Прескочи до съдържание

Резервация онлайн или директно с хотела?


Dreamm

Препоръчани мнения

Моля за съвет - търся хотел в Рим, в близост до Термини, защото полета за София ми е много рано. Намерих няколко подходящи, според мен, не сега се чудя кой е правилният вариант /по-точно сигурният/ - да резервирам чрез booking или друг подобен сайт, или направо чрез хотела. Кореспондирам си чрез имейла с един от хотелите и единственото им изискване е да предплатя една нощувка, което за мен е ОК. Обаче се притеснявам доколко са коректни :blush:

Връзка към мнение

Хора, помагайте!

Уговорих се с един хотел и ще трябва да им преведа по банков път капаро. Дадоха ми банковата си сметка, но на мен ми изглежда леко странна. Ако отида с тази разпечатка, в ОББ примерно, дали ще се ориентират какво да направят?

IBAN ************************ NUMERO CONTO ************* BIC/SWIFT ************* AGENZIA *********** INDIRIZZO AGENZIA *********** CIN * ABI ******* CAB *******

Разбира се, звездичките ги сложих на мястото на данните.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

И с двата метода - резервиране през букинг или лично чрез хотела вероятно няма да имаш проблеми. Втория аз поне го намирам доста по-рисков (пак да кажа, относително, според мен ще сте ОК), при банков превод ако стане проблем пиеш една студена вода. При резервация с карта в букинг, или който и да е друг сайт може да оспориш транзакция и т.н., имаш повече лостове за действие. Има и друго нещо, че при резервация с карта, хотела получава номера и в чист вид и ако реши може и там да злоупотреби, процетно са малко такива случаи, но знае ил се...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И с двата метода - резервиране през букинг или лично чрез хотела вероятно няма да имаш проблеми. Втория аз поне го намирам доста по-рисков (пак да кажа, относително, според мен ще сте ОК), при банков превод ако стане проблем пиеш една студена вода. При резервация с карта в букинг, или който и да е друг сайт може да оспориш транзакция и т.н., имаш повече лостове за действие. Има и друго нещо, че при резервация с карта, хотела получава номера и в чист вид и ако реши може и там да злоупотреби, процетно са малко такива случаи, но знае ил се...

Макар, че вече почти се разбрахме с представител от хотела /http://romaartrooms.it/en/тази сутрин започвам да се разчудвам.... точно за чашата студена вода...

Хотелът настоява за 100 евро предплата, а през Букинг мога да платя в хотела, но все пак трябва да въведа данните от картата си, като хотелът си запазва правото да блокира някаква сума....явно 100 евро.

Между другото хотелът ми предложи да предплатя по два начина - с карта или банков превод. Аз си наумих да бъде с банков превод, може би с карта ще стоят по друг начин нещата?

 

И още нещо се досетих - Букинг предлага безплатна анулация 3 дни преди пристигане, а хотелът - 25 дни.

А предпазва ли ме от евентуална злоупотреба това: "This property does not require a CVC code to complete your booking"?

Извинявам се за глупавите въпроси, но трябва да ви питам.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение

С карта бих казал, че е по-сигурно (стига да не си даваш номера по имейл). Ако нещо има проблем с хотела можеш да оспорваш транзакцията. С трансфера - дал си и толкова.

Това, че не иска CVC код би трябвало да предпазва от злоупотреба в някаква степен, примерно недобросъвестни служители да си препишат детайлите на листче и да пазаруват после... Иначе от страна на хотела е все едно.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз винаги резервирам чрез Букинг с кредитна карта и възможност за анулиране.  

Веднъж ми изтеглиха сума за една нощувка от анулиран хотел в Дубай. Обърнах се към Букинг и те преговаряха с  хотела за връщане на парите. Нещо не се разбраха бързо с дубайците и ми преведоха от Букинг сумата, като отбелязаха, че ще си я възстановяват по-късно от хотела. Това е коректност. Дано съм полезна за правилно решение.

А относно Рим, аз винаги спя в хотел около Термини. Не е страшно, там е денонощен поток от хора.

Веднъж ползвах апартамент, сутринта в 5 оставих ключовете в апартамента, дръпнах топката. На входа на сградата се оказа, че няма как да си отворя, за да изляза.

Може би е имало някакво секретно копче в тази стара сграда, но така и не го видях. Загубих маса време, разбудих домоуправителя, за да ми отключи. От тогава резервирам хотел само с 24 часова рецепция.

Приятен път!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз винаги резервирам чрез Букинг с кредитна карта и възможност за анулиране.  

Веднъж ми изтеглиха сума за една нощувка от анулиран хотел в Дубай. Обърнах се към Букинг и те преговаряха с  хотела за връщане на парите. Нещо не се разбраха бързо с дубайците и ми преведоха от Букинг сумата, като отбелязаха, че ще си я възстановяват по-късно от хотела. Това е коректност. Дано съм полезна за правилно решение.

А относно Рим, аз винаги спя в хотел около Термини. Не е страшно, там е денонощен поток от хора.

Веднъж ползвах апартамент, сутринта в 5 оставих ключовете в апартамента, дръпнах топката. На входа на сградата се оказа, че няма как да си отворя, за да изляза.

Може би е имало някакво секретно копче в тази стара сграда, но така и не го видях. Загубих маса време, разбудих домоуправителя, за да ми отключи. От тогава резервирам хотел само с 24 часова рецепция.

Приятен път!

Благодаря. Може ли да споделиш за някой хотел около Термини? Аз правя уговорки с Roma art rooms.

Ако окончателно избера него смятам да направя резервацията си чрез booking, не директно чрез хотела /цената е абсолютно еднаква, въпреки 50-те процента намаление в booking/. Само се чудя дали да не си взема някаква допълнителна карта, с която само да плащам подобни неща. Със самолетните билети "рискувах" :lol: и платих с дебитната си карта, но с тези хотели, които можели да ми блокират разни суми малко се притеснявам.

Връзка към мнение
Дани Магелани

За по една нощ в близост до Термини съм спала 2 пъти в Акрополи, попаднах дори на българин на рецепция. Доста скромен-2звезди, но на удобно място.Била съм в два, отдалечени от гарата, от по-висок клас хотели - четири звезди с басейни, но рано сутрин таксито до летището ни излезе 75 евро. Апартамента даже не си го спомням. Може би 3 везди до гарата е по-добър вариант.

https://www.booking.com/hotel/it/acropoli.ru.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=d30fc598591757c42e9220957c0cc0f0;dcid=2

До летище Фиумичино хотел - Леонардо Да Винчи хотел е с безплатен паркинг, има и трансфер и автобуси, но нощем е само за такси, което се взема при изхода при пристигане, но не от лентата за Рим, от другата най-вътрешната лента на улицата:

https://www.booking.com/hotel/it/leonardo-da-vinci-rome-airport-hotel.ru.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=d30fc598591757c42e9220957c0cc0f0;dcid=5

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И още един въпрос от категорията "глупави", надявам се - последен: резервирайки хотел през booking задължително ли е в картата /в моя случай ще бъде дебитна - mastercard/ да е налична сумата? И по-точно, понеже реших да си взема карта, която да ползвам само за онлайн плащания и да я захранвам при нужда, ще мога ли да направя резервация, ако в картата няма никаква сума или има сума, по-ниска от стойността на резервацията?

Връзка към мнение

Ами дебитна карта по принцип така се ползва - сумата трябва да е налична. За кредитна не е нужно да е налична.

Виж в условията какво пише - кога се тегли сумата, ако има депозит ще трябва да имаш пари, иначе няма да мине. Ако картата е само за гаранция, тогава мисля, че може само с кредитна, но може и да бъркам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами дебитна карта по принцип така се ползва - сумата трябва да е налична. За кредитна не е нужно да е налична.

Виж в условията какво пише - кога се тегли сумата, ако има депозит ще трябва да имаш пари, иначе няма да мине. Ако картата е само за гаранция, тогава мисля, че може само с кредитна, но може и да бъркам.

В условията пише, че "анулирането е безплатно", "не се изисква предплащане", платете по-късно", "нищо не дължите днес, ще платите по време на престоя си". В процеса на резервиране ми иска да въведа номер на карта, без да ми иска секюрити кода и пише, че се иска, за да си гарантирам резервацията. В условията за единия хотел пише "хотелът може да блокира част от сумата", а на другия "От картата ви няма да бъдат изтегляни средства - тя е нужна само за гарантиране на резервацията"...

 

И за да бъда съвсем точна, копирам : Номер на кредитна/дебитна карта - "Без таксуване - информацията е необходима само за да запазим стаята ви ", "Това място за настаняване не изисква CVC код за извършване на резервацията ви".

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
Дани Магелани

На мен са ми блокирали сумата при отменима рзервация. Дава ми съобщение за изтеглена от кредитната карта сума, а като позвъня на номера върху картата, се оказва, че няма реализирана транзакция, а само блокиране. При анулиране се разблокира сумата. В деня преди първата нощувка, ако не сте анулирали,  дърпат от картата сумата за 1 нощувка, това е честа практика. Като отидете в хотела възстановяват тази сума и изтеглят сумата вече за всички нощувки. Винаги искайте фактура и касовата бележка за транзакцията. Така установявате дали са дръпнали правилната сума. Извинявам се за прекалено подробното разяснение! Ако има други въпроси, ще отговоря, доколкото мога.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, ама блокиране с дебитна карта не става, сумата си се тегли.

Според това, което пише горе като условия, не би трябвало да теглят пари, но знам ли...

Доколкото разбирам Dreamm не иска да зарежда пари в дебитната карта. Значи, вече си се престрашила да резервираш по интернет, това значи, че си готова да поемеш някакви разумни рискове, примерно до цената на резервацията. Така че зареждай картата и действай, всички го правят. Другия начин е без резервация да търсиш на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако в дебитната карта няма наличност, а администрацията от хотела реши да извърши проверка на картата, е възможно резервацията да бъде отменена в случай, че в определен от хотела срок не се промени платежното средство или не се зареди с пари...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, вече си се престрашила да резервираш по интернет, това значи, че си готова да поемеш някакви разумни рискове, примерно до цената на резервацията. Така че зареждай картата и действай, всички го правят. Другия начин е без резервация да търсиш на място.

Аз отдавна резервирам по интернет, но винаги плащам по банков път. Хотел в чужбина за първи път ще резервирам и от там идват всичките ми притеснения. В България все ще се оправим, но в чужбина....не съм сигурна.

Заявих си една visa, която ще взема в края на другата седмица. Ще резервирам през booking и направо ще захраня картата със сумата за резервацията, пък каквото ще да става.

Благодаря на всички вас - толкова много ми помогнахте! :thankyou:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 години по-късно ...

Специално за вериги като ALL винаги е по-добре да се ползва сайта на веригата, а не booking.

Иначе хората тук ползват всичко налично

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Истината е в сравняването на цените . Голям част от хотелите имат надпис на сайтовете си "резервирайте директно през нас за най-добра цена", реално често се оказва, че не е така. Та според коя част на света е хотела и моментната ситуация - boooking, agoda, expedia...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.