Прескочи до съдържание

Камера за снимки под вода?


Препоръчани мнения

По време на пътуването до Филипините ме беше малко яд, че не разполагам с камера, която може да снима под вода.  

Та ми се иска да споделите идеи и предложения за такъв тип камери, като нека да се има предвид, че нямам намерение да правя репортажи за NatGeo ;) , а по скоро да имам клипчета/снимки за спомен, не става дума за дайвинг, а по-скоро за шнорхелинг и въобще - в момента нямам възможности да инвестирам в нещо по-сериозно, така че говоря за нещо по-любителско, по-скромно, и съответно по-евтинко.  :)​ 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На никон има един разпространен модел за 200 лева. Според мен е ок ако не търсиш профи. Преди седмица снимаг с него. По-късно като съм на компютър ще качс някоя снимка. По-скъпите варианти са кейсове за топ фотоапарати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не искаш да инвестираш много,май най-евтиния вариант е да си вземеш непромокаем плик и снимай с телефона на светкавица.Аз си взех един за 50лв. Имаше и доста по-евтини ,но този ми се стори по-сигурен.

Снимките не са кой знае какви ,но ти писа ,че не държиш да са със супер качество.

post-1670-0-51268200-1455458893_thumb.jpgpost-1670-0-56128600-1455458915_thumb.jpgpost-1670-0-72291700-1455458924_thumb.jpg

Мога да ти пратя и моя,ако този вариант ти харесва.Не предвиждам в близко време да го ползвам.Като размер Samsung Galaxy S6 се събира,но по-голям няма да влезе.

Моля по-сериозните фотографи да не се смеят на поста ми. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм с тази - http://www.bomba.bg/elektronika/fotoaparati/sportni-i-lovni-kameri/sportna-mini-kamera-za-podvodni-snimki-i-video-klipove-do-20-metra-d-lbochina-model-rd-32-spy-240.html-и снимки, и видео. Удобното е че я вързваш на китката и не пречи.

Справки - виж във фейса ми.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не си писал колко е бюджета, но си спомням, че беше с RX100, а тя до колкото бях гледал е доста популярна за подводна фотография, виж тук: http://www.uwphotographyguide.com/sony-rx100-review

 

Така, че може би вместо да даваш пари за нова камера, да погледнеш и какви водонепромокаеми кутии има за твоята камера. Те не са евтини хич де, но има и по-приемливи варианти, например този: http://www.meikestore.com/product/meikon-40m-130ft-waterproof-underwater-housing-case-cover-bag-for-sony-dsc-rx100/2798.html

 

Иначе може да метнеш едно око и на Olympus Tough сериите, не само непромокаема, но и удароустойчива и т.н. Но понеже не смяташ да е нещо за постоянно ползване може и да се поогледаш за втора ръка, из olx също... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз си взех за такива случаи Fuji Finepix XP70. На външен вид е нормална сапунерка, но издържа 10м под вода, падане от 1.5м и снима и при минусови температури. Поддържа HD, има и WIFI трансфер на снимки. Предсроят тестове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Винаги можеш да помислиш и за mock-up на GoPro - има китайски камери от 40 до 100 долара/евро в Амазон или Али експрес. Разликата с  GoPro-то е, че не поддържат всички скорости на fps  за всички резолюции, но можеш да намериш нещо с 1080 точки, което да поддържа 30, 60 и 120 fps, което според мен ще ти е достатъчно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Винаги можеш да помислиш и за mock-up на GoPro - има китайски камери от 40 до 100 долара/евро в Амазон или Али експрес. Разликата с  GoPro-то е, че не поддържат всички скорости на fps  за всички резолюции, но можеш да намериш нещо с 1080 точки, което да поддържа 30, 60 и 120 fps, което според мен ще ти е достатъчно.

Е, едва ли е само това разликата, но иначе да - нещо подобно ме интересува, дали може да подскажеш някой модел? 

Връзка към мнение

Три години имах canon d10, снимала съм и на -20м в различни морета и океани. Но се развали и сега се колебая между canon d30 или gopro hero 4? Децата настояват за gopro.

Иначе ето снимки с канончето -леко и компактно, хубава работа ми вършеше:

Марса Алам: https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157633904451581

Малдиви: https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157633899616590

Тайланд: https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157633898413229

 

stefanrusev, може ли линк към снимки от вашата камера?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Е, едва ли е само това разликата, но иначе да - нещо подобно ме интересува, дали може да подскажеш някой модел? 

SJ 4000. Ако има по-голям номер, вероятно е по-добър. Аз имам SJ1000 и с правех точно любителски снимки и добре стават. Най-добре си харесай модел и виж в тубата какво е качеството на клиповете и си прецени за снимки. Но съм почти сигурен че ще ти свърши чудесна работа. Дори и за клипчета ще е перфектно. Общо взето китайците толкова бързо си развиват тия камерки тип ГоПро, че много ги доближават вече до качество, на много пъти по-ниска цена. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Снимките долу са правени с nikon s33, струва 200 лева. Водата беше леко мътна. :) Този от поста на infinity canon d10 прави много яки снимки, d30 в момента е около 550-600 лева, обмислям дали да не си взема такъв. 

post-2200-0-56869900-1455471552_thumb.jpg

post-2200-0-77194100-1455471571_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Снимал съм с go pro 3-ката.Не съм доволен:за снимки въобще не става,за филм над водата е чук,за под вода-so,so.Скоро гледах на един приятел филмчета на Сенкор,добре изглеждат,но аз лично ще си купя за Филипините sjcam(сега излезе моделът 5000),много по-евтино от go pro и с поне същото качество.Но под вода вече мисля само клипове да снимам,снимките трябва да са си с добър фотоапарат с непромокаем кейс

Редактирано от malkia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stefanrusev, може ли линк към снимки от вашата камера?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=967412333335615&id=100002005731039

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=967258433351005&id=100002005731039

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=965852993491549&id=100002005731039

За мен снимките са по-важни със спомена отколото с качеството.

Пък и да се изфукам пред тайфата ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Снимах това лято с Гоу про най-старият модел, и с Панасоник ФТ-20. Снимките и клиповете със сапунерчето са доста задоволителни, с камерката нищо не стана под вода, иначе си снимаше на суша.

https://flic.kr/s/aHskuwGchW

 

Аааа, след снимките на Инфинити не знам какво изобщо показваме :lol:  То трябва и да се ходи на по-далечни морета и океани :lol:

Редактирано от Bellaero
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Към подводните снимки съм по-малко претенциозен, отколкото към останалите и не давам много пари за екипировка, но все пак си има някакво ниво, под което не е добре да се пада, освен ако е достатъчна сантименталната стойност на снимките  :) :) Използвам твърда кутия на Канон  (WP-DC42 - става до -40 м.)  в комбинация с някаква PowerShot сапунерка беше (за нея е правена кутията, не си спомням модела, а не ми се търси сега апарата). Като цяло са леки (в сравнение с DSLR-ите ми) и апарата може да се носи в кутията, за да не заемат място в багажа и двете.

Ето две фотки от тази комбинация:
 

post-794-0-44068300-1455518220_thumb.jpg

 

 

post-794-0-07149300-1455518234_thumb.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

За Червено море се бях запасил оттук с еднократни подводни Канони с лента с 25 кадъра ;) ама се наложи да си докупувам и оттам, много бързо ги харчих. Станах клиент на годината във фотото на Мариот ;)

Запалих се яко, та си взех и подводен бокс на Сони, до -40м, наложи се да го доставят от Сони Унгария, тукашният представител на Сони с който работя не го поддържаше. Така си и отсидя 4 години неотварян, накрая го продадох в ибей, че апарата за него остаря морално. Сега възлагам надежди на Фуджи-то споменато по-горе. Ще тествам април... пак там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имах за фотоапарата ей това  изключително НЕудобно нещо. Мисля, че това му е първото и последно ползване на пътуване. От началото се опитвах да гледам какво снимам през визьора, но е страшно некомфортно - освен, неудобството, че си с очила и трудно се вижда, допълнително калъфа става мазен от плажното масло с което си се намазал и ... абе да не изпадам в подробности колко псувни отнесе  :)  . В един момент престанах изобщо да гледам какво снимам и си щраках ей така на посоки. Да не говорим, че снимките ми от екскурзията из островите около Ел Нидо са скапани точно заради калъфа, защото не е много удобно да го вадиш и слагаш когато си пожелаеш!

Та мисълта ми е: Ако снимаш с DSLR - да не се излъжеш да си вземеш такова  ;) !

Редактирано от Зани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

....аз лично ще си купя за Филипините sjcam(сега излезе моделът 5000),много по-евтино от go pro и с поне същото качество...

А на кой модел по-точно си се спрял?

 

SJ5000 WiFi  ,  SJCAM SJ5000+  или   SJ5000x Elite 

 

А тук има и  сравнителна таблица 

 

Приемам съвети на база сравнение между тези модели от серията 5000 

 

И още един лаишки въпрос - ако купувам от amazon.co.uk  или amazon.de , значи ли, че няма да има ДДС и мито, или това не зависи от версията на сайта, а от конкретния доставчик? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

По последното - ако доставчикът е от ЕС няма мито и ДДС , ако е от Китай ще платиш.

Ако поръчаш от eBay в огромния процент от случаите пратките от Китай минават метър макар да са дължими ДДС и мито.Лош късмет е да попадне на митница.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Amazon освен , че директно продават са и платформа през която продават външни търговци и там гледаш кой откъде шипва както и разходите по доставката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

 

И още един лаишки въпрос - ако купувам от amazon.co.uk  или amazon.de , значи ли, че няма да има ДДС и мито, или това не зависи от версията на сайта, а от конкретния доставчик? 

ДДС и Мито се начислява при покупка от американския Амазон. Там и цените са по-ниски, но разправията е повече.

 

Когато пазарувам от Амазон-ите(често ми се случва), предпочитам продавача да е самия Амазон.

За съжаление не за всички стоки е възможно.

 

Фичо, можеш да ме питаш, ако имаш още въпроси. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А посочените горе камерки правят ли добри снимки? Аз хубаво клипче от непрофесионална подводна техника май не съм виждала, но пък снимки да.

Много е интересно, че се чува шум от водата на клиповете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.