Прескочи до съдържание

Прогноза за цъфтежа на вишните (сакура)


ShaMan-H_Fel

Препоръчани мнения

тюх, ние заминаваме на 13ти април...

Виж Yoshino - тъкмо навреме за сакурите на върха. :) Те са с отделна прогноза, сами си я дават от кметството. 

 

Шаман, все се каня да те питам - до Iwate ще ходиш за сакурите ли?

Редактирано от samuraika
Връзка към мнение

Ами мисля да съм в Хираидзуми (това не знам така ли се пише) на 11-12 Май. Като гледам май ще пропусна сакурите :( . Отивам там за да разгледам това: http://whc.unesco.org/en/list/1277. Първоначално планирах да ходя до Сапоро за сакурите, но става много лашкане с влака, за малък шанс да хвана нещо.

Връзка към мнение

тюх, ние заминаваме на 13ти април...

 И ние сме на 13.04, както и Тина. По препоръка на Самурайка, запазих за 15.04 и 16.04 нощувки в Нара с цел да отидем единия ден до Йошино. Все в някой пояс се надявам да хванем сакурата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ехаа, уцелихме бинго! Ние сме от 02-06.04 в Токио, после 06-12.04 Киото региона и след това пак Токио от 12-16.04. Мисля, че ще успеем да се насладим на сакурата колкото и да е тъпканица :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами мисля да съм в Хираидзуми (това не знам така ли се пише) на 11-12 Май. Като гледам май ще пропусна сакурите :( . Отивам там за да разгледам това: http://whc.unesco.org/en/list/1277. Първоначално планирах да ходя до Сапоро за сакурите, но става много лашкане с влака, за малък шанс да хвана нещо.

Хираизуми се произнася. Не искам да ти влияя, само споделям мнение (лично и субективно). Няма смисъл да се блъскаш до там само за това, разпокъсваш си посоката на движение. По-скоро помисли за Такаяма (Ширакава го) Каназава и Окаяма към програмата. Нищо особенно не е Хираизуми - красива природа, но по принцип на север от Токио, изключая Хоккайдо нищо друго не си заслужава пътя. Дори на японски региона се казва Мичиноку (което идва от "в дъното на пътя",  на български би се превело като "на майната си"). По-добре задели някой ден за скрити перли по пътя от Токио до Кюшу - пълно е с такива. Сакураджима (ама волкана там се активира, та не знам...), онсените в Беппу. Та ако щеш и планините по полуострова между Нагоя и Осака....Само идеи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да си призная Хираизуми ми е най-колебливата дестинация. Точно поради причината, която посочваш - накъсва ми се посоката на движение. Ще взема да помисля с какво мога да го заменя. Ширакава го ми се струва интересно. Може да си оставя още един ден в Токио.

 

Определено ме накара да се замисля. Благодаря, самурайке!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Убедихте ме! Махнах Хираизуми от програмата и вместо това си резервирах две нощувки в Каназава. Доколкото разбирам от там е лесно да се направи еднодневно пътуване до Ширакава Го.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не искам да си давам прекалено зор първите дни. Доста е часовата разлика и ми се иска да имам достатъчно време хем да разглеждам хем да се адаптирам без да ми е много кофти. Пък и ако трябва да спя в два града ще трябва да мъкна целия си багаж два пъти :( . А аз имам навика да пътувам с голяма раница.

 

Така с две нощувки на едно място хем ще имам време да си мързелувам, хем ще мога да се разходя, хем няма да мъкна голяма раница насам натам, а ще си ходя само с еднодневната раничка. Пък и каквото и да направя, винаги ще има още за гледане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Благодаря за пожеланието! Ние го заковахме! От 27.03 до 7.04 сме с по 5 нощувки в Токио и Нагоя! Пожелавам на всички отиващи в "страната на изгряващото слънце" приятни и незабравими мигове!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Метеоролозите са категорични - желаещите да видят прочутите японски вишни в цъфтеж през тази година, трябва да посетят Япония между 22 март и 4 април 2017 ... http://www.infobulgaria.info/news.php?itm=26536

 

Източник: https://www.japantoday.com/category/national/view/japan-meteorological-corporation-releases-first-national-cherry-blossom-forecast

 

п.п. Това е най-ниската цена на катарците около този период:

26 Mar, Sofia - Tokyo Haneda, 18h 35m, 2 Stops, 715.95 BGN
05 Apr,  Tokyo Haneda - Sofia, 25h 29m, 1 Stop,   504.72 BGN

Редактирано от VladimirK
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всяка година цъфтежа е в този период и всяка година билетите са скъпи тогава, хотелите пълни, навалиците - големи.

 

С Катарците при новогодишната промоция се намираха цени от по 450-480 евро до Токио и Осака от София.

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.