Прескочи до съдържание

Голд Кар от Болоня и кола под наем в Италия


Препоръчани мнения

Щом става въпрос за ходене до Флоренция, не препоръчвам наемане на рент-а-кар. Вижте дали няма да намерите промоционални билети с влак, като в най-лошия случай регионалните влакове са евтини. Не си заслужава влизането във Флоренция с кола за един ден...

Връзка към мнение

Много благодаря за бързия отговор. Само не разбрах - от гледна точка на трафика в града ли е съвета или?

Редактирано от floros
Връзка към мнение

От гледна точка на тол такси и високи такси за паркиране в града. При малко повече късмет, бихте могли да намерите билети за високоскоростните влакове по 9 евро на отсечка. Сам разбираш за каква разлика става дума, като сложиш бензин и споменатите от мен такси, без дори да включвам цената за наем на колата... ;)

Редактирано от Duke
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А да не говорим и колко глоби се плащат след това. Имам чувството, че това е основно перо за бюджета на този град :mad:

Иначе Флоренция е прекрасна де!

 

p.s. Забрави, че в Италия можеш да наемеш кола по сходен начин на този в Гърция.

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето и моите 5 стотинки за Goldcar Болоня.  :)

 

Направихме резервация директно от сайта им без посредник. Цена - 30 евро за 3 дни (Crazy rate) при която не може да се анулира или променя резервацията. Политиката за горивото беше Пълно-Пълно.

 

Отидохме на гишето в 8 сутринта, както беше и резервацията, подписахме нужните документи, служителката ни обясни подробно коя сума какво представлява по формуляра (имаше 74€ блокирани за гориво и 950€ за колата, тъй като отказахме тяхната застраховка от 28€ на ден). 

 

Помолихме ако е възможно да ни дадат Fiat 500, но се оказа, че няма нищо в клас Mini и ни дадоха Fiesta от горния клас на същата цена. Служителката ни подаде ключовете, казвайки ни, че колата би трябвало да е без никакви забележки, но ако има нещо, да се върнем и да ги опишем. След като я огледахме, се оказа, че все пак има драскотини, макар и не много големи и по предната, и по задната броня (в последствие, виждайки в какво състояние са "италианките, разбрахме, че това наистина минава за "без щети"  :lol:  :P ). Върнахме се на гишето, казахме си претенциите, служителката ги отбеляза на формуляра и си тръгнахме. 

 

В деня на връщането на автомобила паркирахме автомобила на мястото за връщане, служителят го огледа, провери стрелката на горивото, написа на формуляра ни "Check OK", сложи печат и това беше... Сумата за горивото беше изтеглена, а не просто блокирана и я върнаха още в деня на връщане на автомобила, а блокираната сума за автомобила беше освободена в рамките на няколко дни (но това по-скоро го отдавам на технологично време от страна на банките)

 

Допълнителна застраховка си направихме през worldwideinsure.com за 7.95 паунда за трите дни.

 

Бих казала, че първият ни опит с коли под наем мина добре :) Бих препоръчала GoldCar (поне локацията им в Болоня) и ако пак наемаме кола от същото летище, бихме взели пак от тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

За Gold Car в Болоня и аз да ги похваля .:)))

Първо, залових оферта, за 7 дни +пълна застраховка+Експрес чек-ин с 0 блокировки по КК - 235 евро тотал .

Като кацнахме ,гишето за експресно чекиране не работеше и чакахме около 10 минути.Като изръмжах, кое му екпресното, веднага тази услуга ни я свалиха от цената /беше на прИмоция -22 евро/, та платихме 212 евро.Ъпгрейдваха ни и с по-висок клас.Веднага спрях с ръмженето,смятам, че така е правилно.При положение, че за н-ти път ги ползваме,съм доволна.Само за сравнение -миналата година, по същото време, пак на летището в Болоня за 7 дни сме платили сто и кусур евро повече.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

AlexandraKo, а офертата къде я залови  :rolleyes: Аз дебна за Малпенса.

Абонирала съм се за оферти в техния сайт и ми пращат непрекъснато.

Връзка към мнение

А да не говорим и колко глоби се плащат след това. Имам чувството, че това е основно перо за бюджета на този град :mad:.

Потвърдено!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Еминко, ако е тук да се яви, моляяяяя!

Да обясни, как беше взел кола в Катания от машината. Че сега ми предстои наемане кола там и този вариант ми харесва - не си зависим от времето / при ранен полет/ и не клечиш на опашка.:)

Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Еминко, ако е тук да се яви, моляяяяя!

Да обясни, как беше взел кола в Катания от машината. Че сега ми предстои наемане кола там и този вариант ми харесва - не си зависим от времето / при ранен полет/ и не клечиш на опашка.:)

Ето явявам се като дух:-))

Случайно.:-))

Да бях платил за такава опция.Мисля 25 евро.Но се оказа,че има машина ,но...явно не работише.Пред гишетата на Голд кар имаше устройство на което си регистрираш номера на резервацията и съответно да ти пусне номерче за  ред и за цише и служител който да те обслужи.(нещо като в НАП,банки и т.н у нас).Та като въведох номера ми ,ведна ме извикаха на гишето и изпреварих 2-3 човека чакащи на опашка.В това се състоеше предимството ми за 25 евро:-))).За други места не знам,може би само в Сицилия е така:-))).

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Еминко каза:

Ето явявам се като дух:-))

Случайно.:-))

Да бях платил за такава опция.Мисля 25 евро.Но се оказа,че има машина ,но...явно не работише.Пред гишетата на Голд кар имаше устройство на което си регистрираш номера на резервацията и съответно да ти пусне номерче за  ред и за цише и служител който да те обслужи.(нещо като в НАП,банки и т.н у нас).Та като въведох номера ми ,ведна ме извикаха на гишето и изпреварих 2-3 човека чакащи на опашка.В това се състоеше предимството ми за 25 евро:-))).За други места не знам,може би само в Сицилия е така:-))).

 

 

 

 

Еее, страшен си, благодаря!

Ааа, ясно. беше ми интересно как става този номер с машината, ама явно ще е пак по стария начин.

Обаче, сега проверих, за 7 дни с пълна застраховка в Голд кар / тия много са надули цените/, излиза с 47 евро повече, отколкото при Авис, като съм тикнала всички възможни застраховки в сайта им. Да не би при Авис, / сега не се сещам как беше/ , пълната застраховка да се сключва само на място, при наемането и да не е включена тук?

 

Personal Accident Insurance (PAI)  - това ли да им е пълната застраховка? Явява се по 13,50 евро на ден.

Моля, някой, ако знае, да каже!

Връзка към мнение
преди 47 минути , AlexandraKo каза:

Еее, страшен си, благодаря!

Ааа, ясно. беше ми интересно как става този номер с машината, ама явно ще е пак по стария начин.

Обаче, сега проверих, за 7 дни с пълна застраховка в Голд кар / тия много са надули цените/, излиза с 47 евро повече, отколкото при Авис, като съм тикнала всички възможни застраховки в сайта им. Да не би при Авис, / сега не се сещам как беше/ , пълната застраховка да се сключва само на място, при наемането и да не е включена тук?

 

Personal Accident Insurance (PAI)  - това ли да им е пълната застраховка? Явява се по 13,50 евро на ден.

Моля, някой, ако знае, да каже!

E колко му е да се направи един автомат да дава ключове, като въведеш номер на резервация... Само че ми изглежда като излишно висока технология за Сицилия.

Няма ли разбивка за всичко, което влиза в цената? Примерно

Local Tax (TAX)
 
 
Vehicle Damage Cover* (CDW) -
 
 
Vehicle Theft Cover* (TP) -
 
 
Vehicle Registration Fee (VRF)
 
 
Airport/city/other surcharge
 
 
Mileage/Km's Unlimited Unlimited

 

Personal Accident Insurance ми звучи като застраховка само за хората, без колата.

ПП На сайта на Ейвис PAI е отделно перо от тези, които съм изброил по-горе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

E колко му е да се направи един автомат да дава ключове, като въведеш номер на резервация... Само че ми изглежда като излишно висока технология за Сицилия.

Няма ли разбивка за всичко, което влиза в цената? Примерно

Local Tax (TAX)
 
 
Vehicle Damage Cover* (CDW) -
 
 
Vehicle Theft Cover* (TP) -
 
 
Vehicle Registration Fee (VRF)
 
 
Airport/city/other surcharge
 
 
Mileage/Km's Unlimited Unlimited

 

Personal Accident Insurance ми звучи като застраховка само за хората, без колата.

 

Да, на мен също така ми звучи, но довечера ще си погледна в документите от последния път, когато наехме от Авис в Италия, какво точно пише. Тогава платихме пълна застраховка, но там, на гишето.

Връзка към мнение

На сайта на Ейвис може да си избираш каква застраховка искаш

ПП само че не виждам разните условия, като това дали важи за Катания напр. Има звездичка, но не намерих самата бележка към която сочи звездичката. Може би се виждат при приключване

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, AlexandraKo said:

Еее, страшен си, благодаря!

Ааа, ясно. беше ми интересно как става този номер с машината, ама явно ще е пак по стария начин.

Обаче, сега проверих, за 7 дни с пълна застраховка в Голд кар / тия много са надули цените/, излиза с 47 евро повече, отколкото при Авис, като съм тикнала всички възможни застраховки в сайта им. Да не би при Авис, / сега не се сещам как беше/ , пълната застраховка да се сключва само на място, при наемането и да не е включена тук?

 

Personal Accident Insurance (PAI)  - това ли да им е пълната застраховка? Явява се по 13,50 евро на ден.

Моля, някой, ако знае, да каже!

Може би си права за Голд кар и цените им.Преди 10 дена наемах кола в Мадрид и тяхната цена беше в първата "тройка" най-скъпи ,но с "екстрата" по 150км на ден щом наемаш автомобила над седем дена:-)).Но всяко зло за добро,научих че има и други фирми за коли под наем:-)).Та може тези цени в Италия да са следствие на ценовата им политика из цяла Европа,а не само за даден град,летище,период и държава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , Еминко каза:

Може би си права за Голд кар и цените им.Преди 10 дена наемах кола в Мадрид и тяхната цена беше в първата "тройка" най-скъпи ,но с "екстрата" по 150км на ден щом наемаш автомобила над седем дена:-)).Но всяко зло за добро,научих че има и други фирми за коли под наем:-)).Та може тези цени в Италия да са следствие на ценовата им политика из цяла Европа,а не само за даден град,летище,период и държава.

Прочети още  

Ние през януари взехме от тях в Болоня и цената си беше супер. Сега, обаждат едни цениииии:O, ма ще прощават.

Щом  е тъй, ще се развеждаме!:shout:Па и 150 км лимит - срам нямат.:shout: Сега ги почнах поред останалите. Ти от коя фирма взе в Мадрид?

Връзка към мнение
15 minutes ago, AlexandraKo said:

Ние през януари взехме от тях в Болоня и цената си беше супер. Сега, обаждат едни цениииии:O, ма ще прощават.

Щом  е тъй, ще се развеждаме!:shout:Па и 150 км лимит - срам нямат.:shout: Сега ги почнах поред останалите. Ти от коя фирма взе в Мадрид?

след невероятно дебнене и късмет -Autoklick.Просто престоя ми съвпадаше със Семана Санта и беше некъф ужас-некъф Ат(както пеят Хиподил).За 9 дена цените с допълнителна застраховка бяха в порядък 4 самолетни билета София-Мадрид с Бългериан.Но имал съм късмет и съм много доволен от Autoklick.Разбрах ,че трябва да се следи всеки ден(по 2-3 пъти преглеждах сайтове),цените бяха динамични и никакво робуване на фирми и имена.!!Може би това се отнася само за този период в Мадрид,знам ли...?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 8 минути , Еминко каза:

след невероятно дебнене и късмет -Autoklick.Просто престоя ми съвпадаше със Семана Санта и беше некъф ужас-некъф Ат(както пеят Хиподил).За 9 дена цените с допълнителна застраховка бяха в порядък 4 самолетни билета София-Мадрид с Бългериан.Но имал съм късмет и съм много доволен от Autoklick.Разбрах ,че трябва да се следи всеки ден(по 2-3 пъти преглеждах сайтове),цените бяха динамични и никакво робуване на фирми и имена.!!Може би това се отнася само за този период в Мадрид,знам ли...?

Прочети още  Прочети още  

Отново , много ти благодаря! А тези ги чувам за сефте, ама това не пречи да се запознаем. Ей сегичка ги почвам и тях.:O

На Голд кар ми харесваше, че си виждаш всичко колко ти струва, а при повечето пълната застраховка я научаваш на място. До колкото виждам сега, като ровя.

 

П.П. Тюх,тюх,тююююх - Аутоклик нямат офис на летището в Катания.

:search:

преди 7 минути , Kris каза:

И аз ги отписах. Доста скъпо ми идва за седем места. Още не откривам добра възможност.

Крис, а ти за къде търсиш?

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

в HolidayAuto в секцията за условията при наема за колите на Avis излиза следното:

Цитат

Collision damage waiver (CDW): Includes 22% Tax; Excess 2,800 EUR

Complete coverage package: 28.5 EUR per Day Includes 22% Tax; Excess 0 EUR

Theft waiver (TW): Includes 22% Tax; Excess 2,800 EUR

 

 

 

друг е въпросът дали това важи пак за конкретни градове в Сицилия, ако искаш порови в Общите им условия за Европа-  тук - http://www.avisagent.com/assets/eu_terms_and_conditions.pdf, на бърз преглед там за Италия не откривам опция да се премахне самоучастието, докато примерно в Холандия си пише, че пада до 50 евро

 

забавно е също и как е написано, че крайното решение за размера на депозита е оставено на служителя на гишето при предаване на колата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

Отново , много ти благодаря! А тези ги чувам за сефте, ама това не пречи да се запознаем. Ей сегичка ги почвам и тях.:O

На Голд кар ми харесваше, че си виждаш всичко колко ти струва, а при повечето пълната застраховка я научаваш на място. До колкото виждам сега, като ровя.

 

П.П. Тюх,тюх,тююююх - Аутоклик нямат офис на летището в Катания.

:search:

Крис, а ти за къде търсиш?

Търся от Бергамо за първата седмица на юни. Сега ми даде, че въобще няма коли 7 места.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Хихи, Голдкар имат оферта за намаление, от преди две седмици цената ми излиза с около 70 евро надолу. Ще ги чакам още и ще букна следващата седмица. По някаква странна логика, с наближаването на датата, цената пада. Аз и друг път съм го казвала - проверявам, проверявам и десетина дни до седмица преди датата става най-изгодно.

Връзка към мнение

semana_22_3_EN_2.jpg

 

До 4 юни код за намаление на Голдкар:

ICECREAM4ME

Току-що го използвах, работи. букнах колата за Сицилия , група СС.

Получи се това:

Наем за 7 дни - 110 евро.

Пълна застраховка  - 166

Общо - 276.

Екстра ценичка, при положение, че миналия месец излизаха цени с по 200 евро отгоре.

Аз съм доволна, ако на някого свърши работа кодчето, да заповяда!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.