, базирано на различни случаи. Но само в Европа.

Вие от голд кар през техния сайт ли си резервирате или чрез брокер. Аз като им разглеждах цените видях, че през брокера ми излизаха малко по-евтино.

Връзка към мнение

Вие от голд кар през техния сайт ли си резервирате или чрез брокер. Аз като им разглеждах цените видях, че през брокера ми излизаха малко по-евтино.

Директно през сайта на Голд кар.Ако и ти решиш от тях,

за първа резервация направи следното:

Влез в сайта им и се регистрирай за програмата им за членство.

Веднага ти изпращат код за 10% отстъпка за първо резервиране и ще ти излезе по-добре, отколкото през посредник.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Директно през сайта на Голд кар.Ако и ти решиш от тях,

за първа резервация направи следното:

Влез в сайта им и се регистрирай за програмата им за членство.

Веднага ти изпращат код за 10% отстъпка за първо резервиране и ще ти излезе по-добре, отколкото през посредник.

Много благодаря за полезната информация.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм забелязал, че в зависимост от кредитните карти, на едни може да се види дали има блокирана сума, а на други не се вижда нищо, излиза, че все едно няма блокирани пари.

При мен това се вижда в раздел "Неосчетоводени транзакции".

Връзка към мнение

Едно знам от опит в Италия /а коли наемаме поне 5-6 пъти годишно там/ - бягам като дявол от тамян от Голдкар. Освен, че играят тия номера с горивото, разбира се, че блокират сума въпреки застраховката, просто сумата е различна със и без застраховка.

Тони, при този опит с рент а кар, от кои компании резервираш в Италия? Директно или през посредници? Не е като да не съм чела по въпроса, но вместо да се изЯсни, положението стана много объркано в главата ми. Притеснявам се да не изпусна нещо от условията с дребния шрифт. Единственото което ми е ясно /засега/, ако наема през посредник заради по-ниска цена, застраховка плащам на място на рентал фирмата. Ще взема колата в Неапол и ще я върна в Бари. Нямам опит, за втори път наемам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, пиша в тази тема, тъй като обмислям (по-скоро направо си го бях решил, но като чета във форума, наемането на кола ми изглежда ненужно сложно) да наема кола точно в Болоня след 2 седмици. Трябва ми само за два дни от целия престой, тъй като обмисляме да мръднем до някъде - Флоренция и още едно място (още не се знае кое).

Наемал съм само в Гърция - мотори, атв-та, лодки...няма никакви сложнотии - договорка за цената в зависимост от дните, парите кеш (важно условие :) ) и довиждане.

Та въпроса ми е, възможно ли е това да стане в Болоня с местния квартален рент а кар дилър или да гоня влака за Флоренция? :lol:

 

Мерси предварително

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.