Прескочи до съдържание

Филипини - магеланска инвазия през 2016-17


Препоръчани мнения

Предвид последната изтекла промоция на "Себу"предполагам ,че много магеланци са се възползвали и сдобили с самолетни билети Дубай-Манила.

 Идеята е да се види кой, кога лети,да дискутираме ,обсъждаме мнения и съвети които биха били от голяма полза.Надявам се да се включат и магеланци от"Филипинска инвазия 2015" с ценните си съвети :)

Моите билети са:14.11-28.11

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей, и аз си купих билети, но датите са: 05.02 - 24.02.2017. Имам доста време да го мисля и затова кой знае кога ще почна сериозно да правя плана, но ще се опитвам да се включвам в темата.

На първо време, тъй като имам почти 20 дни, ми се иска да посетя и друга държава в района - изборът е доста голям. Така, че ако някой има предложение, идеи или препоръки, моля нека сподели :)

Връзка към мнение

Дори несъм разбрал за тази промоция, а точно за там си търся билети :wacko:  В какви диапазони бяха цените?

Еми, уж по 50 евро двупосочен Дубай - Манила. Но аз като пробвах, сайта беше блокирал и нямах време после. На другия ден вече купих билетите - цена 116 евро

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми, уж по 50 евро двупосочен Дубай - Манила. Но аз като пробвах, сайта беше блокирал и нямах време после. На другия ден вече купих билетите - цена 116 евро

 

Ще се гръмна :blink:

Връзка към мнение

Е никога не се знае, може нещо по-добро да излезе.

Аз сега примерно съм доста ограничена от към дати за полета София - Дубай. Та, накрая може да стане цена като на нормална промоция - живот и здраве ще се разбере :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ще се гръмна :blink:

 

Не се гръмвай, а веднага отиди на https://cebupacificair.com

 

Тук-там още има дати на цена от €116 за Дубай-Манила-Дубай. Гледай основно за февруари и март.

Предвид последната изтекла промоция на "Себу"предполагам ,че много магеланци са се възползвали и сдобили с самолетни билети Дубай-Манила.

 Идеята е да се види кой, кога лети,да дискутираме ,обсъждаме мнения и съвети които биха били от голяма полза.Надявам се да се включат и магеланци от"Филипинска инвазия 2015" с ценните си съвети :)

Моите билети са:14.11-28.11

 

Май тази промоция доста хора я проспаха и догодина Инвазията като че ли няма да е като последната :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз си взех билет от предната промоция на 31.12 за около 165 евро.Период 23.11-14.12.От тази си взех билет за Тайван и за Бруней(връщането беше скъпо,та го взех с airasia)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Имам някъкъв спомен миналата година ,че имаше доста изменени полети на магеланци Манила-Дубай  с по ден напред или назад .Себу правеха някакви врътки да си запълнят самолетите?

  Знам ,че е  рано  да купувам по отсечката София / Истанбул-Дубай. Ноември се намират много добри цени през Истанбул по 50-на евро в посока и много се изкушавам :)от промоцията на ФлайДубай. Променят ли дори с ден става доста неприятно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега се зачетох за оризовите тераси Banaue и се оказа, че през Февруари въобще не е добър сезон да се посещават. Тогава се засажда ориза и през Април - Май е най-зелено.

Някой случайно да е бил през калния сезон Януари - Март и да има снимки, мнение...?

Връзка към мнение

              Здравейте, купих си еднопосочен билет от Дубай за Манила на 15.05.2016г., понеже смятам да попътувам известно време и не искам да се ангажирам с дата за връщане, а нямам и идея честно казано кога и от къде ще си идвам :D

              Бих бил много благодарен, ако някой, който е имал подобен казус може да сподели малко инфо, тъй като не намерих нито тук, нито в темата от миналата година...прочетох из нета, че трябва да се представи билет за връщане или излизане от държавата в рамките на 30 дни, след влизането, защото толкова важи туристическата виза?! Тоест трябва ли да си купя билет за друга държава и след това евентуално, като мина през Филипините ще имам право на още 30 дни и всъщност проблем ли ще е при издаването на виза, ако нямам такъв билет?!

             Благодаря, предварително! :) 

Връзка към мнение

              Здравейте, купих си еднопосочен билет от Дубай за Манила на 15.05.2016г., понеже смятам да попътувам известно време и не искам да се ангажирам с дата за връщане, а нямам и идея честно казано кога и от къде ще си идвам :D

              Бих бил много благодарен, ако някой, който е имал подобен казус може да сподели малко инфо, тъй като не намерих нито тук, нито в темата от миналата година...прочетох из нета, че трябва да се представи билет за връщане или излизане от държавата в рамките на 30 дни, след влизането, защото толкова важи туристическата виза?! Тоест трябва ли да си купя билет за друга държава и след това евентуално, като мина през Филипините ще имам право на още 30 дни и всъщност проблем ли ще е при издаването на виза, ако нямам такъв билет?!

             Благодаря, предварително! 

 

  Здравей, за 30 дни въобще нямаш нужда от виза. На мен билета за излизане от Филипините ми го поискаха още преди да се кача на самолета за Манила в Дубай. На летището в Манила обаче нищо не ми искаха, само ме попитаха колко време мисля да остана. Със сигурност, веднъж влязъл във Филипините, можеш там на място да си удължаваш престоя, но не знам колко ще ти струва. Аз бих се консултирал с почетния консул на Филипините в София или с посолството им в Будапеща. 

  Приятно пътешествие!

Връзка към мнение

              Здравейте, купих си еднопосочен билет от Дубай за Манила на 15.05.2016г., понеже смятам да попътувам известно време и не искам да се ангажирам с дата за връщане, а нямам и идея честно казано кога и от къде ще си идвам :D

              Бих бил много благодарен, ако някой, който е имал подобен казус може да сподели малко инфо, тъй като не намерих нито тук, нито в темата от миналата година...прочетох из нета, че трябва да се представи билет за връщане или излизане от държавата в рамките на 30 дни, след влизането, защото толкова важи туристическата виза?! Тоест трябва ли да си купя билет за друга държава и след това евентуално, като мина през Филипините ще имам право на още 30 дни и всъщност проблем ли ще е при издаването на виза, ако нямам такъв билет?!

             Благодаря, предварително! :)

В повечето случай нищо не искат на влизане във Филипини, но могат да искат обратен билет и резервации, съответно ръчно върху печата пишат срокът за напускане-наистина почти винаги 30 дни, но имат право да напишат и три дни или да не те пуснат (като във всяка държава) 

За удължаване на престоя има много фирми които го предлагат, но съм чел в някакъв пътепис, че първото удължаване(до 3 месеца) можеш да го направиш и сам с някакъв формуляр (в EN нета има повече инфо по темата.

Обратен билет искат само при гишета за чекиране на лоу кост компаниите-избегни го с отменяема резервация на билет в срока (могат да чекнат дали към момента е валидна резервацията, проверявали са ме от Себу пасифик при качване от ХК)

Не ти пречи да направиш и отменяеми резервации на хотели и всичко да разпечаташ на хартия, аз влизам много често в Филипини и правя така и с резервациите които ползвам, но не трябва да се забравя че имат право да върнат всеки-подготви се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  Здравей, за 30 дни въобще нямаш нужда от виза. На мен билета за излизане от Филипините ми го поискаха още преди да се кача на самолета за Манила в Дубай. На летището в Манила обаче нищо не ми искаха, само ме попитаха колко време мисля да остана. Със сигурност, веднъж влязъл във Филипините, можеш там на място да си удължаваш престоя, но не знам колко ще ти струва. Аз бих се консултирал с почетния консул на Филипините в София или с посолството им в Будапеща. 

  Приятно пътешествие!

Благодаря, за бързият отговор и за съветите!

Аз прочетох малко информация за правилата и навсякъде пише, че искат билет за напускане на държавата в рамките на 30 дни след пристигането, освен ако не се кандидатства за удължаване на визата. Знае ли някой, достатъчно ли е да им покажа онлайн разпечатка на запазен полет или трябва да разпечатвам и билет и как изобщо става това, след като пътувам с електронен билет и разпечатвам единствено бордната карта, а то това реално става 2-3 дена преди полета.

Благодаря!

Връзка към мнение

Няма значение че е електронен билета, той си има номер и по този номер може да се намери в базите данни и да се разпечата. Обикновено го пращат по имейла при покупката. Бордната карта е друго нещо.

Връзка към мнение

Аз като пътувах с еднопосочен билет до места, където искат билет за връщане, имах и такъв, който мога да откажа срещу минимална такса. Понякога го искат, понякога не, не знаеш предварително. Може да ти го поискат от авиокомпанията още при чекина, защото ако те пуснат, а на теб не ти позволят да влезеш в държавата, авиокомпанията трябва да те върне обратно и да плати глоба, и гледат да се застраховат

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Идеята на Dubai - Manila - Dubai предполагам е да се лети до Dubai с Wizz Air? Как правите връзката между двете летища в Dubai? Нещо отработено ли има? Ако е с Wizz и Cebu налага ли се нощувка в Dubai на връщане, като гледам да?

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение

Идеята на Dubai - Manila - Dubai предполагам е да се лети до Dubai с Wizz Air? Как правите връзката между двете летища в Dubai? Нещо отработено ли има? Ако е с Wizz и Cebu налага ли се нощувка в Dubai на връщане, като гледам да?

От DWC с автобус F55 до Ibn Battuta и после с метрото. Нощувката на връщане е сигурна,а на отиване е желателна.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И на мен не ми се искаше да си оскъпявам пътуването с 2 нощувки в Дубай, но.... много рисково ще бъде. Малко закъснение или пък промяна на часа на полета и .... ще стане много кофти

Връзка към мнение

Еми, аз когато запазвах билетите умишлено взех за следващия ден да е от Дубай до Манила, защото Wizz от София кацат в 20:50 в Дубай, а полетите от Дубай до Манила за моите дати бяха в 23:10

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.