Прескочи до съдържание

Стачки в Италия


vorbis

Препоръчани мнения

Искам да попитам опитните римляни в този форум за съвет относно прословутите италиански стачки. Благодарение на магеланския пътеводител разбрах, че на 8-ми март 2016 има национална стачка:

 

DETTAGLIO SCIOPERO
SettoreGenerale
AziendaTutti i settori pubblici e privati
SindacatiSlai Cobas per il sindacato di classe
Data Sciopero "Dal"08/03/2016
Data Sciopero "Al"
Modalitàintera giornata
Specifica
LocalitàNazionale
RilevanzaNazionale
Data Proclamazione13/02/2016
Interventi 283 Rarefazione oggettiva
Data Intervento22/02/2016

 

Проблемът ми е, че точно на тази дата трябва да се закараме с половинката до летище Ciampino (departure 17:25). Хотелът ни е на спирка на метрото и по принцип имаме лесен достъп до гара Термини, а оттам с автобус или влак към Ciampino.

 

Някакви идеи освен очевидната Taxi, която хич не я обичам? Досега не съм бил в Рим и не знам какво да очаквам, само съм чувал легенди за италианските стачки...

Връзка към мнение

Зависи на коя линия на метрото сте. Ако на А - можете да хванете към Anagnina и оттам има градски автобус до Чампино, който спира по принцип само на гарата в Чампино и на летището. Излиза и по-бюджетно - 1,50€ за метро и 1,20€ за автобуса. Самият автобус пътува около 40 мин от последната метро спирка на линия А до летище Чампино. Нямам идея обаче ако има стачка какво се случва. Но пък такси от там до Чампино при всички положения трябва да е по-евтино, мисля :( ...

Връзка към мнение

Попитах моя приятелка, която живее там и тя ми отговори следното:

 

Никаква стачка на 08.03. в Рим.

Има на 10.03 от 8.30 до 12.30 градски транспорт и после на 18.03 генерална стачка на обществения и частният сектор, гр.транспорт - 24 часа, влакове и самолети- също и т.н.
 

Връзка към мнение

Благодаря ти, Mary! Сърцето ми беше свито заради евентуалните проблеми около въпросната стачка, но като прочетох твоя пост и усмивката грейна на лицето ми. Още един път БЛАГОДАРЯ!!!  :yahoo:

Връзка към мнение

Така си е! Но по-добре да разбере за стачката предварително, отколкото да бъде сюрпризиран в деня на стачката.

Затова извод: Четете магеланските пътеводители, за да се ориентирате предварително!  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За 18.03 имам купени билети Венеция_Болоня. Означава ли проблем? Направо изтръпвам !?

За 18.03 имам купени билети Венеция_Болоня. Означава ли проблем? Направо изтръпвам !?

Връзка към мнение

За 18.03 имам купени билети Венеция_Болоня. Означава ли проблем? Направо изтръпвам !?

За 18.03 имам купени билети Венеция_Болоня. Означава ли проблем? Направо изтръпвам !?

 

Не, не виждам да има нещо тогава. Предполагам ще сте с влак?

Връзка към мнение

Ето на този сайт да се гледа за стачки

http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi

 

Виждам, че на 7ми април също има стачка  :unsure:  Точно тогава пристигаме в Рим. Това означава ли, че няма да има с какво да се доберем от летището до града?

Връзка към мнение

Виждам, че на 7ми април също има стачка  :unsure:  Точно тогава пристигаме в Рим. Това означава ли, че няма да има с какво да се доберем от летището до града?

 

не, не значи

стачките засягат различни региони и различни видове транспорт

на 8 стачкуват някакви влакове

Връзка към мнение

На 18.03. има изписани сума ти позиции... Моля, да ми поясни някой какво ще бъде засегнато от стачка в района на Неапол и крайбрежието! Благодаря!

Връзка към мнение

На 18.03. има изписани сума ти позиции... Моля, да ми поясни някой какво ще бъде засегнато от стачка в района на Неапол и крайбрежието! Благодаря!

доколкото разбирам, влаковете и метрото евентуално, без Circumvesuviana, ако ЕХ значи това - PERSONALE DI MACCHINA, VIAGGIANTE E CONTROLLERIA LINEE FERROVIARIE EX CIRCUMVESUVIANA, EX SEPSA ED EX MCNE DELLA SOC. EAV DI NAPOLI

4 ORE: DALLE 17.40 ALLE 21.40 часове от-до

Не е много

 

ПП Нещо и за въздушния и морски транспорт гледам, в национален мащаб

INTERA GIORNATA - AEREO: DALLE 00.01 ALLE 23.59; FERROVIARIO: DALLE 21.01 DEL 17/3 ALLE 21.00 DEL 18/3; TPL: 24 ORE CON MODALITA' TERRITORIALI; MARITTIMO: ISOLE MAGGIORI RITARDO 1 ORA PRIMA PARTENZE DEL 18/3, ISOLE MINORI 00.01-24.00; ANAS: INTERO TURNO Nazionale

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

На 08.03.17 е обявена стачка за целия обществен транспорт в Италия.Докато бях там поразпитах и ми казаха следното:

-  стачката не е само в Италия,била и в други страни,това определя по масовия и характер.

- от Трениталия ми казаха,че не е сигурно дали ще има влакове от 6ч до 9ч сутринта и от 18ч до 21ч вечерта.

- на летището(Пиза)  ми казаха,че нищо конкретно не могат да кажат преди самият ден.Дадоха ми пример с 23.02 когато пак имаше обявена стачка,но полетите бяха на време.

Като обобщение,всички казваха,че не сигурно да ли ще стачкуват,но това ще се реши в деня на стачката.

Не е задължително да има сериозни проблеми с транспорта,но да имате едно наум,ако пътувате тогава.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сайтът е объркващ и не ми е много ясно кой стачкува. Да сте готови с всякакви варианти.

 

Натискате зеленото плюсче най-вляво и четете за къде става дума. Има 13 реда за стачки на 08.03. Включително Рим.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

 

- от Трениталия ми казаха,че не е сигурно дали ще има влакове от 6ч до 9ч сутринта и от 18ч до 21ч вечерта.

 

Аз доколкото знам в тези часове има гарантирани влакове, дори и по време на стачка.

Връзка към мнение

Точно на 8- ми ще пътувам :( ...все се надявам да се добера до Термини ...развали ми се настроението...

Шатълите от летището е много малко вероятно да стачкуват. 

Стига летището да работи.

Връзка към мнение

Била съм в Италия по време на една такава стачка-октомври. Трябваше да кацнем сутринта в Бергамо, оттам планирах с влак до Комо- всичко пишеше, че ще стачкува от 9 до 17ч(примерно). Кацнахме без проблем, автобус до Милано-колкото искаш. Отиваме на гарата и там навсякъде персонал който обясняваше-стачкуват само регионалните влакове и то не всички. Отиваш на перона и ако дойде-дойде-така ни обясниха. Оказа се обаче, че машините за продажба на билети знаеха кой влак се движи и кой не и не можеше да си вземеш билет за час, в който влак няма да има. Стигнахме без проблем до Комо с първия влак(регионален), върнахме се. Та това им беше стачката :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Чета ви отдавна и благодарение на всички вас планирах първото си самостоятелно пътуване. На 08.03 ще летя до Болоня и тези стачки силно ме притесниха. На 09.03. имам купени билети до Милано - за тази дата май на видях стачки. Почти нищо не разбрах от сайта. Какво да очаквам и за какво да съм подготвена? 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Да, в сайта на Раян пише, че има стачка на наземния персонал, заради която са отменени 21 полета от и до Пиза за днес, но едва ли е само в Пиза.

 

Цитат

Due to an Italian ground handlers strike, we regret we’ve been forced to cancel 21 flights to/from Pisa today (2 Oct), along with Easyjet, Alitalia and other airlines.  All affected customers have been contacted by email and SMS text message and advised of their options: a full refund, a free transfer on to the next available flight or a free transfer onto an alternative routing.  Ryanair sincerely apologised to all customers affected by these strike cancellations, which are entirely beyond our control.

 

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.