Прескочи до съдържание

Критерии за допускане течности на борда?


Препоръчани мнения

По повод пътуването ми само с ръчен багаж, искам да питам за изискванията на Ryanair за течностите. Доколкото прочетох и разбрах всеки пътник може да вземе със себе си течности в разфасовки до 100 мл., до 1 литър /т.е. до 10 на брой/. Така ли е? А след секюрити проверката може ли да си купя бутилка вода, която да взема със себе си в самолета или не? Всъщност, моля някой, който е пътувал с тях да сподели повече подробности :)

А четка за зъби и гребен мога ли да си взема и къде да ги сложа /в големия ръчен багаж или в малкия/? :blush:

Връзка към мнение

По повод пътуването ми само с ръчен багаж, искам да питам за изискванията на Ryanair за течностите. Доколкото прочетох и разбрах всеки пътник може да вземе със себе си течности в разфасовки до 100 мл., до 1 литър /т.е. до 10 на брой/. Така ли е? А след секюрити проверката може ли да си купя бутилка вода, която да взема със себе си в самолета или не? Всъщност, моля някой, който е пътувал с тях да сподели повече подробности :)

А четка за зъби и гребен мога ли да си взема и къде да ги сложа /в големия ръчен багаж или в малкия/? :blush:

 

Погрешно сте разбрали. Нека обясня :)

 

Сайтът на BG Air казва: Всички те трябва да са опаковани в отделна прозрачна найлонова торбичка с обем не по-голям от 1 литър.

 

Сайтът на Ryanair казва: When passing through airport security screening: Liquids carried must be in a container of no more than 100ml (3.4 ounces) All liquids should be carried in a single, transparent, re-sealable plastic bag of up to 20cm x 20cm with a total capacity of up to a litre

 

Тоест: обемът на торбичка трябва да е 1 л. Размер 20 см х 20 см. Десет бутилчици е изключено да се съберат. На последното ми пътуване през Станстед с Раян най-безцеремонно ми изхвърлиха дезодоранта от 100 мл, нищо че само преди седмица минах с него на същото летище. Правилото, което трябва да следвате, е да се затваря торбичката и бутилчиците да не надвишават 100 гр. Понякога си затварят очите, но в Европа - и особено в Англия - са брутално безкомпромисни. Не е хубаво да отиде на боклука някой скъп парфюм... 

 

Желая прекрасно изкарване :)

 

P.S. Четка за коса и зъби където ви е на сърце! :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

По повод пътуването ми само с ръчен багаж, искам да питам за изискванията на Ryanair за течностите. Доколкото прочетох и разбрах всеки пътник може да вземе със себе си течности в разфасовки до 100 мл., до 1 литър /т.е. до 10 на брой/. Така ли е? А след секюрити проверката може ли да си купя бутилка вода, която да взема със себе си в самолета или не? Всъщност, моля някой, който е пътувал с тях да сподели повече подробности :)

А четка за зъби и гребен мога ли да си взема и къде да ги сложа /в големия ръчен багаж или в малкия/? :blush:

Rainy каза за  течностите преди секюрити контрола.  

 

Аз ще допълня, че пликчетата са различни на различните летища.

На софийското са правоъгълни(15/20) - можете да получите безплатно пликче при първите проверяващи б.карта и документ, а също и при скенера - пликчетата са върху машината.

 

Течности можете да си закупите след проверката и да ги вземете с вас на борда.

Четката за зъби и гребена, можете да сложите там, където ви е удобно на вас.

 

Rainy, а защо ти изхвърлиха дезодоранта? Не влизаше в плика ли? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пример за торбичка и течности - включително гримове - не че аз се изтрепвам да ги ползвам, ама ги влача  :mellow:  :) Току що снимана от последното ми пътуване с Ryan до Италия. Не е на фокус особено, идеята е да ви даде представа за правилността.

 

Дано съм помогнала :) 

 

20160227_154342.jpg

 

Връзка към мнение

Rainy каза за  течностите преди секюрити контрола.  

 

 

Rainy, а защо ти изхвърлиха дезодоранта? Не влизаше в плика ли? 

 

Mary, точно така :) Защото му се подаваше малко тумбестата главичка :) Не исках да напъвам торбичката, че щеше да се скъса. Със същото дезодорантче пътувах с Раян до Копенхаген, Ирландия, Мароко.

 

За Италия го изхвърлиха. Бил голям... Но наистина се подаваше, факт. Изхвърляли са ми лосион за слънце миналата година. Затова никога не пътувам с любимия си Coco Mademoiselle, който имам само в 100 мл. разфасовки, а ползвам доста по-евтини - но също така прелестни парфюмчета, На една жена никак няма да й стане драго да й вземат любимия аромат, който може да е и драстично скъп...  

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Много ви благодаря! Страхотни сте!

А по отношение на лекарствата? Чудя се примерно аналгин бих ли могла да взема?

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

Много ви благодаря! Страхотни сте!

А по отношение на лекарствата? Чудя се примерно аналгин бих ли могла да взема?

Нямаш проблеми :) Стига да не са течни - тогава в торбичката, или в индустриални количества. За два-три блистера различни хапчета никакъв проблем.

Връзка към мнение

По-скоро са го изхвърлили защото е под налягане дезодорантчето, а не защото надвишава позволените размери. Нека Rainy си каже де.

Аз досега с тях не съм имала проблем за течности, но виж за багаж сме се карали...

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

По-скоро са го изхвърлили защото е под налягане дезодорантчето, а не защото надвишава позволените размери. Нека Rainy си каже де.

Аз досега с тях не съм имала проблем за течности, но виж за багаж сме се карали...

 

Поли, security officer-а ясно каза, че е за големината - и че не се затваря пликчето. Няма логика да е налягането - иначе ще е забранен артикул за полет... Опитах се да кажа, че съм минавала с него през същата граница, но той само вдигна рамене. Разправиите са 99.99% излишни със служителите по охраната.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Независимо коя е авиокомпанията, ако има флакон под налягане, не трябва да се допуска до самолета. Ако на някой му се е случило, то е поради занижен контрол, а не защото може.

Връзка към мнение

Независимо коя е авиокомпанията, ако има флакон под налягане, не трябва да се допуска до самолета. Ако на някой му се е случило, то е поради занижен контрол, а не защото може.

 

Калине, няма такава официална рестрикция за английските летища:

 

https://www.gov.uk/hand-luggage-restrictions/overview

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

В Бергамо на моята приятелка й изхвърлиха почти празен крем за ръце, но разфасовката беше 150 мл, нза дезодоранта, 100 мл,никой нищо не каза. Това за четири контроли, в рамките на едно пътуване. Кремът, при последната го спряха.

Връзка към мнение

Калине, няма такава официална рестрикция за английските летища:

 

https://www.gov.uk/hand-luggage-restrictions/overview

 

Флакона под налягане се смята, първо че може да предизвика експлозия и втора неговото съдържания няма как да бъде проверено (напр. ако не работи). Има доста летища, на които изрично е посочено това, и други такива, на които тази рестрикция е оставена на служителите по сигурността (тъй като доказването на това, че аерозола е под налягане е спорен въпрос). 

 

Всичко опира до наличните средства и методи на детекция на съответното летище. След като бяха въведени по някои летища уреди за детекция на течни експлозиви, през 2011 год. Германия и Испания вкараха предложение да отпадне ограничението за течности в ръчния багаж, но то не беше прието. Темата е доста проблемна, но не е за тук. Просто ако секюритито решат, аерозола го изхвърлят и не може нищо да им кажеш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Флакона под налягане се смята, първо че може да предизвика експлозия и втора неговото съдържания няма как да бъде проверено (напр. ако не работи). Има доста летища, на които изрично е посочено това, и други такива, на които тази рестрикция е оставена на служителите по сигурността (тъй като доказването на това, че аерозола е под налягане е спорен въпрос). 

 

Всичко опира до наличните средства и методи на детекция на съответното летище. След като бяха въведени по някои летища уреди за детекция на течни експлозиви, през 2011 год. Германия и Испания вкараха предложение да отпадне ограничението за течности в ръчния багаж, но то не беше прието. Темата е доста проблемна, но не е за тук. Просто ако секюритито решат, аерозола го изхвърлят и не може нищо да им кажеш.

 

Oooo, две мнения по това няма! Кажат ли, хвърля се. Затова не нося скъпи парфюми... А за дезодорант - има логика в думите ти, но никога не са правили проблем. Има и друго - duty free магазините не трябва да продават дезодоранти, ако е забранено, а те продават. Просто не бях срещала такава специфична забрана никъде - не мисля, че дезодорантът е flamable, за разлика от запалките например, и приех, че е разрешено по подразбиране. Разрових за линкове покрай теб. Поздрави :)

Връзка към мнение

Относно флаконите под налягане .. подлежат на по-стриктен контрол само ако са със знак "запалимо". В зависимост от степента на нивото на опасност, проверяващите могат да ги конфискуват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък не мога да разбера каква е логиката да се позволяват течности в отделни разфасовки до макс. 1 литър? :blush: То не е ли пак течност? Или считат, че с 1 литър течност не може да се направи бомба, прекалено малко е :P

Връзка към мнение

На въпроса защо се забранява качването на течности в ръчния багаж, ето случаят довел до това ограничение. Въпреки, че част от информацията не е съвсем точна. На някоя сбирка може да го дискутираме, ако някои има желание.

 

2006 transatlantic aircraft plot
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да де, ама на практика качването на течности в личния багаж не е забранено. Ако сте двама или трима души, реално разполагате с 2 или 3 литра течност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да де, ама на практика качването на течности в личния багаж не е забранено. Ако сте двама или трима души, реално разполагате с 2 или 3 литра течност.

 

Така е. Търси се баланса между правта на гражданите и мерките за сигурност.

 

Темата е "чувствителна" и не смятам, че дискутирането на детайли от рода "защо точно до 1л. и на по 100мл" или "ако реша ще направя еди какво си и пак ще кача на борда ..." не са за този форум.

Връзка към мнение

Аз пък не мога да разбера каква е логиката да се позволяват течности в отделни разфасовки до макс. 1 литър? :blush: То не е ли пак течност? Или считат, че с 1 литър течност не може да се направи бомба, прекалено малко е :P

Пликчето 20 х 20 е с обем 1 литър. В него със сигурност не можеш да събереш 10 броя опаковки по 100 мл :) Разбира се можеш да купуваш още течности после. Ако може да се направи бомба в самолета, със сигурност ще измислят друга гяволия... да ни пази от такава възможност БогътНаПътешествениците!

Връзка към мнение

Извинявайте за тъпия въпрос, но забранена ли е храна в ръчния багаж (разбирай всичко - сандвичи и пр.) в нискотарифни и "нормални" авиокомпоании? Съвсем доскоро бях убеден, че Е забранено, докато не видях миналата година в полет на Уиз до Барселона едно семейство до нас да вади на децата си домашни сандвичи (децата бяха големи), докато ние малко поизгладнели преглеждахме менюто на борда....

Връзка към мнение

Не са забранени нито носенето, нито консумацията на храна на борда. За разлика от консумацията на собствен алкохол  :(

 

Дали обаче? В обратния полет с Уиз - Барселона-София, миналата година бате ви Бойко Кръстанов (май така се казваше артиста) се качи на борда с раничка, от която се подаваше бутилчица наченато уиски, но така като се сещам за размера й - вероятно е купена от фрийшопа на летището и затова му позволиха да я качи, респ. да я "ползва"

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.