Прескочи до съдържание

Плажове и острови в Тайланд


Препоръчани мнения

Благодаря  :)

 

Препоръчан транспорт от Petkan, за което благодаря!

 

Няма да ядем пици и спагети. Ще има ли навсякъде плодове, че се притеснявам за мъжкия ни куфар да не умре от глад, освен топлинен удар и културен шок? Приятна изненада е, че в повечето хотелчета има хладилник, това ме улеснява много, защото ще се запасявам с плодове.  

 

Чакам Гери ( G.D)  да се върне и да сподели дали на Анг Тонг бунгалата са просто базови или са мръсни. Ако е второто, Ко Тао влиза за 3-4 дни в програмата ни и ще спим на най-забития и отдалечен залив, далеч от всичко. Обещавам за ден да наемем лодка за обиколка. И да видя дали ще ме изяде рифова акула :rolleyes:  При такова развитие, на Панган ще обикаляме повече заливи, иначе оставям този остров основно за лежане и пълна почивка.

Ако условията в националния парк са приемливи, Ко Тао ще остане за следващ път, както и 90% от страната. 

 

Честно казано, не знам как да нарека обикаляне на плажове и острови. И фериботите не ми звучат страшно и не ми е много ясно кое точно ще ме умори от пътуването. Дори нямам багаж, за да се тревожа особено от смяната на хотели. А при оценки над 8,5 персоналът е толкова мил и услужлив, че не ми тежи да пия напитки за добре дошли пред ден. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия оценки аз не бих ги взимал под внимание чак толкова. Нагледал съм се на надценени хотели.

Моето мнение съм ти го казал - колкото по-малко транспорт, толкова по-малко разходи, загуба на време и главоболия.

И не дърпай рогатия откъм опашката с изрази от рода на "И фериботите не ми звучат страшно" и т.н., че ние какви преживявания сме имали с точно тази компания (тя си е монополист всъщност), не искам да си ги спомням изобщЕ:).

 

Моята вметка в темата, да го напиша официално, та да се знае, че съм те предупредил и пред аудиторията, е, че не ми се струва разумно в 10 дена тайски да включвате Бангкок, Краби, Панган, и Тао (Анг Тонг).

Бих пропуснал Краби със сигурност. Както и за нищо на света не бих спал 3 нощи на Анг Тонг.

Бих се позиционирал на Панган и правил дневни трипчета до Анг Тонг и околни около хотела ми плажове и бих се отдал на лежерен бийч лайф. И бих благодарил на Сънчо и Петкан за съветите:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Сънчо  :bye: , разбира се, че съм ти благодарна и те обичам! Даже когато си купиш къщичка на Панган, ще ти идвам на гости дори да не ми хареса в това пътуване. 

На Петкан му благодаря публично и го промотирам като източник от много време.

На T.E.Lawrence съм пропуснала да благодаря, и него тормозя активно. 

 

Снимки на G.D от Анг Тонг . Желанието ми е продиктувано от тези маймунки и вода, комбинирано с предубежденията за дневен трип. Ако едно място ми харесва, не искам да си тръгна след час-два. Магическите думи "имате 2 часа на този плаж, после тръгваме към следващ" ме влудяват. Това значи да не мога да се отпусна и усетя обстановката, а да се състезавам с други хора да се кача някъде и да снимам нещо. Искам да остана, да се разходя и да си го приема за мое. Без да бързам и без да се бутам с други хора. Да полежа, да се потъркалям в пясъка и да няма интернет  ;)

 

Другото е, че си разделям пътуването на 3 части - една с чудесен хотел и живописни разходки в района, втора с настаняване на хубав плаж, от който може и да не се помръдна, и последна с базово настаняване в национален парк без инфраструктура, но мисля, че околността е съвършено красива. Трите заедно ми правят пътуването разнообразно, завършено и идеално в главата. 

 

П.П. Ао Нанг е важен стратегически - може да заобичам разходките с лодка. И да спра да съм подозрителна към азиатските мюсюлмани. Ако не ме дразнят, ще отидем в Индонезия в следващото пътуване. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

 

Снимки на G.D от Анг Тонг . Желанието ми е продиктувано от тези маймунки и вода, комбинирано с предубежденията за дневен трип. 

 

П.П. Ао Нанг е важен стратегически - може да заобичам разходките с лодка. И да спра да съм подозрителна към азиатските мюсюлмани. Ако не ме дразнят, ще отидем в Индонезия в следващото пътуване. 

 

Бях ти писал за маймунките около скалите в края на плажа на Ао Нанг, там около мостчето можеш да се забавляваш и снимаш с тях много, без някой да те притиска откъм време. 

 

Не знам откъде дойде това предубеждение за мюсюлманите в Ао Нанг, аз такива видях само малайзийски туристи. Единствено индийските викачи ми бяха вповече. А Индонезия е страхотна страна с невероятни хора, нищо общо с гледките и нравите от Близкия Изток няма (не че те са лоши, но това е друга тема :) )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля, че всеки си има разни тесногръди мисли и предразсъдъци  в една или друга посока. Е, повечето хора не си ги казват, както правя аз, но сигурно имат. А за Индонезия и аз си мисля, че е страхотна страна, само че докато купувах билети сега, бяха прекалили с атентатите и ме стреснаха.  

 

Дам, писал си ми за маймунките. Обичам маймунки, надявам се да са различен вид навсякъде. Във Филипините нямаше животни по моя маршрут и сега много се радвам, че ще видим толкова много. Аз се чувствам малко виновна, че другарчетата за първи път ще ходят в Азия, а аз ги водя само по плажове, така че се опитвам да осигуря някое и друго животинче. Сигурно трябва да им намеря някъде и слонове, но има време, ще го измисля. 

Връзка към мнение

Маймунките от Ао Нанг са и доста нахални, идваха и на терасата ни в хотела (Centara).

А вечер в тъмното по дървената пътека издаваха доста интересни звуци  :)

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157643698084953

Малко Пипита и Симилански:

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157641158281154

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157641157230913

 

Взимам идеите за Панян и Mu Ko Ang Thong.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ма то само взимане не може, трябва и даване... 

Ние да не работим за без пари (бира)?

 

Иначе и мен ме убедиха снимките на G.D. Само да е и времето такова, безветрено и слънчево.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Маймунките от Ао Нанг са и доста нахални, идваха и на терасата ни в хотела (Centara).

А вечер в тъмното по дървената пътека издаваха доста интересни звуци  :)

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157643698084953

Малко Пипита и Симилански:

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157641158281154

https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/albums/72157641157230913

 

Взимам идеите за Панян и Mu Ko Ang Thong.

 

Ох, за Similan гледах една тридневна екскурзия с кораб за шнорхелинг, но сезонът е малко неподходящ и освен това общата стая с койките не кореспондираше с цената на цялото предложение. Иначе изглежда много яко, но и далеч за еднодневен трип. Ако ми се получи с Анг Тонг, ще знам какво да очаквам от настаняването и в други природни паркове за следващ път.  

 

Ма то само взимане не може, трябва и даване... 

Ние да не работим за без пари (бира)?

 

Иначе и мен ме убедиха снимките на G.D. Само да е и времето такова, безветрено и слънчево.

 

Е, да, времето...големият въпрос в плана ми - ако запазя бунгало, ще мога ли да стигна до него, а ако не запазя и стигна, ще има ли къде да спя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дам, писал си ми за маймунките. Обичам маймунки, надявам се да са различен вид навсякъде. Във Филипините нямаше животни по моя маршрут и сега много се радвам, че ще видим толкова много. Аз се чувствам малко виновна, че другарчетата за първи път ще ходят в Азия, а аз ги водя само по плажове, така че се опитвам да осигуря някое и друго животинче. Сигурно трябва да им намеря някъде и слонове, но има време, ще го измисля. 

 

Маймунките, дайвинга или само шнорхелинг, разходките с лодка, околните скали и трекинг възможности са перфектно налични от Ао Нанг. Аз бих си избрал това за отправна точка и съответно бих импровизирал :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След прекарани 11дни в Тайланд (за първи път), и аз гласувам за Ао Нанг- от там вероятно е оптималния път до почти навсякъде.

Пипитата - всички екскурзии (ок. 1500-3000 бата) започват в ок 7.30 сутринта, и се събират адски много народ, не че е лошо, но идеята за плажуване примерно е нереална, поради факта, че има още 50 лодки с по 30 души дошли за същото ;)

От Ао нанг - отиваш - даваш 100-200 бата и Long boat те води на който искаш плаж.

Признавам, не съм изчел изцяло програмата ти, но колкото по-малко  време в Банкок, толкова по-добре - ще имаш повече време за всички останало. Освен това в Банкок и храната е по-скъпа, и бирата, освен ако не искаш да пазаруваш примерно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И така, след около 20 размествания и опити да вкарам още нещо/ да извадя друго и дори да разгадая графики с low и high tide на Gulf of Thailand, накрая ми писна, купих самолетните билети по плана от първия си пост и ще разчитам на късмета си с времето. 

 

Има промоция на thai smile за дъждовния период, така че ако някой чете и ще пътува, да погледне. Комбинацията fly&ferry за Панган е по-изгодна от тези на Nokair и AirAsia, a и лети от/до международното летище на Банкок. Аз лично си ги избрах, защото харесах часа на тръгване, но има и други предимства :) .  

 

Оставащи въпроси:

 

Все още имам 6 часа около Suvarnabhumi Airport, дали King Rama IX Park е добра идея? Suvarnabhumi Outdoor Market, The Paseo Mall?

 

На връщане кацаме в 20:30 на Suvarnabhumi. Още не съм си търсила хотел, кой е най-подходящият район, за да може вечерта да отидем на пинг понг шоу, а сутринта да разгледаме храмове, пазари и за каквото друго останат сили и време?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В Ао Нанг придвижването е лесно - с тук-тук /ок. 30бата на човек/, има и още един модел,с който е около 20бата на човек. Не знам къде ви е хотела, но това са цените горе долу.

Chicken island според мен не си заслужава, но иначе до околните плажове на Ао Нанг придвижването е с long boat-100бата.

За Банкок - bayioke sky hotel - 400бата от лобито на 19етаж,от там друг асансьор и на 83етаж има бар -в 400те бара е включена една напитка по избор, на 84етаж е мястото за гледане 360градуса.не е необходима резервация :)

Послепис - тука е убийствена жега 39С на сянка беше днес; така че преценете хубаво идеята за плажовете въобще :)

Инфо от януари - за Байоки (пропоръчвам) входа беше 300 бати,като в цената беше включено и посещение на плодов бар на долните етажи - ядене и пиене на глава,всички видове плодове,сладолети,шербети,смутита и каквото се сетиш. Съчетано с невероятната гледка(залез) си заслужава много.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Първата част от пътуването,Краби, приключи вчера.Времето беше идеално, хотелът Phu Pha много симпатичен, а храната много ми допада.

Посетихме Пода първия ден, Хонг и околности втория.И двата острова ни харесаха, хубав пясък и цвят на водата.

Всичко в Тайланд е много лесно или сме твърде свикнали с Азия.Единствено ме смущава, че тези тайландци са патологични лъжци- мисля, че няма нещо, за което да не са ни излъгали :) Когато тръгнахме за Хонг ни увериха, че имаме обяд и нищо не си носехме. Е, нямахме обяд. Сега вече ще си нося за всеки случай.

Вчера пътувахме от Краби до Ко Тао. Уж на пристанището можело да хапнем, имало заведения. Нямаше ;) Нямаше и следобедни лодки, защото е нисък сезон. Според туристическите бюра разлика коя компания ще ползваме няма и ни увериха, че в 12:30 ще сме пристигнали.Стигнахме в 14:20, но пък морето и цялото пътуване беше супер спокойно.

За Ко Тао, обслужването и рибките ще обяснявам като приключим с този остров.

Весели празници на всички ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Всичко в Тайланд е много лесно или сме твърде свикнали с Азия.Единствено ме смущава, че тези тайландци са патологични лъжци- мисля, че няма нещо, за което да не са ни излъгали :)

За това "лесно" ти обяснявах, не е до свикване, защото на нас ни беше първи сблъсък с тази култура и район :) Относно т.нар. от теб патологични лъжци...има ги, но ако си по-подготвен с инфо и/или оферта написана черно на бяло е по-малък шанса да останеш "изненадан" :) Иска ми се да съм там - времето и живота тече по съвсем различен начин на онзи край и явно ми допада много :)

Връзка към мнение

Да, да си подготвен би избегнало всички такива изненади, но тогава е като че съм отишла на изпит по туризъм в Тайланд. За мен е логично да повярвам на човека с лодката, който прави това всеки ден, а не на анонимния нидерландец в трипадвайзер, който е ходил веднъж и впечатленията му зависят от много фактори, неизвестни на мен. Разбира се, това се оказва погрешна стратегия, но пък ми разнообразяват емоционалния свят и ми позволяват да се отдам на женско цупене.

Та на Ко Тао определено има доста рибки.Ние сме на Таноте бей, много отдалечено и живописно заливче с ужасно дразнещо хотелско обслужване.Преди да тръгнем им писах 2 имейла, не ми отговориха, после и през резервационната форма на агода опитах и нищо. Като отидохме в 5 следобед ни казаха, че нямат запазените стаи, а други и ако не ни кефи, може да ни върнат парите. Примирихме се, защото само да се върнем щеше да ни коства един час и после търсене на ново място, а бяхме пътували 8 часа и не ни се занимаваше.

На първото влизане във водата им простих, но после отказаха да ми направят сок или кафе преди да свърши закуската и сега обявявам бойкот. Няма да им ползвам лодката, ресторанта и трансферите и ще напиша ужасно ревю.

Обаче заливът е страхотен! Фериботът ни мина през Самуи, после Панган и водата беше в любимото ми синьо. На Ко Тао е по-тъмна и това ме притесни като пристигнахме, но вътре е страхотно.

Сънчо, имаме си мноооого пясък по цял ден. Но е като кафява захар на кристали, а не от натрошени бисквитки, и пари. Вълни и облаци няма, хората са малко. Имаме си целодневна сянка.

Малко не се надявам Петкан да ми отговори навреме, но да опитам..Тук ни искат по 1000 бата на човек за обиколка с longtail, 750 за голямо корабче. И двете тръгват от пристанището и включват трансфера от/до там(500бата за 4ма). От тук ли да запазя или на пристанището ще намерим по-ниска цена?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко не се надявам Петкан да ми отговори навреме, но да опитам..Тук ни искат по 1000 бата на човек за обиколка с longtail, 750 за голямо корабче. И двете тръгват от пристанището и включват трансфера от/до там(500бата за 4ма). От тук ли да запазя или на пристанището ще намерим по-ниска цена?

Без да съм ползвала тези услуги съм сигурна, че на пристанището ще има по-нсика цена. Имаш ли конкуренция - имаш и пазарене :) Не може longtail да излезе 4 000 бати (нали сте 4-ма), трябва да падне.

Редактирано от G.D
Връзка към мнение

Без да съм ползвала тези услуги съм сигурна, че на пристанището ще има по-нсика цена. Имаш ли конкуренция - имаш и пазарене :) Не може longtail да излезе 4 000 бати (нали сте 4-ма), трябва да падне.

Благодаря, Гери! Бих питала Петкан, защото той препоръча обиколката, иначе твоите съвети винаги са добре дошли. А че не се възползвам си е лична идиотия ;)

Да, вероятно ще падне, макар че цената на таксито до тук беше еднаква при всички на пристанището. Обаче само за такси ще ни поискат 1000 бата, а и няма да е в 8 сутринта, а в 10, когато е първият официален трансфер. Сега ще поровя какво да очаквам като цена и ще реша дали си струва да се борим с тайландското обслужване.

П.П. Намерих си ЛС-то. Възможно е на пристанището да ни поискат 2000 бата за 4 човечета. Но ще трябва да я търся тази оферта и да се пазаря. Като добавя 1000 за път става 3000 с два пазарлъка, а от съседното хотелче искат 4000 без да се занимавам с тъпотии. Ще се съглася, защото готвят много хубаво риба и са си засадили бугенвилии. Даже се и усмихват, което си е уникално ;)

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Та аз вечерях една гигантска риба и мога да продължа с оплакването от този идиотски хотел Montalay. Все пак реших, че е тъпо да им се сърдя и ще поискаме и тяхна оферта за обиколка на острова. Грейна девойката на рецепцията, че тръгва лодка от този залив, когато кажем, само за 3700 бахти и е добре да е в 7, за да видим рифовите "добри" акули. А аз от Шри Ланка съм им хвърлила око на тях и се зарадвах. Ок, а обяд включен ли е в цената? "Ами не, потърквате коремчета, казвате hungry и лодкарят ще спре да обядвате". Ок, добре, ще изчакаме и нашите тутльовци да дойдат, ще питаме могат ли да станат в 7 или да търся друга злополука, която да ги сполети, ако акулите се оттеглят за следобедна дрямка и ще запазим лодката.

Дойдоха нашите другарчета, съвсем навреме за срещата, макар че ми е странно да имам уговорки за час за вечеря, и зададоха много странен въпрос : "а на лодката има ли тента или чадърчета? " Логично за нашия хотел, все пак ми искат 20 евро на вечер за дистанционно на климатика. Е, страхотен въпрос, лодката за цял ден няма сянка!Даже не си направиха труда да ни излъжат, че има, лоши поданници на страната си ;)

Пак им се ядосах, изкрънкахме от съседите лодката да дойде на този плаж, да има обяд и таксито на връщане да ни чака да вечеряме и да пазаруваме на пристанището и се отдадохме на храна и бира.

Много ми харесва този остров, само да можех да ползвам някакъв камшик за тези в хотела ни.

Между другото в пътеводителя ни пише, че до Tanote bay се стига по наполовина асфалтиран, наполовина черен път. Интересното е, че и двете половини са за един и същ участък :). Едното платно сега го заливат с цимент, на другото са машините.

Повече глупости ще пиша утре като разбера къде е уловката за тази лодка, която договорих.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

О, има няколко без тента. Мисля, че ги ползват за дайвърите, но защо да не поседим и ние цял ден на такава?

Обиколката на Ко Тао е много яка. Не видяхме акули и в крайна сметка ни закараха до пристанището, а не ни взеха директно, но с това се изчерпват оплакванията.Лодкарят ни беше много мил, храни рибките, показва ни кое къде да снимаме и къде да плуваме, беше страхотен сладур.

И така първо спира на Shark bay 1, там имаше по-различни рибки от нашия залив. После на съседния Shark bay, където е най-цветният риф и шанс за акули. След това прескочихме няколко залива и спря на Hin Wong bay, където под нас имаше килим от риби. Уникално много, не се виждаше дъното. Последва Mango bay с много красива синя вода и място за панорами и накрая спря за шнорхелинг при Nangyuan island. Води се най-хубаво, с коралова градина, много анемонии и странни подобия на Немо. Държат се като Немо, заплашват като кученце до колибка, но няма същите шарки и е някакво мораво лилаво мъниче. Всъщност тук в Тайланд нормален clown fish май не съм виждала, даже и като филипинските червени, жълти и сини Немо няма. Само тези лилавеникави рибки.

Както и да е, трябвале да платим по 100 бата, за да плажуваме на островчетата, но не изглеждаше сенчесто и ни се стори мъчение. Все пак откакто си имам шнорхел, се стремя да изгоря както днес, половината от тялото ми е цикламено, а косата ми е.. абе страхотен ден, много сме впечатлени и червени.

През цялата обиколка не видяхме много, много як плаж. Така че препоръчвам Ко Тао да се съчетава с по-големите си братчета с хубави плажове и страхотна на цвят вода. Утре-другиден ще пиша и какво съм си намерила на Панган, но още от ферибота си го харесах и не вярвам да ме разочарова с нещо сериозно.

На Ко Тао много строят, шумно е, малко мръсно, хотелите са доста идиотски, но и повече дни да имах, подводният свят щеше да ги изпълни със смисъл.

Всъщност се сетих за нещо, характерно или за Тайланд, или за този сезон -цикади. На всички плажове сме седели на сянка под едни дървета, дом на цикади. Песента/воят им е оглушителен, много обичам места, които ми въздействат на всички сетива и тези насекоми са приятна изненада.

Досега не сме имали дъжд, облаци, ветрове или вълни нито веднъж, така че според мен април-май е подходящ период. Доста е горещо и малко напомня за есен с разни изсъхващи и капещи листа, но навсякъде е красиво.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чета и ти се радвам:)

Нека читателят знае, че бая твърда глава има пишещата.

И че каквото и да я посъветвате, тя прави това, което си е наумила:).

 

Поздрави на компанията. Ние се отдаваме на Тосканските ласки:).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мм, като каза Италия и така ми се яде сиренце сега... На този залив готвят само някакъв snapper. Ядох го дори варен вече и ми омръзна. Постарай се със силата на мисълта да ми издействаш разнообразие на Салад!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

 

Изчетох темите за Тайланд, но не можах да намеря нищо конкретно по следния въпрос: 

 

Някой правил ли е day-trip с лодка до залива Панг Нга (Phang Nga Bay) от Пукет? 

 

Отварят ни се няколко дни в Тайланд в края на ноември, и освен Бангкок искаме да отскочим до някой остров за 3-4 дни. Засега клоним към Пукет основно заради 1. малкото налично време, 2. климата (четох, че Пукет е по-добре спрямо другите острови през ноември) и 3. размера и по-голямото оживление на острова (всичко на едно място). 

 

Та, има ли някой опит с Панг Нга бей или препоръки за Пукет като цяло? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.