Прескочи до съдържание

Търся спътничка за Малдиви


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Здравейте магеланци!

Виждам, че тази рубрика не е много популярна. Дали от притеснение или недоверие - не зная.

След срещата на 27.02, на която видях прекрасни хора, от моята кръвна група, вече по-спокойно мога да напиша - търся спътник за Малдивите.

Презаверих билетите си от февруари за август. Пътуване с flydubai. Тръгване на 31,07,2016 и връщане на 14,08,2016. Ориентирала съм се към Мафуши по препоръка на Светльо. Това, че е валежен сезон не е притеснително.  Обяснили са на Светльо на място, че вали рядко за 1-2 часа на ден. Това е колкото да разхлади в жегата. В момента върви промоция на flydubai и може би има изкушени. Приемам предложения за промени на острова, както и в избраните от мен хотели. Няма значение спътник или спътничка, защото ще си вземем единични стаи. 

Очаквам мнения и предложения! Благодаря!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Относно датите: За сега са посочените дати, но билетите ми позволяват промяна. Мога да направя нова промяна на полета за периода 26.12.2016-8.01.2017. Обмислям го и ще зависи от мнението на спътника.

План А:

Резервирала съм в Маафуши, защото ми е препоръчан и ефтино се достига с ферибот, 2 места за настаняване.

Първото - https://www.booking.com/hotel/mv/venturo-maldives.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=dc6d54c8f2551d11c7aabd52a10cebbd;dcid=2

Изборът ми се обуславя от факта, че има рускоезичен персонал. Руският ми е доста по-добър от английския, живяла съм 4 години в Москва и познавам гостоприемството и сърдечността на този народ. Мисля, че там ще получа обективни оценки и некомерсиални указания и съвети. Мястото е скромно, на ще се запознаем с реалния бит. Активностите им не са скъпи.

Второто - https://www.booking.com/hotel/mv/arena-beach.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=dc6d54c8f2551d11c7aabd52a10cebbd;dcid

Това е от най-добрите хотели на Маафуши. За мен е разпределяне на риска, ако не съм попаднала на точното място в първия. Храната там е препоръчана от гостите. 

Два дни в Мале в хотел https://www.booking.com/hotel/mv/laze.bg.html??aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=dc6d54c8f2551d11c7aabd52a10cebbd;dcid=5

По мнение на доста пътешественици, в Мале няма какво да се гледа, но аз за сега съм решила да направя тази резервация, а ако не ми хареса обикалянето на града, винаги може да се отмени или времето да се посвети на еднодневно посещение на активности или някой ризорт.

Имам и план Б:

Това е по-рисков, защото нямам отзиви за мястото. Транферът е безплатен, 5 звезди, но все още обмислям дали си заслужава.

https://www.booking.com/hotel/mv/marco-milan-loge.bg.html??aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=dc6d54c8f2551d11c7aabd52a10cebbd;dcid=5

Питайте за всичко, което ви вълнува, може и на лични. Бих приела мнения и съвети от магеланци, за което благодаря!

Връзка към мнение

Дани, аз също съм букнала Арена бийч по съвет на Петров и ще имаш прясно мнение, преди да тръгнеш. Ние ще сме там през октомври.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За сега билетите са ми за 31.07.2016 и връщане на 14.08.2016. Ако се наложи ще ги променя.

Ааааа, а пък аз разбрах, че декември. Не съм дочела . Тогава, ти ще даваш съвети,моля!:)

Връзка към мнение

Супер идея, Малдивите ги обмислям от много време, но засега не съм намерил спътник за там. Ако случайно остане за Декември и още не си намерила спътник - 100% съм в играта. Нямам проблем с английския, втори майчин ми е. Пътувам непретенциозно :)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.