Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Плажове и острови в Тайланд

ao nang mu ko ang thong koh phangan

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
56 отговора на тази тема

#1 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 16:21

След като се сдобихме с билети до Тайланд, започна голямото умуване как да разпределя оскъдното си време най-оптимално. Горещ сезон е, всякакви храмове и обиколки са мазохизъм, така че планирам само море. Очаквах да е много лесно - има 100 теми за дестинацията, имам си Сънчо, знаех, че ще измъчвам и Petkan, CCK, G.D :rolleyes: , въобще източници с опит, сходни представи, различни бюджети и желания, а от там идеи, има бол.   

Е, разпитвах, четох, разпитвах и се подреди някаква чернова на програма.

Период на пътуване - 23.04-07.05.2016.  

Бюджет - абсолютно неясен :blush: . 

Брой пътуващи - 4. Половината са дружелюби куфари, а организаторът е много хаотичен и колеблив. 

Чернова на програма:

24.04 Кацане в 7:30 AM на Suvarnabhumi Airport.

Има полет с bangkokair до Краби в 9:25, което не ми звучи зле, но не знам дали е възможно. Следващите опции са в 13/14:15 от същото летище. Няма да издържа, а и не искам, да чакам толкова време на летището, така че мисля да хванем експрес до метрото и да се разходим малко из града. Няма да имаме много сили, а и не знам колко време да предвидя за придвижване до центъра и обратно. Насоки? Идеи за занимание?

Пристигане в Ао Нанг и намиране на хотела. Ядене, киснене в басейна и почивка.

25 и 26.04 Иска ми се да наемем лодка и да направим обиколка на няколко островчета.Няма да ходим до Phi Phi, не ме спечели идеята. До Chicken, Tup, Hong, Lao. Някой знае ли какви цени да очаквам?

Но ще сме много бели и не знам дали няма да изгорим жестоко. Препоръки за плажове с палми/ чадъри?  

27.04 - има организиран транспорт до Ко Панган около 15:00, пътуването е малко по-малко от 5 часа. Преди това ще посетим Phra Nang и Railay beach. Вероятно ще спим около пристанището, защото сутринта искам да тръгнем към Ang Thong.

28.04-30.04 Мu Ko Ang Thong marine park. Изглежда красиво, диво и интересно място. Архипелаг от 42 острова, само един е населен. Може да се спи в базово бунгало или на палатка. Аз искам бунгало, но са само 6. Не знам как да запазя предварително, защото ако морето е бурно, няма да тръгнат лодки.

Най-популярният дневен трип от Самуи и Панган е, но аз искам да остана за 1-2-3 нощувки, в зависимост от условията. Разбрах, че мога да пътувам само с лодките, които правят турове и да се разберем да ни вземат следващ ден, но не знам от тук как да го организирам или поне да проверя цените. 

Триповете са за обиколка и плаж, за шнорхелинг или с канута. Не съм открила проучила детайли мога ли ако спим там да си наема канута и каква част и как можем да обиколим за 3 дни. Ако някой е ходил, ще се радвам да разкаже. 

01-04.05 - Koh Phangan.

В южната част на острова има два плажа, които са хубави и няма как да включа в програмата си -Haad Rin beach и Leela beach.

Ще спим в северната част на острова и се надявам да видим поне няколко околни плажа, ако времето и транспортът са ок. Сънчо препоръчва Haad Salad, Petkan от миналата година ми е показал морков-примамка на Haad Chao Phao. Аз имам задръжки и за двата залива, защото има повече хотели, отколкото ми се иска и не съм убедена, че водата е супер чиста и красива. И няма да имам моторче, за да бягам всеки ден. Препоръки за по-неразвит залив?

Ruwenzogy как обикаля острова? Имаш ли някакви насоки за цени на таксита и начин за обикаляне?  

Накрая съм оставила 2 дни за Банкок. Знам, че е малко, недостатъчно и тн, но полети до там много, ще си доразгледам следващ път. Сега е топло и аз обичам море. 

Ако някой има желание, ще се радвам и на препоръки какво да ядем, какво шоу да посетим и въобще всичко, за което се сетите  :)

• Йордан Щерев харесва това

#2 captain_oveur

captain_oveur

Публикувано 07 март 2016 - 16:32

По т.1: Хванете Airport rail link (City line) и слезте на предпоследната спирка - "Ratchaprop". Можете да се ориентирате по известния хотел "Bayoke tower", най-високата сграда в Тайланд. Можете да се завъртите в района и да разгледате - интересно е.

Има молове, но няма да ти кажа къде са :)

За яденето - заклевам те, опитай Thai pad! :)

• Lindt, Gentleman Basta и Grishkata харесват това

#3 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 16:36

По т.1: Хванете Airport rail link (City line) и слезте на предпоследната спирка - "Ratchaprop". Можете да се ориентирате по известния хотел "Bayoke tower", най-високата сграда в Тайланд. Можете да се завъртите в района и да разгледате - интересно е.

Има молове, но няма да ти кажа къде са :)

За яденето - заклевам те, опитай Thai pad! :)

Искаш да направя трето пътуване в Азия без да си купя нещо :rolleyes: ?

Страх ме беше да проверя какво е това, но изглежда съвсем безопасно Thai pad. Има ли тайна съставка, която да ме погнуси?

#4 captain_oveur

captain_oveur

Публикувано 07 март 2016 - 16:39

И Thai pad, и Kao pad, и всякакви pad-ове са безопасни и много вкусни, само mouse pad не яж  :biggrin:

• cck, Lindt и Ивка харесват това

#5 Радо

Публикувано 07 март 2016 - 18:03

В Ао Нанг придвижването е лесно - с тук-тук /ок. 30бата на човек/, има и още един модел,с който е около 20бата на човек. Не знам къде ви е хотела, но това са цените горе долу.
Chicken island според мен не си заслужава, но иначе до околните плажове на Ао Нанг придвижването е с long boat-100бата.
За Банкок - bayioke sky hotel - 400бата от лобито на 19етаж,от там друг асансьор и на 83етаж има бар -в 400те бара е включена една напитка по избор, на 84етаж е мястото за гледане 360градуса.не е необходима резервация :)
Послепис - тука е убийствена жега 39С на сянка беше днес; така че преценете хубаво идеята за плажовете въобще :)
  • Lindt харесва това

#6 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 18:08

В този хотел май ще ми е по-интересно по залез/ вечер. По-скоро си представям плаващ пазар или някакво готино място за ранен обяд с ужасна шумотевица наоколо.  

#7 Георги

Публикувано 07 март 2016 - 18:13

24.04 Кацане в 7:30 AM на Suvarnabhumi Airport.

Има полет с bangkokair до Краби в 9:25, което не ми звучи зле, но не знам дали е възможно. Следващите опции са в 13/14:15 от същото летище. Няма да издържа, а и не искам, да чакам толкова време на летището, така че мисля да хванем експрес до метрото и да се разходим малко из града. Няма да имаме много сили, а и не знам колко време да предвидя за придвижване до центъра и обратно. Насоки? Идеи за занимание?

Пристигане в Ао Нанг и намиране на хотела. Ядене, киснене в басейна и почивка.

Транспорта по спомени хич не беше бърз, та според мен няма много смисъл убити от път и уморени да слизате в града за 1 час и после обратно, особено след като сте отделили 2 дни на Банкок в края. Но и хващането на полета в 09:25 ми звучи супер оптимистично, летището там е голямо, и ако попаднеш в час пик ще има чакане по границата...къде ти време да излезете, да вземете багаж, да чекирате... 

Но Bangkok Airways не са като стриктните лоу костове, това което аз бих направил е да си взема билетите от 13:00 (стига да са пак на Bangkok), и ако сте ок с времето при кацане да отидете на тяхно гише и да питате дали може да ви качат на ранния полет, ако имат места. Чета из нета разни хора казват, че са го правили без да им искат пари. 

• Lindt харесва това

#8 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 19:02

Транспорта по спомени хич не беше бърз, та според мен няма много смисъл убити от път и уморени да слизате в града за 1 час и после обратно, особено след като сте отделили 2 дни на Банкок в края. Но и хващането на полета в 09:25 ми звучи супер оптимистично, летището там е голямо, и ако попаднеш в час пик ще има чакане по границата...къде ти време да излезете, да вземете багаж, да чекирате... 

Но Bangkok Airways не са като стриктните лоу костове, това което аз бих направил е да си взема билетите от 13:00 (стига да са пак на Bangkok), и ако сте ок с времето при кацане да отидете на тяхно гише и да питате дали може да ви качат на ранния полет, ако имат места. Чета из нета разни хора казват, че са го правили без да им искат пари. 

Нямаме багаж. Надявам се да убедя и другарчетата да нямат багаж. Ще си извадим визи в София. Май можем да минем по-бързо проверка, ако имаме вътрешен полет. Да, на Сънчо са му сменяли полета като е закъснял, но този вариант, който предлагаш, е по-безопасен. Ще помисля над тази идея. 

• captain_oveur харесва това

#9 gini

Публикувано 07 март 2016 - 19:32

Дори да имаш виза пак има опашка и отнема време, а онези хорица хич не си дават много зор :). Избирателно проверяват багажи митничарите, което допълнително отнема време, ако си такъв карък като нас, мисля че отиде един час докато излезем от зоната.

Това мнение е редактирано от gini: 07 март 2016 - 19:39

• Lindt харесва това

#10 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 20:01

И така, аз бях сигурна, че когато си напиша програмата, ще реша да я сменя :blush: . 

Един мъдър приятел каза, че ако искам толкова много да видя скали, че държа да се разбия от път, е по-добре да спя на Пи Пи, където поне водата е хубава. И май ще го послушам  :)

Има полети на thai airways до Пукет в 10:30, 10:50. които кацат в 12. От Rassada Pier до Laemtong Bay има фери в 13:30 и в 15:00 за 9 евро, пътуването е  2 часа. 

Къде да спим и какво да правим 2-3 дни на Пи Пи? Досега нищо не съм чела и просто ги отхвърлих заради натовареността на еднодневните екскурзии. 

#11 gini

Публикувано 07 март 2016 - 20:13

Дали ще сварите за ферито, пристана е по диагонала на острова от летището, ние от Банг тао бийч /малко по- южен е от летището на Пукет/ -до там, доста време пътувахме, но беше трасфер и пътьом минавахме за да вземем и други хора, та не зная точно колко е чистото време за придвижване.

3 дни на Пи пи ми се виждат много, то зора е веднъж да останеш на Майя бей без навалицата и да се поразходиш малко.. помня че хотелите ми се видяха доста скъпи.
  • Sun4o харесва това

#12 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 20:18

Дали ще сварите за ферито, пристана е по диагонала на острова от летището, ние от Банг тао бийч /малко по- южен е от летището на Пукет/ -до там, доста време пътувахме, но беше трасфер и пътьом минавахме за да вземем и други хора, та не зная точно колко е чистото време за придвижване.

3 дни на Пи пи ми се виждат много, то зора е веднъж да останеш на Майя бей без навалицата и да се поразходиш малко.. помня че хотелите ми се видяха доста скъпи.

Излизат приемливи варианти под 50 евро. Но още не знам къде и какво да гледам, така че не задълбавам. Идеята е да заместя скалите около Ао Нанг с по-чисти плажове. Ако водата е хубава и плажовете са чисти и красиви, мога да си седя и 2 месеца, без да ми омръзне. Така че .. 3 нощувки и после към Ко Панган. 

#13 infinity

Публикувано 07 март 2016 - 20:19

Защо отхвърляте phi phi le? Ако си договорите лодка само за вас и отидете рано преди групите с моторни лодки, ще останете доволни. Иначе островите около Ао нанг не ми харесаха толкова,колкото Пи пи ле и Симиланските острови.
  • Lindt харесва това

#14 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 20:42

Защо отхвърляте phi phi le? Ако си договорите лодка само за вас и отидете рано преди групите с моторни лодки, ще останете доволни. Иначе островите около Ао нанг не ми харесаха толкова,колкото Пи пи ле и Симиланските острови.

Ами да, по тази причина си смених първите 3 дни с Пи Пи. И на мен би ми харесало на Симиланските острови, но ще останат за друг път и друг сезон. 

#15 T.E.Lawrence

T.E.Lawrence

Daydreamer

• 1482 мнения

Публикувано 07 март 2016 - 20:48

Страх ме беше да проверя какво е това, но изглежда съвсем безопасно Thai pad. Има ли тайна съставка, която да ме погнуси?

Phad Thai са тайландските спагети. Сервират ги с натрошени ядки и е сигурно единственото наистина нелютиво ястие. Спасява навсякъде из дълбоката провинция. Иначе за каквото и друго да ти кажат, че не е люто, не им вярвай! :D Другото стандартно е као пад кай, пържен ориз с пилешко, но там лютото е по милостта на готвача. :D
  • Lindt и baiKolio харесват това

Всички хора мечтаят, но не по еднакъв начин. Онези, които мечтаят през нощта в прашните недра на своите умове, се събуждат през деня, за да разберат, че това е било суета. Но мечтателите на деня са опасни хора, защото те могат да действат в съня си с отворени очи и да го направят възможен.

#16 gini

Публикувано 07 март 2016 - 20:54

Ние на Пи- пи бяхме на дневния трип.. освен на Майя бей, спряхме от другата страна на острова някъде в залив пак, за обяд в един комплекс, и това беше на Пи=пи ,, след това минахме през един друг остров, който ставаше повече за плаж, ама не помня името ... някои от еднодневните трипове до Пи-пи го включват.

Най ми хареса един от Симилан островите, там имаше само палатки, с едно наистина чудесно заливче за плаж, снимките на линка са оттам:
https://www.holidayc...ture#detailView

ама не зная как се казваше точният острова пак, защото ние бяхме Live-a-boarda

Това мнение е редактирано от gini: 07 март 2016 - 21:06

• Lindt харесва това

#17 Marisha

Публикувано 07 март 2016 - 21:19

На Phi-Phi бяхме в този хотел http://phiphiparadisepearl.com/,намира се  в единия край на острова, води се Long Beach , има отличен плаж, има и shark point. През деня идват хора от централната част на острова на този плаж. Минава се през джунгла. Малко е скъпичко, ни си заслужава. Мога да ти пратя и реални снимки.

• Lindt харесва това

#18 Lindt

Публикувано 07 март 2016 - 21:27

На Phi-Phi бяхме в този хотел http://phiphiparadisepearl.com/,намира се  в единия край на острова, води се Long Beach , има отличен плаж, има и shark point. През деня идват хора от централната част на острова на този плаж. Минава се през джунгла. Малко е скъпичко, ни си заслужава. Мога да ти пратя и реални снимки.

Ами свободните им стаи са 790$ за 2 стаи, 3 нощувки. За мен е скъпо, а не малко скъпичко :blush: . Ще го имам предвид за следващ път, когато забогатея. И един Риц съм си избрала за тези времена B)

• captain_oveur, Roje и baiKolio харесват това

#19 Marisha

Публикувано 07 март 2016 - 21:35

Ами свободните им стаи са 790$ за 2 стаи, 3 нощувки. За мен е скъпо, а не малко скъпичко :blush: . Ще го имам предвид за следващ път, когато забогатея. И един Риц съм си избрала за тези времена B)

С ранно записване ни струваше около 150 евро стая за четири човека. И бяхме в началото на ноември, а това още не е сезон.

• Lindt харесва това

#20 Sun4o

Публикувано 08 март 2016 - 7:57

И аз като gini смятам, че 3 нощувки за Пи-Пи-тата са много. 1-2 преко сили. Имай предвид, че това са дневни острови. Вечер тотално нямаш какво да правиш там. Няма алеи за разходки и т.н. Алкохол - тук-таме някоя бира, малко мюсюльмански се води острова и е зле откъм пиячка и разгулен живот.

А и не казваш останалат част от програмата същата ли остава. Че не върви в 10 дена само скали и паркове.
Ако ще ходите на Пи-Пи, останалата част от програмата да ви я правим за Пукет.

Прекалено ви е натоварен графика с пътуването на отиване. Ще се смачкате бе, хора! То бива издръжливост, ама на вашето се вика мазохизъм...:)

От летището до ферито е около час с такси. Оттам 1:30, преди това ще сте летяли и прехвърляли още 13-14...

Защо не помислите варианта с настаняване в Пукет и един трип с нощувка до Пи-Пи.
Перфектен вариант, бих казал.

Така за 10 дена ще покриете класиката - Бангкок+Пукет+Пи-Пи и ще сте горди съфорумци:).

Това мнение е редактирано от Sun4o: 08 март 2016 - 7:58

• Lindt харесва това

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни