Прескочи до съдържание

Малко помощ за rentacar


Препоръчани мнения

Здравейте,

Първо дано това е правилния раздел, моля да се премести темата.

Идеята е...

Имам приятел, които иска да наеме кола в Амстердам и да се видим на Шарлероа. Проблемът е, че няма кредитна карта. Та, ние ще платим Retnacar-a с моята, но като той е шофьор и сега говорих с там компанията и му искат кредитна карта с неговото име... аз го разбирам това, но ако той е без кредитна карта... знаете ли има ли някакъв начин, никога не съм попадал в такава ситуация и не зная.

Поздрави!

Връзка към мнение

Това зависи от компанията. Щом сте говорили с компанията и ви казват така, значи това е. Може да пробвате с друга компания, или колата да е на твое име, а той да е допълнителен шофьор (плаща се малко повече и ти трябва да имаш книжка).

Виж и тази тема: http://magelanci.com/topic/6019-допълнителен-шофьор-при-кола-под-наем/

 

ПП това с допълнителния шофьор няма да стане ако не сте заедно като взимате колата. А ако не сте заедно, нямаш шанс да ползвате твоята карта, защото тя трябва и в началото за гаранция, не само за плащането накрая. Виж ако може някъде без кредитна карта, ама не вярвам, това е Амстердам, не Гърция.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Дам, няма как да сме заедно, защото аз ще съм в Чехия по това време. Трябва ми някой от опит ако знае въобще без кредитна карта дали е възможно да се вземе rentacar.

Връзка към мнение

Здравейте,

Първо дано това е правилния раздел, моля да се премести темата.

Идеята е...

Имам приятел, които иска да наеме кола в Амстердам и да се видим на Шарлероа. Проблемът е, че няма кредитна карта. Та, ние ще платим Retnacar-a с моята, но като той е шофьор и сега говорих с там компанията и му искат кредитна карта с неговото име... аз го разбирам това, но ако той е без кредитна карта... знаете ли има ли някакъв начин, никога не съм попадал в такава ситуация и не зная.

Поздрави!

 

Виж тук... Не съм ги ползвала, но не са лоши отзивите, Не знам какви са условията, обаче. Провери, нищо не губиш...

 

https://debitcardcarhire.com/holland-car-hire-with-a-debit-card/amsterdam-airport/

 

http://indigocarhire.co.uk/worldwide-car-hire/holland/car-hire-schiphol-airport/

 

Поздрави :)

P.S. Не съм оптимист при пресичане на граница, но все пак е Шенген. Провери. Успех.

Връзка към мнение

Хващаш всички компании, които може да намериш да дават коли в Амстердам и им пишеш по един имейл за казуса. Друг изход няма, случва се да дават компании и с дебитна карта, но рядко и още по-рядко го казват, ако не си попиташ изрично. Надявам  се твоят приятел има поне дебитна карта? Има компании, които са ОК да ти вземат голяма сума за депозит от дебитната вместо да предоставиш кредитна. 

Връзка към мнение

Моя приятел има дебитна карта да. А не може ли просто да блокират тая кална сума от кредитната карта, която е използвана при online резервацията.

Връзка към мнение

Ами доколкото знам по дебитна карта не може да се блокира сума, трябва да я плати и после накрая да му я върнат. А дали го правят трябва да питате фирмите една по една.

Връзка към мнение

Аз платих с дебитна карта директно от сайта на доставчика, като закупих пълна застраховка, така че да не се налага да ми блокират сума. Предварително им писах мейл да питам дали може по този начин, за да няма изненади на място.

Само че става въпрос за друга държава, условията може да са различни.

Връзка към мнение

Моя приятел има дебитна карта да. А не може ли просто да блокират тая кална сума от кредитната карта, която е използвана при online резервацията.

 

Въпроса е, че често имат изисквания кредитната карта да е на името на шофьора. Не винаги депозита покрива всичките хипотетични задължения (например ако катастрофираш под въздействие на алкохол), за това и фирмите искат да имат някаква по-сериозна гаранция, която да е над евентуалния таван на депозита. 

Връзка към мнение

Точно това им е изискването, да покаже физически кредитна карта на негово име. Имат моята кредитна карта, ама искат и на място да се покаже, доста е малоумно. Питах ги по телефона и не можаха да ми кажат защо, просто било изискване.

Връзка към мнение

Моя приятел има дебитна карта да. А не може ли просто да блокират тая кална сума от кредитната карта, която е използвана при online резервацията.

Идеята според мен е, че може да дойдат глоби за неправилно паркиране и всякакви такива, а отговорността е лична и ако картата е на някой друг, той не би се съгласил да плаща за чужди прегрешения и никой не може да го задължи. Ще си оспори блокирането и ще трябва да му го възстановят.

Връзка към мнение

Така или иначе те блокират 200 долара (така ми казаха), ще им ги даде леш, пък да му ги върнат, каква е разликата. Или пък да им ги даде през дебитна карта. Защо точно тея кредитни карти, дето всеки го е страх? Все тая де, няма да сме с rent-а-car явно, пак ще вдигаме палците и това. Мерси.

Връзка към мнение

Така или иначе те блокират 200 долара (така ми казаха), ще им ги даде леш, пък да му ги върнат, каква е разликата. Или пък да им ги даде през дебитна карта. Защо точно тея кредитни карти, дето всеки го е страх? Все тая де, няма да сме с rent-а-car явно, пак ще вдигаме палците и това. Мерси.

 

Не сме обяснили ясно май с eloena. Този депозит, бил той 200, 300 или 500 евро покрива само нормалните ситуации, да речем ожулиш калник някъде. В този случай ти участваш с някаква сума (въпросните 200 евро) от там нататък поема застраховката. Тук компаниите може да са по-гъвкави кой и по какъв начин ще предостави този депозит, срещал съм хора тук, които дори са го давали кеш. 

 

Обаче представи си следната хипотетична ситуация. Твоя приятел пие две бири и смачква цялата предница на колата. В този случай никаква застраховка не го покрива, той е отговорен за цялата щета, която да речем е 5000 евро. Ако е оставена твоята карта за гарант и ти кажеш "ааа, чакайте малко, аз нямам нищо общо с неговите бири, не съм аз виновен" и оспориш всяко плащане фирмата няма какво да направи по въпроса, не си ти виновника, шофьора е, трябва да си търси парите от него. За това и фирмите доста често изискват предоставената кредитна карта да е именно на шофьора, не толкова за покриване на тези 200 евро, колкото за евентуалните големи щети и отговорност, които не се покриват от никоя застраховка. 

 

Въпреки всичко това, има фирми, които правят изключения. По мой опит и по каквото съм чел от други примери във форума, става въпрос предимно за по-лежерни, островни и т.н. дестинации. В Амстердам предполагам ще са стриктни, но ако не попитате няма как да разберете. Шанса обаче е минимален според мен, след като ти не си на място при взимането. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсурд е това, дават кредит (и карти) и на фрилансъри (от опит го казвам).

Ако нямаш заплата, имаш все пак сметка, където постъпват пари, и данъчни декларации. Ако си съвсем в черната икономика вероятно е друго...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.