Прескочи до съдържание

Търся компания за пътешествия


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Мацки, пишете ме и мен към групата пътешественички. Планирам пътуване Тайланд и Камбоджа февруари и за него изнудих спътник, но ми се струва, че ще ми е за последно  :)


Цял континент ми се губи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Добре дошли! Изпрати дати на кацане и излитане в ВКК и , ако има общ период , може да стиковаме програмите!.

Връзка към мнение

Тръгване на 7.02 през Доха - връщане на 22.02. Значи ако го изчислявам правилно, кацането в БКК ранния следобяд на 8.02

Добре дошли! Изпрати дати на кацане и излитане в ВКК и , ако има общ период , може да стиковаме програмите!.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
On 4/1/2016 at 11:50 PM, mililia said:

Дами, вече е традиция поне веднъж в месеца да се организира сбирка на магеланци в София. Подобни се провеждат и в Пловдив и Варна, макар и по рядко. Съветвам ви да се присъедините към някоя от сбирките и по този начин лесно ще намерите съмишленици. Нерядко между магеланци, събрани освен от общи интереси, се заражда и приятелство. Така че е възможно да си намерите компания за пътуванията.

 

Иначе и аз съм като вас. Не ми пречи да пътувам сама, но компания също е добре дошла.

Здравейте, а да ми кажете кога и къде са сбирките във Варна?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Silviya Dimova каза:

Здравейте, а да ми кажете кога и къде са сбирките във Варна?

@zvezda9001, дали можете да дадете информация за варненските сбирки на питащата дама? 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Silviya Dimova каза:

Има отговор, но не го разбирам???

Няма отговор, просто тагнах Магеланци от Варна, за да ви отговорят на въпроса за варненските сбирки. 

Връзка към мнение

Здравейте, пътешественици 🙂 

виждам, че пуснатата тема е старичка. 

Но все пак да опитам - аз също търся дружки за пътувания. 

На 28 съм и досега не съм излизала от Европа - иска ми се някаква екзотика,, но съм отворена към всякакви предложения, . И бих се радвала, ако някой ми пише 🙂 дори ако измислим нещо сега за април/май месец 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 39 минути , DetenaMars каза:

Здравейте, пътешественици 🙂 

виждам, че пуснатата тема е старичка. 

Но все пак да опитам - аз също търся дружки за пътувания. 

На 28 съм и досега не съм излизала от Европа - иска ми се някаква екзотика,, но съм отворена към всякакви предложения, . И бих се радвала, ако някой ми пише 🙂 дори ако измислим нещо сега за април/май месец 🙂 

Добре дошла!

Както и друг път съм писала, много е трудно да намерите спътник за пътешествия когато реално не познавате никого.

Трябва да имате активност, да пишете, да се опитвате да опознаете хората, а и те Вас, та да има по-голям шанс за съвместни пътувания.

Да, тук много хора пътуват заедно, но те се познават.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, DetenaMars каза:

Здравейте, пътешественици 🙂 

виждам, че пуснатата тема е старичка. 

Но все пак да опитам - аз също търся дружки за пътувания. 

На 28 съм и досега не съм излизала от Европа - иска ми се някаква екзотика,, но съм отворена към всякакви предложения, . И бих се радвала, ако някой ми пише 🙂 дори ако измислим нещо сега за април/май месец 🙂 

Дето вика Мари, преди мен, така ще е трудно.

Отивай на ежемесечните магелански събирания и съм сигурна, че ще си намериш компания.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, AlexandraKo каза:

Дето вика Мари, преди мен, така ще е трудно.

Отивай на ежемесечните магелански събирания и съм сигурна, че ще си намериш компания.

 

 

Къде се правят тези събирания? 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Lorette каза:

Къде се правят тези събирания? 

Това е темата за сбирката този месец. Питай Поли, тя е организаторът, дали  още записва.

Всеки месец си има темичка за събирането и всички се записват за присъствие там.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lorette каза:

Аз съм от Русе. Къде се правят?

В Русе не съм чула да се правят сбирки.

Може да си пуснеш една тема и да потърсиш дали има и други пишещи от Русе и региона.

По-рядко правят сбирка във Варна, но май и там не е много удобно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
варненска пътешественичка

Здравейте,

 

на 30 съм от Варна и много ми се пътува, но приятелите ми нямат възможност, така че много бих се радвала ако някоя пътешественичка иска да пътуваме двете от Варна или Бургас. 😊 Или ако има желаещи, да си направим сбирка във Варна (знам, че така с непознати малко хора тръгват някъде).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 41 минути , варненска пътешественичка каза:

Здравейте,

 

на 30 съм от Варна и много ми се пътува, но приятелите ми нямат възможност, така че много бих се радвала ако някоя пътешественичка иска да пътуваме двете от Варна или Бургас. 😊 Или ако има желаещи, да си направим сбирка във Варна (знам, че така с непознати малко хора тръгват някъде).

За къде ти се пътува? Аз последните три години винаги вземам хора на сафари в Африка с мен, но това лято вече съм резервирал едно в ЮАР и едно в Кения. Евентуално зимата, здраве и живот. За пръв път ще взема 5 човека сега (винаги съм ходил със само още един освен мен) и ще видя дали такава конфигурация ме устройва (като цена, разбира се излиза по-изгодно). Ако съм ОК с това, може да направя нещо подобно и за в бъдеще. Самите жени, които искат да идват са повече от самите мъже и в такъв случай ще има с кого да делиш стая / палатка. Аз живея във Варна и почти винаги предпочитам да летя с Turkish, че да не ходя до София или Истанбул. Това, ако ти се ходи на сафари в Африка или евентулано в Южна Америка (в Пантанал за ягуари, примерно) или в Азия (Шри Ланка или в Индия за тигри)... 🙂  Понякога правя и други пътешествия, но при тях разликата в цената между сам и с повече хора не е толкова голяма, въпреки, че си има такава (ако се наемат турове само за групата).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
варненска пътешественичка
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

За къде ти се пътува? Аз последните три години винаги вземам хора на сафари в Африка с мен, но това лято вече съм резервирал едно в ЮАР и едно в Кения. Евентуално зимата, здраве и живот. За пръв път ще взема 5 човека сега (винаги съм ходил със само още един освен мен) и ще видя дали такава конфигурация ме устройва (като цена, разбира се излиза по-изгодно). Ако съм ОК с това, може да направя нещо подобно и за в бъдеще. Самите жени, които искат да идват са повече от самите мъже и в такъв случай ще има с кого да делиш стая / палатка. Аз живея във Варна и почти винаги предпочитам да летя с Turkish, че да не ходя до София или Истанбул. Това, ако ти се ходи на сафари в Африка или евентулано в Южна Америка (в Пантанал за ягуари, примерно) или в Азия (Шри Ланка или в Индия за тигри)... 🙂  Понякога правя и други пътешествия, но при тях разликата в цената между сам и с повече хора не е толкова голяма, въпреки, че си има такава (ако се наемат турове само за групата).

Засега клоня към Египет, Израел или Йордания, но по-скоро за екскурзия, организирана от туроператорска агенция.

Връзка към мнение
преди 10 минути , варненска пътешественичка каза:

...но по-скоро за екскурзия, организирана от туроператорска агенция.

Тогава търсенето на спътник тук става доста сложно. Като цяло агенциите не са много на почит и всеки предпочита сам да си организира пътуването по ред причини, някои от които са:

 

- Свобода да организацията, избиране на собствен маршрут

- Половината удоволствие от самото пътуване е организацията му (поне за мен)

- Цена. Разликата между това, което предлагат агенциите и самостоятелната организация често е огромна. Специално моите пътувания ги сравнявам и надценката винаги е поне 60-70%, случвало се е и да е повече.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
варненска пътешественичка
преди 1 минута , П.Кръстев каза:

Тогава търсенето на спътник тук става доста сложно. Като цяло агенциите не са много на почит и всеки предпочита сам да си организира пътуването по ред причини, някои от които са:

 

- Свобода да организацията, избиране на собствен маршрут

- Половината удоволствие от самото пътуване е организацията му (поне за мен)

- Цена. Разликата между това, което предлагат агенциите и самостоятелната организация често е огромна. Специално моите пътувания ги сравнявам и надценката винаги е поне 60-70%, случвало се е и да е повече.

Напълно съм съгласна! Когато съм пътувала с приятели, винаги сами сме  си организирали всичко. Просто с непознати хора е малко по-сложно и рисковано, та това е причина да избера вариант с агенция.

Връзка към мнение
преди 4 минути , варненска пътешественичка каза:

Просто с непознати хора е малко по-сложно и рисковано, та това е причина да избера вариант с агенция.

Мислиш ли, че с непозната агенция е по-лесно, по-малко рисковано и по-приятно, отколкото с непознати хора?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.