Прескочи до съдържание

Плажове и острови в Тайланд


Препоръчани мнения

Това е един от най-известните дневни трипове на Пукет, по-известен като Джеймс Бонд айлънд. Всяка агенция или колибка предлага екскурзия до там.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

За Пукет сме писали доста из форума. Иначе конкретно, ходил съм веднъж точно в края на ноември, уцелихме хубаво време, точно преди големия наплив от туристи. Въпреки че не е топ сезонът, пак е към силният сезон, резервирайте отрано хотели, дават понякога големи намаления (букинг сайтовете). С приближаване на датите цените скачат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, да си подготвен би избегнало всички такива изненади, но тогава е като че съм отишла на изпит по туризъм в Тайланд. За мен е логично да повярвам на човека с лодката, който прави това всеки ден, а не на анонимния нидерландец в трипадвайзер, който е ходил веднъж и впечатленията му зависят от много фактори, неизвестни на мен. Разбира се, това се оказва погрешна стратегия, но пък ми разнообразяват емоционалния свят и ми позволяват да се отдам на женско цупене.

Та на Ко Тао определено има доста рибки.Ние сме на Таноте бей, много отдалечено и живописно заливче с ужасно дразнещо хотелско обслужване.Преди да тръгнем им писах 2 имейла, не ми отговориха, после и през резервационната форма на агода опитах и нищо. Като отидохме в 5 следобед ни казаха, че нямат запазените стаи, а други и ако не ни кефи, може да ни върнат парите. Примирихме се, защото само да се върнем щеше да ни коства един час и после търсене на ново място, а бяхме пътували 8 часа и не ни се занимаваше.

На първото влизане във водата им простих, но после отказаха да ми направят сок или кафе преди да свърши закуската и сега обявявам бойкот. Няма да им ползвам лодката, ресторанта и трансферите и ще напиша ужасно ревю.

Обаче заливът е страхотен! Фериботът ни мина през Самуи, после Панган и водата беше в любимото ми синьо. На Ко Тао е по-тъмна и това ме притесни като пристигнахме, но вътре е страхотно.

Сънчо, имаме си мноооого пясък по цял ден. Но е като кафява захар на кристали, а не от натрошени бисквитки, и пари. Вълни и облаци няма, хората са малко. Имаме си целодневна сянка.

Малко не се надявам Петкан да ми отговори навреме, но да опитам..Тук ни искат по 1000 бата на човек за обиколка с longtail, 750 за голямо корабче. И двете тръгват от пристанището и включват трансфера от/до там(500бата за 4ма). От тук ли да запазя или на пристанището ще намерим по-ниска цена?

 

Със съвсеееем малко закъснение :lol: :lol: , но да ти отговоря все пак - в Тайланд не е лошо да се поогледаш повечко и да се пазариш, ако го можеш, въпреки че Ко Тао и особено на Таноте бей едва ли е мястото, на което ще имаш особен успех.

 

Виждам, че не си си спазила обещанието да разкажеш за Панган и въобще за края на ваканцията... Що така бе, мързеливке? :O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

 

Виждам, че не си си спазила обещанието да разкажеш за Панган и въобще за края на ваканцията... Що така бе, мързеливке? :O

 

Ами искаше ми се да поразкажа. Обаче някак всичко в Тайланд беше толкова лесно, удобно и нормално спрямо предните ми пътувания в Азия, че нищо особено интересно и поучително не ми се случи. 

Съвети за следващите също нямам. Забравихме да предупредим банката, че ще пътуваме, но не ни блокираха картите. Приятелчетата си забравиха парите в стаята, а не в сейфа, хората си почистиха, без да откраднат нищо и като цяло не видях каква глупост е добре да се избягва. Видяхме половин облак за 2 седмици, транспортирането ни беше лишено от сътресения или дори вълни, всички превозни средства си бяха чудесни, храната ни понасяше съвсем добре. С две думи се чувствам лишена от тема за разказ.

Плажовете са по-хубави от снимки, хора нямаше, хотелите си изглеждаха както очаквам и съм прочела. Най-сложното нещо за 2 седмици ми беше да се опитвам да огладнея на 35 градуса, за да си поръчам ново нещо за ядене.  

Най-интересното нещо беше, че Grand palace наистина не работеше, та местните в случая изобщо не ни излъгаха. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Ще изпозлвам темата за да не отварям хиледната тема за островите в Тайланд .

Искам да съчетая островите Poda и Tub в един ден, но не знам дали може от Poda да се стигне до Tub без "междинно" връщане до Ao nang ... Бихте ли ми казали, какви са ми опциите ?
Също таксата от 400 бата (park entry fee) покрива ли всички острови - как се доказва, че си си платил вече, като отидеш на друг остров ?

Редактирано от IPBurov
Връзка към мнение

Poda, Tup (не Tub) и Chicken островчетата се предлагат в пакет, така че няма да ти се наложи връщане в Ao Nang.

Koh Hong и околните островчета са на отделен трип.

За таксата вече съм забравил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.