Прескочи до съдържание

Камера за снимки под вода?


Препоръчани мнения

Фичо, купи ли си камера?

Да, купих си. 

И аз се ориентирах към китайския братчед на GoPro - SJCAM, като  моят модел е SJ5000X, преди година го взех от Амазон за 115паунда, сега гледам че върви за малко над 100, пък и паундът падна след брекзита. 

Тук могат да се видят характеристиките на различните модели от серията.

 

Ето снимки, но и мен ме е яд, че на ven62 са станали по-хубави  :biggrin:

post-139-0-66988700-1489503881_thumb.jpg

post-139-0-80451500-1489503878_thumb.jpg

Също така е полезна за снимки над вода, когато има нужда от по-широкоъгълен обхват (например да хванеш някоя сграда от по-близо), какъвто нямам на апарата, с който снимам.

 

post-139-0-15169400-1489503880_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето снимки, но и мен ме е яд, че на ven62 са станали по-хубави  :biggrin:

 

 

Причината вероятно не е нито в камерата, нито в "задкамерното устройство" :) , а в изключително чистата вода на Малдивите.

Bledo (магеланец-водолаз) каза, че видимостта в Черно море е 10-12 м. мах, а на Малдивите над 40 м.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

пък и скромен  :P

 

 изключително чистата вода на Малдивите.

 

има го тая момент, моите снимки са от Малайзия, ама водата видимо не беше бистра, за съжаление...

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Няма начин да стават на всеки апарат (има най-различни размери апарати), би трябвало към описанието на кутията да пише.

Връзка към мнение
3 hours ago, Mistela said:

Този тип кутии дали стават на всеки апарат? Не мога да се ориентирам дали ако си го поръчам после ще мога да го ползвам.

IMG_7496.JPG

IMG_7497.JPG

Тези специално за са Go-pro камери. Ако не си с такава камера, едва ли ще можеш да го използваш.

Връзка към мнение
13 hours ago, neuromancer said:

Няма начин да стават на всеки апарат (има най-различни размери апарати), би трябвало към описанието на кутията да пише.

 

10 hours ago, Jody said:

Тези специално за са Go-pro камери. Ако не си с такава камера, едва ли ще можеш да го използваш.

Благодаря, малко по късно видях тези подробности :-))

Връзка към мнение
преди 52 минути , Mistela каза:

Ето това намерих, нали ще ми свърши работа за подводните снимки?

IMG_7499.PNG

http://www.ebay.com/itm/WIFI-1080P-Full-HD-Helmet-Cam-Sports-DV-Action-Camera-Waterproof-Camcorder-video-/192074958726?var=&hash=item2cb88f4786:m:mIINoiJm3AQfyHMGScA80jg

 

Не съм много навътре в параметрите на тези камерки. Аз ползвах на заем. 10х @christuff 

Но беше някаква такава.

 

-------------------------------

Може ни, някой админ да отреже последните мнения в тема "Подводни камери" или нещо такова

Връзка към мнение
преди 10 минути , Mary каза:

Можете да погледнете и другата тема - Камера за снимки под вода?

Май е по-добре да се обединят двете теми, вместо да се разпокъсва информацията...?

 

P.S. За да не съм тотално офтопик, ние си купихме Eken H9 с доста аксесоари в комплекта за около $49. На сухо снима доста добре (като изключим раздуването по краищата, което си е проблем на повечето такива камери заради широкоъгълния обектив), но под вода още не сме я тествали. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повечето камери имат ревюта в YouTube - можете да видите как снимат и да видите ставнение с други камери (в същия ценови клас).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Тази ми излиза периодично във фейса и се чудя!?

Тази в розово си я купих от Алиекспрес за 30 и няколко лева. Определено не е HD , много повече докарва на VGA камерите  на старите телефони. Под вода я пробвах само в аквариума - нищо особено като качество , ама за парите си е идеална , още повече че е с доста аксесоари и телескопичен селфистик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да дам много добри отзиви за Yi 4k, купих я от Амазон в Праймдей, за 199eur с подводен кейс. Качеството е наравно с гопро ( в определени моменти според мен дори бие ). Има лесен интерфейс и добра апликация за управление през телефона. Снима 4к, но 30фпс, което честно казано на мен ми се вижда малко overkill, защото пълни супер бързо 128гб карта, а и отделно това видео се съхранява доста трудно :) Батерията държи 2 часа постоянно снимане в топли условия, зимата ще видим на студ колко издържа :D

Но за тези, които искат да снимат много качествено Yi, което е подфирма на Xiaomi предлагат и Yi 4K Plus, което снима 4к 60фпс, но е на по-височка цена. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
19 minutes ago, prozium said:

Мога да дам много добри отзиви за Yi 4k, купих я от Амазон в Праймдей, за 199eur с подводен кейс. Качеството е наравно с гопро ( в определени моменти според мен дори бие ). Има лесен интерфейс и добра апликация за управление през телефона. Снима 4к, но 30фпс, което честно казано на мен ми се вижда малко overkill, защото пълни супер бързо 128гб карта, а и отделно това видео се съхранява доста трудно :) Батерията държи 2 часа постоянно снимане в топли условия, зимата ще видим на студ колко издържа :D

Но за тези, които искат да снимат много качествено Yi, което е подфирма на Xiaomi предлагат и Yi 4K Plus, което снима 4к 60фпс, но е на по-височка цена. 

Аз преди време си взех предния модел на Yi (oще нямаше 4к) - зимата се държи перфектно. Батерията изкарва 2 часа. На слънце прави перфектно видео. На облачно време прави ОК видео. Снимките са до 16МП реални. Все пак е със сензор от SONY, което обяснява и качеството на снимките и видеото. Потвърдавам за апликацията на телефона. Част от снимките в ТР-а от Сиатъл са снимани с нея.

Редактирано от akair
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, 

Избирам и аз камера за снимки под вода. Иска ми се да е нещо бюджетно, спрях се на тази:

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B076BDJFDK/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1516874881&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=dbpower+action+camera+4k

 

И тази:

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B071K5Y59M/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1516874881&sr=8-2&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=dbpower+action+camera+4k&dpPl=1&dpID=41buo3m8o9L&ref=plSrch

 

Цената е една и съща, марката е една и съща,за втората има доста добри ревюта (за първата ревю не открих, а само един рекламен клип). Вие коя смятате, че е по-добра. 

Ще се ползва при шнорхелинг го основно. 

Връзка към мнение

Трудно ми е да преценя, в описанието и спецификациите липсват основни неща, марката ми е тотално непозната. Иначе за ревюта, защо не прочетеш тези в амазон? Едната има 44, другата 35. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Знам , че тук има доста хора с опит в подводното снимане и екшън фотографията. 

Искам да попитамкоя : коя камера си заслужава да се купи от един любител, който държи на качеството. Камерата ще е необходима за  заснемане под вода  и на спортни мероприятия. Дилемата ми е между  екшън камера от типа GoPro или фотоапарат за подводни снимки.  Цента на фотоапарата е около 250 лв , за GoPro  нямам идея нито  за модел , нито за  цена, нямам идея и кое от двете би вършило по- добра работа.  Блгодаря предварително! 

Връзка към мнение
преди 18 минути , liliya каза:

Знам , че тук има доста хора с опит в подводното снимане и екшън фотографията. 

Искам да попитамкоя : коя камера си заслужава да се купи от един любител, който държи на качеството. Камерата ще е необходима за  заснемане под вода  и на спортни мероприятия. Дилемата ми е между  екшън камера от типа GoPro или фотоапарат за подводни снимки.  Цента на фотоапарата е около 250 лв , за GoPro  нямам идея нито  за модел , нито за  цена, нямам идея и кое от двете би вършило по- добра работа.  Блгодаря предварително! 

 Не съм много наясно с фотографията . С екшън камерите повече се снимат клипове , а с фотоапаратите предимно снимки , въпреки че могат да се ползват и за двете.  Зависи от предпочитанията и нагласата.  Много важни са условията за ползане . Разбирай дълбочина , температура , удари понякога. Според мен на тази цена трудно ще се намери нещо читаво . Май някъде имаше такава тема. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , ivooo каза:

 Не съм много наясно с фотографията . С екшън камерите повече се снимат клипове , а с фотоапаратите предимно снимки , въпреки че могат да се ползват и за двете.  Зависи от предпочитанията и нагласата.  Много важни са условията за ползане . Разбирай дълбочина , температура , удари понякога. Според мен на тази цена трудно ще се намери нещо читаво . Май някъде имаше такава тема. 

Цената, която ме устройва в около 500-600 лв. Повече  би ми дошло скъпо. За дълбочина - не много голяма, тъй като ще е само за шнорхелинг и евентуално при ски и колоездене. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, liliya каза:

Знам , че тук има доста хора с опит в подводното снимане и екшън фотографията. 

Искам да попитамкоя : коя камера си заслужава да се купи от един любител, който държи на качеството. Камерата ще е необходима за  заснемане под вода  и на спортни мероприятия. Дилемата ми е между  екшън камера от типа GoPro или фотоапарат за подводни снимки.  Цента на фотоапарата е около 250 лв , за GoPro  нямам идея нито  за модел , нито за  цена, нямам идея и кое от двете би вършило по- добра работа.  Блгодаря предварително! 

С уговорката, че мнението ми е повече от любителско.

Подводните снимки и видео на Малдивите снимах с камерка SJ5000. Беше ми предоставена от @christuff .

Качеството може да го видиш тук:

 

и тук:

https://magelanci.com/profile/3709-ven62/

 

Мисля, че @Фил има подобна и някъде е показвал нормални снимки от тази камера. Имам предвид, такива на земята, не подводни.

 

Допускам, че търсиш нещо по-професионално, но може би подобно решение е едно добро начало.

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, liliya каза:

Цената, която ме устройва в около 500-600 лв. Повече  би ми дошло скъпо. За дълбочина - не много голяма, тъй като ще е само за шнорхелинг и евентуално при ски и колоездене. 

 

 

   Ските и колоезденето правят по логичния избор към екшън камера . Апарат се носи по трудно и няма как да се закачи . За себе си мога да кажа че е досадно да си гледам спусканията и освен в началото докато си поиграя  вече не нося камери  .

  Пробвал съм няколко евтини , както и купих TG‑TRACKER на Олимпус  , но мисля че в този раздел ГоПрото е по добрия избор .

 

 Под вода снимаме с Олимпус TG серията  , въпреки екщън камерите . Свикнали сме с фотоапаратите, а и при видео в автоматичен режим ми дава възможност да зумна картината за разлика от камерата . До 10-на метра  можеш без калъф , че калъфа струва колкото апаратчето.

 Според мен вземи от някой приятел екшън камера за проба . Разходи я на ски и колело няколко пъти и в случай че също ти писне си купи апарат .

 

 

PB070346.thumb.JPG.b01cc6e43cec50a31c272158f30b3567.JPGPB182018.thumb.JPG.31ed3fdd2fad7b1a0f75da0fc047cadd.JPGP7190539.thumb.JPG.f9bc383f3ac2e9bc7f6170f0e979f7f8.JPGP7211102.thumb.JPG.accce33a798b1348c9cde17d89bdb2fb.JPGP4100135.thumb.JPG.ecccf27a55349b482d725e2258634437.JPG 

 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз мога да предложа евтино решение за екшън камера, така няма да те е яд за дадените пари ако не ти допадне. Аз имах GoPro HERO 3, което по някаква причина спря да се включва и от 2 сервиза ми казаха, че било фабричен проблем с тази серия и нямало как да се оправи без да се дадат едни 200-300лв. Затова като "временно" решение си поръчах това:

 

image.png.0b5abac2aecc89809f8786f29bef6623.png

 

Искам да кажа, че по абсолютно нищо не отстъпва на GoPro-то, дори звукът е по-добър.  Снима в 4K, в комплекта идва с различни приставки за монтиране и дистанционно (които при GoPro се купуват отделно). Дори си използвам и старите приставки, които ми останаха от GoPro-то защото стандарта е същия. След като се свали приложението на телефона се свързва с WiFi и може да се следи картината в реално време и да се преглеждат и прехвърлят файлове директно на телефона 🙂 

 

Цената .... 50 GBP  (Amazon)   

 

Ето и една снимка, не е невероятно качество, но все пак е минавала през фейсбук и е доста компресирана. Видеото в 4K си е супер. 

 

46118101_2104044362948663_2745603443635781632_o.thumb.jpg.4f4f719f844138bc30955863073aa4fc.jpg

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivooo каза:

 

 

   Ските и колоезденето правят по логичния избор към екшън камера . Апарат се носи по трудно и няма как да се закачи . За себе си мога да кажа че е досадно да си гледам спусканията и освен в началото докато си поиграя  вече не нося камери  .

  Пробвал съм няколко евтини , както и купих TG‑TRACKER на Олимпус  , но мисля че в този раздел ГоПрото е по добрия избор .

 

 Под вода снимаме с Олимпус TG серията  , въпреки екщън камерите . Свикнали сме с фотоапаратите, а и при видео в автоматичен режим ми дава възможност да зумна картината за разлика от камерата . До 10-на метра  можеш без калъф , че калъфа струва колкото апаратчето.

 Според мен вземи от някой приятел екшън камера за проба . Разходи я на ски и колело няколко пъти и в случай че също ти писне си купи апарат .

 

 

PB070346.thumb.JPG.b01cc6e43cec50a31c272158f30b3567.JPGPB182018.thumb.JPG.31ed3fdd2fad7b1a0f75da0fc047cadd.JPGP7190539.thumb.JPG.f9bc383f3ac2e9bc7f6170f0e979f7f8.JPGP7211102.thumb.JPG.accce33a798b1348c9cde17d89bdb2fb.JPGP4100135.thumb.JPG.ecccf27a55349b482d725e2258634437.JPG 

 

Тези снимки с фотоапарат  са правени нали?  Кой модел е на Олимпус TG, че излизат много?

За съжаление няма  от кой да взема екшън камера за да пробвам  и варианта за мен е да купя нещо. 

преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Аз мога да предложа евтино решение за екшън камера, така няма да те е яд за дадените пари ако не ти допадне. Аз имах GoPro HERO 3, което по някаква причина спря да се включва и от 2 сервиза ми казаха, че било фабричен проблем с тази серия и нямало как да се оправи без да се дадат едни 200-300лв. Затова като "временно" решение си поръчах това:

 

image.png.0b5abac2aecc89809f8786f29bef6623.png

 

Искам да кажа, че по абсолютно нищо не отстъпва на GoPro-то, дори звукът е по-добър.  Снима в 4K, в комплекта идва с различни приставки за монтиране и дистанционно (които при GoPro се купуват отделно). Дори си използвам и старите приставки, които ми останаха от GoPro-то защото стандарта е същия. След като се свали приложението на телефона се свързва с WiFi и може да се следи картината в реално време и да се преглеждат и прехвърлят файлове директно на телефона 🙂 

 

Цената .... 50 GBP  (Amazon)   

 

Ето и една снимка, не е невероятно качество, но все пак е минавала през фейсбук и е доста компресирана. Видеото в 4K си е супер. 

 

46118101_2104044362948663_2745603443635781632_o.thumb.jpg.4f4f719f844138bc30955863073aa4fc.jpg

Това не  звучи зле и може да взема на първо време да пробвам. 

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.