Прескочи до съдържание

Критерии за допускане течности на борда?


Препоръчани мнения

Дали обаче? В обратния полет с Уиз - Барселона-София, миналата година бате ви Бойко Кръстанов (май така се казваше артиста) се качи на борда с раничка, от която се подаваше бутилчица наченато уиски, но така като се сещам за размера й - вероятно е купена от фрийшопа на летището и затова му позволиха да я качи, респ. да я "ползва"

Виж т. 13.3.3 от общите условия на Уиз:

 

For safety reasons You are only allowed to consume alcoholic beverages purchased on board

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами те като всеки ресторант и прочие място, където се продават такива неща се грижат за доходите си. Не виждам нищо изключително. Даже допускат собствена храна, което си е отстъпка. А алкохола не е жизнено необходим, все пак.

Safety reasons е чиста лъжа де  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е заради доходите според мен - все пак основната дейност на ресторанта е да продава храна и напитки, а не да те превози от т. А до т. Б - а за да може да контролира консумацията на алкохол на борда, за да няма пътници, прекаляващи с него със съответните последствия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да допълня, че понякога за течности могат да бъдат сметнати и продукти, които на пръв поглед (според мен поне, де) не са течни. Веднага давам 2 примера - меки френски сирена и течен шоколад, които са ми конфискувани от ръчния багаж в две различни държави -_- Скенерите ги отчитат като течност и действително на екрана са оцветени по различен начин... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Изчетох всичко и пак съм объркана, затова ще питам. Ще пътуваме само с ръчен багаж- аз, съпруга ми и двете ми деца- на 8 и на 2г. на гости на майчето. Няма да носим шампоани, паста за зъби, четки и някои други неща, но има други без които не мога- определена маска за коса, един флуид за косата и др. Та въпросът ми е: мога ли да си пресипя от тези "скъпоценни" неща в мини стъклени бурканчента (раздават ги по сватби с мед) и шишенца( имам от спирт по 100мл) и да ги сложа във въпросните торбички на летището? И на 4 такива пълни със " скъпоценности" торбички ли имаме право? Ох, много съм зле, ама ще пътуваме за първи път и то цялата банда....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нека бъдем точни, за да не създадем главоболия на някого, че и финансови загуби. Правилото е: контейнери до 100 милилитра, събиращи се в прозрачен запечатващ се плик с обем до 1 литър. Също така, обемът на контейнерите трябва да е видим за проверяващия.

10 контейнера по 100 милилитра не могат да се съберат в такъв плик, без да нарушим законите на физиката :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нека бъдем точни, за да не създадем главоболия на някого, че и финансови загуби. Правилото е: контейнери до 100 милилитра, събиращи се в прозрачен запечатващ се плик с обем до 1 литър. Също така, обемът на контейнерите трябва да е видим за проверяващия.

10 контейнера по 100 милилитра не могат да се съберат в такъв плик, без да нарушим законите на физиката :)

Събират се само 10 мънинки шишенцата с джин, от ония, пластмасовките по 50 грама.:)))
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мене  миналия месец за пръв път от 10 години летене с ръчен багаж ме караха да местя течните неща в пликче на Т1.

Пликчето наистина е малко, всичко ми се събра, но примерно ако имате 5 опаковки от крем по 100 мл, няма никога да се съберат в пликчето, 10 туби и шишенца ще са ОК.

Връзка към мнение

Значи не е проблем, че бурканчетата са стъклени? Лошото е, че шишенцето ми е тъмно и не би се видяло съдържанието, но пък на него пише спирт, мога да кажа, че е спирт.... Много ви благодаря! Много сте ми полезни! Трябва да занеса и канела на прах, в пликче от 50гр.- 10бр. И 2 пакета ленено семе от 200гр. Ще бъде ли проблем?

Редактирано от Дорис
Връзка към мнение

Значи не е проблем, че бурканчетата са стъклени? Лошото е, че шишенцето ми е тъмно и не би се видяло съдържанието, но пък на него пише спирт, мога да кажа, че е спирт.... Много ви благодаря! Много сте ми полезни! Трябва да занеса и канела на прах, в пликче от 50гр.- 10бр. И 2 пакета ленено семе от 200гр. Ще бъде ли проблем?

Няма да са проблем канелата и лененото семе.

Връзка към мнение

Пише ли някъде официално, че шишенцата не могат да са повече от 10? Според мен е казано до 1 литър, а не до 10 по 100 мл. Аз съм си събрала шишенца от шампоанчета по 30 мл от хотелите, в които съм била, кутийки от балсам за устни и т.н. и си ги пълня с каквото ми трябва. Вмествам доста повече от 10 в плика, винаги го показвам и никога никой не ми е казал нищо.

Връзка към мнение

Може и да са повече на брой, да. Само казвам, че ако имате 10 опаковки по 100 мл трябва да са доста гъвкави, за да влезнат в пликчето, което събира един литър, но не и в обемисти опаковки.

Връзка към мнение

Значи не е проблем, че бурканчетата са стъклени? Лошото е, че шишенцето ми е тъмно и не би се видяло съдържанието, но пък на него пише спирт, мога да кажа, че е спирт....

По-добре не казвай, че е спирт. Аз също си нося разни неща в подобни шишенца, един път ползвах такова от спирт и ми казаха, че не може спирт на борда. Отворих го и показах, че е шампоан и ме пуснаха.
Връзка към мнение

За стъклените може и да има проблем, счупеното стъкло си е нож отвсякъде, знам че със сигурност големи буркани и бутилки не се позволяват. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, има резон. Просто съм виждал доста зимнина спряна по проверките, сигурно е заради гелообразната консистенция на лютеницата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не ми се показа целия текст...въпросът ми беше дали ще направят компромис, ако дамската ми чанта е малко по-голяма от 35/20/20., но е мека и мога да я напъхам в малко пространство?

Връзка към мнение

Нещо не ми се показа целия текст...въпросът ми беше дали ще направят компромис, ако дамската ми чанта е малко по-голяма от 35/20/20., но е мека и мога да я напъхам в малко пространство?

А с коя АК ще се пътува?Защото, ако е Уиз и се пътува само с малък ръчен багаж, не може И с дамска чанта .Багажът е само 1 брой.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.