Прескочи до съдържание

Хотел в Краби, Тайланд


Мина

Препоръчани мнения

Привет, 

 

Някой може ли да препоръча хотел в Ao Nang или Railay, Краби, в приемлива близост до плажа и на поносима цена? Досега разглеждах в Booking, но има огромни разлики в цените и се чудя къде е уловката :wacko: 
Търсят се 4 нощувки - от 02.03 до 06.03.2016 г.

Благодаря на всички предварително  :) 
П.п Знам, че това не е темата, но и някоя и друга препоръка за турове и забавления на острова също няма да е излишна.

 

:)

Редактирано от Мина
Връзка към мнение

В Ао Нанг този е хубав, близо до плажа, с готин басейн, но по спомени скъп (кръгли бунгала)

Golden Beach Resort
http://www.booking.com/hotel/th/golden-beach-resort-aonang-beach.html?aid=368032

 

Една идея по-далеч от плажа (разбирай 3-5 минути пеш), на по-приемлива цена, Сънчо мисля също го беше уцелил

Krabi Tipa Resort
http://www.booking.com/hotel/th/krabi-tipa-resort.html?aid=368032

Връзка към мнение

Не, Сънчо беше в Ибис хотел, изключително приятен хотел, но е на 3 минути с моторче, не пеша. Имат и еднопосочен шатъл, безплатен, така и не разбрах защо е само еднопосочен, но... 

Едни приятели обаче бяха в посочения от сск хотел, наистина беше много добър, ако търсите в близост до плажа, това е супер вариант. 3 минути, не повече. Хем е близо, хем е сгушен леко навътре и тих.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз харесвам Pranang flora guesthouse, но е на 10 мин. пеша от плажа.Иначе уловката е, че хотелите като са близо до пълния капацитет и бичат брутални цени в букинг сайтовете.Ако не намерите добра цена, резервирайте 1-2 нощувки и пазарлък на място. :)

Връзка към мнение

cck, този първият ми идва малко скъп, а вторият звучи добре.

 

Този на T.E.Lawrence също е много добре. През booking няма места, а само през Agoda. Също така имат и голяма разлика в цената. Писах им за всеки случай. В TripAdvisor пише, че интернетът е слаб, което малко ме тревожи, защото 100% ще има какво да се проверява по програмата за деня. Също така информацията за дистанцията от плажа е доста различно. Не че държа да се изтърколя от стаята директно на плажа, но ако не вземем моторче може и да е малко по-тегаво придвижването.

Сигурно въпросът ми е тъп, но стаите имат ли климатик, защото не виждам такава информация? Или може би някое вентилаторче?

Много ви благодаря за предложенията. Ще пиша какво се случва
 

Редактирано от Мина
Връзка към мнение

Интернетът беше супер, климатик, задните стаи са тихи и с готина гледка, 10мин пеш до плажа. Ама, по-добре взимайте лодка и ходете на по-хубавите плажове.

Връзка към мнение

cck, този първият ми идва малко скъп, а вторият звучи добре.

 

Този на T.E.Lawrence също е много добре. През booking няма места, а само през Agoda. Също така имат и голяма разлика в цената. Писах им за всеки случай. В TripAdvisor пише, че интернетът е слаб, което малко ме тревожи, защото 100% ще има какво да се проверява по програмата за деня. Също така информацията за дистанцията от плажа е доста различно. Не че държа да се изтърколя от стаята директно на плажа, но ако не вземем моторче може и да е малко по-тегаво придвижването.

Сигурно въпросът ми е тъп, но стаите имат ли климатик, защото не виждам такава информация? Или може би някое вентилаторче?

Много ви благодаря за предложенията. Ще пиша какво се случва

 

Интернета в Тайланд почти навсякъде си е супер, така че не бери грижа. Препоръчвам обаче да си купите СИМ карта за интернет от някой офис на DTAC и да не го мислите. Ще ви струва към 15-на евро. 12 GB на 4G. Няма изхарчване, освен ако не теглите филми  ;) 

За настаняването най-добре се ориентирай от букинг сайтовете, защото така или иначе не съобщаваш бюджет, а няколко човека те питаха. Препоръчвам Agoda, които принципно са доста по-силни от Booking в Азия.

Връзка към мнение

Извинявам се за тази липса на информация. Ами точен бюджет нямам, при всички случаи това е по-скоро бюджетно пътуване, тъй като малко преди и малко след него има по още едно. Струва ми се, че в рамките на 200$ за 4-те нощувки за 2 pax е реалистично да се вместим. Всичко под таз цена е добре дошло :) . Единствено искам да има закуска, иначе предпочитам да инвестирам в разходки с лодки до доруги острови и плажове, отколкото в хотелски лукс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж този хотел: http://www.agoda.com/bg-bg/aonang-smile-hotel/hotel/krabi-th.html

На супер място е - пада се точно след Tipa. Стаите и баните са големи, чист е, има приятна тераска (със столчета и маса) и си на 3 мин. пеша от плажа. Нашата стая беше на последния етаж и имаше хубава гледка към морето, но май не всички стаи имат такава. Не се заблуждавай от външния вид - вътре хотелът е приличен. Аз лично съм много доволен. Съотношението цена-качество е просто чудесно.

Връзка към мнение

Извинявам се за тази липса на информация. Ами точен бюджет нямам, при всички случаи това е по-скоро бюджетно пътуване, тъй като малко преди и малко след него има по още едно. Струва ми се, че в рамките на 200$ за 4-те нощувки за 2 pax е реалистично да се вместим. Всичко под таз цена е добре дошло :) . Единствено искам да има закуска, иначе предпочитам да инвестирам в разходки с лодки до доруги острови и плажове, отколкото в хотелски лукс.

Имам абсолютно същите критерии. Следя резервиране на хотел на същото място, само че седмица по-късно.

Чудех се дали си заслужава да плащам за хотел на плажа, при положение, че няма да се задържам много в него и ще обикаляме.

Иначе съм харесала   Golden Moon Aonang

Връзка към мнение

Toughetry, благодаря ти за предложението. Струва ми се много добро :)

 

Kreo,
Аз като цяло съм против плащането на скъп хотел, в който прекарваш 6-7 часа, през които само спиш. Имах работа, която беше свързана с обикаляне по хотели и съм се преситила, а и според мен в един момент всички са еднакви.
Предпочитам разликата в парите да оползотворя за чифт обувки :)
Хохохох или поне в нещо, което ще видя и ще усетя.
Също така се чудя за вариант бунгалце, малко романтика...Видя един-два комплекса с къщички, но ми се видяха леко мизерни. Някой има ли впечатления?
 

Връзка към мнение

Картка програма:

 

25.02 - кацане в Банкок, настаняване, разузнаване
26.02 - забележителности из града или Аютая

27.02 - Аютая или Канчанабури (тигри, водопади)

28.02 - Банкок и отпътуване през нощта за Камбоджа

29.02 - Сием Рип

01.03 - Ангкор Ват, връщане в Сием Рип

02.03 - полет към Краби (виза за връщане в Тайланд на летището?)

03.03 - Краби плажуване

04.03 - Екскурзия до околни острови

05.03 - Екскурзия до околни острови

06.03 - Краби

07.03  - полет към Банкок

08.03 - полет към София

 

Как ви се струва този график? Имаме колебание дали вместо от Сием Рип да не се върнем до Банкок и оттам да летим за Краби. Тъпо е, че се губи един ден, но разликата ще бъде около 400 евро, които да пръскаме щедро за екскурзии  :)

Връзка към мнение

По-добре отделете 3 дена за Бангкок, отколкото да се лангъркате до Аютая.

Имай в предвид, че плажа на Краби е гадничък, единствения читав е Нопаратара, но там има плаж до 13:00 часа. След това водата бяга навътре, на около километър.

Така че бягайте по островите, там са супер, стига да няма вятър.

 

И не знам защо всички сте се влюбили в това Краби, май трябва да отворим отделна тема с Т.Е.Lawrence, щото той ви подкокоросва всички за натам :lol:  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз още го умувам за Краби. Не съм било досега в Тайланд и всички места ми се струват божествени. Предпочитам природа пред много оживен туристически остров, искам и ноще живот, но като се има предвид каква ще ни е програмата, най-вероятно няма да имаме сили за танци до 6 сутринта :)
Знам, че е доста комерсилано, но от много години си мечтая да се докопам до плажа от „Плажа“ и сега ми се струва удобен момент :)
Това за плажа не го знаех до този момент и малко ме кара да се замисля.

Връзка към мнение

Има един нормален плаж, който може да се ползва цял ден, на хотел Центара. Но до него трябва да се минава или по маймунска пътека през скалите или при отлив през морето. Вие къде ще отседнете в Краби или в Ао Нанг. Щом обичате природа препоръчвам ви да отседнете на Рейлей. Има и от там всичики екскурзии, като от Ао Нанг, но имате и плаж и природа.


И аз не ви препоръчвам да ходите до Аютая, по добре отидете до Ancient City, много е приятно там. Взимате или количка за голф или колело и обикаляте цял ден. Има и места за пикник навсякъде.

Връзка към мнение

Мислим да отседнем в Ао Нанг. За Рейлей четох, че само западната част става за плаж, иначе екскурзиите също могат да се вземат оттам, но напрактика отново минават през Ао Нанг, за да съберат туристите.
Благодаря за предложението за Ancient City, ще разгледам какво може да се види. :)

Връзка към мнение

Да, само западната част става за плаж, но между западния и източен плаж  е 500 метра. Така че където и да отседнете можете да ходите на плаж. Можете да се качите и на View Point. Иначе в Ао Нанг по принцип не става за плаж. Можеш да видиш плажа при отлив точно в Ао Нанг на профилната ми снимка. А до плажа на Центара има бая ходене през скалите и маймуните.

Връзка към мнение

Точно в Centara Grand beach Resort бяхме отседнали, но не го препоръчах, защото търсите нещо бюджетно. Може да се намери на прилична цена от дертур.

Иначе хотелът е страхотен, със собствен залив и плаж, тишина, спокойствие. До хотела може да се стигне по дървената "маймунска" пътека. За нас имаше и периодично безплатен шатъл-лодка до Ао Нанг порта.

Имахме безплатни каяци, с които ходихме до съседните заливи Tonsai и Railay.

Естествено резервирахме традиционните екскурзии от Аонанг, но един ден наехме и момче с лодка от съседния залив, за да ни води за шнорхелинг до отсрещните островчета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Защото е евтино настаняване ,спокойно, няма тълпи туристи като на Пукет  и удобно като отправна точка за всякакви екскурзии до острови. Ние така го ползваме за да ходим за 2-3 дена на Пи-Пи , Ланта и други. После пак се прибираме в Ао Нанг и от там излитаме за Бангкок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Но и там вече става пренаселено в сезон. Трябва да си търсим нова база за настаняване. Не можеш да сравняваш с това, какво е било преди 4-5 години.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз това мислех да направя. Просто да ни е изходна точка за Пи Пи, обаче не ми се мъкне нон-стоп с багажа. Нали има готини еднодневни екскурзии до Пи Пи и другите острови околовръст?

Връзка към мнение

28.02 - Банкок и отпътуване през нощта за Камбоджа

29.02 - Сием Рип

01.03 - Ангкор Ват, връщане в Сием Рип

 

 

 

Проучила ли си добре тази част. Последно като проверявах границата между Камбоджа и Тайланд е затворена през нощта, организирала ли си къде и как ще се спи и т.н.? 

Връзка към мнение

Аз това мислех да направя. Просто да ни е изходна точка за Пи Пи, обаче не ми се мъкне нон-стоп с багажа. Нали има готини еднодневни екскурзии до Пи Пи и другите острови околовръст?

Има еднодневни екскурзии до Пи Пи, но до там е бая път. Има и еднодневни до близките острови. За да не мъкнем целия багаж с нас го оставяме в хотела в Ао Нанг и пътуваме наоколо по за 2-3 дена само с по една раница.

Връзка към мнение

Автобусът пристига сутринта на границата. Аз видях, че беше обърнал внимание за това в друг пост и го имам предвид. В хотела, в който ще отседнем в Банкок има туристическа агенция, с която наши приятели пътуваха до Камбоджа и мислим да се пробваме и ние. Ще проверя все пка отново какво има като инфорамция, балгодаря за предупреждението.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.