Прескочи до съдържание

Торино и Бергамо за по един ден.


Duke

Препоръчани мнения

Aми знаете се от "оня" форум  :lol:

 

Абе, това ми стана ясно, но не ми е ясно за кого иде реч, че и аз и тя сме тук под други имена и стана голяма обърквация...

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Радвам се,че попаднах на темата макар,че е от 2013. Предстои ми пътуване до Торино на 28.02.2017. Отивам на концерт на David Garrett. За съжаление един ден, на другия се връщам. Някакво ифо за трансфера от летище Малапенса до Торино. Из някакви сайтове четох,че има директна връзка -автобус от Летището до Торино, а не с прекачане Малапенста - Миланор Милано-Торино. Има ли такава връзка? Връщам се на 01.03 като полета е в 11:55 пак от Малапенса и все повече стигам до извода, че няма да ми стигне времето за предвижване. От Торино предполагам влак до Милано и от там с автобус до Малапенса  или пък има директна връзка. Моля, дайте съвет. :)

Връзка към мнение

Ако има директен автобус, го вземете, но дори и с бавен вариант на придвижване (влак + Terravision) за обратния полет, пак ще стигнете, няма страшно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има автобуси,  и то начесто от Малпенса до Милано центр. гара, а от там с влак за час си в Торино. Това с бърз, ако е регионале може и повече, виж в trenitalia.it. На връщане подобно. Работещ и сигурен вариант. 

Разбира се, проучи и варианта на neuromancer. 

Малко встрани, и аз като Прасчо ще кажа. Отидете в Торино, но не за ден-два, а поне за седмица. Бяхме там преди няколко години за 10-ина дена и с удоволствие бихме се върнали пак поне за толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Има автобуси,  и то начесто от Малпенса до Милано центр. гара, а от там с влак за час си в Торино. Това с бърз, ако е регионале може и повече, виж в trenitalia.it. На връщане подобно. Работещ и сигурен вариант. 

Разбира се, проучи и варианта на neuromancer. 

Малко встрани, и аз като Прасчо ще кажа. Отидете в Торино, но не за ден-два, а поне за седмица. Бяхме там преди няколко години за 10-ина дена и с удоволствие бихме се върнали пак поне за толкова.

Благодаря за информацията. С удоволствие бих останала повече дни, но нямам времето за това. Имам представления в театъра и не мога да отсъствам повече дни. Само юли и август имам възможността да пътувам за повече дни. :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Изкарах почти 24 часа в Торино.

Останах с много смесени чувства.

От една стена града е интерес и хубав, не е малък и има какво да се прави. Местните са супер отзивчиви, да не казвам, че от всички италианци ми допаднаха най-много.

 

Минуси:

Аз бях с автомобил и смея да кажа, че това е най-гадния град в който съм шофирал.

Няма много трафик, дори в работен ден си клонеше към слаб за европейски град с такъв размер, обаче предвижването е ад.

Почти няма платени паркинги, по улиците е платено но е абсурдно да се намери място.

И най-лошото е, че предвижването е ужасно бавно, с колело може и да е по-бързо.

На всеки 200м има светофари, включително по дългите им централни улици. Навсякъде радари и ограничение, няма път с изключение на околовръстноя където да се кара с над 50. Може би средната скорост в града е 30 км в час, при условие, че няма трафик и задръствания.

Ако някога отида пак, в никакъв случай не бих влязал в града с автомобил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен ми направи много добро впечатление Торино, въпреки че прекарах около половин ден само. Беше доста хладно през лятото

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Скоро летим до Малпенса и проучвам варианти за транспорт до любимото ми Торино. Има една опция с автобус до Новара и оттам до Торино с влак. Това изглежда най-евтиния вариант, който позволява и час-два "шматкане" в Новара. Мисля, че ще ни излезе около 13 -15 евро за разлика от директната 22 Е връзка. Освен това и часовете са почти същите, защото се комбинират по-добре с полетите ни. После ще пиша какви сме ги надробили :)

Връзка към мнение

До Торино и обратно за един ден. Споделям- Кацнах на летище Малапенса и понеже нямах много време за губене взех директния автобус на фирма Sadem -Малапенса-Торино- Малапенса. Цената е 44 евро отиване и връщане, но нямах избор, защото бързах. Билетите си ги купих по интернет от България. В Торино слязох на Autostazione Cs. Bolzano (Bus terminal corso Bolzano-последната спирка) и много близко е спирката Fermata 27 - M - XVIII DICEMBRE. От нея с трамвай №13 или автобус №56 за пет спирки към хотел Amadeus E Teatro. Слязох на петата спирка- Fermata 476 - S. OTTAVIO. Хотелът е на 2 ,3 минути от нея. Много чист и уютен. Прекрасен персонал. Хотелът е на седем, осем минути пеш от Auditorium RAI, което беше и целта на моето пътуване- концерт на David Garrett. На сутринта тръгнах рано , още в 6ч. така, че почти не успях да се разходя из Торино  и смятам да го посетя отново за няколко дни. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

До Торино и обратно за един ден. Споделям- Кацнах на летище Малапенса и понеже нямах много време за губене взех директния автобус на фирма Sadem -Малапенса-Торино- Малапенса. Цената е 44 евро отиване и връщане, но нямах избор, защото бързах. Билетите си ги купих по интернет от България. В Торино слязох на Autostazione Cs. Bolzano (Bus terminal corso Bolzano-последната спирка) и много близко е спирката Fermata 27 - M - XVIII DICEMBRE. От нея с трамвай №13 или автобус №56 за пет спирки към хотел Amadeus E Teatro. Слязох на петата спирка- Fermata 476 - S. OTTAVIO. Хотелът е на 2 ,3 минути от нея. Много чист и уютен. Прекрасен персонал. Хотелът е на седем, осем минути пеш от Auditorium RAI, което беше и целта на моето пътуване- концерт на David Garrett. На сутринта тръгнах рано , още в 6ч. така, че почти не успях да се разходя из Торино  и смятам да го посетя отново за няколко дни. :)

Наистина, когато времето е строго лимитирано, няколко ойрота в повече не са излишен разход.  И втория път не няколко дена, а поне седмица ти пожелавам в Торино:) 

А Аудиториума как е като концертна зала? Питам, защото за съжаление там нямаше нищо по време на престоя ни в Торино.

Връзка към мнение

Наистина, когато времето е строго лимитирано, няколко ойрота в повече не са излишен разход.  И втория път не няколко дена, а поне седмица ти пожелавам в Торино :)

А Аудиториума как е като концертна зала? Питам, защото за съжаление там нямаше нищо по време на престоя ни в Торино.

Благодаря ти. Надявам се да отида отново, има какво да се види. А Адиториумът е общо взето нормална зала, с добра акустика. Не е като театрите в Пиаченца и Павия.Те са изключително красиви. Но пък концерта беше прекрасен, а Дейвид Гарет -невероятен, брилянтен и изключително харизматичен. Сега ми предстои нова среща с него във Виена. :)   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

След два месеца ще имам път към Торино. Някой може ли да ме ориентира как стои въпроса с плащеницата-не мога да разбера от  нета изложена ли е на показ или не. В трипадвайзър има коментари и снимки на разни хора пред нея от февруари 2017, в същото време чета как последното и показване  било 2015г и малко съм объркана. Ще съм много разочарована да бия целия тоя път до там и да се окаже че не мога по никакъв начин да я видя.:wacko:

Връзка към мнение

Супер, мерси! Явно тогава са имали предвид, че 2015та е можело да се види безплатно в църквата, а не в музея, но беше доста объркващо като информация.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На ‎6‎.‎3‎.‎2017‎ г. в 22:31, Пътувко каза:

Скоро летим до Малпенса и проучвам варианти за транспорт до любимото ми Торино. Има една опция с автобус до Новара и оттам до Торино с влак. Това изглежда най-евтиния вариант, който позволява и час-два "шматкане" в Новара. Мисля, че ще ни излезе около 13 -15 евро за разлика от директната 22 Е връзка. Освен това и часовете са почти същите, защото се комбинират по-добре с полетите ни. После ще пиша какви сме ги надробили :)

В крайна сметка пътувахме от Малпенса до Новара и после оттам до Торино (общо 18 евро). Новара е доста симпатично градче, като по този начин спестихме по около 4 евро на човек (общо 8 евро), които похарчихме за вкусна пица :) Не отнема кой знае колко повече време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.