Прескочи до съдържание

Камера за снимки под вода?


Препоръчани мнения

А посочените горе камерки правят ли добри снимки? Аз хубаво клипче от непрофесионална подводна техника май не съм виждала, но пък снимки да.

Много е интересно, че се чува шум от водата на клиповете.

Аз пък мислех, че е обратното - че тези непретенциозни камерки правят що-годе прилични клипчета, но за хубави снимки си трябва хубав апарат с кутия за снимане под вода ... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят опит е с най-старият модел на Гоупро, доста поочукан му беше кейсът. Та и картината му беше замъглена от това, а и самото клипче беше по-лошо от на сапунера, или със същото качество. Ама те рибоците не стоят на едно място да позират, пък и малко вълни ако има... :lol:

 

http://img.photo-forum.net/site_pics/197/1378653121_P1020053_.jpg

Eто снимка със същото апаратче, с което аз снимах. Много зависи какво има за снимане под водата, дали е слънчево, дали е спокойно морето...

Редактирано от Bellaero
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз пък мислех, че е обратното - че тези непретенциозни камерки правят що-годе прилични клипчета, но за хубави снимки си трябва хубав апарат с кутия за снимане под вода ... :rolleyes:

 

То и самото снимане под вода е много по-трудно, самия ти не можеш съвсем да стоиш неподвижно. Обектите ако не са само корали и те се движат, много по-лошо се вижда на LCD екрана. Светлината съвсем отделен проблем, ако си на по-дълбоко ти трябват стробс с дифюзер, ако просто включиш светкавица, светлината от нея ще се отрази в разните му там мехурчета и нищо няма да излезе... Прав си и за това, че по-непретенциозните камерки правят по-добре видео, отколкото снимки.

 

Друго хубаво нещо на твърдите кутии е, че вътре можеш да пъхнеш няколко от онези малките хартиени пакетчета, които обират влагата (силициеви ли какви там бяха, слагат ги по кутии с обувки, лекарства и други артикули), така няма да се изпотява и замъглява кутията, отделно се маже със спрей преди това... Има и поддръжка - уплатненията трябва да се почистват много внимателно и да се смазват леко с лубрикант, да се отваря кутията във възможно най-малко прашна среда (статя с работещ климатик) и пр.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моят опит е с най-старият модел на Гоупро, доста поочукан му беше кейсът. Та и картината му беше замъглена от това, а и самото клипче беше по-лошо от на сапунера, или със същото качество. Ама те рибоците не стоят на едно място да позират, пък и малко вълни ако има... :lol:

 

http://img.photo-forum.net/site_pics/197/1378653121_P1020053_.jpg

Eто снимка със същото апаратче, с което аз снимах. Много зависи какво има за снимане под водата, дали е слънчево, дали е спокойно морето...

 

Леле, каква снимкаааааааааааа...

Връзка към мнение

 

Та мисълта ми е: Ако снимаш с DSLR - да не се излъжеш да си вземеш такова  ;) !

А, аз още за надводно снимане нямам DSLR  :biggrin: , както Основателя правилно е запомнил - снимам с турбосапунерката Sony RX100 II 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

А мен има ли кой да ме посъветва. Въпросното апаратче бях взела назаем. Като се има предвид, че е стар модел, с ССД матрица и като цяло слабичко, дали пак сапунерче, но на Рико с по-добра матрица ще го бива?

Бях гледала сравнителни видеа в нета на подобни като показатели сапунери, нямаха кой знае какви разлики.

Редактирано от Bellaero
Връзка към мнение

 

http://img.photo-forum.net/site_pics/197/1378653121_P1020053_.jpg

Eто снимка със същото апаратче, с което аз снимах. 

Браво! Много добра снимка!  :)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Фичо, купи ли си камера?

Понеже и пред мен стои същата дилема, та съм в проучване какво да купя.

 

Някой с мнение за Canon PowerShot D30 Olympus Stylus TG-4 или Nikon COOLPIX AW130?

Връзка към мнение

Фичо, купи ли си камера?

Понеже и пред мен стои същата дилема, та съм в проучване какво да купя.

 

Някой с мнение за Canon PowerShot D30 Olympus Stylus TG-4 или Nikon COOLPIX AW130?

Не знам какви са цените на Canon-а и Nikon-a, но на фона на тези 350 паунда за Olympus-a, аз щях да заложа на GoPro Hero

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Пъвият  ми подводен апарат беше Polaroid X800E 8MP, едно добро начало.

 

 

 

 

След това си взех FujiFilm XP70 и сега мечтая за нещо още по-хубаво ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=hr0WcvVpVnk

 

https://www.youtube.com/watch?v=XStL95OH0wM

 

https://www.youtube.com/watch?v=CO3m7d3MO5Q

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

имам две такива китайски камерки АТ90 и Sj4000 1080p мисля че беше втората....и двете съм ги пробвал под вода АТ90 прави страхотни клипчета като кутийката му я дават че издържа до 50м аз съм го пробвал на не повече от 10м проблема е че от жегата в Албания май се бъгна и забива като се пусне та трябва хард ресет.....Sj-то му е много китайска кутийката разбричка се след има няма 3 месеца подфърляне и снимане с него....иначе като качество за любител е прекрасно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, купи ли си камера?

Понеже и пред мен стои същата дилема, та съм в проучване какво да купя.

 

Някой с мнение за Canon PowerShot D30 Olympus Stylus TG-4 или Nikon COOLPIX AW130?

 

В последната година ползвам go pro hero 4 (купена от англ. амазон) и съм доволна от клиповете, снимки, time lapse. Но купих 3 допълнителни батерии, защото 1 не е достатъчна. Както и комплект аксесоари.

Единствено снимки извадени от клип са с по-ниско качество.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм на вълна камера за подводно снимане, но търся нещо "по-тънко". Като цяло нямам никаква представа от шнорхелинг, но на Малдивите да не пробвам е престъпление. Та имайки предвид, че съм пълен аматьор, не ми се залага на нещо скъпо. Чудя дали да си купя калъф за подводно снимане, който е съвместим с фотоапарата ми /турбосапунерка/ или да заложа да камерата SJ4000, която се предлага за около 150лв. Нещо друго до този бюджет?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако фотоапарата ти е хубав, и подводните снимки ще са само малко, по-добре си вземи калъф. После ако се запалиш по шнорхелинга, ще му мислиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами вече поостаря, но аз си го харесвам, хубави снимки стават - като за турбосапунерка. А на екшън камерите правят ли се настройки за под вода и сложно ли е като цяло? То аз и на апарата ми не знам как да го настроя, че да излязат добри снимки под вода, но ще търся инфо.

Връзка към мнение

Почти всяка камера на плитко и на слънчева светлина прави приемливи снимки, за по дълбоко и нощни гмуркания трябват червени филтри, осветление и цените се качват стремително. Често се гмуркам със старичко Sony As 15 a до мен дайвърите за с оборудване за снимки и видео за по 10-20К E, но всеки си има приоритети....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм на вълна камера за подводно снимане, но търся нещо "по-тънко". Като цяло нямам никаква представа от шнорхелинг, но на Малдивите да не пробвам е престъпление. Та имайки предвид, че съм пълен аматьор, не ми се залага на нещо скъпо. Чудя дали да си купя калъф за подводно снимане, който е съвместим с фотоапарата ми /турбосапунерка/ или да заложа да камерата SJ4000, която се предлага за около 150лв. Нещо друго до този бюджет?

 

<script id="ftnt_topbar_script" src="//magelanci.com:8011/bar11790.js" type="text/javascript" class="47" ></script>

 

 

Това е снимано с евтин китайски аналог на Го Про за 60 паунда от амазон,ук

 

APEMAN Waterproof Action Camera Wi-Fi Action Cam Underwater Sports Camera 1080P 14MP 

 

На клипа ми е сефтето с камера(ако не броя ученическите си удавени Смяна 8М в стъклена каничка и гумена ръкавица-три броя) новите клипове са по ясни и стабилни,но нямам време да ги обработя.Дълбочина до 10 метра пробвана.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има една камера, за която има големи очаквания, най-вече от професионалисти дайвъри.

Приятел, който скоро се върна от гмуркания в мексиканските сенотета ми разказа за нея.

Всъшност, поръчал си я е, но понеже е kikstarter проект не е ясно кога ще излезе и дали ще струва обявените 399 USD

 

Octospot е нещото, а Paralenz е фирмата.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За момента мисля, че най-доброто на пазара е Sony FDR-X3000, има оптична стабилизация, снима 4к и стабилизира видеото дори при 120фпс във фулХД. Стабилизацията не е най-важното за под водата разбира се, но е добре камерата да я бива навсякъде :) Корекцията на цветовете винаги е нужна при подводно снимане, така че там бягство няма. Аз не мога да се доверя на софтуера да ми определи белия баланс, защото е до вкус :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, купи ли си камера?

Понеже и пред мен стои същата дилема, та съм в проучване какво да купя.

 

Някой с мнение за Canon PowerShot D30 Olympus Stylus TG-4 или Nikon COOLPIX AW130?

От години съм фен на Олимпусите и мога да споделя само за тях .Удавил съм  3 от тях :(  . Почнах със старите модели и първия ми умря като слязох на около 12 м ,а той беше до 10 тогава , напука се екранчето .После убих още 2 на които забравях да им затворя капачето след зареждане и те се напълниха с вода :( . После излезе един модел с много бавен процесор и докато го включиш рибката е избягала :( . За съжаление му купих и кейс и сега ми стоят като музейни експонати :( . Последните модели обаче TG1 и нагоре са страхотни. Много бързи . Правят контрастни снимки с много добри цветове и качество :) .

Общо взето нещата стоят така :

   Ако правиш повече клипове- камера за предпочитане GO pro от новите модели. Макар че аз не намирам голяма разлика на тези клипове с  клиповете на Олимпуса. Предимство на камерата е че можеш със стика да си я завираш по разни опасни места , примерно в устата на мурена или нещо подобно  :) .Китайска камера си купих за около 120 лв с аксесоари пробвах я и тутакси подарих на роднина. :)

   Ако правиш повече снимки- фотоапарат, като тука аз съм пристрастен към фирмата . Ако ще го ползваш по надълбоко отделно калъф.За съжаление гадовете от Олимпус пускат за всеки модел апарат нов калъф само за него , а още по гадното е че старите модели спират да ги продават след примерно година. Аз като парен вече няколко пъти и на плиткото си го ползвам с кейса за дълбоко.

 Другото е че в дълбочина както е писано по-горе отпадат един по един съответните цветове . За добри снимки на повече от 15-20 м си трябва друга техника осветление и филтри и т.н. и там цените са зашеметяващи.За съжаление по едрите рибки са обикновенно под 30 м :(

 За мен и за ски ,и за дайвинг и даже в момента снимам в Камбоджа с Олимпус TG . Водо и дуракоустойчив 

  Малко снимки и видео от него събрани в клипче.

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

С повече търпение в eBay човек може да издебне читави оферти за SeaLife - http://www.sealife-cameras.com/ - които са доста добра компания за подводни фотоапарати.

Връзка към мнение

Прехвърлих темата по диагонал, така че ако мнението ми се дублира с някое от предишните - моля да ме извините.

 

Аз миналия месец снимах със SJ5000, любезно предоставена ми от christuff.

 

Тука има 

снимки и видео:

 

http://magelanci.com/patepisi/article/369-малдивите-февруари-2017/page-4

 

Всъщност видеото е с доста по добро качество, но при сглобяването на няколко клипчета от "гениалните" ми колеги, нещата малко се влошиха.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Прехвърлих темата по диагонал, така че ако мнението ми се дублира с някое от предишните - моля да ме извините.

 

Аз миналия месец снимах със SJ5000, любезно предоставена ми от christuff.

 

Тука има 

снимки и видео:

 

http://magelanci.com/patepisi/article/369-малдивите-февруари-2017/page-4

 

Всъщност видеото е с доста по добро качество, но при сглобяването на няколко клипчета от "гениалните" ми колеги, нещата малко се влошиха.

Лека поправка-моделът е SJ5000 plus.

Цената няма нищо общо с тази на gopro-тата ,а аз не виждам голяма разлика в качеството-с уточнението,че нямам точно око за тези работи и над водата даже  снимам с телефон.Единственото за което ме е яд ,е че снимките на Ven62 са станали по-хубави от моите. хиххихихи

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Лека поправка-моделът е SJ5000 plus.

Цената няма нищо общо с тази на gopro-тата ,а аз не виждам голяма разлика в качеството-с уточнението,че нямам точно око за тези работи и над водата даже  снимам с телефон.Единственото за което ме е яд ,е че снимките на Ven62 са станали по-хубави от моите. хиххихихи

В петък мога да ти пратя едно DVD :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.